Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

palinka co miałaś na myśli pisząc, że \"kierunki medyczne nie są uznawane w całości \" mówisz o skończonych studiach czy zaczętych? a tak na marginesie to miło z twoje strony ze znajdujesz czas by dzielić się swoją wiedzą ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jo24 toliterowka slowna , chodzi o to ze z uzyskanymi tytulami w polsce dosc trudno jest uzystak bezposrednia nostryfikacje dyplomu w Niemczech , aby takowy papierek dostac czesto wymagane jest ukonczenie szeregu kursow lub nawet dodatkowych studiow na uczelni niemieckiej, wyjatkami sa dietetyka ktora w miare bez problemow zostaje uznana i farmacja ale jak juz powiedzialam tylko renomowane uczelnie wchodza w gre i zadne studia zaoczne kierunku farmacja na pewno nie beda bezposrednio uznane:) no i jeszcze od niedawna istnieje cos takiego w prawie Niemieckim jak Europäische Richtlinien nie jest to zaden zapis a jedynie wytyczne europejskie w danych kwestiach spoleczynch i co azde do tematu, to to , ze jesli wdanym kraju brakuj ejakiegos zawodu to wowczas nostryfikacja podlega ulatwionej procedurze i nie wymaga od delikwenta dodatkowych procesow wyuczajacych. Europäische Richtlinie dotyczy tez w Niemczech prawa do pobytu i pracy ale to juz temat na osobny watek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ok palinka slucha sprawa
wyglada tak-- na razie jestem w mojej wa-wie ale za 3 tyh jade do znajomych w okloice berlina.moge tam sie na jakis czas zatrzymac w chcialabym sie w czrwcu zapisac ma studia.udalo mi sie w polsce test daf zdac wiec jest szansa:) u tych znajomych nie moge zostac dluzej nic do sierpnia i wtedz musialabym sama szukac jakies WG czy wohnheim i prace i nie mam pojecia jak sie za to zabrac ,jakies strony w necie odwiedzic ,a jak juz np w bede w berlinie jak dzialac! kasa ktora wezme z polski starczy na miesiac wiec mialabym stres ze nie mam na nastepny,jak szukasc i gdzie,ile musze pracowac zeby mi starczylo na miesiac ,ile placa studentow za godzinke itd? to moje glowne obawy,dzieki za odpowiedzi juz! lg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upiii
palinka odpowiedz prosze w tobie nadzieja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Studia po raz kolejny:) do osoby z wawy: jesli masza mozliwosc pozostani au znajomych tak dlugi czas to jestem pewna ze z praca nie bedzie problemu aby takowa znalezc! przede wszystkim polecam jak juz nieraz wymienialam gazety lokalne w nich jest moc ogloszen wszelkiego rodzaju! dodatkowo polecam strony danego miasta do ktorego sie wybieracie i stronke www.meinestadt.de i haslo stellenangebote zapisy na studia w zaleznosci czy istniej enumeros clausus czy nie sa do 15.07 i 30 .09 na uniwersytetach na Hochschule do 15. maja! mozna ubiegac si eo akademik koszt w zaleznosci od standardu od 160 do 350 euro , wsrod studentow najczesciej wykonywane sa prace na tzw. basis czyli 400 euraskow miesiecznie, nie jest to duzo al eda sie przezyc! oczywisic ebez rozrzutnosci! dodatkowo kobitki moga sobie dorobic pilnowaniem dzieci i sprzataniem w domkach bogatych niemcow. platnosc z agodzine dla studentow to ok 6 do 9 euro !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janta witaj, no nareszcie , znowu długo cie nie było, to ja i Belaiza ostatnio o Ciebie pytałyśmy, Zapodzialam gdzieś Twój email a właśnie chciałam do Ciebie napisać, ale to wieczorem. Pozdrowienia dla dzieciaczków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z wa-wy ___
