Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Madziu poczekaj troszeczke na pewno zjawi sie ktos zorientowany w sprawach studenckich. Kiedys juz ktos zadawal takie same pytania ale nie pamietam jaka byla odpowiedz :) Zajrzyj tez na forum www.gopolonia.com moze tam sa bardziej zorientowani.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
dzieki :) musze faktycznie troche poczekac , na pewno ktos bedzie cos wiedzial pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z ta znajomoscia jezyka Niemcow to prawda. W miasteczku mojego meza obchodzono 750-lecie. Zjechalo wiele Niemcow,zachowywali sie jak pawie. Stalismy z mezem w sklepie i para Niemcow chciala kupic lody ale oczywiscie ni w zab jezyka i sprzedawczyni tez nic po niemiecku nie rozumiala. Moj maz pomogl,przetlumaczyl to oni nawet dziekuje nie powiedzieli tylko skrytykowali sprzedawczynie!!! Jaka ja bylam wkurzona!!! Ogolnie jednak mosze powiedziec,ze mam pozytywne wrazenia i raczej wiekszeosc byla mila oprocz pani w Ordnungsamt w dziale dla obcokrajowcow cos mi tam mowila o jakims Freizugigkeit czy cos w tym stylu. Ja do niej ,ze nie rozumiem co to jest i czy jak zadzwnonie do meza to ona mu to wytlumczy?? A ona do mnie z krzykiem jak pani mnie moze nie rozumiec???? A ja sie pytam: a rozumie pani,ze pracuje w dziale dla obcokrajowcow i nie wszyscy rozumieja??? Nic sie nie odezwala a ja wstalam i wyszlam. Poza tym jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ruszylo sie cos.... magda ja nie mam pojecia o takich sprawach :( bibik, no to babsko powinno wiedziec, ze do niej przychodza ludzie, ktorzy dopiero nstawiaja pierwsze kroki w De. ja lece na wizyte, polezec troche i posluchac serducha Marcela :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pilna sprawa!!!!! jak sa ZATOKI po niemiecku??? te nosowe oczywiscie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ciemna baba z tej tabelkowej, no moja tolerancja sie wyczerpuje :O lece do pracy pokaleczyc niemiecki :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
wierze ze niedlugo zawitaja tu jakies studentki,wiem ze wy nie wiecie bo jak czlowiek nie jest w temacie to nawet jakby chcial to nie pomoze. ale moze inne pytanko,wy mieszkacie w roznorodnych landach,gdzie jest najlepiej tzn pod wzgledem pracy? bo jako studentka musialabym sie calkowicie utrzyamac:( wiem ze NRW jest super,mieszkalam tam ponad rok dokladnie w bonn i 3 mies w koeln ale tam sa juz oplaty 500 euro za semestr:(:(:( jedynie chyba berlin zostaje... dzieki za wszelkie info

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zatoki to....
Nasenhölle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka_26
dziewczyny a ja z innej beczki! ja bedac w DE znaezc sobie fajnego faceta i z nim zostac ? jestem au pairka wlasnie i sie tak rozgladam.dajcie mi jakies tipy bo widze ze wy juz prawie wszystkie mezatki:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ktos sie popisal z tzmi
nebenhollami buhahha nasenholle tez to nie sa zgadujcie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia_82_ kuzyn studiuje w Aachen nie znam za duzo szczegolow ,wiem ze ma wlasne mieszkanko i studiuje medycyne ....gdzies jeszcze dorabia....i jakos sobie radzi,ale wiecej nie wiem;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nebennasenhöhle-jeju,nie wazne. Jak pojdzie do lekarza i tak powie to tez sie dogada. Wiecej zyczliwosci 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo moze: Nasennebenhöhle,hihihi. Zadna roznica:tak czy inaczej cholernie glowa przy tym boli :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
gingera dzieki,kazde info na wahe zlota,kurcze wiecie jak mnie to doluje ze nauczylam sie jezyka zdalam ten dsh ,wytrzymalam byc au pairka u robiacych mi stres rodzin ale nie mam kasy na nauke :( wyc mi sie chce bo mam juz prawie 25 lat i chce zaczac,inaczej nic w zyciu nie osiagne.ale boje sie jechac np do berlina i moze nie uda sie znalezc pracy i zostane sama na lodzie:( dolujace perspektywy.... wrocilam pare dni temu do PL i lapie dola,bo tu na pewno nie zostane a w DE to wszsytko mnie przeraza ,ta glupia kasa:( nie wiem co robic,mam nadzieje ze wkrotce ktos mi da jakies rady ,albo gdzie sie zwrocic dzieki za zainteresowanie pozdr z bydgoszczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madzia,a moze tak ogloszenie matrymonialne,hihihi. ;) Ja bym Berlina nie polecala bo tam strasznie nawalone ludzi z Polski bo przeciez najblizej. Moja ex-niania przyjechala tu na studia a potem zalapala sie do Domu Starcow i sobie chwali. Trudny sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sarra!! Ja mieszkam na Stöcken :o A Ty?? Milo poznac 🌻 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
