Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

kasia k NIE DOSTANIE tylko USA i Francja daja obywatelstwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k zaraz rzuce ci linka, bo wczoraj nawet o tym czytalam :) ale to jest na 100 %, mialam niedawno w rodzinie taki przypadek, o ni mysleli, ze w Anglii dziecko dostanie obywatelöstwo, wiec dowiadywalismy sie jak to jest, no i Niemcy tez nie daja, Dania chaby daje obywatelstwo, ale tam dziecko dopiero w wieku 18 lat staje sie obywatelem kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a jeszcze do naszych polityków, wy mieszkacie w DE i wcale wam sie nie dziwię, że czasami wstyd się przyznać, że jest się Polakiem, ale wyobraźcie sobie co się tutaj dzieje, ludzie po prostu nie mają juz słów aby opisać to o czym myślą i jakie jest ich zdanie, mi osobiście brzydko mówiąc żygać się chce jak widzę \"świętą rodzinę kaczorów\" u władzy, ludzie bez honoru, ambicji i poszanowania obywateli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 nawet nie pytaj , Ty ostatnio piszesz tutaj cześciej niż ja, więc może dzięki Tobie będzie wiecej kliknięć na pajacyka, a tym samym więcej obiadow dla niedożywionych dzieci. Pamietam jak kiedyś dostalam wielkie bury od jakieś pomarańczy, oczywiscie za tego pajacyka w stopce, że niby robimy z polski takie biedne państwo afiszując sie tym pajacykiem, ale przecież to prawda, gdyby nie było niedożywionych dzieci w polskich szkołach to taka akcja z pajacykiem nie byłaby potrzebna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia i tu : Dzieci : obywatelstwo niemieckie przez urodzenie Obywatelstwo niemieckie nabywa się dziedzicznie po rodzicach (prawo krwi), nie zależy ono od miejsca urodzenia (prawo ziemi). Dziecko, którego matka lub ojciec są Niemcami, jest automatycznie obywatelem niemieckim z urodzenia. Nie wszystkie dzieci urodzone w Niemczech są automatycznie obywatelami Niemiec, w rzeczywistości co roku rodzi się 100.000 nie-niemieckich dzieci. Jeśli oboje rodziców są obcokrajowcami, dziecko może dostać obywatelstwo niemieckie automatycznie w momencie urodzin, o ile co najmniej jedno z rodziców przebywa legalnie na terenie Niemiec od 8 lat i posiada ważne Aufenthaltsberechtigung lub unbefristete Aufenthaltserlaubnis przez okres trzech lat. Takie dzieci otrzymują obywatelstwo wraz ze swoimi rodzicami i kiedy ukończą 18 lat muszą ponownie zadecydować, które obywatelstwo chcą zatrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i tu: Dzieci: obywatelstwo niemieckie na podstawie urodzenia W przypadku dzieci obowiązuje następująca zasada: jeśli jedno z rodziców jest obywatelem Niemiec – nieważne, czy ojciec czy matka -, wówczas dzieci automatycznie od urodzenia są obywatelami Niemiec. Jeśli oboje rodzice są cudzoziemcami, dzieci automatycznie otrzymują obywatelstwo niemieckie wraz z narodzinami tylko wówczas, jeśli jedno z rodziców żyje w Niemczech legalnie i na stałe od przynajmniej ośmiu lat i posiada pozwolenie na osiedlenie lub jest obywatelem UE uprawnionym do swobody przemieszczania się. więc wychodzi na to ,że nic im nie da to że pojedzie urodzć do de.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta, dziękuję za odpowiedź, ja też tak myslałam, ale oni sobie nie dali przetłumaczyć, bo ktos im powiedział, że bez problemu dziecko dostanie obywatelstwo, słoneczko wygląda, tylko ja musze w domku posiedzieć bo mała ma jeszcze antybiotyk, ale mam nadzieję, że juz niedługo zapomnę co to choroba u dziecka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie, też to znalazłam tylko ze po niemiecku i co prawda zrozumiałam co drugie słowo, ale jestem juz o kolejny przepis mądrzejsza raz jeszcze dziękuję,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k co do tych przepisow... juz ostatnio powiedzialam do meza, ze powinnismy usiasc ktoregos dnia i spisac wszystko to co zalatwialismy, ile razy nas odsylali z kwitkeim... na przyszlosc, moze komus to sie przyda... jak teraz pomysle