Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Dziewczyny ! Wklejam tego linka choć nie wiem czy dobrze robię, bo być może zasmuci on wiele z was :-( tak jak zasmucił mnie :-( JAK TO MOŻLIWE ??? NO JAK !!! Pozostawię go bez komentarza bo nie potrafię niestety! JESTEM WSTRZĄŚNIĘTA !!! http://e-fun.pl/smieszne-filmy/2246/ PS Zaznaczam że uważam się za osobę wierzącą !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tez uwazam sie za osobe wierzaca.... ale wydaje mi sie , ze niektorzy zapomnieli czym mieli sie zajac, zamiast robieniem pieniedzy.... wiecie to wstyd przed Bogiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny ten reportaż uwagi leciał w naszej polskiej telewizji już chyba z rok temu, wtedy też było głośno o Ojcu Rydzyku , to jest niewłaściwy człowiek na niewłaściwym miejscu, niestety tysiące starszych ludzi widzi w nim Boga , te staruszki były nawet gotowe pobić fotoreporterów , którzy próbowali sfilmować ojca Rydzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny po ciezkiej nocy. Ojciec Dyrektor jak sie kaze nazywac ks. Rydzyk jest bardziej papieski od papieza. Do s.p. Jana Pawla II szybciej mozna sie bylo umowic na audiencje. Jako osoba wierzaca i praktykujaca nie powinnam go krytykowac bo nie mnie jest oceniac cudze postepowanie, ale \"o. dyrektor\" stworzyl juz cos na wzor sekty, to juz nie jest katolicyzm. Przepraszam jesli urazilam kogos tym stwierdzeniem, ale tak mysle. Mam w rodzinie pewna staruszke (nie jest to moja babcia, bo nie mam juz zadnej), ktora cala swoja emeryture co miesiac przesyla na konto Radia Maryja. Co miesiac, calutka emeryture! Mieszka u swojej corki, ktora ja utrzymuje ale to nie jest wazne. Chodzi o to ze nie jest ona jedyna ktora oddaje wszystkie swoje pieniadze o. R. Ci starsi ludzie zostali wyzuci ze swojej wlasnej i nie przymuszonej woli jaka Pan im podarowal. Nawet Watykan nie jest w stanie nic zrobic. To jest przerazajace. A z innej beczki, czy ktoras z Was jest mi wstanie powiedziec jak dlugo moga trwac objawy zabkowania u dziecka? Mam na mysli biegunka, goraczka i takie tam. I czy macie jakis cudowny lek na odparzona pupe malca?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary sposob
Efeme stary sposob na odparzenia to zasypywanie chorych miejsc maka ziemniaczana, 3 dni i odparzenia znikaja,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary sposob
Płaczące niemowlę Dlaczego ono płacze? Wydaje ci się, że zrobiłś wszystko, co mogłaś, a twoje maleństwo nadal krzyczy? Czujesz się bezradna, niekompetentna, sfrustrowana, bo nie możesz znaleźć przyczyny płaczu? Przeczytaj. Dla niemowlaka płacz jest początkowo główną formą komunikacji. Dzięki niemu może porozumieć się z otoczeniem, zasygnalizować swoje potrzeby. Bardzo szybko odkrywa, że płacz ma wręcz „magiczną” moc i mama lub tata nadchodzą z pomocą. Rodzice czują się zagubieni i zestresowani, kiedy ich maleństwo rozpacza, ale po pewnym czasie potrafią rozróżnić, np.: płacz skarga, od płaczu żądania. Dlatego warto obserwować dziecko i jego reakcje. Oto niektóre z powodów do płaczu. Jeść! Jak rozpoznać, kiedy dziecko płacze z głodu? Po regularności, po sile krzyku i po tym, z jaką łapczywością rzuca się na pierś lub butelkę. Dziecko często przekręca wtedy główkę w jedną stronę tak jakby szukało piersi, wkłada rączki do