Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

elzbieta-23-73 znam i mam! ;) fajna ta gutscheibuch, raz sie tylko placi... aksiazka zwraca sie juz po 1 razie czesto, no i mozna poznac kuchnie calego swuata prawie, bo tutaj tyle fajowych restauracji... teraz musze kupic nowa na Bremen :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, obiadek juz zjedzony... wczesniej bo reszta rodzinki wrocila ze spacerku... deszcz zaczal padac... :o :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny chce Wam tylko napisac, ze w KIK-u jest duza przecena ubran dla dzieci ze starej kolekcji.. sama kupilam sobie pizamke z Disneya za 5€ ciepla flanelowa :) widzialam body po 1€ I PIZAMKI PO TYLE SAMO; BLUZKI I SPODENKI SA OD 1,99 € do 2,99 €..rajstopy p 1€; 3 paki skarpetek dzieciecych po 1€; czapki i rekawiczki, rajstopy dla dzieci po 1 €.. Jade tam w pn i jesli ktoras cos chce dajcie znac to wam to potem wysle warensendung za 1,75€ .. to na tyle zanim mnie ktos zlinczuje za kupowanie w KIKu :D mezowi kupilam dwa razy trzypak cieplych norweskich skarpet za 1€ i rekawiczki narciarskei za tyle samo .. jak szalec to na calego!!! milej niedzieli!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
linki do moich ostatnich lupow :D http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=006&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=160083448947&rd=1&rd=1 http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=006&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=160081828194&rd=1&rd=1 http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=4864661581&rd=1&rd=1 http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ih=019&sspagename=STRK%3AMEWN%3AIT&viewitem=&item=290077383780&rd=1&rd=1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkie dziewczyny, nieprzyjemnie czyta sie komentarze pomaranczek(obrazaja),ale postanowilam zignorowac. Dzisiaj przyjechala moja mama,bardzo sie ciesze. Od paru dni mam podwyzszone cisnienie,dzisiaj np 150/90 i nie za dobrze sie czuje.Czy wy,mam namysli dziewczyny w ciazy tez macie problemy z cisnieniem?Do tej pory mialam 100/60,wiec troche mnie to martwi. Pozdrawiam was serdecznie. A co do obywatelstwa po pradziadku,ktory walczyl w niemieckim wojsku,to nie wiem czy jest to wogole mozliwe.Jezeli pradziadek sam nie mial pochodzenia ,a \"tylko\" walczyl,to pewnie nie.Od 1989 zmienily sie przepisy o uzyskiwaniu obywatelstwa.Moja kuzynka chciala zostac w niemczech,bo dziadek tez walczyl w niemieckim wojsku i nie mogla zostac.Ale na 100% nie wiem jak to jest naprawde.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alisaria 1
Wtam 🖐️wszystkich !!! Wpadlam z popoludniowa kawka mile kolezanki. Ale widze ze jestem tu sama,LIMES na balu karnawalowym, pewnie sie bawi z dziecmi wysmienicie. Jo 24, czy lepiej czuje sie twoje dziecko? Zycze szybkiego powrotu do zdrowia. E-V-A pozdrowienia dla MAMY. Jesli chodzi o cisnienie to nie moge Ci pomoc bo sbma bylam bardzo, bardzo dawno w ciazy.Mysle ze lepiej jednak spytac o porade Lekarza. Zycze milego popoludnia [kwiatek}

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alisaria 1
PS...Sory,ale musze do pisania zakladac okulary.🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ponownie... alisaria´1 nie tylko ty jedna musisz zakladac okulary do czytania... :) mi tezs ei coraz czesciei´j zdaza zlewanie literek... e-v-a co do cisnienia. ja w ciazy i tej i poptrzedniej mialam baaaardzo niskie cisnienie, teraz jest ok, wysokie tez nie jest dobrze, odpocznij, wypij herbatke owocowa, a jak dalej tak bedzie smigaj do lekarza :) no bo to löepiej zaczerpnac porady fachowca... fajnie, ze jest twoja mama:) do mnie tez przed poprzednim porodem przyjechala moja :) mimo, ze byl to jeden dzien duuuuzo pomogla swoja osobam poprostu byciem... tym razem tez napewno przyjedzie, choc nie szybciutko... pewnie przed samym rozwiazaniem... trzymaj sie cieplo :) no i \"reszta\" oczywiscie tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie tak mialo byc...
