Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość malutka_de
do Claudi- alb Süptkanie w Stuttgarcie odbylo sie juz wieki temu, a w planach jest juz kolejne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor. Zagladalam dzis kilka razy na tego czata, ale jakos zawsze jestem tam sama. Nigdy nie moge na nikogo trafic:-(. Moje slonko zamowilo sobie na dzis wieczor King Konga wiec postanowilam do was zajrzec. A tutaj zadnej z was nie ma. A my dzis z mezem niezle sie objedlismy. Najpierw zajadalismy sie zebranymi przez siebie grzybkami. Potem oliwkami z tymi super serami od turkow, a na koniec rybka. Do tej pory czuje sie najedzona jak smok. No nic to ide pobuszowac sobie po necie. Zycze milego wieczorku i spokojenj nocki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielefeldzianka
Wlasnie ze jestem ja tu nowa ale moze na skayp popiszemy elka1962 pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajedna2525
hallo!!!!ja mam takie pytanko jak to jest w niemczech:chcialabym pracowac na bassis czyli 400 eu ,jest to sprzatanie ale chcialabym miec takie sztele 4 czy tak mozna i jak to jest z lonsztojerkarta???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bielefeldzianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wesoła dama
Justys 78--czy zgadałm? pochodzisz z okolic Częstochowy?To pytanie zadałam Ci parę dni temu ,alr ktoś usunął mojego posta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zmp
potwierdzam wypowiedz bielefeldzianki. sama mam stycznosc ze slazakami i uwazam ich za najbardziej falszywy volk swiata. za kilo cukro by cie sprzedali,a a z powodu lepszego telewizora jaki posiadasz obrazi sie i obrobi dupe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dopiero pije, wstalam z pol godziny temu:) I musze sie szybko rozbudzic , bo trzeba pozakupy jechac:) Dziewczyny dajcie sobie spokoj z tymi slazakami, z tym czy sa falszywi czy nie.Moze macie racje a moze nie.Ja tam nie wiem , bo chyba takowych nie znam.Ale nawet gdyby , to niemacie wiekszych problemow?? Ja , jak kogos nie lubie to go poprostu unikam i tyle.A Wy wpadacie na topik,ani czesc ani pocaluj mnie w dupe, i na hura slazaki to wredoty.Lewa noga wstalyscie czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam now łaśnie Monika masz racje co do tych pomarańczek wyżej, aż przykro to czytać co wypisują o ślązakach, chyba im żal że ślązacy bez gadania dostają niemieckie obywatelstwa bo śląsk należał w czasie wojny do niemiec, a ja też jestem ze śląska i cała moja rodzina mieszka w niemczech, nikt nie zapomniał języka, nikt się nie wywyższa i chętnie przyjeżdżają do polski, nie można sądzić ludzi po regionach z których pochodzą bo to totalny bezsens, albo ktoś jest fajny albo nie, nieważne skąd pochodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ten czat to mnie wkurza, a wiecie czemu, bo nie można zobaczyć co naklikałyście tam przezcały dzień, nie ma żadnego archiwum ani historii czatu, szkoda, bo nie wiemy o czym pisałyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maciej masz racje vichy to jest super pomysł, one są dostępne tylko w aptece bo są lecznicze. a takie tam ze sklepu loreal czy pantine to nic nie pomaga. chyba że jeszcze coś specjalistycznego ale to w aptece zapytaj. a siostra niech się nie martwi to normalne że z wiekiem włosy się przeżedzają i jest ich coraz mniej . ja codziennie odkąd pamiętam mam rano pełną szczotke włosów po czesaniu, też zawsze panikuje ale lekarze mówią że 1000 wypadających włosów dziennie to normalna sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) mamy dzis piekny sloneczny dzien. oby zostalo to so jutra!!! za chwilke zabieram sie za pieczenie sernika, mojego ulubionego ciasta :) maciej86 - ja na wypadajace wlosy i w ogole ich wzmocnienie stosuje Kieselsäuregel SIKAPUR, biore juz 4 miesiac i widze poprawe, silicium dobrze wplywa tez na paznokcie, skore (mozna stosowac tez przy tradziku, oparzeniach slonecznych). jestem naprawde zadowoona, wiec mozesz powiedziec o tym siostrze. koszt na 4 tyg ok.14 Euro - duze opakowanie 500g. milego dnia wszystkim zycze !!