Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Limes tam spiewaja dzieci a dorosli akompaniuja na instrumentach. No moze i jakis dorosly tez spiewa, nie slyszalam dokladnie, bo nie moge sie powstrzymac i tez spiewam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pojdziecie jeszcze dzis na czat czy nie?Wiem ze was mecze,ale nie wiem czy isc spac czy jeszcze posiedziec:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
albo piszcie jak najwiecej zeby ta strona sie skonczyla,bo denerwuje mnie taka rozciagnieta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noooo zarazilas:) Ja nie moge na czat bo cos mi nie wskakuje.bede jeszcze przed kompem ze 20 minut te bede w miedzyczasie probowac. Dziewczyny ogladalyscie juz \" Samotnosc w sieci\"? A moze czytalyscie ksiazke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to ja pisze skoro jestem winowajczynia :P zeby ta stronba sie skonczyla

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na czat dzis raczej nie, jak sa u nas dzieci to staramy sie nie siedziec za dlugo przed kompem szukam pomyslu na stajenke. Chcemy sami zrobic. Juz cos znalazlam ale nie wiem czy spodoba sie mojemu mezowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam -pytasz o \"s@motnosc w sieci\"...czytałam dosyc dawno-podobala mi sie bardzo ...tylko poczatek troche nudnawy-corka byla w kinie..i chyba nie bardzo jej sie film podobal.Ale tak przewaznie jest jak ksiazka dobra to z filmem ciezko pogodzicTak samo z Hrrym potterem:) ksiazki sa super i oderwac sie nie moge, a na filmach zasypiam.Milego wieczorka;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ODA DO MŁODOŚCI Bez serc, bez ducha, to szkieletów ludy; Młodości! dodaj mi skrzydła! Niech nad martwym wzlecę światem W rajską dziedzinę ułudy: Kędy zapał tworzy cudy, Nowości potrząsa kwiatem I obleka w nadziei złote malowidła. Niechaj, kogo wiek zamroczy, Chyląc ku ziemi poradlone czoło, Takie widzi świata koło, Jakie tępymi zakreśla oczy. Młodości! ty nad poziomy Wylatuj, a okiem słońca Ludzkości całe ogromy Przeniknij z końca do końca. Patrz na dół - kędy wieczna mgła zaciemia Obszar gnuśności zalany odmętem; To ziemia! Patrz. jak nad jej wody trupie Wzbił się jakiś płaz w skorupie. Sam sobie sterem, żeglarzem, okrętem; Goniąc za żywiołkami drobniejszego płazu, To się wzbija, to w głąb wali; Nie lgnie do niego fala, ani on do fali; A wtem jak bańka prysnął o szmat głazu. Nikt nie znał jego życia, nie zna jego zguby: To samoluby! Młodości! tobie nektar żywota Natenczas słodki, gdy z innymi dzielę: Serca niebieskie poi wesele, Kiedy je razem nić powiąże złota. Razem, młodzi przyjaciele!... W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele; Jednością silni, rozumni szałem, Razem, młodzi przyjaciele!... I ten szczęśliwy, kto padł wśród zawodu, Jeżeli poległym ciałem Dał innym szczebel do sławy grodu. Razem, młodzi przyjaciele!... Choć droga stroma i śliska, Gwałt i słabość bronią wchodu: Gwałt niech się gwałtem odciska, A ze słabością łamać uczmy się za młodu! Dzieckiem w kolebce kto łeb urwał Hydrze, Ten młody zdusi Centaury, Piekłu ofiarę wydrze, Do nieba pójdzie po laury. Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie: Młodości! orla twych lotów potęga, Jako piorun twoje ramię. Hej! ramię do ramienia! spólnymi łańcuchy Opaszmy ziemskie kolisko! Zestrzelmy myśli w jedno ognisko I w jedno ognisko duchy!... Dalej, bryło, z posad świata! Nowymi cię pchniemy tory, Aż opleśniałej zbywszy się kory, Zielone przypomnisz lata. A jako w krajach zamętu i nocy, Skłóconych żywiołów waśnią, Jednym \"stań się\" z bożej mocy Świat rzeczy stanął na zrębie; Szumią wichry, cieką głębie, A gwiazdy błękit rozjaśnią - W krajach ludzkości jeszcze noc głucha: Żywioły chęci jeszcze są w wojnie; Oto miłość ogniem zionie, Wyjdzie z zamętu świat ducha: Młodość go pocznie na swoim łonie, A przyjaźń w wieczne skojarzy spojnie. Pryskają nieczułe lody I przesądy światło ćmiące; Witaj, jutrzenko swobody, Zbawienia za tobą słońce! --------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen21.... z tego typu uwagami do mnie wyluzuj..... Jestem slodka ale potrafie kasac dokladnie tak jak Ty.... \"Czasem mi sie wydaje ,ze niektore dziewczyny probuja pomoc na sile\" Kto dokladnie .....?