Ukazująca się w niedzielę niemiecka prasa poświęca sporo miejsca sytuacji w Polsce oraz stosunkom polsko- niemieckim. "Dlaczego narodowi konserwatyści w Polsce uważają Niemców za wrogów?" - pyta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung". Opublikowany w niedzielę artykuł "Bohaterowie, zdrajcy, tchórze" wyszedł spod pióra warszawskiego korespondenta gazety Konrada Schullera. "Der Spiegel" zamieścił natomiast obszerną analizę dotyczącą sytuacji w Polsce - "Kultura podejrzliwości". Tygodnik opublikował także wywiad z byłym ministrem spraw zagranicznych Władysławem Bartoszewskim. czytaj dalej Dziennikarz "FAS" przypomina na wstępie, że prezydenci Polski i Niemiec Lech Kaczyński i Horst Koehler wymienili się po finale mistrzostw świata w piłce ręcznej szalami kibiców, żeby pokazać, że są przyjaciółmi. "To był jednak pusty gest" - pisze Schuller, podkreślając, że dzień wcześniej brat prezydenta, premier Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu prasowego, w którym "zasypał Niemcy gradem zarzutów" (Chodzi o wywiad dla "Dziennika" z 3.2.2007 r.). "Rewanżyzm wypędzonych, fałszowanie historii, germanizacja - wszystkie krytyczne wobec Niemców tematy ostatnich lat zostały wyciągnięte, tak jakby wkrótce miało dojść do bitwy" - komentuje Schuller. Narodowo-konserwatywne elity w Polsce traktują dyskusje z Niemcami jak "słowną kontynuację" II wojny światowej - czytamy. Autor zwraca w tym kontekście uwagę na biografię braci Kaczyńskich, udział rodziców w Powstaniu Warszawskim, dojrzewanie w ruinach zniszczonej Warszawy. Schuller przywołuje wcześniejszą wypowiedź Lecha Kaczyńskiego, że stosunek jego i brata do Niemiec długo przypominał obraz miasta ich dzieciństwa: "pole bitwy poorane nienawiścią". "FAS" spekuluje, że przyczyny "permanentnej retoryki sporu" mogą tkwić głębiej. Zwraca uwagę na popularność wśród polskich konserwatystów myśli niemieckiego filozofa Carla Schmitta, szczególnie jego koncepcji "permanentnej walki" pomiędzy narodami. Centralnym pojęciem była dla filozofa "wrogość". Zdaniem autora, właśnie pojęcie wrogości dobrze oddaje stosunek niektórych polskich narodowych konserwatystów do Niemiec. Ich najważniejszą bronią jest "polityka historyczna", której głównym celem jest "scementowanie niemieckiej winy" i odsunięcie na drugi plan dyskusji o własnych wyrzutach sumienia. Naukowe kryteria schodzą w tej "politycznej historiografii" na drugi plan - zauważa Schuller. Pozytywne aspekty historii są ważniejsze niż negatywne - "bohaterowie mają pierwszeństwo przed zdrajcami i tchórzami" - czytamy. W stosunku do Niemiec polityka historyczna przybrała formę zmasowanego "ataku dragonów" - ocenia "FAS". "Der Spiegel" napisał, że bracia Kaczyńscy są "opętani" ideą walki przeciwko komunistycznym układom. "Jednak ich plan "moralnej rewolucji" i powszechnych rozliczeń przeszłości dzielą kraj" - czytamy. "Krytycy ostrzegają przed "kulturą totalnej podejrzliwości". Zamiast troszczyć się o politykę europejską, dalsze pojednanie z Niemcami i ogromne bezrobocie w kraju (15 proc.), nowe kierownictwo usuwa z drogi, nie robiąc żadnej różnicy, zarówno politycznych przeciwników, jak i krytyczne umysły" - pisze "Der Spiegel". Bartoszewski powiedział, że nie wie, skąd premier Jarosław Kaczyński czerpie "taki" (negatywny) obraz Niemiec. "Być może jest to spowodowane tym, że prawie nigdy nie wyjeżdżał za granicę" - zasugerował. Były szef polskiego MSZ przestrzegł przed przesadną oceną obecnych trudności w polsko-niemieckich stosunkach. "Nie powinniśmy przesadzać. Były nieprzemyślane uwagi, zadrażnienia, były też karykatury". "Mam prawie 85 lat, a rząd będzie jeszcze urzędował najwyżej przez dwa lata i siedem miesięcy. Jestem pewien, że - jeśli tak zechce Bóg - umrę za (kadencji) innego rządu" - powiedział Bartoszewski w wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam stale i nowe bywalczynie. Dawno mnie nie bylo i widze ze duzo sie tu dzialo. Mam ostatnio kiepskie dni, przechodze \"zabkowanie\" mojej corci. Do tego zaczelam cierpiec na jakas paskudna nerwice i przynajmniej dwa razy dziennie wydaje mi sie ze umieram. Troche pomaga mi czytanie tego topicu, mam wtedy mniejsza tesknote za domem i rodzina. Chcialam Wam podziekowac za to ze jestescie, i ze dajecie mi choc odrobine sily do dzialania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
