Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość majkusia
do DelMar-czy Ty widzisz to co ja????Nie ma Twojego adresu u gory.Podaje Ci moje namiary.Masz Komunikator Tlen lub GG? Moj adres w tlenie-schmoelz@tlen.pl nr GG 7280882.A moe ja niedowidze.Pozdrawiam Cie serdecznie i do wieczorka,jezeli bedziesz miec chwilke czasu.pa.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Majkusia Ty niedowidzisz :-p bo jak klikniesz na jej nick to tam jest jej adres internetowy:-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kassay, ja tez ostatnio zle sypiam!!! Chyba za duzo rozmyslam....zamiast spac... :) Ohhhh , jak ciezko jest byc doroslym, podejmowac decyzje, szukac odpowiedniej drogi zycia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Derag ja to mam takie fazy ze od czasu do czasu tygodniami zle sypiam co pözniej sie w ciagu dnia coraz bardziej odczuwa.Sen jest taki wazny. Nierozmyslam przed spaniem ale w czasie snu wychodzi czyba wszystko.Möwi sie ze jak sie spi to sie tkanki i komörki odnawiaja i przerabia sie wszystko.A ja mam tez ostatnio tyle w glowie i na glowie.Czlowiek ciagle sie boi ze rachunköw niepozaplaca i tak dalej.Ach.... Ciagle cos..bo jest sie doroslym i nikt tego za nas niezrobi. A dzieci chca tak szybko byc doroslym:-))...nie wiedza jak dobrze maja.Naturalnie sa ich problemy tez döze i napewno mecza.Ale my te tez mamy + rachunki,zmartwienia naszych partneröw, naszych dzieci, strach o ich zdrowie,czy sa odpowiednio ubrane ,szkola, i dozo wiecej.Lista bez konca :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja Wam wklejam prezent walentynkowy: Być może Mnie nie znasz, ale Ja wiem o tobie wszystko…. [Psalm 139:1] Wiem kiedy siadasz i kiedy wstajesz….. [Psalm 132:2] Znam każdy twój krok…. Nawet wszystkie włosy na twojej głowie są policzone….[Mateusza 10:29-30] Bo stworzyłem cię na Moje podobieństwo…..[1 Mojżeszowa 1:27] Ja sprawiam, że żyjesz, poruszasz się i istniejesz…. [Dzieje Apostolskie 17:28] Ponieważ jesteś moim dzieckiem… [Dzieje Apostolskie 17:28] Znam cię od twego poczęcia….. [Jeremiasza 1:4-5] Wybrałem cię w dniu stworzenia….[Efezjan 1:11-12] Nie jesteś dziełem przypadku, bo wszystkie twoje dni są zapisane w Mojej księdze…..[Psalm 139:15-16] Ja zdecydowałem, kiedy się urodzisz i gdzie będziesz żył…..[Dzieje Apostolskie 17:26] Jesteś wspaniale, cudownie stworzony…..[Psalm 139:14] Stworzyłem cię w łonie twojej matki….. [Psalm 139:13] I dałem ci ujrzeć świat w dniu twych narodzin…..[Psalm 71:6]Ci, którzy Mnie nie znają stawiają Mnie w złym świetle…..[Jana 8:41-44] Lecz Ja nie jestem zły, nie odległy, jestem obrazem miłości…. [1 List Jana 4:11] I pragnę wylać ją na ciebie obficie……[1 List Jana 3:1] Dlatego, że jesteś Moim dzieckiem, a Ja twoim Ojcem…..[1 List Jana 3:1] Daję ci więcej niż twój ziemski ojciec kiedykolwiek mógłby ci dać…..[Mateusza 7:11] Bo Ja jestem doskonałym Ojcem….. [Mateusza 5:48] Wszystko, co dobre w twoim życiu pochodzi ode Mnie…..[Jakuba 1:17] Bo Ja znam wszystkie twoje potrzeby i zaspokajam je…..[Mateusza 6:31-33] Chcę dać ci nadzieję na przyszłość……[Jeremiasza 29:11] Ponieważ kocham cię wieczną miłością….. [Jeremiasza 31:3] Mam więcej myśli o tobie niż jest gwiazd na niebie (dosł. - niż jest piasku)….. [Psalm 139:17-18] Raduję się z ciebie…..[Sofoniasza 3:17] I nigdy nie przestanę czynić dobro w twoim życiu….[Jeremiasza 32:40] Bo jesteś tym, co mam najdroższego….. [2 Mojżeszowa 19:5] Z całej duszy i serca pragnę twego dobra (dosł. - na stałe osadzę cię w twojej ziemi)…. [Jeremiasza 32:41] Pokażę ci wielkie i wspaniałe rzeczy….. [Jeremiasza 33:3] Jeśli będziesz Mnie szukał całym swoim sercem, znajdziesz Mnie…..[5 Mojżeszowa 4:29] Rozkoszuj się Mną, a spełnię twoje pragnienia…..[Psalm 37:4] Bo to Ja ci je dałem…..[Filipian 2:13] Mogę zrobić dla ciebie więcej niż możesz sobie wyobraźić…. [Efezjan 3:20] Bo Ja najlepiej potrafię cię zachęcić….. [2 Tesaloniczan 2:16-17] Jestem ojcem, który pociesza cię w kłopotach…..