Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

o to mi chodzi !!! . Teraz jest strasznie duzo studentow, zauwaz w Pl powstaly wszedzie prywatne szkoly i na kazdy prawie smieszny zawod trzeba miec mature i isc na studia. Wydaje mi sie ze wiele szkol tak po prostu sciaga tylko kase z ludzi. Wybacz mi ale zeby pielegniarka np. byc nie trzeba studiowac tylko wystarczy dobra szkola...Tak jest z wielomy zawodami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Belaiza, moze ten komentarz troche wczesniej napisalem troche niekorzystniej ale wiesz ja zawsze mowie co mysle, a czasami mam dosc wypowiedzi pewnych tu ludzi ktorzy nonstop chca by pepkiem zainteresowania, zawsze maja racje i sie przemadrzaja takze o tematach o ktorych akurat nie maja pojecia. Pewnie i tak mi sie za to dostanie ale ja nie mam problemow z krytyka wiec sie ciesze na komentarze...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
James - ale w Pl jest inna sytuacja i nie ma co porownywac, w POl jest bezrobocie i studia raz - daja Ci 5 fajnych lat:) i stypendium, i spokojnie czas na znalezienie pracy....:) a i konkurencja jest tak duza ze teraz doktoraty maja oblezenie:) Przesada, zeby sprzataczka musiala znac 2 jezyki, przykre to, ale w DE bedzie podobnie, zacznaja przyjezdzac swietnie wykwalifikowani pracownicy, i niemcy chcac konkurowac beda studiowac... ps. i nie czepiaj sie juz limes hmm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tofi masz racje. To jest ale strasznie przykre , ze jest tylu dobrze wyksztalconych ludzi i nie moga znalesc odpowiednej pracy do swoich kwalifikacji. Najbardziej denerwuje mnie ze Polski rzad sie cieszy ze krajie Uni Eurpejskiej otworzyly rynki pracy i ludzie wyjezdzaja. Dla mnie to jest smutne bo nie tylko ludzie wyksztalceni ale takze dobrzy \"Handwerker\" wyjezdzaja z Polski. Oni sie chwala ze bezrobocie spada a nie mysla o tym ze traca dobrze wykszatconych ludzi, kto bedzie pozniej utrzymywal tych wszystkich emerytow, to samo sie robi sie w Niemczech , rownierz tutaj duzo ludzi emigruje do innych krajow tylko jeszcze nie na taka skale. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze czasami sie tak nie wymadrzaj ? Limes daj sobie spokoj nie mam ochoty z toba rozmawiac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia....nie wiem czy wiesz, ale nie ma sie czym chwalic. Dziewice teraz de mode, albo jak wolisz nie sa trendy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elzbieta jest to ok. Wiesz ja nie mam z tym zadnych problemow jesli mnie ktos zle widzi albo cos w tym rodzaju, z reguly jestem spokojnym czlowiekiem i raczej staralem sie objektywnie wypowiadac tutaj ale ostatnio mnie czasami juz to meczylo. Mozna dyskutowac na wszystkie tematy , ale trzeba tez akcetowac zdania innych i nie robic z tego zaraz wielkie awantury...Co niektory osoby tego ale nie rozumia. pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
studia mnie te zinteresują, ale jak będę miec faceta to on mi je zasponsoruje:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
ja tesh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzie_82 ty sie lepiej nie ogladaj na faceta i na to ze ci zasponsoruje studia!!!! wez sie lepiej sama do roboty bo mozliwosci jest wiele! a faceci tez chyba wola laski ktore cos juz osiagnely a nie takie co leca na kase tylko :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
paulinka a ile można w Niemczech m-cznie zarobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia zarejestruj twoj nick to nie bedzie nikt za ciebie sie wypowiadal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia po porstu zrob sobie nicka z haslem i wiecej nie wydarzy sie taka wpadka , ja nie moge wiedziec kto jest w danej chwili pod danym nickiem wiec oceniac moge jedynie po tym co w danej chwili przeczytam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
