Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość poczatkujaca...
Hej dziewczyny! Mieszkam w Niemczech od dwoch miesiecy, przyjechalam tutaj na rok i nie mialam pojecia, ze bedzie mi tak ciezko znalezc przyjaciol!!! Jestem tutaj sama jak palec i dopiero dzis odkrylam wasze forum, moze tutaj znajde jakis znajomych? Mieszkam w wiosce obok Frankfurtu nad Menem i wszystko byloby ok, gdyby nie te nudy...jak znalezc przyjaciol, zwlaszcza jak tak malo sie wychodzi? Czy wam tez jest czasami tak ciezko? pozdrawiam was serdecznie!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich. A co polecacie dla dwulatka, ktorego kompletnie nic nie interesuje? Malowac ze mna nie chce, czytanie wogole odpada, bo jak tylko zaczynam to moge sobie do sciany gadac, bo juz go nie ma. Bawic tez sie nie chce. Telewizja?! O tym tez mozna zapomniec, zero zainteresowania. Jedyne jego zainteresowanie to \"znecanie\" sie nad mlodsza siostra. Nie chce zeby wyrosl na jakiegos zdemoralizowanego czlowieka czy jakiegos ignoranta. Poczatkujaca - ja jestem tu juz od roku i nadal jest mi ciezko, ale nie tak jak na poczatku, byloby latwiej gdyby nie pewne smutne wydarzenie w moim zyciu, ale to inna historia. Zycze powodzenia, z biegiem czasu robi sie lepiej. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzis na kursie i zrobolam rewelacje :D Przed kursem spotkalam starszego faceta, ktory jak sie okazalo jest Kanadyjczykiem. Jak mu powiedzialam ,ze jestem Polka to wpadl w zachwyt, bo on kocha Polske i byl w Gdansku i to byly jego najpiekniejsze wakacje i chce sie uczyc Polskiego i i i No i co drugie zdanie powtarzal \"oj z Polski\" i robil taka mine jakbym z Marsa specjalnie dla niego przyleciala na ten kurs. Podarowal mi na poczatek ksiazke, ktora powinnam zakupic na ten kurs. Ja mu obiecalam te jakie mam do nauki Polskiego. Na kursie sa 4 osoby. Powinno byc conajmniej 6 by kurs sie odbyl ale nasz Kanadyjczyk powiedzial ze zaplaci za te 2, ktore brakuja. Wiec bedzie bardziej kameralnie :) Co do literarury dzieciecej to z polskich pozycji polecam wiersze Doroty Gellner. Danuty zreszta tez ale Dorota fajny humor wplata w wiersze. Z niemieckiej nie znam za bardzo ale wpadly mi w oko ksiazeczki z cyklu \"Lauras Stern\" pieknie ilustrowane i piekne madre teksty. No a z Polskich CD to czasami slucham bajek w interpretacji Czarka Pazury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme, napewno twoj syn nie wyrosnie na takiego kogos, ma dopiero dwa latka! moja corka jest w podobnym wieku, ja czatanie tez zbytnio nie interesuje, chetniej zjada ksiazke poprostu :) ale za to lubi jak jej opowiadam, zmyslam poprostu rone bajki, lub mowie z pamieci... o zwierzatkach, zabawkach, takie dziecko nie ma jeszcze bardzo rozwinietej wyobrazni bo jeszcze nie wszystko widzialo, moja corka do dzisiaj widzac na zdjeciu malpke mowi MAMA! dlaczego? nikt tego nie wie, rozmawiaj duzo z dziecmi, razem bawcie sie, pozniej zacznie juz samo powoli zajmowac sie soba, moja corcia za 3 miesiace dostanie braciszka, wiec jeszcze nie wiem jak to bedzie, czy szybko zaakceptuje to, ze nie jest juz jedynaczka, ale mysle, ze bedzie ok, dajac obydwu dzieciom odpowiednia dawke zainteresowania i milosci oczywiscie kazdy diabelek staje sie aniolkiem :) zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martaHB, probuje wszelkich sposobow, bawimy sie razem, czasem rozdzielam czas raz na syna raz na corke, ale wszystko daje odwrotny efekt. W rzeczywistosci moj 2-letni syn zachowuje sie teraz jak jego 7 m-na siostra. Jakis obled. Wszyscy znajomi maja takie