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarra - nie ma sprawy :) to jest przepis na wieksza blaszke ja zawsze robie z polowy porcji (dla dwoch osob starczy :)), ciasto wykladam do formy okraglej o srednicy bodajze 26 cm. jest troche roboty przy tym ale ja lubie piec i mi to nie przeszkadza :) pychotka :D Sernik z łezką Ciasto: 30 dag mąki tortowej 4 łyżki cukru 2 żółtka 1 jajo 2 łyżeczki proszku do pieczenia 10 dag margaryny 1 łyżka smalcu - niekoniecznie, ja akurat nie mam wiec niedaje Masa serowa: 1 kg twarogu - tu w DE biore speisequark ½ szkl. oliwy 2 szkl. mleka 1 szkl. cukru pudru 2 jaja 4 żółtka aromat cytrynowy 1 budyń śmietankowy 6 białek ¾ szkl. cukru Ciasto zagnieść i wyłożyć nim blachę. Ubić pianę z 6 białek. Twaróg połączyć ze składnikami i dokładnie zmiksować, polowe piany wlozyc do masy serowej, wymieszac. Masę serową wylać na ciasto. Piec ok. 40 – 50 min. Na upieczony sernik wyłożyć resztę piany z białek i piec jeszcze ok. 15 – 20 min. a tu od razu podaje drugi dobry przepis na serniczek: Sernik szarpany Ciasto: ½ kg mąki 1 kostka margaryny (250g) 1 proszek do pieczenia 1 szkl. cukru 3 łyżki kakao 3 łyżki kwaśnej śmietany lub jogurtu naturalnego Masa serowa: 5 jaj 1,5 – 2 łyżki mąki ziemniaczanej 1 kg twarogu - biore speisequark 2 szkl. cukru 1 kostka margaryny (250g) 1 aromat pomarańczowy Zagnieść ciasto, podzielić na połowę, włożyć do zamrażalnika. Twaróg przekręcić przez maszynkę, ucierać w makutrze z cukrem, żółtkami. Dodać mąkę ziemniaczaną. Białka ubić na sztywną pianę. Margarynę roztopić, schłodzoną dodać do masy. Dodać pianę z białek. Na wysmarowaną tłuszczem blachę zetrzeć połowę zmrożonego ciasta. Na to wylać masę serową i zetrzeć resztę ciasta. Piec na średnim ogniu, ok. 40 min. przy tym przepisie tez robie tylko z polowy porcji na okragla forme SMACZNEGO!!! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj widze niescislosci w sposobie przygotowania, bo przepisy spisywanlam jeszcze w PL ;) a tam mialam inne przyrzady poprawka nie trzeba miec makutry do ucierania, wystarczy miska, nie ucieram masy raczej miksuje mikserem albo mieszam lyzka do pieczenia. ciasto trzemy na tarce na duzych oczkach zostawiam zazwyczaj ciasto ok.10min dluzej w piekarniku, chyba ze po probie wykalaczkowej jestem zadowolona ze stanu upieczenia ;) pozdrawiam goraco i juz uciekam do pieczenia :) Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moj sernik jest juz w piekarniku i sie piecze , a w domu czuc zapach pieczonego ciasta , bardzo to lubie :) za mna sprzatanie, pieczenie, i kawka popludniowa, ;) za chwilke zacznie sie relaksujaca czesc soboty, robimy sobie z Mama wellness-day ;) pozdrawiam milego popoludnia papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kobitki. Wlasciwie nie mam nic konkretnego do napisania. Wesoła dama juz czas temu napisalam, ze nie jestem ani z Czestochowy, ani z jej okolic. Calkowicie nie moj kierunek Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja za chwile bede pila popoludniowa kawke:) Za to jestem juz po sprzataniu, zakupach, obiadku i opowiesciach o szkole i spongebobie:) Dobrze ze Kuba jeszcze nie umie mowic.No i jeszcze wysluchalam wykladu na temat maszyny, zapomnialam jak ona sie nazywa , w kazdym razie ma jakies widly i uzywa jej sie na budowach.Domyslacie sie kto zrobil mi ten wyklad? :) I rozmawialam przez telefon z Iwona, baaaaardzo mila osoba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Justys a skad jestes? ja z zachodniej Wielkopolski. Malo tu w de osob z mojego regionu. najwiecej jest reprezentantow Slaska . np moj malzonek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×