Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

hej hej u nas nie pada :) w koncu wybierzemy sie z Mama na super lody w Tübingen :D Zrobilysmy golabki :) :) , och jak ja je lubie - a dawno ich nie jadlam, mamy dzis przepyszny obiadek Mniam, mniam :P Pozdrawiam goraco! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny z okolic Stuttgartu-jeszcze raz musze ponowic pytanei odnosnie mieszkan---czy zadna z was nei slyszala lub wie o mieszkaniu do wynajecia w okolicach Böblingen, Sindelfingen? Kolezanki z pracy syn szuka ---od zaraz----. usmieszka-na lody -lody u nas to ja mam na zewnatrz-tylko 11°C.HA!HA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micka - ja patrzylam dzis w gazecie ale nie ma zadnych ciekawych ofert, (byly ze Stuttgartu i to 580 kalt!!!) jak cos znajde to napisze. u nas moze tez nie jest cieplo, ale na lody chcemy pojsc do kafejki ;) a co tam ;) Pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka dzieki za odpowiedz, a co do lodow , to zycze smacznego. Ja uwielbiam orzechowe z amaretto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co micka - znalazlam w necie na meine stadt mieszkanie 62m2, 390+ NK HELMUT-JAMES RICHARDT IMMOBILIENMAKLER BÖBLINGEN 2 ZI.WHGF.62qm TEILMÖBLIERT EURO 390.-zzgl.NK Scout-Objekt-ID: 38731841 Adresse: HANS 71032 BÖBLINGEN Anbieter Kontakt HELMUT -JAMES RICHARDT IMMOB-MANAGEMENT CONSULTING TRADING GROUP SEIT ÜBER 35 JAHREN Herr HELMUT-JAMES RICHARDT POSTFACH 1805 71032 BÖBLINGEN Tel.: 0173-3437217 Mobil: O173-3437217 Visitenkarte http://www.immobilienscout24.de/find.national/resultDialog.go;jsessionid=D808A82B0B649C84D30E0C97A945577D.worker2?iac=0&event:doExpose=go&style=is24&is24EC=IS24&results.resultList=38731841&obIdControl=38731841

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo tu z opusforum.org \" Suche Nachmieter für meine 3 ZWhg. Die Wohnung liegt im Wohngebiet Troppel, in einer Sackgasse. Einkaufsmöglichkeit direkt über die Strasse, Kindergarten und Spielplatz in nächster Nähe. EBK, große Dachfenster in Schlafzimmer, Kinderzimmer und 2 im Bad mit Badewanne. Die Wohnung wird zum 1.09.06 frei. 3 Fam.-Haus. Parkmöglichkeit beim Haus. KM 410€. Besichtigung jederzeit möglich, nach telefonischer Vereinbarung. Tel: 07157/535875 \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
usmieszka dzieki wszystko zapisalam i dzisiaj w pracy przekaze dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale zmoklam.No ta pogoda jest naprawde nie do wytrzymania.Wychodzi czlowiek rano z domu, jest lato.Ale wraca juz po poludniu, jesienia:) Co porabiacie dziewczyny? Bo ja np, to w sumie caly dzien sie obijam.Ale musze poodkurzac chociaz.Bede za 20 minut z kawka,moze ktos sie pojawi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich!!! Nie wiem czy jeszcze mnie pamietacie, bo ostatni raz pisalam w marcu, ale chce Was serdecznie pozdrowic!!! Mam duzo do nadrobienia, jesli chodzi o czytanie postow, ale juz sie ciesze na sama mysl o tym, ze bede miala z Wami kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie pojawie :) przerobie jeszcze sliwki na powidla i upieke chleb ale bede w miedzyczasie zagladac. No i ucze sie naszych zdan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cludi , ja Cie pamietam:)) Tylko nie pamietam dlaczego stracilas z nami kontakt ?Ale rozrosl sie topik, prawda? :) Fajnie ze jestes spowrotem:)) A ja z ta kawka bede za 20 min ale dopiero od teraz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak wyszlo, ze zmienilam prace, mieszkanie i dopiero za 2tyg. bede miec neta. Monika, to ty zapoczatkowalas ten topik, jak sie nie myle. Co nowego u Ciebie??? Ja klikam z pracy, bede wpadac w wolnej chwili

