Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

karlsruhe......a kto nie lubi. Ja mam nawet swoja karte Ikes-family. Najbardziej to lubie fundgrube. Zawsze cos znajde dla siebie!!!!!!!!!! A moj razem ze mna chodzi i tez lubi pobuszowac, hahaha.:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta-23-73 ty to masz szczescie! ja fundgrube tez lubie, a w ikea familly tez jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MartaHB............ ja to wogole mam szczescie. Moj to nawet ze mna po sklepach lazi. To taki moj los na loterii wygrany. Bo cos mi sie nalezy od zycia po tych latach chudych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
ale dziewczyny mozecie mi wyjasnic co to jest fundgrabe i jak to jest z ta IKEA Family??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim, Belaiza-zapomnialam ci pogratulowac przedluzenia umowy,wiec teraz nadrabiam,gratuluje!Ciesze sie ,ze kot wrocil,az sie wzruszylam czytajac twoja wiadomosc. Mam nadzieje,ze nasi chlopcy wygraja dzisiaj,ale podobno 6 zawodnikow bylo chorych(wirus). Dziewczyny-mam nadzieje,ze moja 16 -letnia corka nie cofnie sie w rozwoju,jak urodzi sie siostrzyczka czy braciszek,ha,ha,ha. Zycze milego dnia ,pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karlsruhe - fundgrube to wyodrebnione miejsce gdzie znajduja sie rzecyz przecenione, te ktore staly na wystawie zazwyczaj, czasami sa uszkodzone, ale czesto mimowszystko nadaja sie do urzytku i kosztuja \"grosze\", a IKEA FAMILLY Card to karta czlonkostwa, rabatowa, czesto sa w promocji rzeczy tylko dla czlonkow, lub poprostu robiac zakupy dostajesz jakis tam rabat, no i na fundgrube masz jeszcze znizke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a no chyba twoja corka nie cofnie sie w rozwoju :) fajknie masz, jhedna para rak do pomocy ;) chociaz czasami siostra wyjdzuie pewnie na spacerek, a mama bedzie odpoczywac ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
Jak to załatwic? w Ikei?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza, co za mila nowina!!!!! Kot sie znalazl!!!! Na pawde, az lezka w oku sie kreci!!! Juz go pochowalas a on puka do Twych drzwi...caly i zdrowy tylko wyglodnialy... co za szczescie!!!! Ciekawe tylko jak to sie stalo,ze wczesniej nie znalazl drogi do domu... To tak wyglada ,jakby ktos go wywiozl daleko a on jak ta Lassie, po wielu trudach znalazl droge powrotna do domu.... Bedziesz go trzymac w domu???? Wiem,ze moze byc ciezko z utrzymaniem go teraz w domu, skoro zna zycie poza nim ale moze jednak warto sprobowac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, ladny dzionek dzisiaj mamy. U mnie jest prawie 9 st., ale sloneczko sie schowalo. Dzieki za zainteresownie tematem i za dobre rady. Tylko ze ja to wszystko robie o czym piszecie. Przytulam oboje, maly mi pomaga, przynosi i wynosi pampersy, pomaga mi przy kapieli i przy wysadzaniu na nocnik, nawet probuje karmic swoja siostre, ja go ucze troche samodzielnosci (tj. zeby umial jesc widelcem i lyzka) co nie znaczy ze go odseparowalam od siebie, wrecz odwrotnie jest wiecej przytulany. Ale pewnie wymagam cudow. Jo24, zamiast winka mam cos lepszego, naleweczke mojej mamy (na 95% spirycie), ale niestety juz sie konczy a nastepne dopiero na jesien, bo na owocki trzeba czekac. martaHB, pewnie masz racje co do tego porownywania, u siebie nie widzi sie wad. I moze faktycznie powinnam sie czyms zajac co bedzie tylko dla mnie i bedzie sprawialo mi radosc. 