udalo sie jestem na czarno i zaden arschloch juz sie nie podszyje :) mam nadzieje ze bedziemy mogli pisac dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chodzi o prace , to studenci najczesciej pracuje na tak zwane Basis czyli miesieczne zarobki nieprzekraczaja 400 euro , to jest chyb anajbardziej popularna forma , do tego dziewczyny czesto pracuja na czarno przy pilnowaniu dzieciakow lub przy sprzataniu mieszkan, to chyba najbardziej popularne formy z tego co sie orientuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tego co sie podszywal---zal mi cie naprawde. wspolczuje ci,ze twoje zycie to obrzydzanie zycia innym do tematu- paulina- ktos pisal ze ty nie wiesz jak jest ale skoro studiujesz to wiesz najlepiej,wiec ja nic zlego nie powiedzialam,szanuje to ze w ogole zareagowalas na mojego posta. wiesz,mnie to wkurza bo mam juz te testy daf dsh i moglabym sie zapisac ale az tyle kasy nie mam zeby np tylko studiowac,musialabym tez pracowac stad te pyania.nie wiem jak szukac takiej pracy studenckie ,jakie sa szanse i w ogole jak sie za to zabrac. i mysle tu o berlinie bo tam nie ma oplat,ja jestem \"zakochana\"w NRW i bym chetnie tam wrocila ale te oplaty i ceny mnie przerazaja stad moje obawy,moze ktos mi pomoze dzieki za info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak juz napisalam najlepiej szukac ogloszen w lokalnych gazetach bowiem tam jest ich stosunkowo najwieciej, i internecie na www.meinestadt.de tez cos powinno sie znalezc takze drog jest wiele!berlin owszem oplat nie ma ale za to ma wysokie koszty zycia bo ceny mieszkan sa wyzsze niz np. w bremen! w koncu to stolica wiec trzeba sie z tym liczyc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale wlasnie na necie pisza ze najdrozej jest w HH NRW I hessen a wmiare ok w berlinie bo pokoj w akademiku to koszt 170-195 euro wiec ganz ok,co myslisz?bo sachsen ,SH czy mecklenburg odpadaja,tam z praca pewnie ciezko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
landy wschodnie faktycznie niekoniecznie wchodza w gre, napewno bedzie tam ciezej z praca , ja dokladnie nieorientuje sie w cenach akademikow wiem ze w bremen to okolo 200 kosztuje jak nie wiecej ... 190 euro to cena ok za pokoj zwlaszcza ze jedyna doplata jest chyba jeszcze oplata za internet! zawsze mozeszsi eprzejsc po knajpach i popytac cz ynie potrzebuja kogos do pomocy i obslugi , znasz jezyk to bedzie ci n apewno latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak tu si kolorowo porobilao,i tyle tu podszywaczy :-) Wojna domowa idzie dalej co? madzia a myslalas juz o WG?Tez jest tanio mieszkac.Dözo studentöw tak mieszka:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze to glupie zabrzmi ale snilo mi sie juz bylam zapisana na studia usw i ze bylo alles ok ale wlasnie nie znalazlam pracy i nie mialam za co zaplacic za mieszk. i czar prysnal. :( to byl naprawde koszmar,ta mysl mnie tak przesladuje :( paulina-- czy ty przez cale studia sama sie utrzymywalas czy mialas od rodzicow? mi mogliby dac ok 200 euro ale to jeszcze za malo:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pierwszy semestr placili mi rodzice , pozniej juz sama sie utrzymywalam i tak juz zostalo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ile godzin w tyg musisz pracowac zeby na wszystko starczylo? i ile tobie w mies starcza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay jak twoj najmlodszy skarb? Madleen wlasnie dziesiec minut tlumaczyla mi co oznacza slowo mliniyia (czy jakos tak) no i oczywsicie nie wpadlam na to! to jej mowie aha!!! mliniyia a ona mo mowi NIE TO!!!!! obledu idzie dostac :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraz pracuje 20 godziny w tygodniu ale to zalezy tez odtego co robie bo jak juzkiedys pisalam pracuje w firmie inwestycyjnej i czasem sa klienci ktorzy wymagaja wiecej czasu , czasem jak mam duzo tlumaczen tez wychodzi wiecej ,a w miesiacu sama wydaje okolo 600-800 euro ale to juz jest dosc duzo jak na jedna osobe , natomiast nie bierz tego jako odnosnika bo juz nieco odeszlam od typowo studenckiego zycia i zaczelam wiecej cenic sonie niektore wygody za czasow stuenckich takich typowo 400 euro nawet wystarczalo na przezycie , oczywiscie bez wiekszych luksusow , po prostu zycie studenciaka bez kasy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×