cudowne, madre i grzeczne dzieci. Moze ja wymagam cudow, albo po prostu jestem juz sfrustrowana. No nic, ale to nie na temat. Dzieki za zainteresowanie. Pojde juz sobie nie jestem dobrym kompanem dzisiaj do rozmowy (jakis ciezki dzien dzisiaj byl). Pozdrawiam i dobrej nocki wszytkim zycze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak, owszem zdegustowałam 2 ki8eliszki wina i to co powiem nie może być w żaden sposób wykorzystane przeciwko mnie , noooo a poza tym to \"na każdym zebraniu już tak jest, że ktoś musi zacząć pierwszy\" no to: zna ktoś Baranowskiego \"Na co dybie w wielorybie czubek nosa eskimosa?\" ja juz nawet dokładnie nie pamiętam o co tam chodzi ale periodycznie pojawia się tam zebranie indian, które ma zawsze ten sam przebieg (zmieniają się tylko numery zebrań): \"- otwieram zebranie 1263... -huraaa -dzisiaj opowiem wam dowcip -ten o gąsce balbince? -tak -ależ wodzu , co wódz? -to ja przepraszam.\" i tak co dwie strony przez cały komiks , dodam że nikt się nigdy nie dowiaduje co to za dowcip - ale indianie wiedzą ha! ja nie wiem dlaczego ale ta scena bawi mnie przez te wszystkie lata do dziś (a czytałam to w liceum)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme nie odchodz ! takie winko może zdziałać cuda :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zeby dzieciom tylko, o tę chęć do rozmowy chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra wycofuję się dziś z rozmowy, bo jutro mi będzie wstyd do was wrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme, twoj synek moze poprostu zazdrosci siostrze, moze jemu wydaje sie, ze teraz jest odrzucony, i tym, ze jest taki a ni inny probuje zwrocic na siebie uwage, a tak po za tym zawsze wydaje nam sie, ze dzieci znajomych sa taaaaaakie wspaniale, ale o tym, ze ida spac po 23, ze nie chca myc zabkow, ze bija rodzenstwo itd nikt nie chce mowic :) spojrz na to inaczej, moze wez pod uwage siebie, odpcznij, zrob cos dla siebie. Robiac cos na sile nigdy nie uzyskasz wymaganego rezultatu, ale co tu mowic o rezultatach, czasami mniej wymagajac dostaje sie wiecej spowrotem, dzieci orientuja sie kiedy mamie lub tacie jest zle... odprez sie, pogadeaj z kims o smutkach, bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomozcie dziewczynie.....
http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3400484 Od 1,5 roku mieszkam w Niemczech.Mam pytanie,dreczace mnie coraz czesciej,a mianowicie za 5 miesiecy moj syn konczy Grundschule,ma niezle oceny(nawet bardzo dobre),mimo,ze jest tutaj od 1,5 roku i nie umial jezyka,przyszlo mu to z latwoscia,ale moj problem polega na tym,ze wychowawczyni zasugerowala nam Realschule,osobiscie mam watpliwosci co do tej sugestii,mam glupie przeczucia ze jakos ta pani nie za bardzo przepada za obcokrajowcami,ale podkreslam ze to sa tylko moje odczucia.Wiec czy moglby mi ktos wytlumaczyc,bo sama jakos jeszcze jestem tu zbyt krodko,zeby to wiedziec dokladnie,jakie sa roznice miedzy Realschule a Gymnasium?Czy dziecko skonczywszy Realschule ma szanse na dalsza nauke,a w przyszlosci studia?czy po skonczeniu tej szkoly juz zamyka sie bramka na dalsza nauke?Z gory dziekuje za odpowiedzi,pozdrawiam serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, dzisij wracam do mojego malucha, ponoć się bardzo za mną stęskniła, jestem trochę zaziębiona, chyba wychodzi mi nocne spacerowanie, idę się pakować bo zaraz muszę jechac na lotnisko pozdrowienia dla wszystkich ciężaróweczki, trzymajcie sie ciepło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim!!!! Wpadlam sie z wami przywitac :) Kasia milej podrozy zycze!!!! Belaiza gratuluje przedluzenia kontraktu!!!! Ciesze sie razem z Toba!!! Ciezarowki nasze kochane. Wam zycze spokoju i duzo odpoczynku!!! :) I dla wszystkich milego dnia i usmiechu!!!!! Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