efeme.....🌻 trzymaj sie kobieto. Powtarzaj sobie, ze wszystko jest w porzadku. Musisz myslec pozytywnie:):) belaiza............🌻 nie reaguj. Wiesz, ze nie warto przeciez. Omin, bo zycie jest za krotkie na takie pomaranczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki elzbieta-23-73, staram sie i powtarzam to sobie codziennie, jak na razie nie skutkuje. Za duzo sie ostatnio na mnie zwalilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Elu mnie razi, ze ludzie bluznia przeciw Bogu. Z reguly nie reaguje na odzywki pomaranczek, ale zal mi, ze ktos idzie na zatracenie. A tak apropos radia maryja to ja slucham fajnego chrzescijanskiego radia www.radio.chrzescijanin.pl polecam goraco. Bardzo duzo fajnej muzyki. I wczoraj znalazlam jeszcze www.ewangelista.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z wieczorka, i znowu się tu działom to pomarańczowe cuda, to chyba nie maja co robić tylko nam formum zaśmiecać, no ale cóż.... a ja sobie dzisuaj poszalałam, odwiedziłam ikea, h&m, cubusa i całą resztę, aż ciarki mi przeszły po plecach jak wszystko policzyłam, ale co tam od czasu do czasu można... eva cisnienie w ciąży to bardzo ważna sprawa, nie nalezy nic bagatelizować, jeżeli będzie utrzymywało się dłużej niż 24 godz koniecznie do lekarza należy się zgłosić, więcej nic nie powiem bo się nie oriemtujęm no chyba że któraś ma problem immunologiczny to juz prędzej, uciekam juz bo mała nie daje mi spokoju i za chwilę mieszkania nie poznam pewnie juz dobranic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mojego\" sniegu prawie juz nie ma :( :o a jutro ma byc podobno +8 stopni... chlapa. bleeeee i niedziela dobiega konca.... i znowu poniedzialek... i jakas taka niezbyt pozytywnie nastawiona jestem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No Kasia jeszcze w Polsce :) a u nas raz na 3 miesiace tez sa w niedziele otwarte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pusto sie zrobilo. Milej i spokojnej nocy dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dobra ! kobiałki , to ja się \"wylogowywuję \" dobranoc :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o raaany znowu zaczęłam stronę ! i to 2.raz tego samego dnia ;-) ale się rozbujałam wow !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Malutka_26
dziewczyny co wiecie na temat bachelor abschluss???vzy to tak jak wszkole plan jest podany i nie da sie za bardzo tego z minijobem powiazac? to pytanie do studentek i tych co wiedza dzieki dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madlen u nas to dopiero w niedzielę każdy na zakupy idzie, ale ja jeszcze w Pl jestem, cały czas władza toczy o niedzielę boje żeby handel ukrócić, a tyle ludzi było wczoraj w ikea ze palca nie szło wcisnąc a ja juz w pracy, dzisiaj co prawda do 14-tej ale nie chce mi się nic a tak wogóle to dzień dobry, u nas mroźno i pada coś co chciałaby sie śniegiem nazywać, ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiu dedykuję ci to pracusiu na dobry początek dnia : Masz dość XXI wieku, gdy: 1. Przy uruchamianiu mikrofalówki próbujesz podać hasło. 2. Od lat nie ustawiasz pasjansa przy pomocy prawdziwych kart. 3. Pytasz kolegów z pracy, siedzących tuż obok per mail, czy mają ochotę na piwo, a oni wysyłają odpowiedź również pocztą elektroniczną \"OK., daj mi 5 minut\". 4. Masz 15 różnych numerów telefonu pod którymi możesz złapać 3 członków swojej rodziny. 5. Paplasz per e-mail wiele razy w ciągu dnia z jakimś typem z Ameryki Pd., choć jeszcze nie rozmawiałeś w tym roku z sąsiadem. 6. Kupujesz sobie nowy komputer i tydzień później jest on już przestarzały. 7. Przyczyną zerwania kontaktów z przyjaciółmi jest fakt, iż nie posiadają adresu mailowego. 8. Nie znasz ceny znaczka pocztowego na list. 9. Być zorganizowanym według Ciebie oznacza - posiadać różnokolorowe karteczki, które można wszędzie przykleić. 10. Większość dowcipów, które znasz, przeczytałeś w internecie. 11. Podajesz nazwę firmy, gdy wieczorem w domu odbierasz telefon. 12. Gdy chcesz zadzwonić z domu, naciskasz \"0\" by wyjść \"na zewnątrz\". 13. Od 4 lat siedzisz przy tym samym biurku, choć pracowałeś już dla 3 różnych firm. 14. Logo firmy jest dostosowywane do jej wizerunku raz w roku. 15. Najgorszą rzeczą przy resetowaniu komputera jest utrata tapety. 16. Idziesz do pracy, gdy jest ciemno i wracasz, gdy jest ciemno - nawet w lecie. 17. Masz zainstalowany program, który odlicza dni do Twojej emerytury. 18. \"Urlop\" od lat oznacza dla Ciebie jedynie ekwiwalent. 19. Twoi rodzice opisują Ciebie słowami \"on pracuje przy komputerze\". 20. Rozpoznajesz swoje dzieci dzięki fotografiom na biurku. 21. Czytałeś tę listę ciągle przytakując...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×