Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Jestem zdeklarowaną fanką tego filmu w Polsce nadali mu tytuł \"Gotowe na wszystko\" dodatkowo film stanowi dowód na to że tłumaczenie niem. może też byćrównież błyskotliwe i zabawne (co łatwe chyba nie jest hehehe, ukłony w stronę tłumacza) założyłam sobie że kiedyś obejrzę go po Polsku bo jestem ciekawa tekstów. Limes- a jakie masz symptomy ? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy któraś z Pań pamięta może (zwracam się głównie do tych ok 30stki) powtórkę z rozrywki nadawaną kiedyś ok14:00 w programie 3 polskiego radia ? a w niej \"Z pamiętnika młodej lekarki\" właśnie dorwałam CD z paroma kawałkami, kurcze łza się w oku kręci i co ciekawe większość tekstów bawi mnie do tej pory. No pamięta któraś ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24, szczerze mowiac polska wersja nie jest taka blyskotliwa, moim zadaniem oczywsiscie, Chyba, ze tak sie przyzwyczailam do niemieckiego humoru, polskiej wersji ogladealam kilka odcinkow i nie bylo to tak ukasliwe, smieszne i nie mialo takiego przeslania jak niemiecka wersja , ale wiadmomo, kazdy kraj tlumaczy humor pod swoja publikie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta-zaintrygowało mnie to co mówisz, dzięki za wypowiedz, teraz to już koniecznie muszę wziąć na tapetę pol. wersję ;-) i dokonać analizy porównawczej (dla sportu;-) bo dajmy na to taki Shrek został uznany za zabawniejszy niż w wersji oryginalnej , nawet pol. obsada jakieś wyróżnienie odbierała w USA . Jak OGLĄDNĘ SE pol. gosp. to się wypowiem;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 ja od jakiegos czasu chetniej ogladam ogolnie filmy i programy w wersji niemi9eckiej, zacuzelo mnie denerwowac to, ze w polsce jest tylko jeden narrator... moim zdaniem nie zdazy on tak przeniesc tego co mowi kazdy aktor, a np, moj maz nie lubi niemieckich programow, bo nigdy sie tym nie zainteresowal, trzeba poznac niemiecka metalnosc zeby zrozumiec ich poczucie humoru, moj maz tego nie zrobil, wiec ja ogladam niemieckie programy rozrywkowe a on polskie. gdybys miedys miala okzaje ogladna Night Wash polecam, a moze juz to znasz, tam jest wspaniala dawka humoru, niemieckiego oczywiscie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Och! Limes stanęło\" w uszach\" jak żywe, nawet rodzinę Poszepszyńskich ,\"rodzinę jakich mało\" sobie przypomniałam ech! A z listy Niedźwiedzia to nagrywałam na Grundigu (gruźliku się czasem mówiło) co lepsze kawałki na kasetę ooo rany kto by tego teraz chciał słuchać?, nagrywało mi się często razem z odgłosami wciskanych klawiszy a teraz jak radio zarzęzi to mnie szarpie. No tak młodość przeminęła, uroda została;-) Limes szybkiego powrotu do formy ci ślę! Ja też mam dzisiaj dyżur z dziećmi ;-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki Marta. Mnie też się wydaje że zaczyna mnie bawić niem. humor - hmmm - jeszcze nie wiem czy to dobrze czy źle ;-p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie moge za dlugo przy komputezre siedziec wiec wpadam okazjonalnie:) Limes tronke znam rewelacja:) Oj ja tez nie znam sie na niemieckim humorze i moz tez mimo, ze tu ponad 20 lat mieszka jest mu on obcy zdecydowanie woli polski...typu wlasnie MDM...za chwile nastapi dalszy ciag programu...filmy np. Co mi zrobisz jak mnie zlapiesz, dziewczyny do wziecia, Mis, i Bareja w calej okazalosci:) Nie wspomne o sb 10.30 albo 11 - pr 3 jak dziewczyny pisala - za pamietnika....rewelacja:) ale to dla tego ze my sobie zyjemy po polsku w DE:) Pozdrawiam ide piec