Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

czesc dziewczyny mieszkajace w Niemczech. ciesze sie ze trafilam na to forum ,mam pytanie , i bardzo wierze ze mi pomozecie. moge zapytac? pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a poza tym choć jestem na topiku już parę ładnych stron to nadal czuję się gościem nie gospodarzem i nie uzurpuję sobie prawa do nadawania mu formy. Chciała bym jednak by mimo wszystko przetrwał ze względu na tych wszystkich miłych ludzi, których jest mimo wszystko więcej :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc jo24 i innym kobietkom z forum mam takie pytanie,opowiem Wam o co chodzi bo moze i Wy mialyscie taka sytuacje. A wiec chodzi o obywatelstwo niemieckie- ojciec mojej babci(moj niezyjecy od 27 lat pradziadek) przez cala 2 wojne swiatowa walczyl w niemieckiej armii,ma na to dowody ,dokumenty,wszystkie po niemiecku. moja babcia nigdy sie o to nie starala,bo nie chciala opuszczac polski(ona jest jego corke i miala najwieksze prawa) ,moj ojciec jakos tez na wyjazd sie nie zdecydowal mimo iz mial te papiery po swoim wlasnym dziadku ktory cala okupacje walczyl w niemieckim wojsku. i moje pytanie/-czy ja mma teraz szanse starac sie o obywatelstwo? jestem wlasnie au pairka w berlinie i przyszla mi ta myle,ale nie wiem gdzie isc ,do jakiego urzedu.co robic w ogole ztym. bede wam bardzo wdzieczna gdybyscie mi pomogly. pozdrawiam was serdecznie i wierze ze sa tu osoby ktore znaja sie na obywatelstwie i moge mi pomoc. buzka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kendra , musiałabyś przejrzeć topik bo już z kilkanaście razy pisałyśmy tutaj o niemieckim obywatelstwie, jak znajdę jakieś linki to Ci podrzuce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendra .... ja osobiście pomóc ci nie mogę bo ani ja ani mój mąż nie mamy nic wspólnego z obywatelstwem, ale jak się uzbroisz w cierpliwość to na pewno uzyskasz u nas wyczerpującą odpowiedź a jeśli masz ochotę to poczytaj sobie ten topik wstecz . Poruszony przez ciebie temat pojawiał się tu periodycznie, we wszystkich możliwych konfiguracjach. I prosze cię nie zrażaj się ewentualnymi atakami pomarańczowych, mamy tu chwilowy kryzys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i kawałeczek wklejam : . Szczegóły i warunki uzyskania potwierdzenia niemieckiego obywatelstwa przez niemieckie pochodzenie Wobec osób urodzonych i/lub zamieszkałych w Polsce stosuje się następujące kryteria uznawania niemieckiego obywatelstwa: a) osoby urodzony z małżeństwa: Osoby urodzony przed 01.01.1975 mogą posiadać niemieckie obywatelstwo tylko wtedy, gdy ich ojciec był Niemcem (czyt. nawet jeśli nie było to nigdy wcześniej urzędowo potwierdzone, ale posiadał niemieckich przodków). Ten łańcuch pochodzeniowy sprawdzany jest wobec dziadka a nawet pradziadka do lat poprzedzających nawet rok 1914. Posiadanie niemieckiego obywatelstwa przypuszcza się wobec tego, kogo ojcowie (czyt. wyłącznie męska linia rodu) urodzili się i żyli między 1913 a 1945 rokiem w granicach Niemieckiej Rzeszy lub Wolnego Miasta Gdańska w granicach z 1937 roku. Osoba urodzona po 01.01.1975 otrzymuje potwierdzenie niemieckiego obywatelstwa wtedy, kiedy jeden z rodziców (niezależnie czy matka czy ojciec) posiadał niemieckie obywatelstwo. b) osoby urodzone poza małżeństwem: Z reguły otrzymują takie osoby obywatelstwo matki. Od 01.07.1993 może jednak również od ojca pochodzić niemieckie obywatelstwo jeśli: - jest on Niemcem, - istnieje ważne według prawa niemieckiego potwierdzenie lub uznanie ojcostwa, - uznanie lub potwierdzenie ojcostwa zostało podjęte przed ukończeniem przez dziecko 23 roku życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Więc wychodzi jasno , że tylko po rodzicach , no chyba że wyjdziesz za obywatela niemieckiego, wtedy po 3 chyba latach także dostaniesz obywatelstwo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odzew! ja to bym sie starala po dziadku mojego ojca. babcia (corka tego co na wojnie walczyl) nie ma obywatelstwa ,nie starala sie nigdy o nie,moj ojciec czyli jej syn a wnuczek tego pradziadka tez nie ma ,bo olal to:( ale ja musze cos z tym zrobic ,nie wiecie gdzie moj ojciec musialby z tymi papierami isc? kurcze ja jestes akurat w DE i moglabym wszystko zalatwic ale z tego co barbara pisze to chyba nie klapnie :( nie wiecie dziewczyny gdzie wPL moge o to zapytac?w ambasadzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kandra w polsce w ambasadzie lub w konsulacie, a w niemczech to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje barbaro ty jestes bardzo pomocna,dziekuje tez innym,jestescie bardzo w porzadku ! przegladam te wszsytkie