buzi i łka. Zanim podasz pierś lub butelkę upewnij się, że jest naprawdę głodne, może po prostu pragnie bliskości. Ta straszna kolka: Płacz spowodowany kolką można łatwo rozpoznać. Pojawia się około 3 tygodnia życia. Dziecko, dotychczas spokojne, nagle zaczyna bardzo mocno krzyczeć. Całe ciałko wygina się, rączki i nóżki są podkurczone, a brzuszek jest twardy. Zanim podasz leki wypróbuj domowe sposoby, takie jak: ciepłe okłady na brzuszek, masaż, kąpiele w wanience, łagodne kołysanie, noszenie na rękach. Jeżeli to nie pomaga możesz sięgnąć po Gripe Water, czy Esputicon. Pamiętaj, żeby twoja dieta była lekkostrawna. W okresie, kiedy karmisz piersią (zwłaszcza w pierwszych miesiącach) zrezygnuj z jedzenia cytrusów, ostrych przypraw, czekolady, picia mocnej herbaty itp. Co to za temperatura? Jak sprawdzić, czy dziecko nie płacze, bo mu zbyt zimno lub za gorąco? Dotknij karczek maleństwa. Jeżeli jest rozgrzany i spocony zmień ubranko na suche i cieńsze. Sprawdź, czy w domu nie jest za gorąco (optymalna temp. to 20 - 22C w dzień, a w nocy 18C). Pamiętajmy, że tylko noworodki wymagają ubrania i okrycia, również podczas karmienia. Większe dzieci ubieramy w domu tak jak samych siebie a na dwór zakładamy tylko jedną warstwę więcej. Oczywiście zależy, jakie są warunki na dworze. Zimny karczek jest znakiem, że twoje maleństwo marźnie i trzeba je ogrzać. Oto kilka sposobów: cieplej ubrać i okryć, podać pierś lub ciepłe picie z butelki, rozcierać rączki i nóżki, można też przytulić nagie dziecko do swojego ciała i okryć się ciepłym kocem. Ja preferuję ostatnią metodę, dziecko natychmiast się uspokaja i ogrzewa. Zimne rączki nie muszą być oznaką wyziębienia! Nie lubię przebierania: Dzieci bardzo nie lubią przebierania. Nagie czują się bezbronne, bezradne i jest im zimno. Przebierając pamiętaj, żeby przygotować sobie najpierw wszystkie rzeczy, które będą ci potrzebne. Ubranka powinny się łatwo zakładać, najlepsze do tego są pajace i body. Mokro mi: Jeśli używasz pieluch jednorazowych twoje dziecko raczej nie będzie płakać z powodu mokrej pieluszki;-) Chyba, że odparzy sobie pupę. Na szczęście używanie kremów i maści ochronnych powinno zapobiec takiej sytuacji. Jeżeli jednak pupa będzie zaczerwieniona, wtedy: - często zmieniaj pieluszki, - obmywaj pupę pod strumieniem letniej wody, - osuszaj delikatnie ręcznikiem, - nałóż warstwę maści leczniczej (zapytaj pediatrę lub farmaceutkę w aptece) . Sprawdzonym i według mnie najlepszym sposobem na odparzenia jest zasypywanie odparzonych miejsc mąką ziemniaczaną. Postępujemy tak do czasu wyleczenia podrażnienia – u nas z zasady trwało to 3 dni. Gdzie te zęby? Może ono być, po kolce, kolejna zmora naszych dzieci. Niektóre dzieciaczki przechodzą ten okres bezboleśnie, jednak większość dzieci potrzebuje naszej pomocy. Objawy ząbkowania są łatwe do odczynia: kwilenie, zamiana zachowania( dziecko staje się niespokojne), wkładanie wszystkiego do buzi i gryzienie, obfite ślinienie oraz (ale nie zawsze)podwyższone temperatura. Dziąsła ą nabrzmiałe i zaczerwienione, na końcach widać białawe plamki (ząbki przebijające się przez dziąsło). Możemy pomóc smarując żelami na ząbkowanie np.: Bobodent, Calgel. Podawać do gryzienia schłodzone gryzaki(malec niechętnie trzyma w dłoni rzeczy chłodne, to my musimy je trzymać), masujemy dziąsła