szarlotke..... Dzisiaj podgladalam Jaska na usg -cale 1600 g zywej wagi, ale znudzony byl....;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi -klasyką lecisz ;-) ten humor nie podlega żadnej dyskusji , jest perfekcyjny i niech nawet nikt nie próbuje tego poddawać w watpiliwość bo pogryzę ;-) Misia, Rejs itd oglądamy z małżonkiem regularnie a Smerdę Jajecznego to zna nawet mój 7 letni syn. Miałam okazję obejrzeć Seksmisję po niemiecku - 100 % porażka na całej linii- zdabingowanie Sztura to mord na humorze. W grę wchodzi jeszcze znajomość ówczesnych realiów, no właśnie \"mam pomysła\" może niech się wypowiedzą młodsze, jestem ciekawa od jakiego wieku Polacy czują jeszcze te teksty np z filmów Barei. A czy takie Alternatywy 4 sa zabawne dla 20 latka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miłego dnia wszystkim życzę! wrócę na forum dopiero wieczorem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oooo! to już drugi raz rozpoczynam stronę swoją skromną wypowiedzią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej!!! Cos jesem od kilku dni nerwowa. Byle co potrafi wyprowadzic mnie z rownowagi..grrrrrr ;) Bedac starej daty :) znam rowniez te pamietne \"Powtorki z rozrywki\" o 14h na Trojce....Uwielbialam \"Z pamietnika mlodej lekarki\".... zaczyalo sie tak\"...Bedac mloda lekarka...\" :) Ahhhh jak to milo powspominac... A pamietacie \"Pana Sulka\"???? Co do wielu filmow polskich,to trzeba znac realia zycia w POlsce. Sadze,ze kto nie wie jak bylo u nas za czasow komuny taki film jak chociazby \"Alternatywy 4\" beda dla niego zwykla komedia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derag- znam to, tylko ze moje jest cale takie zycie :O myslalam ze wczoraj nie wyrobie, maz mial termi w Arbeitsamcie na 25.01. a ze bylismy u baby pare dni wczesniej z papierami i przedluzenie praktyki i umowa o prace juz 25. go nie szlismy (calkiem zapomnialam ja o to zapytac) a ta meda napisala list ze maz sie nie stawi i potraca mu 10% na trzy miesiace. brrrrrrrrrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim:-)) Arbeitsamt to bardzo chetnie robi.ostatnio byl reportaz wlasnie na ten temat.Oni robia to specjalnie zeby pieniadze zaoszczedzic. Wysylaja nawet specjalnie na takie dni zaproszenie na rozmowe jak sie wie ze ludzie wyjechali w swieta i te sobie przedluzaja. No a tutaj 6 stopni tylko:-((, bez slonca.No tak normalne.Nie wiem czy pöjsc na spacer czy w domu zostac.Dzisiaj ogladamy sobie mieszkanie ale nie jestem do tego przekonana. No nic, zobaczymy. Ach tez mam czasami takie slabe nerwy ze nawet mi okruch przeszkadza:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam widze ze na wspominki Was wzielo:)a pamietacie program-Pijanowski,Szewczyk i .....nie wiem jak sie nazywal....i spiewali byly sobie swonki trzy sport muzyka oraz gry...to my.... A tak na marginesie alternatywy 4 dla tych co w zyciu nie stali w kolejce za naszyjnikiem z papieru toaletowego,albo za dwoma kubanskimi pomaranczami...to chyba nie sa smieszne...trzeba czuc realia...i byc w temacie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hurra przedluza mi umowe o prace do konca sierpnia [tanczaca lala] oj oj ale powialo wspomnieniami :D no powtorka z rozrywki oczywiscie u mnie tez byly obowiazkowo, bo momenty byly. Lecialam ze szkoly na zlamanie karku, by tego posluchac.A wiecie, ja ogladalam niedawno z mezem wszystkie czesci \"Jak rozpetalem druga wojne swiatowa\" i bardzo mu sie podobalo. Nawet za duzo nie musialam tlumaczyc. Limes musze ten film obejrzec. Podobaja mi sie slowa tego narra