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cludi, poczytasz to dowiesz sie wszystkiego.:) A tak po krotce, z mezem juz ok, urodzilam trzecie dziecko:) ,poznalam dwie fajne polki z ktorymi jutro spotkam sie pierwszy raz( mam nadzieje ze nie ostatni) :) Wszystko jakos sie kreci:) Jak tylko bedziesz miala chwile, napisz gdzie teraz mieszkasz, jak nowa praca i w ogole.ok, ja teraz lece odkurzac bo z ta kawa to do jutra nie dojde :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klientka w aptece: -Czy dostanę kwas acetylosalicylowy? -Chodzi pani o aspirynę? -No własnie.Ciagle zapominam tej trudnej nazwy Mam nadzieje Kludi, ze prace zmienilas na lepsza. Ja tez zmienilam :P no jeszcze dzis i jutro pracuje w Polsce a od piatku juz tu. Ale mi Polskie kolezanko zazdroszcza. Bo stara juz lata i je do roboty pogania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny, micka dziekuje za zdjecia.Wreszcie je dostalam.Bardzo ladne:-)) hey ,ja tak sobie czytam co wy piszecie z tym der,die,das i zastanawiam sie jak wy to chcecie robic .No bo sobie nieumiem wyobrazic zeby ktos w czasie rozmowy ciagle sie zastanawial jaka koncöwke ma rzeczownik i tak dalej.Napewno sie to przyda jezeli sie pisze i czas na zastanowienie ma. Hmm....a moze ja to tylko zle widze.:-)) Monika ja mam tez nadzieje ze to nie tylko jeden raz bedzie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach...möj Jeremmy wpadl na to jak tu mozna z lözka zejsc i teraz musze go ciagle gonic i patrzec gdzie jest i co robi.A zasuwa na kolankach jak samochöd wyscigowy....:D Koniec spokoju....od dzis mam inne zycie ;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay :D od dzis bedziesz odrzutowo biegac po mieszkaniu No ja mysle ze to przyjdzie z czasem te rzeczowniki ale troche trzeba potrenowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie tylko dwie:) Chodzilo mi o to ze te dwie tak bardziej realnie.:) Ale wirtualne kolezanki tez sa bardzo fajne, mile i bardzo sie ciesze ze je poznalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przeniesione z innego topiku ale jak doczytalam do konca to juz plakalam ze smiechu Mam psa labradora i wlasnie kupowalem worek Puriny w supermarkecie czekajac w kolejce do kasy. Kobieta za mna zapytala czy mam psa (!) Bez zastanowienia odpowiedzialem, ze nie i wlasnie ponownie rozpoczynam diete Puriny. Chociaz nie powinienem, bo ostatnio wyladowalem w szpitalu. Ale zdolalem zgubic ponad 20 kg zanim obudzilem sie na oddziale intensywnej terapii z rurami w wiekszosci moich otworow i z iglami w obydwu ramionach. Powiedzialem jej, ze jest to w sumie idealna dieta i nalezy miec zawsze wyladowane kieszenie brylkami Puriny i zjadac jedna lub dwie gdy poczujesz glod. Jest to zywnosc zawierajaca wszystkie skladniki niezbedne do zycia i mam zamiar znowy ja zastosowac. Musze zaznaczyc, ze teraz wszyscy w kolejce byli oczarowani moja opowiescia, zwlaszcza wysoki facet za ta kobieta. Zszokowana, zapytala, czy dlatego wyladowalem na intensywnej terapii, bo zatrulem sie pozywieniem dla psow. Powiedzialem jej, ze nie - ale usiadlem na ulicy, by wylizac sobie jajka i samochod mnie uderzyl. Myslalem, ze trzeba bedzie pomoc facetowi za nia wyjsc ze sklepu, bo zataczal sie ze smiechu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja wam wstawie test skoro takie chętne do nauki jesteście a wyniki niedługo, kto chętny to drukuje lub kopiuje na komputer i uczy się, Wähle das fehlende Wort!   1. Wenn er keine Arbeit hat, ist er ....... .   (a) faul (b) frei (c) unabhängig (d) glücklich (e) arbeitslos   2. Ich freue mich, dass du da bist. Herzlich ...... !   (a) hübsch (b) Guten Tag! (c) Grüße (d) willkommen (e) schön   3. Letzte Woche war ich ...... . Ich hatte eine Grippe.   (a) krank (b) krankhaft (c) kränklich (d) schlecht (e) kaputt   4. Der Platz hier ist leider ....... .   (a) oben (b) unten (c) besetzt (d) freiwillig (e) egal   5. Unsere Wohnung ist sehr groß, aber sie ist leider auch sehr ...... .   (a) billig (b) teuer (c) schrecklich (d) ganz neu (e) zufrieden   6. Wann ...... dein Zug?   (a) startet (b) passiert (c) geht (d) läuft (e) fährt   7. Wie lange ...... die Reise?   (a) hat (b) macht (c) fährt (d) dauert (e) bleibt   8. Wie ...... dir das Essen?   (a) schmeckt (b) riecht (c) macht (d) gefällt (e) kommt   9. Wo kann ich hier Einkäufe ......?   (a) tun (b) machen (c) leisten (d) schaffen (e) erschaffen   10. Ach, nehmen Sie das doch nicht so ...... .   (a) tragisch (b) wahrscheinlich (c) unglaublich (d) schlecht (e) weit weg   11. Jemand, der keine Kinder hat, ist ...... .   (a) glücklich (b) nicht verheiratet (c) nicht kindisch (d) kinderlos (e) kinderfrei   12. Ich mache dir einen ...... . Wir gehen gleich essen.   (a) Proposition (b) Schluss (c) Anfang (d) Zuschlag (e) Vorschlag   13. Wegen des großen Verkehrs ist es auf den Straßen sehr ...... .   (a) lustig (b) lächerlich (c) interessant (d) gefährlich (e) dunkel   14. Von diesem Mann habe ich bisher nie ...... .   (a) gespürt (b) gefühlt (c) gehört (d) gewusst (e) gesagt   15. An der See kann man sich im Sommer gut ....... .   (a) belustigen (b) erholen (c) aufhalten (d) gefallen (e) bewegen   16. \"Beinahe\" bedeutet ....... .   (a) völlig (b) ganz (c) fast (d) möglich (e) wahrscheinlich   17. Ich möchte einen Einschreibebrief ....... .   (a) senden (b) aufgeben (c) schicken (d) angeben (e) abgeben   18. Mit dieser Frage ...... Sie sich an die Experten!   (a) gehen (b) unterhalten (c) ansprechen (d) wenden (e) begeben   19. Können Sie mir einen Dienst ...... ?   (a) machen (b) erweisen (c) leisten (d) tun (e) schaffen   20. Zur Übersetzung ...... ich immer ein gutes Wörterbuch.   (a) anwende (b) verwende (c) verwechsle (d) benutze (e) verbrauche   21. Der Junge hat schon eine ...... abgeschlossen.   (a) Chance (b) Gelegenheit (c) Tür (d) Ausbildung (e) Lehrgang   22. Bevor Sie dieses Päckchen schicken, müssen Sie ein Formular ...... .   (a) nehmen (b) schreiben (c) ausfüllen (d) erfüllen (e) streichen   23. In dem Kaufhaus gibt es heute viele ...... .   (a) Besucher (b) Gäste (c) Kunden (d) Ankäufer (e) Klienten   24. Mit wem ...... Sie Ihre Freizeit am liebsten?   (a) erleben (b) verleben (c) überlegen (d) verbringen (e) vertun   25. Wo ist hier das Standesamt? Wir wollen ....... .   (a) wohnen (b) bestellen (c) anmelden (d) heiraten (e) warten   26. Ich habe meinen Wagen zu Hause ...... und bin zu Fuß gekommen.   (a) gestanden (b) gestellt (c) gelassen (d) genommen (e) geparkt   27. Hast du Telefon?  Ja, du kannst mich mal ....... .   (a) verstehen (b) anrufen (c) klingen (d) klingeln (e) hören   28. Unsere Nachbarn haben jetzt einen Schäferhund und er ...... dauernd.   (a) bellt (b) schreit (c) ruft (d) läuft (e) beißt   29. Würdest du bitte den Fernseher ......? Mich interessiert die Tagesschau.   (a) anmachen (b) anstellen (c) abschalten (d) anschalten (e) stecken   30. Findest du den ...... auch alleine ohne mich?   (a) Straße (b) Route (c) Wagen (d) Weg (e) Haus   31. Er hat mit 18 Jahren das ...... gemacht.   (a) Prüfung (b) Führerschein (c) Abitur (d) Auto (e) Studium   32. ..... das Gepäck Ihnen?   (a) ist (b) hat (c) steht (d) gefällt (e) gehört   33. Wenn er eine Brille immer trägt, dann ist er ...... .   (a) kurzsichtig (b) blind (c) krank (d) nicht sehend (e) schwarzäugig   34. Den ...... dieses Hauses wurde die Wohnung gekündigt.   (a) Vermietern (b) Mietern (c) Wohnen (d) Leuten (e) Menschen   35. Der Kopf tut mir leider ....... .   (a) weh (b) leid (c) schlecht (d) krank (e) Schmerzen   36. Ich möchte dich zum Mittagessen ....... .   (a) einladen (b) nehmen (c) laden (d) anbieten (e) bitten   37. Wer nichts zu tun hat, der ....... .   (a) langweilt sich (b) schläft (c) liest (d) hat Freunde (e) ist lustig   38. Ich mache im Juli ....... .   (a) Wochen (b) Sommer (c) Pause (d) Urlaub (e) Schule   39. Welche ...... habe ich morgen früh nach Berlin?   (a) Zug (b) Verbindung (c) Möglichkeit (d) Gelegenheit (e) Straßenbahn   40. Die Verkäuferin bemerkte mich kaum und war sehr ....... .   (a) groß (b) freundlich (c) höflich (d) gut (e) unhöflich   Lösungsteil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jutro pierwszy dzien szkoly.Znow codziennie pobudki:) Ledwo sie te wakacje zaczely a juz skonczyly.Jak wszystko co dobre:)Ide kobitki spac, o 6 rano pobudka.DOBRANOC:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tylko na chwilke powiedziec Dobranoc:)ale sie ciacha objadlam,mojego brat piekl:)a jutro kawka z bremenkami;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i ja powiem dobranoc. Wy sie jakos czesto tymi ciachami obrzeracie a ja to mam zawsze zle sumienie bo mysle ze jedno ciacho to zaraz 2 Kg tluszczu:-)) tak tak jutro spotkanie i chyba nie bede ciacha kupowac ale cistka:D Pa pa..🖐️ ❤️ Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny,wybaczcie ze sie wtrącam,ale może wy bedziecie umiały mi pomóć. Poszukuje darmowej bramki sms na niemiecki numer. Szukałam w necie, ale nic nie znalazłam, a na bank jakieś są... z góry wam bardzo dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×