Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

to prawda ze oplata za przedszkole jest uzalezniona od zarobkow.Im wiecej zarabiasz tym wiecej placisz.My wskoczylismy ostatnio tak wysoko ale niejestesmy na szczycie:-( Mozna jeszcze o wiele wiecej placic:-( A trufli nie jedza, raczej makaron z sosem pomidorowym;-) Ale opieka jest super: na 12 dzieci 3 opiekunki, tutaj to luksus:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem spowrotem dzis dzwonilam do naszej Krankenkasse, zeby zapytac jak to jest z ta haushatshilfe. otoz placa do 42 euro na dzien za 8 godzin. fajnie, tyle tylko, ze ta pomoc nie moze byc moja rodzina, a ja chcialam, zeby moja mama tu byla na ten czas :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego nie wiem, ale chyba tak,< jezeli w domu jest jeszcze jedno male dziecko, a maz w pracy... cos mi swita, ale warto zapytac...hmmm... no ja juz nie bede rodzic... chyba ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja trochę podrążę temat przedszkola chyba przestanę narzekać ,że mieszkam na prowincji :-p tu u nas tak nie jest, wiedziała bym o tym bo jeśli by opłata za przedszkole uzależniona była od zarobków to ...... ło jessssooooo a jest jakaś górna granica ? w jaki sposób przedszkole ma wgląd w wasze dochody ? czy tak jest od dawna czy to jakiś nowy sposób \"liczenia\" opłat ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj maz az tyle nie zarabia:-( ale jesli chodzi o familieneinkommen to sie zgadza.Ale my placima tez \"extra\" bo Anastasia jest mlodsza niz 3 latka i zostaje tez po poludniu. Haushaltshilfe dostaniesz od krankenkasse jesli zlozysz podanie, starsze dziecko nie jest powodem, nawet bez dzieci mozesz dostac. A na wywolanie skurczow opowiadala mi hebamme ze robia tutaj \"rhizinus-koktail\" podobno pomaga ale nie probowalam;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zalezy gdzie jest u nas;-) Podobno w Ost De jest inaczej;-) U nas gorna granica jest ponad 61.355 € Jahreseinkommen. Przedszkole jest instytucja panstwowa (nasze jest jakos polsprywatyzowane ale jesli chodzi o pieniadze to zajmuje sie tym u nas Einrichtungen für Jugendhilfe.Dostajesz pismo do wypelnienia z tabelkami i musisz zgodnie z prawda wypelnic;-) Czesto sprawdzaja dochody czy sie cosik nie zmienilo:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jaja ! nie miałam o tym pojęcia :-o no to mnie zatkało !!! i odszczekuje narzekania na turyńskie lasy me :-p hau hau hau hau ! :classic_cool: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen ----> a ja z tą wycieczką klasową to nie bardzo kumam ;-) . maże nie kumam bo szczekam a jak szczekam to nie kumam :-D :-D :-D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja chyba kumam:-D Pisalam Marylou ze nadszedl czas robienia zadan domowych;-) A ja miaucze razem z moja kotka-to kompletna wariatka, nie pojdzie beze mnie spac:-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boahhh hey pomaranczka wez ty se daj spokuj z tym szukaniem bledöw w naszych postach.Nudzi ci sie czy jak.Kazdy glupek widzi ze to literöwka.No ale z toba to chyba jeszcze cosik gorzej jest . No a te rureczki i inne pierdolki zabawe maja.Bo najlepiej jest przeciez pluc innym pod drzwi.To sa tacy ludzie ktörzy maja göwno na wycieraczce i dzwonia do sasiada i sie skarza ze juz dawno niesprzatal. Jeder Fehler erscheint unglaublich dumm,wenn andere ihn begehen. Tyle na dzisiaj :-D....a moze.......a nie...........zobaczymy 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Melanie_
Pozdrowienia z Hannoveru :D Jednak juz za pare dni czeka mnie dalsza emigracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Drogie forumowiczki ! Glowy do gory! Jeszcze tylko pare dni i przedpoludnia beda wolne a nasze pociechy beda zawracac glowy zrelaksowanym po wakacyjnej przerwie nauczycielom ! JUPI! Damy rade ! Trzymajcie sie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ! tym , które nie mają nic przeciwko przypominam o klikaniu w PAJACYKA :classic_cool: .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomaranczko - uwierz mi ze niepisalabym gdybym nie wiedziala ze mam racje.W przeciwienstwie do ciebie. Czepialska jestes.Szukasz poprostu aby möc sie klöcic. Niemasz gdzie sie wyzyc? Jezeli znasz klawiature i piszesz czesto szybko to wiesz ze sie mylisz.A czasami nawet nietrzeba pisac szybko zeby sie przejezyczyc. No cöz, nie bede sie dalej wciagala w ta historie. Jezeli chcesz z nami pisac prosze bardzo.Chetnie.Pisz.Ale nieczepiaj sie. Witam wszystkich :-)) Möj synek poszedl dzis do szkoly....jupi .........:-D Szaro i zimno...brrrr........U nas niema lata a w grecji wioski sie pala. Koszmar :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ch tak se ymsle ze moze cosik jeszzce napisze.Dla pomaranczki. Zeby sie nauczyal rozröznic kiedy ktos przypadkowo robi bledy a kieyd nie. Pozdrawima :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam .....oj te Wasze przepisy...tort rewelacja.....chyba pekne ale jeszcze bedzie kawkowa porcja:P Musakos- chyba przesypalo mi sie cynamonu....troche piernikowo wyszlo,ale ogolnie jadalne-oberzyna staszna pijaczka:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cludi_alb -nie wiem czy lekarz potwierdzi-ponos w tych sprawach lepiej poloznej popytac,bo lekarz zawsze powie ze jak ma sie urodzic to sie urodzi:)najpierw dawal mi nadzieje na pelnie bo dzieci lubia sie w pelni rodzic a potem chyba juz widzial ze mam dosyc i kazal do szpitala isc na kilkakrotne ctg z kroplowka ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiao6
hej dziewczyny!szukam kogoś do pogadania z rejonu Bremen?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiao6
hej jest tu kto??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiao6
racja nie każda ma w tej chwili czas na siedzenie przy kompie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiao6
no i ktoś się znalazł...ja właściwie mieszkam bliżej Verden,ale to i tak blisko Bremen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nadiao6
czesc marta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Nadia :-) Marta, ja i Niepokorna sa z Bremen.To znaczy niepokorna nie calkiem :-)) Ale my mieszkamy wlasnie tu po tej stronie Bremen co przy Achim jest :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz, tak malutki zestaw, ile masz lat, jak dlugo tu jestes, itd,itp ;) :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×