tora, ktore przytoczylas. Bo tak jest, Bog widzi poprostu szerzej niz my. Po jakims czasie okazuje sie, ze jakbysmy nie posluchali bozego glosu to by calkiem zle bylo. To tak jak rodzice widzo o wiele wiecej niz dzieci. Szybkiego powrotu do formy zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, ja niestety meczu nie ogladalam,ale ciesze sie,ze polska wygrala.Mam nadzieje,ze jutro obejrze.Za to ogladalam mecz pilki noznej ,Bayern zremisowal i dobrze.Dzisiaj gra Bremen i mam nadzieje,ze wygraja. Bylam wczoraj u lekarza,malenstwo rosnie,wszystko dobrze,tak,ze moge w sobote jechac pociagiem do Wiesbaden.Na 60-tke. Agamor-jesli masz termin na lipiec,to jest topik \"Lipiec 2007\",ale ja tylko czasami pisze. Belaiza- zdecydowaliscie sie zabrac chlopcow?Na pewno bedzie to inyczej wygladalo niz do tej pory,ale wierze ,ze obedzie sie bez wielkich problemow. Pozdrawiam was ,a zwlaszcza ciezarowki. U mnie dzisiaj slonecznie,wiec i humorek dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evo my jestesmy zdecydowani od dawna :) nie wiem jeszcze czy ona tego naprawde chce itp itd jesli tylko nie bedzie stala na przeszkodzie to ich zabierzemy. Wywroca nasze zycie do gory nogami ale jeszcze mozna z nich ludzi zrobic. Obawiam sie ze niedlugo bedzie za pozno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior:Dwracaj szybko do zdrowka , bo te bole glowy Cie wykoncza! Pomysl jutro zakupy... belaiza:D gratulacje , szefowa Cie polubila i tak trzymaj! e-v-a:D ciesze sie ze malenstwo sie rozwija , bedzie dobrze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i jest jeszcze jedno pytanie, czy chlopcy beda chcieli, no bo wieci u nas trzeby isc spac o 10 i lozko poscielic i nogi umyc :P (brrr) i nie wolno ogladac filmow od 15 lat :P a nawet Danielowi od 12 nie wolno. Evo z malenstwem bedzie na pewno wszystko ok. Ciesze sie, ze zdrowo rosnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm mysle, ze podejcie do humoru - komuny wyciagamy troszeczke z domu, moja mama kochala bareje - wyjcie awaryjne i slynne \" podlosc ludzka nie zna granic\" :):) ja niezbyt pamietam lata komuny, ale jak mam wlasnie dola to mis jest dobry na wszystko:) teraz czekam na Rysia i wogole kocham Tyma (jedyna konkurencja mojego meza;) Nie wiem czy ogladalyscie \" dziewczyny do wziecia\" ....rewelacja z tytulami - mozemy pojsc w prawo lub w lewo, mamy wiele mozliwosci, inzynier jestem i takie tam;) Ide sie polozyc, Jasiek strasznie kopie jak siedze wrr Pozdrowienia dla wszystkich ciezarowki poglaszczie brzuszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to teraz ja pomieszam troche:-)) bardzo chetnie ogladalo sie \"wojna domowa\", \"czterej pancerni i pies\",\"wakacje z duchami\",teleranek,Pipi Langstrumpf,Mis uszatek i kolargol:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wogule tak to puszczaja jeszcze koziolka matolka np.???Ja niemam polskiej telewizji i nie wiem:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w telewizji nie wiem ale Koziołek Matołek jest na CD czytany przez Krzysztofa Kowalewskiego ( przez Pana Sułka po prostu ) polecam dla dzieci , klasyka w dobrym wydaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SponngeBob nie jest taki zły, ale ogólnie jestem przekonana, że telewizja OKRADA DZIECI Z WYOBRAŹNI, później chcą wszystko na DVD bo myslenie je boli. Mam ambicję by moje dzieci w równym stopniu posługiwały się j. niem jak i pol. , wiadomo staram się d. im czytać, ale same wiecie jak to jest trudno to zorganizować no i jeszcze dobór lit. żeby przy okazji dowiedziały