ile czasu bysmy zaoszczedzili wiedzac wtedy wszystko to co wiemy teraz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta, no właśnie, dlatego ja mojemu slubnemu postawiłam taki warunek: ty jesteś tam my tu, jeżeli ma się to zmienić, to załatwiamy wszystko po kolei, no i najpierw on załatwił tam swoje wszystkie sprawy, teraz załatwia moje i małej, z małą nie ma problemu, bo tylko zameldowanie i przedszkole , ze mna też nie wiele, tylko jak mu teraz powiem o uznaniu dyplomu to sie będzie rzucał, że mu dodatkową robotę każe robic, ale cierp ciało cos chciało... hahaha ale tak na powaznie to mamy fajnego radcę prawnego i on nam w wielu rzeczach pomaga, dlatego sobie myślę, że nie powinno byc duzych problemów, chociaz jak się zastanawiam, to z drugiej strony po co mi uznanie jak mam pracować w kwiaciarni? śmieszne ale prawdziwe.... no ale gdyby mój niemiecki sie bardziej rozwinął, to..... co ma byc to będzie, zobaczymy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k masz na to czas, ucz sie niemieckiego, w kwiaciarni tez cos \"lizniesz\", uznanie papierow zawsze sie przyda, predzej czy pozniej :) a co do twoich kwalifikacji... pisalas o logistyce, ja pracowalam przed pierwszym duzieckiem w tej branzy. mysle, ze to fajny kierunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marta, bardzo fajny, studiowałam na UG i jak sobie przypomne ile musiałam nocy zarwać żeby sie na egzaminy przygotować to zastanawiam się teraz po co? mam nadzieję, że jeszcze kiedyś będę robiła to co lubię, bo teraz niestety to nie mam za dużego wyboru, ale to przede wsztstkim ze względu na małą, bo pracy w mim zawodzie jest bardzo dużo, tylko, że Lębork to taka dziura, że juz nic tu nie ma, a z drugiej strony podjęliśmy już oststecznie decyzję o wyjeździe do DE i nie chcę juz tego zmieniać,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k ....🌻 J a tez mysle , ze nigdy nie wiadomo na co twoj dyplom kiedys moze sie przydac. Moja kolezanka nie zrobila tego ze swoja matura jak tu pare lat temu przyjechala i teraz nici. A jesli chodzi o dzieci tu urodzone, to mozesz swoim znajomym opowiedziec o moich znajomych. Sa juz w Niemczech od 6lat w tej chwili. OBoje maja pozwolenia na prace, i zameldowanie. O pracuje tu od poczatku, na etaciepelnym, ze wszystkimi kosekwencjami. Ona siedzi w domu. Gdy przyjechala do D,jej corka miala 3,5 roku i poszla do przedszkola. Rok temu A nia urodzla syna. I syn NIE DOSTAL obywatelstwa, bo oboje rodzice sa polakami. Koniec i kropka. Nic wiecej do dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana Kasia pewnie, ze Ci sie ten dyplom przyda jak nie za rok to za 5 lat. Ja tez myslelam, ze nie bede w swoim zawodzie pracowac z powodu bariery jezykowej. A minal tylko rok i znalazlam prace w zawodzie :) a wlasciwie praca mnie znalazla. Fajnie z tym pajacykiem, ze macie w stopce, bo dzieki temu nie zapominam. Jakis czas mialam jako strone startowa ale za dlugo sie otwieralo i moj maz marudzil. Ale sobie pospalismy :) moj maz to nawet z 14 godzin. Zaraz jedziemy na trening, milego slonecznego dnia wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pisalam wczesniej, ze u mie w rodzinie byl podobny przypadek... zona kuzyna uparla sie , ze pojedzie z nim razem do Anglii, bo dziecko dostanie obywatelstwo, ha malo tego! powiedziala (niby dowiedziawszy sie juz) ze i ONA dostanie razem z dzieckiem obywatelstwo angielskie! malo co nie parsknelam ze smiechu jak to uslyszalam... no ale kazda baba ciekawska jest, wiec zaraz w domciu sprawdzilam jak to jest... obywatelstwo owszem moga dostac, tylko tyle, ze najpredzej dostanie je moj kuzyn, bo jest obywatelam Niemiec (ma pochodzenie) ale to tez dopiero po dlugim czekaniu na tytul rezydenta... bla bla bla... a dziecko po nim... a ONA no coz..... ale to dluga historia :D:D:D ludzie wymyslaja rozne rzeczy, a pozniej dziwia sie, ze pani w urzedzie ich wysmiala :D podtawowych rzeczy powinno sie najpierw dowiedziec moim zdaniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiu -jeszcze na temat rozwodow, to ex zona dostala darmowego adwokata, maz placil alimenty na nia i na dzieci od momentu jak sie od niego wyprowadzila. Na nia placil do chwili jak znalazla sobie faceta z ktorym zamieszkala. W sumie byly to nie male pieniadze. Mysle, ze pomocy trzeba szukac u adwokata zajmujacymi sie sprawami rodzinnymi. On powinien pokierowac takze do instytucji zajmujacych sie pomoca rodzinie. No i jak mieszkasz tu od trzech lat to moze zalatw najpierw obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasia k - masz swietny zawod!!! jest baaaaaaaardzo duze zapotrzebowanie na specjalistwo z zakresu logistyki - jezyk pol - niem i angielski oczywiscie, np w Schenker pracuja 4 polski:) Mowie o Kassel:) moj maz ma jakas proaktyke w 2 juz firrmie log i z miejsca jak zna polski i ma wykszatalcenie log. ma prace, wiec tylko ucz sie jezyka!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz mnie podbudowałyście, polski rodzimy, angielski wyuczony, niemiecki w trakcie i praca sama przyjdzie... ciekawe co na to mój mąż? jak mu poweim, że ma sie tymi kwiatami wypchać(oczywiście nie dosłownie) pewnie będzie bardzo zdziwiony, no cóż... i wiecie co napewno spróbóję, a niemieckiego nauczę się BARDZO szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich:-)) Limes a w naszym przypadku dostalismy urteil w ktörym alimenty na wstecz byly tez liczone.I teraz sa jako dlugi.I nawet licza Tobie te alimenty nawet jezeli sie prace stracilo.A np.ta kobieta moglaby isc do pracy spokojnie,tyle tylko ze niemusi bo w niemczech nietrzeba jak sie dzieci ma ktöre w przedszkolu siedza.:-( Dzisiaj idziemy mieszkanie ogladac do ktörego nie jestem az tak bardzo przekonana.Chcialabym sie z tad wyniesc jak najszybciej ale tak zeby juz gdzies na stale zostac a nie po jakims roku czy cos znowu szukac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay hejka:) masz moze pomysl gdzie kupic^sanki? gdzies tu blisko kolo nas, aha takie info: ponoc likwiduja ten WALMART na L. Roselius Allee i duuuuuze wyprzedaze sa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W maju albo w czerwcu wychodzi nareszcie tez taki przepis ze dzieci na pierwszym miejscu stoja.Do tej pory byla matka gleich z dziecimi przez co jak sie ktos poraz drugi zenil albo wiazal i mial dziecko z nowym partnerem to dostawaly dzieci mniej bo ex tez cos dostawal.A teraz patrza w pierwszej kolejnosci zeby dzieci wystarczajaco dostaly.Bo dorosly czlowiek moze sam na siebie zapracowac a dziecko nie.Pozatym mamy przedszkola co nie? Nieoczekuje od matki ze jej paromiesieczne dziecko odda gdzies tam i idzie pracowac(chociaz z drugiej strony musi to dözo matek robic),ale jezeli dzieci sa w wieku przedszkolnym to uwazam ze powinny isc do pracy i niesciagac pieniedzy z meza.I odwrotnie tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hey marta:-)) Sanki?Hmm....A niemozna je kupic w E-Center albo Weserparku? Niejestem pewna ale chyba w Praktika albo cos podobnego maja. Znam tylko Walmart w Neue Vahr str.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie praktika ale moze Horbach.Ach sama nie wiem.Gdzies widzialam ostatnio i to nawet ladne ale nie wiem gdzie to bylo.Wydaje mi sie ze e-Center lub POCO:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moze L.Rozelius zamienia sie tam juz na Neue Vahr str. ale napewno o tem sam nam chodzi... ten snieg jeszcze lezy, a Madleen nie jezdzila na sankach jeszce, tzn jak malutka byla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Möwisz o tym obok ktörego jest Fresnapf i Kik i Tedy?Przy rennbahn??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezeli to ten sam to dlugo sie nieutrzymal bo pare lat temu byl to eorospar. No to jestem ciekawa co z niego zrobia. Osobiscie nielubialam nigdy tam kupowac.Ostatnio jak tam bylismy to jerzeli chodzi o warzywa to nic niekupilam bo bylo wszystko gammelig:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×