[2 Koryntian 1:3-4] Gdy twoje serce krwawi, jestem blisko…[Psalm 34:18] Jak owca na ramionach pasterza, tak ty jesteś blisko Mego serca….. [Izajasza 40:11] Przyjdzie dzień, gdy zetrę łzy z twoich oczu …. [Objawienie Jana 21:3-4] I zabiorę wszelki ból, jakiego doznałeś w swoim życiu……[Objawienie Jana 21:3-4] Jestem twoim ojcem i kocham cię tak samo mocno jak Mego Syna, Jezusa……[Jana 17:23] Bo w Jezusie wyraża się Moja miłość do ciebie…….[Jana 17:26] On jest doskonałym obrazem Mnie…..[Hebrajczyków 1:3] On przyszedł by pokazać, że jestem po twojej stronie, a nie przeciw tobie……[Rzymian 8:31] I by powiedzieć ci, że nie liczę twoich grzechów…..[2 Koryntian 5:18-19] Jezus umarł abyśmy (ty i Ja) mogli żyć w zgodzie….[2 Koryntian 5:18-19] Jego śmierć była najdoskonalszym wyrazem Mojej miłości do ciebie…… [1 List Jana 4:10] Oddałem wszystko co kochałem, by zyskać twoją miłość….. [Rzymian 8:31-32] Jeśli przyjmiesz Mego Syna, Jezusa, w darze przyjmiesz Mnie….[1 List Jana 2:23] I już nigdy nic nie odłączy cię od Mojej miłości…..[Rzymian 8:38-39] Wróć do domu, a wydam przyjęcie, jakiego niebo jeszcze nie widziało…..[Łukasza 15:7] Jestem twoim Ojcem i zawszę nim będę…… A teraz chcę zapytać ciebie: czy chcesz zostać Moim dzieckiem ?……[Jana 1:12-13] Czekam na ciebie……[Lukasza 15:11-32] Całuję cięTataWszechmogący Bóg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam kobietki.... jak tam walentynki sie zaczely? ja juz mialam wczoraj :) z tego powodu, ze dzisiaj nie bede z mezem :( no ale co tam, jestesmy dopiero 3 miesiace po slubie, walentynki mamy codziennie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marta my poltora roku po slubie i tez mamy codziennie walentynki :D a dzis dostalam sniadanko do lozka i kromeczki w ksztalcie serduszek wlasnorecznie wyciete przez mojego meza :D No a na klacje jutro pojdziemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc Majkusiu, napisze ci pm. Zycze wam wszystkim milych Walentynek, moje osobiste sa mierne, a wieczorem ide do pracy. Przedtem sen poobiedni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU SWIETEGO WALENTEGO! Milych i bezstresowych Walentynek! Sloneczka, dobrych nastrojow i usmiechu! 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 ha ha ale sie dyskusja rozwinela wokol moich zarobkow! ho ho! pozostawie to bez komentarza :-) W sumie i tak najwazniejsze, ze da sie z tego wyzyc ;-) Wczoraj wieczorem po pracy odwiedzily mnie kolezanki trzy niemki i jedna POlka! zrobilam zupe ogorkowa i pierogi z miesem :-) czyba im smakowalo :-P Zakropilysmy to zubroweczka z sokiem jablkowym mniam! Jedna z nich, pracujaca w redakcji Galileo zachwycila sie moja krotka opowiescia o zubrach i Puszczy Bialowieskiej i kombinuje cos, by moze Galileo zrobilo o tym reportaz... fajnie by bylo nie? A poza tym nasmialysmy sie i wyglupialysmy jak nastolatki! Lubie takie babske wieczory! Mozna sie nabawic, naplotkowac, obgadac pare powaznych tematow... super! nic to, dzisiaj jestem sama w biurze, bo reszta poleciala do Wiesbaden do Klilenta... wiec musze sie zabrac do roboty! ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W dniu sw. Walentego Nie nie moze stac sie zlego Nikt nei moze sie dzis zloscic Bo dzis nadszedl dzien radosci 😍 😍 😍 belaiza..🌻 napracowalas sie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczko..🌻 cz o tych zubrach to nie bylo reportazu na ktoryms z niem. kanalow? Cos mi sie tak zdaje!! Ale dorze , ze o nas pisza. Poopowiadaj im jeszcze o pieknych mazurach!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaiza jak mozesz sie tak chwalic co?????? :-p Niekazda pomaranczka ma takiego meza jak ty :-)) A ja teraz spadam, musze dla kochanego cos kupic i objad musze tez jeszcze wymyslec.Do tej pory niemialam zadnego dobrego pomyslu. Buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, zycze wam milych Walentynek🌼 U mnie dzisiaj nie za bardzo.tzn rano cisnienie 160/100.Bylam u lekarza domowego,dzwonilam do ginekologa,powiedzial,ze to nie dobry znak,ze u mnie problemy z cisnieniem zaczely sie tak wczesnie.Musze brac tabletki .Boje sie ,ale mam nadzieje,ze te tabletki mi dopasuja i wszystko wroci do normy. Pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do e-v-a