stronki ktore mi tu wstawilyscie i mam obawy ze to sie nie uda bo moj ojciec nie ma obywatestwa mimo iz mogl sie starac! to taki konkretny przypadek,nie wiem czy ktos mial tu tak jak ja,ten dziadek zmarl juz 27 lat temu a w mojej rodzince nikt nie mial ochoty sie w DE osiedlic,czego teraz zaluje,bo wiecie jakie czasy sa. to moze ja cos zalatwie,bede musiala zadzwonic do ambasady albo konsulatu,myslalam ze w DE sie to zalatwia,ale skoro mi barbaro tak radzisz ze w PL to tak zrobie bo widze ze wy macie o tym niezle pojecie a ja zerowe:( dziekuje wam bardzo! pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KENDRA poytaj dokladnie w ambasadzie tam Ci wszystko jasno wytlumaczą, u mnie mama skladala papiery we wroclawiu, i odrazu zalatwiła pochodzenie dla mnie i rodzeństwa, więc ja nie musiałam nic załatwiać, czekalismy dlugo bo aż 4 lata, jak sie sklada w niemczech podobno jest o wiele szybciej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kendra... zaglądaj do nas dalej ! przy okazji poinformujesz nas jak się spawy \"załatwiają\" może później twoje doświadczenie przyda się innym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam witam...:) z tego co mi wiadomo, to obywatelstwo mozna dostac tylko po linii meskiej... i jest jakis ograniczony wiek starajacego sie o nie... Moi rodzice zalatwiali to pare ladnych lat temu, i z tego co woeim przepisy w tej dziedzinie zmieniaja sie regularnie :( my robilismy to w ten sposob: wszystkie mozliwe papaiery dostarczylismy do ambasada niemieckiej w Polsce i czekalismy... oni po pewnym czasie daja odpowiedz czy da sie czy nie... no a tak po za tym jak przystalo na \"kure domowa\" jak to niektore pomarancze nas nazywaja :) zrobilam obiad, upieklam ciasto, wyslalam meza i dziecko na spacer i sie BYCZE :D:D przed komputerem oczywiscie , a gdziezby indziej :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hi kobitki! wlasnie wyslalam maila do konsula generalnego i mam nadzieje ze mi odpisze czy t w ogole w moim przypadku mozliwe! dzieki i buzka!!! jestescie toll! :-)))))):):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja niestety jestem znów sama :-( ( w sensie że bez męża) a że jedno z dzieci chore to wyjść z domu też nie mogę łeee. Obiadek też już gotowy, żeby nie było że zaniedbuję rodzinę przez komputer ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny od niedawna jestem w niemczech mam 9 letniego syna i wczoraj dzwonila do mnie jakas babka chyba z famillien kase ze od stycznia 2005 naleza mi sie jakies pieniadze czy ktos moze mi wytlumaczy o co tu chodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osoby urodzone przed 1975 tylko w lini męskiej dziedziczą obywatelstwo, a urodzone po 1975 dziedziczą po matce lub ojcu. więc jeszcze zależy Kendra jaki jesteś rocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starka a słyszalaś nazwę tego swiadczenia? Może to kindergeld bo oni nadplacają wstecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
barbaro ja mam 22 lata rocznik 1984,moja babcia nie ma obywatelstwa bo nie chciala ! o to jej ojciec byl i mogla wyjechac i sciagnac cala rodzine ale nie zrobila tego ! a moj ojciec czyli jej syn tez sie zapuszczal do DE ale tez nie zostal bo to taki patriota:( wiec ja prawnuczka tego dziadka zolnierza niemieckiego probuje cos wskorac! i licze ze sie to uda,w PL dlugo to trwa kurcze,4 lata ale moze w DE szybciej:) bede tu wchodzic i czytac co piszecie! dziekuje was jeszcze raz i zycze smaczengo tym co maja teraz tak jak ja obiadek:) buzka!! do potem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
starka🖐️ witaj. Nie napisalas od kiedy jestes w Niemczech. Jesli syn byl zmeldowany w Niwmczech od stycznia 2005, to tez przypuszczam, ze to Kndergeld. Bo to daj wstecz. A ta wogole to masz szczescie , ze zadzwinila!!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie to niejest kindergeld bo to dostaje jestem tu od 2004 cos inngo jakies swiadczenie ktore jest od stycznia 2005

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Elżbieta i w Niemczech a nie w Niwmczech, bo wiesz co będzie jak pomarancze to zobaczą, hahah one naprawde nie mają większych problemow niż poprawna pisownia na forum, naprawde żałosne są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Starka to ja niestety nie wiem, może KINDERZUSCHLAG? Albo arbeitslosengeld II ale to byś wiedziała, bo na wszystkie świadczenia trzeba skladać wnioski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Barbarag.......🌻 Serdecznie tobie dziekuje.:):):) To by mialy uzywanie. I mialo tez byc, ze z niektorych, wybranych rejonow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×