To ja tez moze powiem Dzien dobry...skoro tak milo ma byc;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
A dziewczyny szykujecie cos extra na walentynki dla swoich facetów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WALENTYNKI??? hmmm, jeszcze sie nad tym nie zastanawialam ale napewno jakas mila kolacje przy swiecach nam przyszykuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza- super ze przedluzyla ci umowe!! Gratuluje! slyszeliscie o wirusie ktory panuje????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlsruhe, pewnie,ze ma byc milo... ;) Nie ma to jak milo zaczac dzien..... :) Smerfetka , nic nie slyszalam o wirusie. Napisz moze cos wiecej. Co do Walentynek, to w ten dzien bedziemy miec w gosciach rodzine. W moim przekonaniu Walentynki, to nie tylko dzien zakochanych. Jest , to przede wszystkim dzien Milosci. A miloscia darzymy rowniez rodzicow, rodzenstwo, ciocie wujka,babcie,dziadka...rodzine jednym slowem. W tym rowniez kota, psa i kanarka ;) Dlatego nawet w najmniejszym procencie nie bedzie mi przeszkadzac jesli ten dzien spedze nie tylko z ukochanym....:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich :-)) Do pomözcie dziewczyny: Gymnasium jest naturalnie wyzej niz Realschule ale musze szczerze powiedziec ze ja na twoim miejscu bym zaczela z Realschule i odczekala. jezeli Twoje dziecko sobie tam dobrze poradzi to moze zawsze jeszcze przejsc do Gymnasium.Taka droga jest o wiele lepsza niz jezeli sie juz teraz go wepchnie w Gymnasium a on moze sobie nieporadzi i spadnie.A po co niepotrzebnie zadawac böl. Realschule jest dzisiaj byc moze nic specjalnego bo wszedzie juz wymagaja tego wyksztalcenia.Czasy sie zmienily . Ale lepsze jest swiadectwo z realschule gdzie tylko dobre oceny sa niz zle z Gymnasium. Nawet po Real mozna dalej sie uczyc.Musi miec poprostu dobre oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzien dobry kobietki!!! jakos nie wiem jeszcze co mam pisac... :D O! juz wiem, lozko dla Madleen jjuz skrecone, nie bylo tak zle jak przewidywalismy :) czasami te puzzle z IKEA okazuja sie latwe :D a teraz corcia wskoczyla mi na kolana bo spongeboba chce ogladac :) zatem oddaje kompa na 15 minut do jej dyspozycji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do dzieczyny ktora szuka pomocy !! Chcialem zaznaczyc ze Realschule jest dobra szkola, trwa od 7 do 10 klasy i konczy sia ja \"Mittlere Reife\" co znaczy sredna dojrzalosc. Jak sie skonczy 10 klase to bez problemu mozna isc do gymnasium (trzeba jednak miec \"Erweiterte Mittlere Reife\", co mozna osiagnac przez dobre wyniki w nauce). Wtedy robi sie calkiem normalnie 11,12 i 13 klase. Jesli sie od razu do gymnasium pojdzie to na jedno wychodzi bo ono tez trwa od 7 do 13 klasy. W przeciwienstwie jak to jest w Polsce ze wszyscy patrza zeby miec mature by naprzyklad jakis kierunek studiowac w niemczech wystarczy tylko Realschule i mozna sie dostac rownierz do Banku, do szpitala na siostre i tysiace innnych zawodow w ktorych mozna robic karriere. Na wiele tych zawodoch w Polsce powymyslali sobie studia i te dziwne szkole wyzsze wyskakuja jak kwiatki na Polu. Dam przyklad moj kolega skonczyl Realschule i zlozyl do Banku papiery, bylo w sumie 350 ludzi a tylko 5 miejsc, ponad sto mialo Mature (skonczone Gymnasium) a on i tak