Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość lista uczelni niemieckich
musze wkleic Aachen RWTH Rheinisch - Westfälische Technische Hochschule FH Fachhochschule Augsburg Uni Universität Ausburg Berlin HU Humboldt - Universität zu Berlin FU Freie Universität Berlin TU Technische Universität Berlin KFH Katholische Fachhochschule Berlin EVFH Evangelische Fachhochschule Berlin HFM Hochschule Für Musik "Hans Eisler" Berlin FHW Fachhochschule Für Wirtschaft Bochum Uni Ruhr - Universität Bochum Bremen Uni Universität Bremen HS Hochschule Bremen Cottbus TU Brandenburgische Technische Universität Cottbus Dresden HFBK Hochschule Für Bildende Künste Dresden Eberswalde FH Fachhochschule Eberswalde Essen Uni Universität Essen Flensburg FH Fachhochschule Flensburg Frankfurt/O EUV Europa - Universität Viadrina Freiburg MH Staatliche Hochschule für Musik Freiburg im Breisgau KFH Katholische Fachhoschule Freiburg Halle Burg Burg Giebichenstein für Kunst und Design Halle Uni Martin - Luther - Universität Halle - Wittenberg Heide FH Fachhoschule Westküste Hamburg Uni Universität Hamburg HWP Hamburger Universität für Wirtschaft und Politik TU Technische Universität Hamburg - Harburg Hannover HMT Hochschule für Musik und Theater Uni Universität Hannover Heildelberg Uni Ruprecht - Karls - Universität Heidelberg Hildesheim Uni Universität Hildesheim Ingolstadt FH Fachhochschule Ingolstadt Jena Uni Friedrich - Schiller - Universität Jena FH Fachhoschule Jena Karlsruhe HFG Hochschule für Gestaltung Kiel Muthesius Muthesius - Hochschule,Fachhoschule für Kunst und Gestaltung Koblenz FH Fachhoschule Koblenz Uni Universität Koblenz - Landau,Campus Koblenz Köln Uni Universität zu Köln Konstanz Uni Universität Konstanz Krefeld HS Hochschule Niederehein Leipzig HGB Hochschule für Grafik und Buchkunst Leipzig Magdeburg Uni Otto - von - Guericke - Universität Magdeburg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes w twojej stopce te stopnie to tam gdzie mieszkasz? bo mi wyszla hiszpania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze wiecie o
Dziękuję za informacje o tym obywatelstwie, ale proszę o skromne przetłumaczenie tego po Polsku, bo po niemiecku nie za dużo umiem:-o In diesen Fällen muss die Einordnung in die deutschen Lebensverhältnisse gewährleistet sein. Die Prüfung dieser Einordnung wird vom Gesetzgeber nicht näher definiert; die Allgemeine Verwaltungsvorschriften schreiben für Eheleute vor, dass dies anzunehmen ist, wenn der Einbürgerungsbewerber seit 3 Jahren im Inland lebt und die Ehe seit 2 Jahren besteht. Eine analoge Regelung wird von den Innenministerien der Länder auf Lebenspartner angewandt, unbeachtet der Tatsache, dass die Lebenspartnerschaft bis 2001 rechtlich unmöglich war, auch wenn die Einordnung gegebenenfalls in dieser Zeit stattgefunden haben könnte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze wiecie o
chyba trzeba jakis test zdać o ile dobrze zrozumiałam (własciwie to tylko tyle), no cóż nigdy nie będę miała tego obywatelstwa:-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skopiowalam te dane i rzucialm na google earth, tak mi wyszlo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes-inferior tez juz patrzalam... oh jak milo bylo by tam miec jakis maly apartamencik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes wez skopiuj to soebie i rzuc na google... dalej mi ta hiszpania wychodzi, wiesz b\"palpa\" jestes tym sie jeszcze nie pochwalilas.... :D:D:D okolice getyngi- trele-morele :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze wcale nie potrzebujesz tego obywatelstwa ja nie wiem czy bede chciala je miec bo do czego mi to potzrebne do Ameryki sie nie wybieram. A warunki zostania obywatelem niemiec zaleza od landu a nawet od urzedu z tego co pisaly kiedyc dziewczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a co do chwalenia.... zamowilam sobie pizze :P :D:D:D i czekam i czekam i jej nie ma :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wieczorkiem....tez mi cos od Hiszpanii wyszlo...przyznaj sie i to jeszcze nad samym morzem .....cicha woda brzegi rwie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
limes czyli masz pelna chate na wakacje :P:P :D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki za dane na temat