palinka dzekia nie wiez gdzie mam przetlumaczyc swiadectwo? w PL czy DE? i co jeszcze trzeba zlozyc? wiesz ,ja niby teraz jade do znajomych ale jeszcze nie moge szukac pracy bo studentenausweis dostane dopiero pewnie w sierpniu! jak to zalatwic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tlumaczenia generalnie mozna wykonywac w Polsce ale czasem uczelnie odrzucaja lub zdarzaja sie na prawde fatalne wpadki polskich tlumaczy , ja niestety dostalam w zyciu kilka tlumaczen do poprawki gdzie tlumacz polski niezorientowany kompletnie w systemie szkolnictwa i sposobi eoceniania przetlumaczyl tak swiadectwo ze wynikalo ze kandytak skonczyl ledwo zawodowke i oceny ma fatalne, legitymacja studencka wazna jest od 1 pazdziernika! do tego momentu raczej nie ma innej szansy aby cokolwiek szybciej dostac , termin skladania papiero na semestr letni tez juz minal wiec tu nie przebijesz muru glowa niestety!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam! o widze ze duzo sie ruszylo ;) a ktos pomaranczowy pisal rano, ze tu takie nudy :D pozdrawiam wszystkich :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z wa-wy ___
no to dupa:( skoro od 1.09 mozna szukac pracy to nic nie wymysle:( czyli to chyba nie klapnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do--------prosze o pomoc.. z tego co wiem urzuad do sparaw cudzoziemcow i uchodzcow sie tym zajmuje BAMF w skrocie po niemiecku, musisz jednak spelniac pewne warunki... nie poewiem ci jakie bo kazdy przypadek jest inny. poszukaj w swoim miescie tej instytucji. zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no niestety waznosc leigitymacji zaczyna sie wraz z rozpoczeciem kolejnego smemstru zatem wczesniej nic nie da sie zrobic, zawsze mozesz szukac najpierw pracy jako babysiterin albo poprostu prz ysprzatanie w prywatnych domach a pozniej rozejrzysz sie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z wa-wy ___
ale czy to starczy na zycie? mozna to na czarno robic? ile potrzeba na mies "studenckiego zycia"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tego co sie orientuje z rozmow z kolezankami to one wszystkie robia to na czarno ,mimo ze z niedawno obowiazujaca ustawa powinno sie zglaszac takie przypadki ale w praktyce nikt tego nie robi! przez czas kiedy tylko bedziezs pracowala nawet w taki sposob mozesz sobi enieco zaoszczedzic a pozniej jakznasz jezyk to nawet w knajpie znajdziesz jakie szajecie bez problemu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z wa-wy ___
a ile placa w kanjpie ? mozna znalezc w gazecie czy chodzic po knajpach i pytac ,ob die etwas fuer mich haetten ?:--)))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w knajpie jest okolo 6-8 euro za godzinke , mozna w gazecie ale najlepiej wlasnie przejsc sie po knajpach:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z wa-wy ___
to znosnie :) 10 h tyg daje ok 300 ojro:):):) a sluchaj ,nie wiesz czy lepiej isc do pubow itd czy do restauracji,kurcze! nie mam erfahrung w gastronomii! :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja z wa-wy ___
a jak znalazlas ta prace w innej branzy? daj jakis tip:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiec zaczelo sie od studiow slawistyki:) w trakcie ich trwania zrobilam sobie uprawnienia tlumacza przysieglego i tak w sumie dl aorientacji poszlam kiedys do biura posrednictwa pracy randstadt i tam wypelnilam wszystkie dane i ktoregos dnia zadzwonil telefon z Wilhelmshaven ze zachorowal pracownik i potrzebn aod razu pomoc osoby znajacej niemiecki angielski i polski no i pojechalam tam na rozmowe i juz nie wyszlam , okazalo sie ze oprocz tlumaczen trzeba zajmowac sie wszystkim cala dokumentacja bo akurat firma przygotowywala si edo procesu w polska firma ktory odbyl sie w wiedniu! roboty bylo co niemiara ale wykonczona tez bylam na maxa! potem przenioslam sie do bremen do chlopaka i zlozylam papiery w kilku firmach finansowych w dziale zagraniczynym dostalam dobre rekomendacje i udalo sie no i tak to od slawistyki wyladowalam w finansach i inwestycjach:) a od pazdzierniak zaczelam bwl coby zglebic ta dziedzine jeszcz etroche i ti napapierku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wczesnym wieczorkiem :) ja sie wyspalam razem z corcia:) wiec jestem wypoczeta, corcia tez co zapowiada dluuuuugi wieczor :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość poczytajcie to wazne Anitka