gumową nakładką w kształcie szczoteczki do zębów. Czasami może wystąpić gorączka, podajemy wtedy (po zasięgnięciu porady lekarskiej) czopki lub inne środki przeciw gorączkowe dla niemowląt. Muszę dreagować Układ nerwowy naszego maluszka przez cały dzień jest atakowany różnymi bodźcami zewnętrznymi. Hałas, światło, kolory. Ogrom informacji, z którymi musi sobie poradzić. Niektóre niemowlęta codziennie (często wieczorami) zaczynają „sesje płakania”. Dzięki temu się odprężają, wyciszają się i mogą odreagować „stres”. Możesz pomóc swojemu dziecku przytulając je, mówiąc cicho, spokojnym tonem. Ono potrzebuje zrozumienia i ukojenia. Sprawdź, co będzie najbardziej skutkować. Nudzi mi się Czasami wydaje się, że dziecko płacze bez powodu. Zaczynasz zastanawiać się gorączkowo, czy dziecko jest głodne, a może ma mokrą pieluszkę, a może… po prostu się nudzi. Maluszki uwielbiają „wycieczki krajoznawcze” w ramionach dorosłych. Świat jest zbyt interesujący, żeby po prostu leżeć w łóżeczku i oglądać karuzelę z misiami. „Mamo natychmiast wyjmij mnie z tego więzienia. Ja chcę zwiedzać!!!!” – rozkazuje twój niemowlak. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się nosidełko. Jeśli jednak dzidziuś jeszcze do niego nie dorósł, a ty masz problemy z kręgosłupem zbawienny okaże się bujak (nie nadaje się dla noworodków). Dzięki niemu maleństwo obserwuje i poznaje otoczenie będąc blisko ciebie. Mam tylko jedną uwagę, prośbę kładź spac dziecko do łózeczka, z bujaczka po przebudzeniu może wypaść i zrobić sobie krzywdę. I przypomnienie- bujaczek nie powinien stać się „więzieniem” Mamo nie denerwuj się: Nie dziw się jak twoje dziecko zaczyna robić się marudne, płacze, gdy ty jesteś zdenerwowana. Maleństwo jest bardzo wyczulone na reakcje mamy, dlatego... Przestań się przejmować bałaganem, zrób zupę z mrożonki (oszczędzisz trochę czasu), kładź się spać, gdy maluszek śpi. Naucz się korzystać z pomocy bliskich, przyjaciół, to nie wstyd, prosić o pomoc. Wypoczęta raźniej zabierzesz się do pracy. I najważniejsze: dla swojego dziecka jestes NAJLEPSZĄ MAMUSIĄ NA ŚWIECIE!!! Powodzenie przy rozkrzyczanych maluszkach --------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stary sposob
Nudzi mi się Czasami wydaje się, że dziecko płacze bez powodu. Zaczynasz zastanawiać się gorączkowo, czy dziecko jest głodne, a może ma mokrą pieluszkę, a może… po prostu się nudzi. Maluszki uwielbiają „wycieczki krajoznawcze” w ramionach dorosłych. Świat jest zbyt interesujący, żeby po prostu leżeć w łóżeczku i oglądać karuzelę z misiami. „Mamo natychmiast wyjmij mnie z tego więzienia. Ja chcę zwiedzać!!!!” – rozkazuje twój niemowlak. W takich sytuacjach świetnie sprawdza się nosidełko. Jeśli jednak dzidziuś jeszcze do niego nie dorósł, a ty masz problemy z kręgosłupem zbawienny okaże się bujak (nie nadaje się dla noworodków). Dzięki niemu maleństwo obserwuje i poznaje otoczenie będąc blisko ciebie. Mam tylko jedną uwagę, prośbę kładź spac dziecko do łózeczka, z bujaczka po przebudzeniu może wypaść i zrobić sobie krzywdę. I przypomnienie- bujaczek nie powinien stać się „więzieniem” Mamo nie denerwuj się: Nie dziw się jak twoje dziecko zaczyna robić się marudne, płacze, gdy ty jesteś zdenerwowana. Maleństwo jest bardzo wyczulone na reakcje mamy, dlatego... Przestań się przejmować bałaganem, zrób