Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dobry wieczor dziewczyny, niestety nie czuje sie najlepiej, spac tez sie nie chce... mam pytanie, co robicie z zamalymi juz ubraniami po dzieciach? przez fakt, ze tym razem u nas bedzie chlopiec niestety nie wykorzystam 90 % ubran po Madleen :-( a jest tego kilka kartonow! moze wiecie kto za niska cene chcialby moze cos odkupic? chetnie porobie fotki i wysle. Dodam , ze rzeczy sa w swietnym stanie :-) a moze macie dla mnie inny pomysl? myslalam o EBAY, juz kiedys kupowalam i sprzedawalam tam, ale jakos nie chce mi sie do tego zabrac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, witam!!! Wczoraj bylam na przecenkach :) Bedac strasznie wybredna kobitka kupilam sobie AZ jeden sweterek i to nie z promocji ;) Najbardziej jestem zadowolona, ze \"odkrylam\" w poblizu miasto, gdzie jest duzo fajnych sklepow... Wiem teraz ,gdzie nalezy sie udac na babskie zakupy ;) AnnaSz. Jesli moge cos dorzucic od siebie, to uwazam,ze masz wspanialy zawod wyuczony i szkoda byloby go tak porzucic.... Moze opanuj jezyk na tyle, by moc podjac tutaj szkole pelegniarsaka a w miedzyczasie, by miec kontakt z zawodem a zarazem miec jakies pieniadze postaraj sie zatrudnic jako pomoc pielegniarska??? Nie wiem tylko,czy to jest fizycznie mozliwe??? Moze dziewczyny wiedza cos wiecej,czy ta szkola jest dzienna,czy moze mozna ja robic zaocznie???? A moze Twoja mama moglaby podzwonic i sie dowiedziec czegos wiecej??? Najlepiej informowac sie bezposrednio u zrodla. Milej niedzieli!!!!! Buziaki i duzo usmiechu zycze!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w niedzielę, tak jak przypuszczałam wróciliśmy późno w nocy a konkretnie to nad ranem, ale oczywiście było cudownie, jak się nie widzi długo z kimś kogo się bardzo kocha, to nawet na mrozie można przegadać całą noc, a co do fajnych sklepów z ciuchami, niedaleko jest taka mieścinka Rattingen, a w niej ogromny sklep esprit, teraz są duże przeceny i mozna się naprawdę ubrać za grosze, jutro się tam wybiorę i pewnie zaszaleję trochę, oczywiście jak znam życie, to 90% zakupów będzie dla mojej córci, uciekam na śniadanko, a potem na małą drzemkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do martaHb witaj,a w jakim wieku jest twoja mala, jezeli jest strasza od mojeje(1rok) , to zaineresowana jestem tymi ciuszkami, moj e-meil mir2.jgora@interia.pl ciagle nie mam czasu zmienic stopki, ale zaraz za to sie wezmę E-V-A wszystko będzie dobrze, tak to juz jest z nami, że obawiamy się nieznanego, jak tak czytałam co napisalas to wzieło mnie na wspomnienia z ciązy a odczucia mnialam dokładnie takie same. Śpieszyło mi się do rozwiązania,żeby byc już pewną że wszystko jest dobrze z maleństwem. I zgadzam się całkowice z limes-inferior uczucie strachu niestety nie opuszcza, takie to juz my matki jestesmy i nie łatwo to zmienić. chyba kupię sanki na kolkach, u nas dalej sniegu ani tyci tyci pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam niedzielnie limes podaj daty urodzenia Twoich dzieciaczkow,no i w sumie widzialas jak to tam wyglada to mozesz mniej wiecej zwierzaczka ,albo co tam najbardziej Ci sie podobalo. e-v-a-tak jest zawsze troska matczyna sie wydaje moze nadgorliwa,ale chyba to tylko matki znaja to uczucie-facetom to trudno wytlumaczyc i oni tego nie potrafia zrozumiec....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam w niedzielny poranek! Skagenka moja corcia ma 20 m-cy, ale jest duzo wieksza niz dzieciaczki w jej wieku, , z checia porobie fotki, musze wiedziec od jakiego rozmiaru potrzebujesz te ciuszki, bo musze to wszystko przesegregowac, ale musze przyznac, ze na mala ksiezniczke wieeele tam jest fajowych rzeczy. wysle meza po to wszystko, to moze uda mi sioe dzisiaj to zrobic :-), e-v-a ja tez mam rozne obawy, mimo ze to jest moja druga ciaza, chyba sa one wieksze niz w pierwszej ciazy, bedzie dobrze, badz spokojna, to i dzidzius bedzie bspokjojny. trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość elznieta-23-73
