Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość z tego co mi wiadomo
a w polsce jak? chyba 6 podstawowej 3 gimnazjum i 4 ogolniaka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co mi wiadomo
Brawo dla Was dziewczyny, jestescie naprawde swietnymi mamusiami, dajecie swoim dziecia tak wiele , zajmujecie ich czas wiec nie maja ochoty na bzdury lub wysiadywanie pod blokiem z podejrzanym towarzystwem, pamietajcie los waszych dzieci zalezy w duzej mierze od was i wy krztaltujecie swoje dzieci, no i powiedzcie same czy w polsce przy 2 dzieci bylo by was stac na posylanie ich na prywatne lekce angielskiego, plywania, tanca czy karate? Zal mi takich polskich biednych dzieci i takich ktorymi rodzice nie interesuja sie wogole.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jagody nie wiem :-( ja mam jeszcze zapas z Polski :-) mamusia suszyła a naleweczkę zrobił brat :-p zakorkowało mnie na 3 dni :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co mi wiadomo
mariechen to tylko sie nazywa gimnazjum, ale w sumie nic sie nie zmienilo , bo bylo 8 klas podstawowki w polsce, a teraz 6 podstawowo plus 3 gimnazjum wiec na to samo wychodzi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co mi wiadomo
jak ktos chce isc do zawodowki to i tak pojdzie po gimnazjum w wieku 15 lat bo przeciez nie mozna po 6 klasach podstawowki poslac 13 latka do zawodowki juz, tak czy inaczej w kazdej sytuacji musi skonczyc gimnazjum , nie wazne jaka szkole wybierze potem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki jezeli chodzi o polskie gimnazja w tych czasach to jest to totalna patologia jak nie wyslesz dziecka do jakiegos pozadnego lub prywatnego to dziecko chodzi z cpunami alkoholikami itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Nikusia, tu tez trzeba uważać :-( a ja i tak mimo wszystko uważam że póki co jeszcze w Polsce kształcą lepiej , a rodzice bez \"kasy \" też mają ogromne możliwości, liczy się motywacja ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co mi wiadomo
tak podobno gimnazja sa proflowane , wybiera sie profil biologiczny, matematyczny , chemiczny lub ....... akurat rozmawialam ze szwagierka, poziom wysoki nawet w 1 klasie podstawowki teraz maja mnozenie i dzielenie w zakesie 20 , w pierwszej klasie wyobrazacie sobie to, pisac i czytac musza umiec juz super, dyktanda z ORTOGRAFII co tydzien no szok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszstkich goraco, dziekuje dziewuszki za :-) i za :D. Posmialam sie tak jak juz dawno nie.Czasami przydaje sie wpisek pomaranczki jak widac. Sa ludzie ktörzy wlasnie nierozumieja ze zycie jest u kazdego takie samo. I te czasy kiedy sie tyko szeptalo o pewnych sprawach koncza sie.I dzieki za to.Bo mozna przynajmniej z prawie kazdym o wszystkim pogadac i niebladzi sie tak dlugo jak to wczesniej bwalo lub jeszcze gdzie niegdzie jest. Co do mojego nieslubnego , wlasnie on obchodzi sie z tym tematem jeszcze lepiej niz ja.Najlepszy przyklad jest jak byl w sadzie i sedziowa mu möwi ze on ma juz chyba wystarczajaco dzieci a on na to ze nie musi sie martwic ze kiedys bedzie znowu przed nia stal z powodu alimentöw bo \"Eier sind ab\".Ja sie tak usmialam. Nie, to nie jest tajemnica jezeli sie ktos wysterylizuje.Tak jak nie jest tajemnica ze sie srodki antykoncepcyjne bierze.Bo obojetnie co sie robi w koncu chodzi o sex a to jest chyba dla niektörych ludzi tabu. I chyba raczej to jest problemem. No tyle na ten temat.Juz koncze. Mariechen niezrozumialam tego z ta tesciowa.Jakos przegapilam chyba cos co? Möj maluszek cos sie dözo do mnie kleji i to od wczoraj. Dzisiaj przchodzi w koncu lözko dla dözego.Niemusi wiecej spac na dmuchanm materacu co dziör mial :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co mi wiadomo
1] Art. 16. 5. Obowiązek szkolny spełnia się przez uczęszczanie do szkoły podstawowej i gimnazjum, publicznych albo niepublicznych. w polsce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i ona tak otwarcie się do tego przyznaje ;-) o fuj ! jak niedyskretna :-p :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z tego co mi wiadomo