i ona pracuje legalnie? nie wiem czy z dziadkiami bym wytrzymala,i ta praca to tez nie jest w sumie nie wiem na ile bo trzeba cos konkretnego robic, tak bym chciala w koncu studiowac. zdaje sobie sprawe ze w berlinie duzo polakow ale sie pocieszam ze to miasto kolos i pracy jest,nie wiem bo tylko raz bylam w berlinie i to 3 dni ,jak sie tam zyje jak z praca kto jest z berlina? nie wiesz jak zalatwic taka prace u dziadkow i ile placa? juz chyba bym sie zdecydowala byle nie tracic tu czasu:( ogloszenia matrymonialne hihi:) daj jakas stronke:) zartuje :):) dzieki za info i odpis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bibik81:D Swietnie ze tu mieszkasz! To jest moj E-mail mann.007@onet.eu , mozesz mi tam napisac numer telefonu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pracuje legalnie. Wiem,ze to ciezka praca ale co robic??? Ja tez jak nic nie znajde to tam pojde albo do Ambulante Pflegedienst. Ja wiem,ze najbardziej potrzebuja egzaminierte ale jako Helfer tez przyjma. Popytam 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey wszystkim:-) Gingera ale fajnie odpowiedzialas z tymi szczotkami.Posmialam sie troszke. Limes...:-)))...Ty mialas brodawki:-p???????:D Uwazam ze niema czlowieka na tym swiecie ktöry by byl zawsze i w kazdym kierunku tolerancyjny. Jest to poprostu niemozliwe. Kazdy z nas ma swoje poglady na cos tam. Niepalacy niepozwoli na palenie w mieszkaniu(sa ludzie ktörzy nawet dzieciom w twarz dmuchaja). Osobiscie jestem w wielu kierunkach tolerancyjna ale tez wiem ze sa sytuacje gdzie poprostu niemoge jezeli ktos mi zycie zatruwa. Röbcie co chcecie tak dlugo jak nikomu nieszkodzicie. W jakims tam kierunku mozna byc tolerancyjnym ale nie w kazdym.Gdyby tak bylo to bysmy juz nieistnieli:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matra jak ty to robisz ze piszesz polskie literki? Madzia ja tez sie na tym nieznam .tyle tylko ze tutaj w Bremn czesto sa prace dorywcze wlasnie dla studentöw. Moze poogladaj sobie jakies stronki w internecie na temat studjowania i pomocy finansowej w niemczech. Mamy tu pare dziewczyn co studjuja lub wlasnie skonczyly.mam nadzieje ze wezma sobie troche czasu aby Tobie pomöc:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzia_82_
dzieki ! wlasnie szukam intensywnie po necie,wiem zew DE nie dostane zadnej pomoy finansowej,o to pytalam jak bylam na miejscu:( jedyna nadzieja w jakiejs pracy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki! Kurcze ale sie rozpisalyscie... ja dzis mowic nie moge... na szczescie tylko pisze ;) zachrypnieta jestem, ze siebie sama nie slysze ;) ale dzis u mnie mroz... brr.. jechalam na rowerku ... prawie do niego przymarzlam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na brodawki tzw.
Hühneraugen dobra jest roslinka Schwalbenkraut - jaskólcze ziele. smarowac nalezy zmienione miejsce zóltym sokiem tej rosliny. naprawde pomaga!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka_26
to sie nazywa kurzajki a nie brodawki oder? dajcie jakies stronki matrymonialne laski ok?:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny,ja tylko na chwilke,bo dopiero zaczynam poranna toalete.Moj nieslubny kupil gre Wer wird Millionär i siedzielsmy do 5 rano i gralismy,bo koniecznie chcielismy dobrnac do miliona.Ale teraz mam kare,bo nie moge dojsc do siebie.A tu tyle roboty!!! Pozdrawiam was serdecznie i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hühneraugen to odciski a nie brodawki.Brodawka to Warze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie posmialam z tych brodawek i kurzajek... Ale no wlasnie Hühnerauge to odcisk:-)) Brodawka to Warze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×