Nawigacja Serwisy skojarzone Fakty Program TV Pogoda Lotto Górne menu StartKrajŚwiatBiznesSportRozrywkaNaukaZdrowieCiekawostkiPrasaGalerieTylko u nasFelietonyRaportyStart Polska lokalnaWywiadyMapa serwisuNewsroomKraj PolitykaPrawo i bezprawiePolska lokalnaEdukacjaŚwiat EuropaRosja, Ukraina, BiałoruśAmerykaBliski i Środkowy WschódAzjaBiznesSportRozrywka KulturaFilm i muzykaMediaInternetNaukaZdrowieCiekawostkiPrasa W krajuNa świecieNa świecie o PolsceW gospodarceW sporcieStyl życiaPolecamy:Tygodnik PolitykaGalerie KrajŚwiatPolska lokalnaCiekawostkiFototydzieńStyl życiaObyczajeNaukaTylko u nas WideorelacjeCzatyAnkietyWywiadyNajlepiej oceniane informacjeNajlepiej oceniane zdjęciaFelietony ZiemkiewiczPiaseckiSowaHołdysLipnickaSamsonCzopikZarzecznyŁukaszewiczRaporty Raporty archiwalne "Polska polityka jak w komunizmie" "Die Welt" zarzuca polskim władzom brak tolerancji, humoru i dystansu /AFPPiątek, 9 lutego (12:48) Niemiecki dziennik "Die Welt" zarzuca w piątek Lechowi i Jarosławowi Kaczyńskim, że chcąc uwolnić Polskę od komunizmu, posługują się "polityką jak w komunizmie - pozbawioną tolerancji, humoru i dystansu". Gazeta wytyka polskim władzom, że nie zajmują się realnymi problemami. Obojętność ma czasami dobre strony - pisze komentator "Die Welt" Jacques Schuster, który uważa za szczęście, że większość Niemców nie interesuje się Polską, bo gdyby dokładniej przyjrzeli się sąsiedniemu krajowi, wydaliby prawdopodobnie okrzyk przerażenia. Schuster pisze, że mówiąc o "lumpenliberałach" i "wielkich szkodnikach" premier i jego współpracownicy posługują się językiem pochodzącym z czasów, które wydawały się być już przeszłością. W dodatku: tak jak w komunizmie ich panowanie wyróżnia się strasznym brakiem tolerancji, humoru i dystansu - czytamy. czytaj dalej Komentator uważa, że Kaczyńskim nie chodzi tylko o zlikwidowanie dawnych układów, ale o pozbawienie wpływów elit powstałych po 1989 roku, i że pomóc w tym ma nowa ustawa lustracyjna. Autor sugeruje, że jest to zemsta tych, którzy nie przebili się po 1989 roku, na kolegach z "Solidarności". Schuster wytyka polskim władzom, że nie zajmują się realnymi problemami: skutkami globalizacji, emigracją Polaków, przyszłością Unii Europejskiej. Na te tematy od warszawskiej koalicji nie można niczego usłyszeć. Zamiast tego blokuje już drugi rok pieniądze dla Niemiecko-Polskiej Wymiany Młodzieży, odmawia odpowiedzi na ofertę Angeli Merkel uczynienia bałtyckiego Gazociągu Północnego znośnym dla Polski i pielęgnuje swoją nienawiść do Niemców. Skutki tego są smutne: Polska przestaje być poważnie traktowanym partnerem. A Niemcy? Muszą poczekać, aż ich sąsiad się opamięta - pisze komentator "Die Welt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dalej do Limes....
Schuster wytyka polskim władzom, że nie zajmują się realnymi problemami: skutkami globalizacji, emigracją Polaków, przyszłością Unii Europejskiej. Na te tematy od warszawskiej koalicji nie można niczego usłyszeć. Zamiast tego blokuje już drugi rok pieniądze dla Niemiecko-Polskiej Wymiany Młodzieży, odmawia odpowiedzi na ofertę Angeli Merkel uczynienia bałtyckiego Gazociągu Północnego znośnym dla Polski i pielęgnuje swoją nienawiść do Niemców. Skutki tego są smutne: Polska przestaje być poważnie traktowanym partnerem. A Niemcy? Muszą poczekać, aż ich sąsiad się opamięta - pisze komentator "Die Welt".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i to jest prawda niestety... niechetnie mowie o polityce i staram sie miec oczy i uszy zamkniete na to co teraz dzieje sie na wysokich stanowiskach w Polsce. wstyd poprostu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior wiesz po takim czyms zastanawiam sie czasami... czy przyznac sie w roznych sytuacjach do bycia Polka. Niestety... moze ktos mi zarzucic, ze \"przeszlam na ta druga strone\" ale co mi tam, tak jest przeciez... Idziwic sie, ze Niemcy maja o nas takie zdanie a nie inne. Oni widza w telewizji i prasie glowe panstwa Kaczora a nie nas wiec sadza , ze my wszyscy tak prymitywni i tak tepi jestesmy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×