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera , ja czytalam kilka lat temu ksiazke a dzisiaj obejrzalam film.Ksiazka swietna, pamietam ze jak skonczylam czytac, to czulam sie wypompowana.Jakbym to ja byla po jakis traumatycznych przezyciach:) A o filmie czytalam wczesniej recenzje, w wiekszosci malo pozytywne.Ale mi sie film bardzo podobal.Tylko rzeczywiscie, jesli wczesniej nie czytalo sie ksiazki , to chyba ciezko byloby sie w nim polapac.No i w ksiazce Jakub umiera a w filmie nie.Chociaz dzisiaj czytalam, ze w nowszych wydaniach autor dopisal czesc, gdzie jednak okazuje sie ze on nie popelnil samobojtwa.I wyszlo na to ze na darmo sie naplakalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika,powiedz mi ile zebow ma juz Kuba,i jakie ma wymiary.robiliscie juz U5?ja robilam maly wazy 9,5 kg,ma 72 cm i obwod glowy(wazne w moim przypadku)47,olivia w jego wieku miala glowe 49.5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza : fotosik.pl :):) Madlen, Kuba ma cztery zeby.Na U5 idziemy dopiero w przyszlym tygodniu.A po co Ci te wymiary? Zeby sie denerwowac, ze Twoje ma cos za male albo za duze? Prezeciez wiesz ze kazde dziecko do wszystkiego ma swoje tempo.I najgorsze co mozna zrobic to porownywac dzieci,. bo wtedy chcial nie chcial czlowiek cos sobie wkreci i bedzie myslal:) Powiem Ci ze Kuba nie chce np jeszcze siedziec.Co ja uwazam ze juz powinien.A on nawet checi nie wykazuje.I fakt porownuje go ale z rodzenstwem.Z innymi dziecmi nie , zwlaszcza tymi co do przodu bardziej sa bo wlasnie tylko bym sie wkurzyla ze moj jeszcze czegos tam nie robi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale oni mierza na badaniach,to chcac nie chcac widze jak zapisza mi w zeszycie.Masz racje nie mozna porownywac,ale moj maly sie jeszcze sam nie przwraca na brzuch i to mnie wkurza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madlen ja Ci napisze o naszych chlopcach: Daniel jest o poltora roku mlodszy od Tobiasa a zawsze byl od niego duzo wiekszy. Dopiero niedawno udalo sie Tobiasowi Daniela wzrostem dogonic i wygladaja jak blizniacy :) Tobias jest w koncu zadowolony, bo ile mozna robic za mlodszego brata. jak znajde ich ksiazeczki zdrowia to Ci wysle wyniki ile miezyli jak byli w tym samym wieku. Niesamowite jak rozne moga byc dzieci od tych samych rozicow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza to ty pewnie zdolna jestes w robotkach recznych,ja to jestem w tym totalna noga,nigdy nie cierpialam plastyki i techniki brrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprobuj tak: poloz mu na kocyk zabawki i poloz go na brzuszku.Po jakims czasie znow poloz mu zabawki ale jego juz na plecki.I idz sobie.Przynajmniej z zasiegu jego wzroku.Powinien zaczac wtedy sam siegac i tym samym sie przewracac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o wlasnie zauwazylam ze nasze forum bedzie obchodzilo za kilka dni pierwsze urodziny:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Monika ja tak probuje,ale on straszny nerwus i jak widzi,a nie moze dostac,to zaczyna sie drzec,zero cierpliwosci(po mnie to ma)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×