sie dostal do Banku bo umial dobrze mowic, dobrze przekonywac itp. Ja radze tobie wyslac najpierw dziecko do Realschule, jak bedzie sie tam dobrze uczyl to nauczyciele sami go przeniasa do tego Gymnasium, ale co najwazniejsze jest zapytaj sie co twoj synek chce, bo to on w koncu do tej szkoly musi chodzic, moze wiekszosc jego kolegow wlasnie idzie do Realschule ? Pozdrawiam i zycze podjecia trafnej decyzji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc wszystkim... Dzis ja umieram na glowe. Nie nawidze tych bolow. Czesto jedna tabletka nie pomaga... Witam nowe🖐️ efeme.. moze powinnas sprobowac wciagnacsynka w pomoc przy siostrze ? Ja wiem, ze on maly, ale takie tak :przynies pieluszke pomozesz mi przebrac siostrzyczke itd. Chyba musisz troszke sie postarac, tylko z nim bawic sie choc przez chwile w ciagu dnia. Ciezko bedzie,ale dasz rade🖐️ do pomozcie dziewczynie.....dziewczyny napisaly wyczerpujaco co mozesz zrobic. Jedno tutaj jest fajne, zawsze z realschule potem mozesz do gymnasium poslac syna. A to chyba lepsze niz ma sie meczyc od razu w gymnasium. Moja corka jest w g.i nie jest latwo. Duzo nauki, naprawde. I sie z dziecmi nie cackaja. Pamietaj, ze mialby 2 jezyki obce do nauki w 6kl, a przeciez caly czas jeszcze uczy sie niemieckiego. Moj mail jest na dole jesli masz ochote napisac.Powodzenia🌼 kasia....milej drogi:) belaiza..... sswietnie sie spisalas. O prace teraz ciezko:) walentynki mila rzecz, ale ja dopiero przedwczoraj 5 rocznice byc razem swietowalam, i chyba na razie musze odpoczac. Jak to dobrze, ze to dopiro za 2 tyg.:D martaHB..... Ikea fajna rzecz. A lozeczko na pewno posluzy corce:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madleen dopuscila mnie do komputera :) jest taka szczesliwa z tego lozka :) zobaczymy jak to szczescie bedzie wygladalo wieczorem, gdy bedzie musiala tam spac :) a moze wy macie jakies dobre sposoby na zasypianie w dziecka w swoim lozeczku? no i oczywsicie pozostanie w nim do rana :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Dziewczyny czy Wy tez jestescie fankami Ikei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja nie twierdze , ze nie lubie jak mala spi z nami, fajnie jest w nocy sie do niej przytulic nawet jak wbije nozke miedzy zebro :) no ale za 3 miesiace bedzie miala braciszka wiec trzeba to jakos rozwiazac, miejsca juz coraz mniej bedzie w sypialni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karlsruhe ocztywiscie :) moj maz dostaje juz dreszczy, ale teraz mam na niego sposob, zapraszam go na obiad do restauracji w IKEA apozniej propouje, zeby popilnowal corki w tym kaciku dla dzieci, a wtedy ja mam czas na buszowanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno nie uwierzycie, bo ja tez nie moglam uwierzyc ale moj kot dzis przyszedl. Cos mnie pokusilo, by zobaczyc czy nasza kotka zjadla, bo cos jej od wczoraj nie widzialam) a tu zamiast kotki stoi kot i to na dodatek moj kochany Zboj, ktorego juz pozegnalismy. To na pewno ten sam kot, ogladnelam go dokladnie, wszystkie plamki i ciapki. Troche chudy i slaby ale coz nie bylo go w domu 3 tygodnie. Naszemu znajomemu mysliwemu cos sie w oczach pomieszalo na szczescie. Ale go zjade jak tu przyjedzie. Kot zjadl juz podwojna porcje karmy i wiecej mu nie dam hihih bo zaraz zacznie zwracac. A teraz siedzi na moich kolanach. Nie mial sily na nie wskoczyc musialam go posadzic :) No to mam bardzo szczesliwy tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza JUPPPI!!! fajowo, ciesze sie, usciskaj kotka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×