limes ..... to moja stara metoda na Walentynki, ale skuteczna zawsze. e-v-a.... nie denerwuj sie , bo to szkodzi ci bardziej. Wszystko bedzie dobrze. Zobaczysz, ze pozniej bedziesz sie zastanawiac : po co ja tak sie nerwicowalam? Jo24...jak tam twoj zly nastroj? Mam nadzieje, ze juz po wszystkim. Zycie jest za krotkie, aby sie nim nie cieszyc :) martaHb......u mnie w Monachium byly 2 razy w roku, na wiosne i jesien, tzw. Nachbarhilfe. Sprzedawalo sie tam dzieciece rzeczy. Nawet rowery, narty, gry i rzeczy oczywiscie. Moze gdzies kolo ciebie tez cos takiego organizuja. My moze zaraz wybierzemy sie na sanne !!!!! Jak male dzieci sie cieszymy.:) A moja corcia wczoraj 3 mecze na 3, wygrala. To znaczy druzyna wygrala.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc, dziekuje dziewczyny za pocieszajace slowa.Ja w pierwszej ciazy nie balam sie tak jak teraz,bo wczesniej nie mialam miesniaka i nie mialam 41 lat. Limes-ja nie boje sie tego czy dziecko moze byc chore,bo te badania moglam zrobic,ale nie chce,bo i po co,przeciez i tak nie wyciagne konsekwencji,tzn nie powiem,ze nie chce mojego dziecka.Balam sie,czy dzieciatko sie rusza i czy serduszko bije.Czy miesniak nie uciska i przez to mosze cos zlego sie stac. Dzisiaj juz jest lepiej,chociaz mam taki obolaly brzuch,tak troche ciagnie.Nie wiem czy to normalne.Ale moze to ten miesniak . Zycze wam milej niedzieli ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela dziękuję że pytasz, niestety te moje dołki zdarzają się coraz częściej i coraz trudniej mi przychodzi wyciągania się z nich. Mój obecny stan najbardziej oddają słowa Mrożka : - a może byśmy coś zaorali? - a na ten przykład co? - a ten kawałek pod lasem. - eee nieee! - a może byśmy coś zasiali? - a na ten przykład co? - a ten tu kawałek. - eee nieee \" no ogólnie taka totalna beznadzieja, marazm. Sama nie wiem o co chodzi to i trudno oczekiwać by mi ktoś coś mądrego doradził. Jedyne co mogę zrobić to przycupnąć w kątku i poczekać aż mi przejdzie. I to w takim jak najciemniejszym kątku, żeby innych, bogu ducha winnych ludzi nie zatruwać swoim kiepskim nastrojem. A propos to może ktos wie jaki tytuł ma ta sztuka Mrożka ,bo mi się zapomniało, mam przed oczami tylko te jedną scenę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes-dzieki, Jo-wszystkiego dobrego. Belaiza-przepis wyslalam,napisz czy doszedl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie, obiadek zjedzony? u mnie tak, maz dzisiaj gotowal :-) ja zakopalam sie w ubrankach po Madleen :-) jak milo bylo powspominac jak ta mala zolza malutka byla, a wiecie ona widziala te swoje rzeczy i wolala MOJE MOJE :D :D :D az szkoda sie tego pozbywac, raz ze wspomnienia, a dwa- pieniazki ! e-v-a ja tez mialam na poczatku obawy, bo po urodzeniu Madleen wykryto u mnie nowotwor na jajniku :-( badania, badania i w koncu operacja, dzieki B. okazalo sie, ze byl niegrozny, ale po obu stronach i ma prawo powtarzania sie. Balam sie wiec ze przy 2 ciazy cos sie odnowi, jak narazie wszystko jest ok, ale tez gdzies tam w srodkuz boje sie. Na codzien staram sie nie myslec o tych smutkach ty tez sie postaraj ! trzymam kciuki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skagenka, wyslalam Ci juz.... o nawet nie wiem ile maili, odbierz poczte :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaHB Moja mala jest teraz w rozmiarze 74/80 i w takim