Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

a na poprzedniej stronie pisze kto ile ma lat i w jakim wieku dzieci, więc po co takie dziwne pytania,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katja my ostatnio mamy tu nieprzyjemne sytuacje z nowymi, wchodzą tu aby tylko nam dowalić, poubliżać i wyśmiać, i też wcale nas nie znają, nie wiem jaki mają cel.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katja a ty mówisz że nas nie znasz , nic o nas nie wiesz , bo nie czytałaś, a to skąd wiesz że jakieś niesnaski między nami były jak to było z 6 stron do tyłu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katja a jak jesteś pierwszy raz to wypadało by się przywitać i przedstawić , tego wymaga kultura, a nie pytać czy ktoś komuś wskoczył do łóżka jako niania, i dlatego ma dzieci, no wybacz ile ty masz lat wogóle 14?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
e-v-a - dzieki za odpowiedz. A co mialas na mysli, mowiac, ze polacy by inaczej zareagowali? tzn. nagrandzili? ;). Ano racja, narod niemiecki nie jest taki skory do konfrontacji. Chyba historia ich nauczyla ;) Aczkolwiek o swoje prawa i przeciwko brazowym mogliby energiczniej agowac! ápropos: co sadzicie o tym, ze \"brazowi\" wchodza do parlamentow? mieszka ktoras z was w takim regionie? odczuwacie to jakos? barbarag - to nie sa moje slowa, ze te dobre a te nie.Jedynie wyrazilam moje zdanie/odczucie, ze topik sie stal bardziej zamkniety, jak ktos \"nie z tematu\" to czul sie samotnie, a o to chodzi chyba w tym topiku (zgadza sie Moniko?), zebysmy mialy tutaj platforme na zawarcie przyjazni, a przyjazn to otwartosc, wymiana ( nie tylko blogowanie). Jezeli ktoras z Was uznala, ze moja wypowiedz implikuje klasyfikacje dobre-zle i poczula sie urazona, to przepraszam, jednak nie bylo to moim zamierzeniem. No dobra: koniec wypowiedzi :) Przekonajcie mnie, ze sie myle :) aha, co do Ausbildung - to slyszalam od kolezanki, ktora w tej wlasnie sprawie poszla do Arbeitsamtu, ze dostala tam prawie 0 informacji :(. ale sprobowac nie zaszkodzi, duzo zalezy od czlowieka ktory cie obsluguje. Ausländeramt moze tez pomoc. Sadze, ze latwiej byloby ci zaczac tutaj studia, a to z tego powodu, ze duzo u nas pisza o tym, jak ciezko jest zdobyc Ausbildungsstelle (jest konieczne do ukonczenia ), a coz dopiero jako obcokrajowiec :( malutka - badzcie dzielne- wszystko bedzie dobrze! zmykam, bo jeszcze nie zdaze odebrac kumpelki z lotniska :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No przez to ,ze mam juz dwojke dzieci wszyscy mnie atakuja,jakbym jakies przestepstwo popelnila! Juz slyszalam pisal ktos ,ze tylko dzieci potrafie rodzic i nic innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, jest tez w polsce taka organizacja ktora informuje o szczegolach integracji europejskiej, temat wyksztalcenia tez do tego nalezy, ale za choinke nie chce mi wpasc do glowy jak sie ta org. nazywala...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież na tym polega życie , ludzie się czasem kłócą, więc na topiku też czasem jest ostra wymiana zdań, nie jesteśmy takie same i czasem mamy różne poglądy więc dyskutujemy, nie zawsze atmosfera musi być wesoła, a poza tym takie nowe jak ty ciągle nas atakują więc się bronimy, ty zadałaś niestosowne i według nas obrazliwe pytanie , więc bronimy koleżanki, czy to dziwne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No cos mnie nie lubia te forumowiczki:( Jatrze tu za bardzo atmosfere,szkoda,ze takie macie o mnie zdanie,bo ja sie dobrze z wami czuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katia witaj :D zrob sie na czarno, bo my pomaranczek nie lubimy ciesze sie, ze jestes. Napisz cos o sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maremarie my rozmawiamy akurat z tymi dziewczynami które są aktualnie na topiku, ktoś rzuci temat i potem się toczy na 5 stron, a wy jakoś nie zaglądacie i chyba wydaje wam się że nowe zdominowały topik bo naklikały już chyba ponad 120 stron, a co do tego że topik służy do zawierania przyjazni to ja tak nie sądzę, jest tu ponad 30 osób więc było by to trudne, poprostu rozmawiamy tutaj o zwykłych codziennych sprawach,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buuuu :( Tylko pare minut a tu juz pierze polecialo.... Easy, easy ladies ;) katja- twoje pytanie niestety bylo bardzo niefortunne...przeczytaj jeszcze raz, to zrozumiesz. Jak chcesz pogadac, to zrob nowy anlauf ;) - przedstaw sie itp, itd. Bedzie dobrze :) no ale teraz to juz naprawde lece!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen a ty się znowu oczywiście przejęłaś tymi słowami pomarańczowej, niektórzy mają 6 dzieci i żyją,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ty to jesteś tak jak ja , każdymi słowami się przejmujesz i długo je rozpamiętujesz, miałyśmy się nie przejmować pomarańczkami, ale to się nie da bo wtedy będzie im się wydawało że przyznajemy im rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara,no przejelam sie wyraznie napisala ,ze przeze mnie atmosfera sie jatrzy.Zadowolona bys byla jak by oTobie ktos cos takiego napisal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen jedna tak sądzi na 30osób, nie przejmuj się , nie warto, co ona może wiedzieć, rozmawiaj z tymi które lubisz i tyle, a ona już znikła chyba, zero kultury niektórzy mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A wiecie ja to juz calkiem gapa jestem wcale nie zauwazylam, ze Madlen ma 2 dzieci i dopiero 21 lat. Szkoda, ze ja sie tak nie pospieszylam w tym wieku moze bym nie miala problemow z zajsciem w ciaze. No i spiesze poinformowac, ze spotkanie Niederbayrn sie odbylo. Eva to bardzo mila kobietka. Szkoda ze ten czas task szybko leci, chetnie bym z nia posiedziala jeszcze. Ale na szczescie mieszkamy niedaleko wiec sie pewnie niebawem znow spotkamy. No i zapomnialam zrobic nam fotke pamiatkowa :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbara no mowilam, ze gapa jestem nie wyganiaj tak tych pomaranczek, moze to dobrzy ludzie talko zycie ich skrzywdzilo. A Katia poprostu zle sformulowala pytanie, mysle ze to mila dziewczyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza ja nie wyganiam, tylko nie dam się obrażać komuś kto mnie nie zna, dzisiaj pomarańczka mi napisała że jak nie wiem co to ausbildung to mam do niemiec nie przyjeżdżać wstydu nie robić. bardzo mili niektórzy są nie? no i urodzili się chyba od razu wszechwiedzący.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza jeszcze 43 twoje wpisy i stawiasz szampana bo będzie okrągły 1000!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz Barbara jak potrafia dolozyc?Poniza czlowieka i zadowolone! A ja to w ogole zodiakalna ryba,czyli najbardziej wrazliwy i placzliwy znak zodiaku:) Najchetniej urodzilabym sie jeszcze raz w innym znaku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiem, ze to nie mile. Ja poprostu na takie posty nie odpowiadam. Traktuje takie wpisy jak niebyle. Lepiej pytac niz bladzic. Ja nie pytam czesto i tez nie wiedzialam co to ausbildung i fajnie, ze sie zapytalas :) bo wiem bez pytania i nikt sie do mnie nie czepil ze jestem rok w niemczech i nie wiem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ja też dzisiaj patrzyłam, my weszłyśmy razem jak była 56 strona, a napisałam tylko kilka postów więcej od ciebie, już mnie doganiasz,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×