studiow! WIELKIE DZIEKI!! buzka i dobranoc! lg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja zapisuje sie na pierwsza polowe sierpnia, bo wtedy mam urlop :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza ok, to ja biore czerwiec, odpoczne sobie po ciazy :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeszcze uni bonn i we
flensburgu jest tez uni a nie tylko fachhochschule! ale to szczegol:) aha! u uni essen jest z uni duisburg zusammen! czylu uni essen-duisburg a nie tylko essen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak mamy takie dokladne namiary to masz nas jak w banku:P A tak na marginesie Dubaj-ciekawe kto na tej wyspie-swiat na terenie Pl zamieszka....hahha moze nasi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paulinka - od grudnia 2006 nie ma potrzeby nostryfikacji dyplomu - chodzi mi o dyplomy kierunek prawo, jest juz podstawa ustawowa, ze mozemy zdawac na aplikacje, platna dwuletnia, jestesmy dopuszczeni do egz aplikacyjnego wiec uznanie dypl. nie jest konieczne - juz jest 3 polakow co zdali na aplikacje ale w Berlinie:) wiec polskie prawo i niem aplikacja jest mozliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale ja tez sprobowalam nasza chatke zapisac wsporzedne,a potem wpisalam to mi srodek jakiejs wielkiej wody pokazalo ;( cos nie tak i kombinowalam na rozne sposoby:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do------Do moze wiecie o ale nauczylysmy sie jak sie nicka zarejestrowuje, i pomaranczkami nie jestesmy :P widzisz tez cos potrafimy :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juz kilka razy byl poruszyny ten temat... jezeli ktos moze pomoc to udzieli rady, a jezeeli ja lub inna z dziewczyn nie czujemy sie na tyle dobrze w niemieckim jezyku zeby przetlumkaczyc to co mamy dziewczynie napisac? sorry? a dlaczego ty tak wielce zainteresowan/a tym jestes, krytykowac potrafisz, a sam/a nie udzielisz pomocy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja przetlumacze. Codzi Ci o to, ze tez chcesz wiedziec, bo ja zrozumialam, ze ona juz wie o co chodzi skoro napisala, ze jak trzeba egzamin zdawac to nie dostanie nigdy, wiec juz wie o co chodzi. No i juz tak na topikach bywa, ze czasami nikt nie odpowieda na pytania, nie dlatego, ze nie wie, czy nie chce jakos ot tak. moze nie perfekt to bedzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ladnie wystarczylo, ze nie bylo mnie troszke a jaki ruch sie tu zrobil...i jak zwykle ktos musi komus wrzucac..boze przestancie... :-O ale mrozno na dworzu.. brr.. wrocilam niedawno ze sklepu ..to nosek mi zmarzl.. a wlasnie zadalam Wam male pytanko ..ale jakos nie widzialam odpowiedzi... Marciu .. robisz cos na Walentynki? jakies smaczne danie? jakas niespodzianke? czy wychodzicie gdzies z mezem?..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dorotka83 hej my niestety nic wielkiego w te walentynki zrobic nie mozemy... akurat w srode troche brak czasu :( ale mysle , ze jak w koncu bedziemy wieczorkiem razem sami w domu to tez nam to wystarczy :) jakis drobny upominek moze tez bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macie pomysl na jakies dobre danie? bo wlasnie sama nie wiem co by tu smacznego przyrzadzic?...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Egzamin nie jest dokladnie zdefiniowany. Zasady te obowiazuja pary malzenskie, jesli kandydat na obywatela zamieszkuje w kraja od 3 lat a malzenstwo trwa co najmniej 2 lata. Analogiczne reguly beda przez ministerstwo spraw wewnetrznych poszczegolnych landow na partenerach zyciowych stosowane (czy to chodzi o takie zarejestrowane zwiazki patrnerskie?) Takie zwiazki byly tylko do 2001 r. prawnie mozliwe. no taki prawniczy jezyk to nie dla mnie jakos malo uzywam takich slowek nie przetlumaczylam wszystkiego dokladnie ale sens chyba zlapalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dorotka, ja zkadlam wlasnie siwtna pizze wiec^teraz nie jedzonko nmi w glowie ;) jak by mi cos przyszlo do glowy dam zna, teraz zmykam. papatki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my w walentynki tez nie zabardzo, bo maz ma druga zmiane do pozna w nocy jak wroci do domu to z walentynek zostanie pol godziny ale pojdziemy gdzies do restauracji w przyszlym tygodniu nie koniecznie w srode.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
papa Marciu :-) belaiza a ty z jakiego miasta jestes? bo jakos nie doczytalam ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×