24 godziny z dziecmi moga zaklocic rownowage w czlowieku. Co do spania, moj synek dostal swoje lozko 8 m-cy temu, i zanim urodzila sie Emila to zaczelismy go uczyc samodzielnego zasypiania. Ma zaswiecone 2 lampki i gra mu pozytywka (przy zasypianiu), Ma swojego pluszowego kotka, ktorego przytula, siadam przy nim na jakies 10 - 15 minut, opowiadam bajke, albo pospiewam (ale moj syn nie lubi jak spiewam, pewnie niemilosiernie falszuje), potem buziaki i usciski i nyny. Czasem (tak jak wczoraj, musze polatac jakies 20 razy miedzy jego pokojem i lazienka, bo chce siusiu), ale po godzinie sie uspokaja, bo wie ze i tak musi isc spac i wkoncu zostaje w lozku i zasypia. I udaje mu sie przespac cala noc bez wstawania ze pic czy jesc (zreszta corcia tez przesypia noce).Czasem oczywiscie zdarzaja sie wpadki i przylatuje w nocy do nas, ale bywa to rzadko. Szczerze powiem ze jakiegos specjalnego sposobu nie mam, obydwoje chodza spac w okolicach godziny 20. A emile uczymy juz od malego zasypiac samej, nie ma kolysania ani noszenia na rekach, no chyba ze cos jej jest (np. zabki), ale nie chce robic tego samego bledu co przy kubie, wiec nie ma kolysania. Co do walentynek to jeszcze nie wiem, moze jakas kolacja przy swiecach, zobaczymy Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
DziekI Marta HB...za jasne i przejrzyste tłumaczenie ...jestem fanka Ikei od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !jestem u was pierwszy raz,a znalazlam sie tu z zaproszenia milych osob,jedna z tych milych osob wkleila tu moje pytanko ,ktore wczoraj zamiescilam na kafe(Realschuleczy Gymnasium?) i chcialam Wam serdecznie podziekowac za naswietlenie mi tej sprawy,nie mam zbyt wielu znajomych tutaj ,kiepsko znam jezyk wiec osiagniecie takich informacji jest trudne.Dziekuje 🌼.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Dziewczyny! Witam nowe osoby :) Zrobilam sobie ten tescik do kogo jestem podobna i wyszlo, ze do Leelee Sobieski :) Teraz musze meza sprawdzic ;) Milego Dnia! pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1-3-3.............🖐️ A widzialas te strone z Karkonoszami? To moje rodzinne strony. Wlasnie jutro tam jade. Mamusia wdopiero co dzwonila, aby jej zakies zakupki porobic. e-v-a.....czy ty naprawde masz tak duza corcie?:) karlsruhe i martaHB.....pamietajcie tylko, ze nie wszystkie Ikea maja dodatkowo jeszcze rabat na przecenione rzeczy, to zalezy od danego sklepu niestety.🌼 efeme..twoja mama tez robi sama nalewki? Moja jak nie ma owocow swiezych, to z soku je robi, i oczywiscie spirytusik.:):):) limes.... moze z tym wypozyczaniem to juz nie dlugo. Jak sie ad to polnocne morze wyprowadzimy to blizej bedzie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny jaki ten swiat jest maly,czytam was i stwierdzam ze jestesmy niemal sasiadkami;-)bo:moje rodzinne miasto to boleslawiec czyli blisko karkonosze!!!!!to do elzbieta-23-73,a teraz mieszkam tuz kolo Göttingen i pracuje w Kassel!!!!to dolimes-inferior..ciesze sie ze was poznalam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Karlsruhe
A moze ktos z Łodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elzbieta-tak mam juz taka duza corke,nawet wyzsza od mamy,ale to zadna sztuka. Wlasnie zapytalam corke,czy bedzie mi pomagac przy malenstwie.Odpowiedziala,ze owszem,ale jeszcze nie wie czy na spacer tez pojdzie,bo my mieszkamy na wsi i smiala sie ,ze ludzie pomysla ,ze to jej dziecko. Dziewczyny,co jest dobre na anemie,Zelazo spadlo mi z 14,4 na 11,4.Lekarz na razie nic nie mowil,ze mam brac zelazo,wiec sama nie chce brac,ale moze jakies soki?Tylko nie wiem co podwyzsza zelazo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapotrzebowanie # Niemowlęta Od urodzenia do 6 miesiąca życia 6 mg dziennie Od 6 miesiąca życia do roku 10 mg dziennie # Dzieci Od