Mariechen skad wiesz ze nie bierze pigulek? To moze ja zachec bo szkoda chlopakowi zmarnowac plany studenckie gdyby zaszla w ciaze, dzidzia powinna byc chciana i obopulnie zaplanowana,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tym wieku najlepsza jest aspiryna :-) trzeba włożyć tabletkę pomiędzy kolana i uważać żeby nie wypadła ;-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo ale Ty dobra jestes :D Czemu mialby studja zepsuc.Przeciez niebedzie musial placic ;-)) Ja juz z moim dözym tez na te tamt gadalam ale chlopak na mnie patrzyl jakbm z innej planety byla.Möwi mi ze on juz przeciez wszystko wie.A zaczynaja w 4 klasie te tematy:-)) Ja to zawsze möwie niema jak Bravo.Ci dpopiero sa niedyskretni co?? Opisuja wszystko ale to wszystko u Dr.Sommer.hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja nawt czytalam kiedy möj dözy juz dözy byl :-)) Mariechen ja w dalszm ciagu nic niedostalam na maila ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale dobre.Oni to coraz wczesniej aufkleruja.To dobrze.Jakby niebylo to przeciez juz w przedszkolu chyba wiedza co i jak. Prznajmniej znaja bardzo dziwne slowa . Dziunia Ty chodzisz po scianach ;-))??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen möwisz o gmx ?Normalnie to wszystko do mnie dochodzi.Moze jakas literka sie niezgadzala. Tez musze leciec. Moze wpadne pözniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny pomocyyyyyyyyyyyyyyyy !!!!!!!!! juz nie wyrabiam przez ta dziure po zebie wczoraj wyrwany a dzis boli niemilosiernie juz nie wiem co mam ze soba robic a tu praca praca :(:(:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen nie moge szef mnie nie pusci bo dzis mam egzamin i poprostu musze na egzamin sie zwolnic :(:( niestety u mnie nie jest tak kolorowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
joj pierwsz hihihihi zaczelam stronke po raz pierwszy odkad jestem na forum jupiiiiiii :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen no wlasnie nie wiem ale musze dac rade wiesz jeszcze gdyby to byl normalny ale to 8-ka wiec masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes super ze dziecko uswiadamiasz ja jak moja siostra miala 10 lat kupilam jej tez ksiazke o dorastaniu tez obrazki animowane hihihi:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, strasznie mnie meczy alergia na jakies trawy, ledwo zyje. poczytuje was po trochu, ale ledwo dysze - doslownie - mam nadzieje ze spadnie deszcz i mi przejdzie. To nie pierwszy raz, ale teraz wyjatkowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do ale obciach :ale obciach jestes.A ty to niby nic podobnego nie robisz?Taaaaak, robisz...wiem wiem...ale niepiszesz ze to robisz. Wolnosc Tomku w swoim domku.Kazdy pisze co chce. A wlasnie wzielam lyczek kawy dziewuszki :-))i podrapalam sie po glowie :DKiedy sie innch nie widzi mozna przynajmniej cos napisac. Co do zeba....przeciez go wyrwali czy nie???????Co w takim razie tak boli???? A jak przez ten böl napiszesz gorszaa prace to musi ci szef to odliczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do ale obciach: wlasnie ide rzucic okiem na skyrznke wirtualna ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, mialabym prosbe do ktorejs z was, otoz studiuje germanistyke i mam wypracowanie do przetlumaczenia. Jednak jeszcze nie jestem w stanie tego zrobic, bo to musi byc bezblednie przetlumaczone, na egz praktyczny, czy moglybyscie przelozyc mi je na niemiecki, bo sama sobie nie poradze, a na piatek musze juz to umiec na pamiec. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariechen :-o maila dostalam dziekuje .Ale teraz zauwazylam ze przez pomylke twoje wczesniejsze kasowalam bo myslalam ze to jakies viry. Przepraszam 🌼 Do studjujacej:jezeli ktöras z nas by to dla ciebie zrobila to byloby to w stosunku do Ciebie nie w porzadku.Odebralybsmy Tobie chance nauczenia sie czegos co pözniej bedzie tobie w zawodzie potrzebne.Do piatku jest dözo czasu.Uda ci sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rimmel --- > Marienchen ma rację z tą reformą , nie wiemy na jakim jej etapie są twoi wykładowcy :-o i którą wersję z dopuszczalnych honorują Kassay ma rację !to trochę nie fair przede wszystkim w stosunku do ciebie a ja mam pytanie : dlaczego wypracowanie trzeba tłumaczyć, a nie napisać od razu po niemiecku ? czy to nauczyciel dał tekst do tłumaczenia ? i dlaczego wypracowania uczyć się trzeba na pamięć :-O ? . ale za to mam propozycję ;-) jak już to będziesz miała gotowe to wrzuć a my sprawdzimy no ile pozwala nasza wiedza :-) . a jak utkniesz na jakimś zwrocie to też śmiało pytaj 🌻 .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×