zupę z mrożonki (oszczędzisz trochę czasu), kładź się spać, gdy maluszek śpi. Naucz się korzystać z pomocy bliskich, przyjaciół, to nie wstyd, prosić o pomoc. Wypoczęta raźniej zabierzesz się do pracy. I najważniejsze: dla swojego dziecka jestes NAJLEPSZĄ MAMUSIĄ NA ŚWIECIE!!! Powodzenie przy rozkrzyczanych maluszkach Żaneta.b --------------------------------------------------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiecie ze w czwartek jest tlusty czwartek? a kto nie zje paczka to caly rok bedzie nieszczescie:) im wiecej paczusio tym wiecej szczescia:):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poogladalam soebie o Rydzyku na szczecie jest on obrazem kosciola a nie Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejojej
na poprawe humoru..... Rozmawia rosyjski żołnierz z amerykańskim. Amerykanin chwali się, jak to u nich jest dobrze w armii, mają dobry sprzęt, dobrze ich szkolą itp. Aż doszedł do tematu wyżywienia. Amerykanin mówi, że dostaje dziennie równowartość 80 tysięcy kalorii. Na to Rosjanin: - Kłamiesz! Żaden człowiek nie zje dziennie 30 kilogramów ziemniaków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejojej
Uchwała Międzynarodowy kongres feministek. Na podium wchodzi jedna z delegatek i rzuca hasło. — Siostry, dość wyzysku. Nie będziemy im prać i gotować. Uchwałę przyjęto jednogłośnie. Na kolejnym spotkaniu wojowniczych pań, delegatki dzielą się swymi spostrzeżeniami. Zaczyna Angielka. — Wróciłam do domu i mówię: John, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia — widzę — gotuje jajko. Sala zatrzęsła się od oklasków. Na mównicę wchodzi Francuzka. — Wróciłam do domu i mówię: Pierre, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia widzę — pierze majtki. Owacje na stojąco. Na podium wchodzi Rosjanka. — Wróciłam do domu i mówię: Iwan, od dzisiaj nie piorę i nie gotuję. Pierwszego dnia — nic nie widzę, drugiego dnia — nic nie widzę, trzeciego dnia nadal nic nie widzę. Czwartego dnia – zaczynam widzieć na prawe oko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki za podpowiedz z ta maka. Zapomnialam o niej na amen, a przeciez to moje drugie dziecko, tylko ze z synem nie mialam takich problemow (jakos cudownie sie chowa, tylko bardzo zlosliwy jest hihihi), ale czego sie dziwic jak matka (czyli ja) choleryczka i w goracej wodzie kapana jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejojej
Zapracowany tatuś wraca póˇną porą samochodem z pracy. Spieszy się do domu, gdy nagle przypomina sobie, że jego córeczka ma właśnie urodziny. Skręca więc szybko do najbliższego sklepu z zabawkami. Podchodzi do sprzedawcy i pyta o jakąś ładną lalkę. — Mamy „Barbie na wakacjach” za 19,99, „Barbie idzie na bal” za 19,99, „Barbie zostaje projektantką mody” za 19,99 oraz „Barbie się rozwodzi” za 399 dolarów. Lekko zdezorientowany ojciec pyta: — Dlaczego ta ostatnia lalka jest taka droga? — Bo Barbie, która się rozwodzi, idzie razem z domem Kena, meblami Kena, samochodem Kena i jachtem Kena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i jeszcze mi sie przypomnialo, ze robi sie wietrzenie posladkow. Czyli owija bobaska tylko tak lekko w pieluszke, by nozki mial wolne albo i bez pieluszki jeszcze lepiej a na nozki skarpeteczki :) Zdrowka zycze. Eva pozdrowienia dla mamy. Mam nadzieje, ze cisnienie juz w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejojej
Do sklepu z damską bielizną wchodzi mężczyzna. Czeka aż wyjdą wszyscy klienci i zmieszany podchodzi do ekspedientki. – Chciałbym kupić żonie biustonosz. – Jaki rozmiar? – Nooo, nie wiem. – Czy pańska żona ma piersi tak duże jak grejpfruty? – Nie. – A może takie jak jabłka? – Nie. – Może takie jak jajka? Mężczyzna zastanawia się przez chwilę. – Tak, tak – jak jajka. Sadzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejojej
Ulicą idzie elegancka kobieta. Mija siedzącego na chodniku żebraka, gdy ten nagle wyciąga rękę i słabym głosem mówi: Nie jadłem już od kilku dni. Kobieta patrzy na niego z podziwem. Chciałabym mieć tak silną wolę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojejojej
Chłopak podchodzi do dziewczyny i prosi o zdjęcie. A po co ci? pyta go zaskoczona. - Bo zbieram pokemony !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ojejej :D tak ja tez uwazam, ze pomaranczowe wpisy naleza do osob, ktore pod czarnym nickiem tu od dawna pisza i boja sie pokazac swoja zlosliwosc i glupote pod prawdziwa \"twarza\". Przykro mi, ze sa takie osoby ale takie jest zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witaj belaiza :) no coz... co dodac co ujac?..... jak dzionek minal?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sennie cos mi sie dzis slabo spalo Mialam koszmarny sen az sie obudzilam i zaczelam sie modlic. Dzieki Bogu wiecej mi sie nic zlego nie przysnilo. Wybilam sie ze snu i przez jakies 2 godziny nie moglam usnac. jak juz zasypialam to wlaczyl sie budzik mojego meza, ktory on zapomnial wylaczyc, bo w tym tygodniu go nie potrzebuje. Potem bylo mi za goraco, ze zimno, za twardo, itp itd. No i w wyniku tego snuje sie dzis :) W przedszkolu zaczal sie karnawal, bedzie trwal caly tydzien. Z doroslych tylko ja sie przebralam :( ale dzieci mialy radoche :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to tak jak u mnie, z tym spaniem, tylko mi brzuch przeszkadza.... a dzisiaj spalam u Madleen w pokoju na materacu (ona jeszcze sie budzi w nocy i jedno z nas musi u niej spac) na malutkim skrawku, bo corcia zobaczylla mnie w nocy i powiedziala JUPII i przyszla do mnie.... i odziwo wyspalam sie jak nigdy! no ale to zasluga dziecka... uwielbiam patrzec jak ona slodko spi, nawet jak wpycha nozki pod zebra....:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a no a Ty tez nie masz odwagi, pogadalam sobie poprostu z Tatkiem, ze sie boje :) i juz mi sie nic zlego nie przysnilo. No coz takie czasy, ze wyzywanie nieznanych osob na topiku to pikus a pisanie o Bogu to wielkie halo i fanatyzm. Ja sie Boga nie wstydze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :-) jak wasze samopoczucie? ja dzis nie moglam wcale usnac..krecilam sie z boku na bok... rano ledwo co wstalam... moje chorobsko juz mi powoli przechodzi..choc jeszcze nie moge \"do konca\" oddychac.. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale się ktoś uczepił Tej Belaizy, wiara to osobista sprawa każdego człowieka , a pomarańczce nic do tego, jak sie nie podoba to niech nie czyta!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jestem przerazona.....
Sorry Belaiza, nie chcialam Cie urazic....mowie szczerze, przepraszam🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×