roku do 10 lat 10 mg dziennie # Chłopcy i mężczyźni Od 11 lat do 18 12 mg dziennie Od 19 do 51 i wzwyż 10 mg dziennie # Dziewczęta i kobiety Od 11 lat do 50 lat 15 mg dziennie Powyżej 50 roku życia 10 mg dziennie # Kobiety w ciąży 30 mg dziennie # Kobiety karmiące 15 mg dziennie Źródła: * Melasa * Wątroba * Mięso * Fasola * Krewetki * Płatki śniadaniowe * Chleb pełno pszenny * Brokuły * Groch * Szpinak Są dwa źródła żelaza: żelazo hemowe, które jest łatwo przyswajalne przez organizm i żelazo nie hemowe zawarte miedzy innymi w roślinach które jest znacznie trudniej przyswajalne przez organizm. Przyswajalność żelaza zależy od wielu czynników np. witaminy C. Takie składniki jak herbata, kawa, pokarmy bogate w błonnik zaburzają przyswajanie żelaza. Niedobory Objawy:Niedobory żelaza w organizmie u dzieci często współistnieją z ADHD (zespół zaburzeń zachowania u dzieci), objawy wyczerpania, niemożność koncentracji. Często te objawy pojawiają się wcześniej niż wykrywanie obniżonego poziomu żelaza we krwi. Spowodowane jest to tym, iż mózg dziecka znacznie wcześniej reaguje na zmiany poziomu żelaza niż są to w stanie wykryć standardowe testy. Dorośli, u których występują niedobory żelaza często stają się apatyczni i objawy te poprzedzają rozwój anemii. W przypadku niedoboru żelaza hemoglobina nie jest w stanie związać odpowiedniej ilości tlenu, tak aby zapewnić jego stały dowóz do tkanek. Anemia objawia się: osłabieniem, bólami głowy, apatią i bladością skóry. Przedawkowanie i objawy uboczne Zbyt duża zawartość żelaza może odkładać się w wątrobie, trzustce i w innych narządach powodując tzw. hemochromatozę. Ważne informacje Organizm potrzebuje witaminy C do prawidłowego wchłaniania żelaza. Niektóre składniki diety powodują zahamowanie wchłaniania żelaza np. kawa, herbata, pokarmy bogate w błonniki, sole fosforu. Czy jest możliwe przedawkowanie żelaza? Zdecydowanie tak. Przedawkowanie żelaza powoduje wzrost ryzyka zachorowania na choroby serca oraz choroby nowotworowe w szczególności raka odbytnicy. Żelazo wraz z wolnymi rodnikami działa uszkadzająco na komórki powodując wzrost ryzyka wystąpienia nowotworu. Większość dietetyków zgadza się, że dieta bogata w różnego rodzaju produkty dostarcza odpowiednią ilość żelaza i nie jest wymagane stosowanie suplementacji preparatami żelaza (chyba, że dotyczy to kobiet w ciąży). Niektórzy naukowcy uważają, że należy ograniczyć spożywanie czerwonego mięsa i zalecają regularne oddawanie krwi, pomaga to w zachowaniu długich i zdrowych lat życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a Na anemie: zielone warzywa (szpinak, brokuły), suszone owoce,strączkowe. Watroba, ale chyba nie jest wskazana dla kobiet w ciazy. Tego nie jestem pewna na 100% Mieso. Moze znajdziesz cos wiecej w necie na ten temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello....e-v-o....tylko nie za duzo watroby.....bo ma duzo wit A i mozna przedobrzyc,a poza tym szpinak, buraki, zoltko takze niektorzy twierdza ze odrobinka czerwonego winka nie zaszkodzi ,ale to Twoja sprawa czy im wierzysz czy nie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:D Rozpoczal sie mecz pilki recznej Niemcy -Francja , patrzy ktos na 2DF? A o 20.00 graja Polacy z Dania :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anqa1982
Witam wszystkich.Ja jestem w Niemczech prawie dwa lata.Zaczynalam jako au pair.Tutaj poznalam mojego chlopaka teraz z nim mieszkam.Szukam pracy,ale powoli trace juz nadzieje.Czy moze jest ktos w podobnej sytuacji,czy komus udalo sie znalesc prace jako tzw."pracownik gosc".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×