Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

czy to ogrzewanie placisz przez caly rok co miesiac - 65 euro?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zarowki mamy wszedzie energooszczedne , swiatla gasimy - gdy nie jestesmy w danym pomieszczeniu. drukarke czy faks tez wlaczamy w razie potrzeby i pozniej wylaczamy. mysmy juz wszystko przetestowali ...... te 86 euro wydawalo nam sie TANIO , ale slysze , ze inni placa duzo mniej. nie wiem co to jest. wszystkie sprzety sa wylaczane u nas , zadne zaroweczki sie nie pala bez potrzeby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja nie moge ... wintergarten ... wlasnie - tez potrzebuje dogrzania. a my go nie mamy. nie wiem , dlaczego my tak duzo placimy. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My za sam prad , przez rok czasu placilismy rowne 100 euro co miesiac.na koniec roku doplata-160 euro.Niedawno dostalismy pismo ze teraz mamy placic po 87 euro.ale bijcie zabijcie , nie mam pojecia jak oni to wyliczaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co tam jest bez sensu? w jednam zdaniu do jakiejs eli cos piszesz. a reszta jest sensowna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie , a moj maz ciagle trzyma sie jednego dostawcy . co za chlop , slubu z nimi nie bral , mozna ich zmienic. aha , a czy za wode placicie tez dostawcy pradu czy komus innemu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha .. kapuje z tym wintergarten cafeterianka - tak , wode my tez placimy za naszych lokatorow . chodzi mi o prad. na naszym terenie najtanszy jest stadtwerke. oprocz nich jest jeszcze eon i yellow - drozsi niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ustawowo jest okreslone, ze za wode placi wlasciciel budynku , dlatego macie to w czynszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - a to slysze po raz pierwszy , ja mieszkam w ssarland , tutaj zaden lokator nie placi podatku od nieruchomosci w czynszu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - niby tak , ale nikomu nie kazemy doplacac za wode jezeli zuzyje jej wiecej - jeszcze tak sie nie zdarzylo . moj maz tez nigdy co do grosza nikogo nie oblicza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie jest tak ze sami sprzatamy klatke i wystawiamy smieci.caly czas sa o to wojny zreszta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajny temat . a wiec u nas wyglada to tak , ze najczesciej ja pamietam o pojemnikach na smieci ale jeden z lokatorow pamieta - z jego wlasnej woli - o zoltych workach. no i tak tutaj zyjemy razem , wspolnota nasza dogaduje sie nie tylko w tych kwestiach i dlatego nie podliczamy nikogo jezeli zuzyje wiecej wody czy potrzebuje cokolwiek innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - moj maz ma bardzo miekkie serce , ja jestem nieco twardsza . ale gdy widze , ze ktos sam zaangazuje sie w cos , w co nie musi - no to trzeba byc czlowiekiem i komus tez pomoc. na tej zasadzie sie to opiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cafeterianka hihihi hahaha
a widzisz jak kulturalnie potrafisz porozmawiac, i od razu znalazlas kilka dziewczyn do rozmowy, a nie mozna bylo tak od razu? A nie wchodzic tu i od razu z pretensjami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak , ale przed kilku laty bylo okropnie ..... teraz mamy innych lokatorow i naprawde jest w porzadku. wiecie dziewczyny , moze byc okropny wynajmujacy albo okropny lokator . trzeba sie dobrac , gdy sie to uda to jest super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cafeterianka hihihi hahaha - a coz ten komentarz oznacza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - ta cena zalezy od miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia, ja juz dawno proponowalam zeby zrzucic sie po pare groszy i zatrudnic pania ktora przyjdzie i posprzata.ale co, nie chca , wola sie dalej wyklucac.Tak samo jak o pojemnik na smieci.Mamy taki jeden duzy ale az na 4 rodziny.wszystkie dzieciate , kobiety normalnie gotuja ,wiec jest tego mnogo i caly czas te smieci sie przewalaja bo jest ich za duzo.tez mowilam zeby sie zrucic i zamowic jeszccze jeden ale to jak grochem o sciane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mape jakbys wczoraj czytala
nasz topik to bys wiedziala co znacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia - moj maz jest niemcem - teraz dopiero pytanie zobaczylam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mape jakbys wczoraj czytala - jezeli masz do powiedzenia cos sensownego - prosze bardzo . jezeli nie - po co wchodzisz ....? na topik weszlam przypadkowo i rozmawiam. a o co tobie chodzi ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mape mnie o nic a Tobie
Pytasz co znaczyl ten post to odpowiadam, on nie byl skierowany do Ciebie tylko do Cafeterianki a ona juz wie o co chodzi, Ty jak chcesz wiedziec to przeczytaj kilka stron do tylu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak , nie narzekam.Ludzie jak to ludzie.rozni.A poza tym ja mam na nich metode, jak juz ktores przyjdzie z jakimis pretensjami albo ustaleniami, i walecznie nastawione, to ja z promiennym usmiechem zapraszam do srodka, i pytam :herbatke czy kawke:) Glupio im sie robi, i nagle sie okazuje ze ten problem co byl wcale nie taki wielki jest jak sie moglo wydawac:) a to co za plecami gadaja to mam gdzies.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny , dobrze mi sie tutaj mieszka , moj maz jest kochanym facetem . ludzie , ktorzy tutaj przychodza nas odwiedzac tez - maja poczucie humoru , szanuja mnie - jednym slowem jest mi tutaj dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bianncaa
u nas rozliczenia wszystkich nebenkosten dostawalm zawsze co d grosza wyliczone, czarno na bialym i w sumie zawsze musialam doplacac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie kobietki , skoro sa problemy ze sprzataniem , wystawianiem pojemnikow na smieci itd. ja bym zrobila grafik i kazdemu wreczyla. jeszcze , gdy mieszkalam w polsce w bloku - tam tez byla kolejka na mycie schodow - jedna pani nie chciala tego robic. i ktos - nie wiemy do tej pory kto - polozyl jej kupe na wycieraczce. od tamtej pory juz myla klatke schodowa wg grafika. tak jest z ludzmi , nieraz trudno sie dogadac . my teraz nie narzekamy , jestesmy zadowoleni i nasi lokatorzy tez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×