razie czekam na fotki może piszmy na e-maila, żeby dziewczynom nie przynudzać nie moglam wcześniej pisać bo mam mała wojenke z mezem jak on mnie czasami wkurza pozdrowionka słoneczne u nas paskudnie wiatr i deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta e-meile dotarły ale bez załaczników tzn zdjec, chyba że jest jakis myk gdzie mam wejśc i je obejrzeć. dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skagenka, no ja wszystko zalaczylam a masz skypa? to pojdzie to o wiele szybciej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie wiem jak to jest z otwieraniem zalacznikow na interii, moze jest gdzies z boku spinacz? ikonka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-cos z kopiowaniem obadaj u Kai po 8 masz luke,a u Maji po 5 i sie nie wyswietlaja....niby wszystko ok a link nie laczy,to chaba przez to ze u mnie to bylo w dwoch linijkach ...sklej to...chyba wiesz o co chodzi;):P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eva- ja cie rozumiem jezeli chodzi o twoje obawy - moja siostra jest genetykiem, i powiedziala, ze ma 32 lata i ze wzgleu na mozliwsc mutacji genowych nastepnego dziecka po 30 nie chce..ale z drugiej strony, malenstwo samo wybiera czas kiedy ma przyjsc, w dzisiejszych czasach nie ma reguly na wiek i zdrowie malenstwa.... Ja wprawdzie robilam badanie na przeziernosc, ale bez wzgledu na wynik nie usunelabym ciazy...niedllugo czeka cie badnie polowkowe,i wierze ze bedzie wszystko ok...:) ja jestem w miare mloda;) ale chora, na heparynie od kwietnia, przed ciaza bralam silne leki wykluczajace ciaze, ale Jasiek dobrze wiedzial kiedy chcial przyjsc i nas przechytrzyl;) jestem z gory optymistka i nie ma co sie dawac, bedzie dzidzior zdrowy:) a obawy naturalne, poczekaj pozniej - co sie na forum ciazowym dzieje;) hormony szaleja:) ps. - belaiza - ja od razu jak eva powiadomila nas o ciazy mowilam ze bedzie chlopak:) same chlopaki sie rodza:):) ps.2 - limes - tu lekarze z tego co sie na niem. forum orientuje, daruja sobie wszelkie witamiy...sama sie zapytalam :) biore od poczatku feminin - w pl dziewuszki podobnie, zawiera kwas foloiwy wazny na poczatku szczegolnie a dla wszystkich milego wieczorku - w hessen leje:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24.... trzymaj sie. Nie wiem jak ty, ale ja zawsze mam listotad-luty depresje. I wedlug najnowszych badan istnieje cos takiego jak zimowa depresja. Nie wiem czy tobie pomoze, ale ja chodze od czasu do czasu na solarium,i to naprawde jest dobre dla mnie :) Jesli bedzie ci dalej zle zawsze mozesz napisac elzbieta-23@web.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kobietki, wiecie jak moze uruchomic ponownie ta myszke dotykowa na laptopie? Corcia pisala.... i zablokowala :-( probowalam juz wszystkiego, maz tez...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, odpoczęłam, porozmawiała z moją córcią, a teraz wyleguję się na kanapie, pogoda taka sobie wiec nie ma co robić moje drogie ciężaróweczki, nie denerwujcie się, spokój to najlepsze lekarstwo, dopiero po porodzie będzie się działo.... a teraz leniuchowanie, odpoczywanie, i marudzenie Wasze do mężów bo potem będzie odwrotnie uciekam, robimy kolacyjkę a potem do łóżeczka,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Limes - Jan to po niemiecku Jan..:) i tak bedzie mial w dowodzie kiedys:) Nie podobaja mi sie niemieckie imiona, ja jestem tradycjonalistka, i nie chce zeby imie mialo granice, bo maly ze wzgledu na mnie czy meza bedzie zwiazane z Pl:) znajomy niemiec ma synka jan i wolaja jani :) fajnie brzmi:) A tak bedzie w metryce urodzenia Jan G... :) Zaden Johan;) Dobranoc i pchly na noc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×