się czegoś ciekawego. Ja robie to tak: kupuję CD i załączam im to jak już są w łóżkach, albo się bawią klockami lub też w czasie jazdy sam. , dzieci lubią powtórki a ja przecież nie będę czytała w kółko jednego i tego samego. Szkoda tylko, że taki mały wybór wartościowych słuchowisk jest po polsku. Za to w niemieckim można poszaleć. A przy okazji maluchy poznają w zupełnie przyjemny sposób np. operę . I tu chciała bym wam powiedzieć o moim ostatnim odkryciu : HOLZWURM DER OPER ERZAELT dla mnie rewelacja to taka seria dla dzieci gdzie narratorami są kornik i pani mól z garderoby operowej prowadzą bardzo dowcipny dialog o muzyce i operze, która \"leci\" w tle mój 3 i pół letni syn zakochał się w cyruliku sewilskim ,a i ja wiem wreszcie o co chodzi ;-) Szczerze polecam a może wy macie jakieś typy, bo podaż jest tak duża że naciać sięna bubel wcale nie jest trudno a dzieci to wymagający odbiorcy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor kochane! co do sponge boba- no coz, my juz go rodzinnie ogladamy... Madleen zadna inna bajka oprocz DOry moze nie jest tak zainteresowana :) a na wieczor dla dzieciaczkow polecam CD Die MAUS z piosenkami i opowiadanami do snu, bardzo fajne nagrania. dzisiaj mialam zalatany dzien, pol godziny temu weszlam do domu... atzn moje \"zalatanie\" skonczylo sie juz duuuzo wczesniej, no lae nic nie koi moich nerwow jak IKEA :D:D:D i kupienie kilku bardzo, ale to baaaaaardzo potrzebnych pierdulek :D:D dzisiaj oprocz tego kupilismy Madleen lozko, takie juz wieksze troche, bo w klatce czyli w lozeczku ze szczebelkami nie chce juz spac... zobaczymy czy to zda egzamin, byc moze kolejna noc bedzie jednak spedzona na jednym boku, bo corce zachce sie spac w poprzeg w lozku mamy i taty :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio zakupiłam również NATAN DER WEISE G.E.Lessing dobrze opracowane, przyjemny głos lektora, ale tak dla dzieci od 8 lat. Co do tytułów wybór nie sprawia mi problemu natomiast nie mam rozeznania co do niem. autorów opracowań i lektorów. W Polsce niektóre nazwiska dają gwarancję jakości i pewnie jest i tak tu, ale ja się w tym nie orientuję więc będę wdzięczna za wasze typy, coś co sprawdziłyście bo szlag mnie trafia jak kupuję znajomy tytuł a tu np. głosik do niczego (niektóre są wyjątkowo drażniące) albo opracowanie do d**y a przecież te rzeczy tanie nie są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie raczej nie chodzi o bajki dla dzieci a o literaturę \"dorosłą\" w opracowaniu dla dzieci.Pojawia się coraz więcej takich rzeczy , cały sęk w tym żeby dobrze wybrać. Później dzieci czują sie przymuszane do lektur i je to nudzi. Nie jestem psychopatką ;-) i pozwalam dzieciom oglądać telewizję. Ale powiem wam co mnie zainspirowało : jakieś 14 lat temu oglądałam jakiś program w telewizji z udziałem dziewczynki która nie była starsza jak 8 lat, to nieprawdopodobne ale nikt nie mógł jej zagiąć z mitologii, wymiatała jak profesor, okazało się że rodzice opowiadali małej mitologię zamiast bajek i ona jako takie je przyswoiła ot tak po prostu Uważam, że to fantastyczny \"kapitał\" na życie. chyba nie tylko ja tak uważam bo pojawiło się dużo tego typu opracowań dla maluchów. Ten cyrulik sewilski opowiadany przez kornika i molową to był swego rodzaju eksperyment przeprowadzony przeze mnie na moich dzieciach- powiódł sie i mam zamiar go kontynuować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz ide kłaść moje skarby spać, jak nie usnę razem z nimi to jeszcze tu wrócę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×