Obnizysz cisnienie w ciazy zjadajac czosnek , a dokladnie wcierac go w chleb z tostera , badz systematyczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczynki!!! Zycze wszystkim tym zakochanym, tym mniej zakochanym milego WALENTYNKOWEGO DNIA. I pamietajcie, DO ZAKOCHANIA JEDEN KROK;JEDEN JEDYNY ..........!!!!!!! Mamy co swietowac dzisiaj Walentynki, jutro zapusty. Pozdrawiam wszystkich serdecznie! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mi imponuje, ze sa osoby, ktore sa ambitne, zdolne i osiagaja sukcesy w zyciu zawodowym i prywatnym :D Chwalcie sie dziecmi, praca pieknymi domami i kochanymi mezami. To dobrze jak innym dobrze sie dzieje. To znaczy, ze inni tez maja podobne szanse :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam, jakoś nie miałam czasu wszceśniej napisać, z okazji Walentego wszystkiego najmilszego..., a bardzo mi się podobałao co belaiza napisała, szczera prawda, u mnie walentynek brak, mąż mi sms-ska przysłał, ale jakoś mnie to nie cieszy bo moja mała nadal chora, zrobiłam jej nawet badanie krwi - morfologię, posiew i CRP, oczywiście jakis stan zapalny bo CRP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coś zjadło mojego posta, miało byc ze CRP powyżej 10 i że mam już dosyć, dostała znowu antybiotyk az do poniedziałku, jak nie będzie lepiej, to zastrzyki, jutro jeszcze zrobię jej wymaz z gardła, pewnie coś wychodują... a zmieniając temat, po moich chrustach ślad zniknął, zaniosłam do pracy na spróbowanie i zobaczyłam pusty talerz, a miały być do jutra... jaki z tego wniosek? pewnie były wyśmienite... hahaha a teraz uciekam bo za chwilę ma 3 godz niemieckiego i będę sobie język łamała, ale pocieszam sie, że umię juz dużo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
he he he wlasnie sie zastanawiam, czy sie popisuje tym, ze udalo mi sie znalezc nowa prace, czy tym ze zrobilam pierogi? a moze tym, ze mialam mily wieczor? (ktory zreszta odbija sie na mnie straszliwym zmeczeniem! a klienci wydzwaniaja, mecza marudza... ufff) BelaIza - dziekuje! ja tam sama nie widze sie w grupie ludzi SUKCESU! Bynajmniej! Mam tu kolezanki (min. polki, czeszki) ktore zawodowo sobie naprawde swietnie radza, prowadza niekiedy dzialy, czy nawet cale firmy... ale czy to jest Sukces? Sukces, to osiagniecie, tego, co sie chce, a moga to byc calkiem skromne male cele! Tak samo rodzina- wychowanie mlodych ludzi to nie lada wyzwanie! ksztaltowanie ich obrazu swiata wartosci i rozwijanie spolecznej inteligencji, to jest dopiero wyzwanie i cel! Stworzenie dobrego domu to Sukces! Powiem szczerze takim sukcesem wolalabym sie helpic! A to ze napisalam o pracy, to dlatego, ze sie szalenie tym ciesze i ekscytuje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasia k - oj, zycze zdrowia Twojej malej! No i gratuluje chrustow ;-) mniam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Naneczka przylaczam sie do Belaiza . A möglby mi ktos wogölel wytlumaczyc kiedy sie ktos przechwala? No bo ja mysle ze to sobie ktos wymyslil kto byl bardzo zazdrosny i nie umial sie do tego przyznac. Bo przeciez gdzie jest röznica miedzy : dzisiaj jechalam moim starym rowerem do pracy dzisiaj jechalam moim nowym BMW do pracy Gdzie jest tutaj przechwalanie?A moze taki biedny afrykanczyk powiedzialby ze ten na rowerze tez sie przechwala bo on sobie nigdy niebedzie mögl rower kupic przez co jest w stosunku do posiadacza rowerka biedakiem co? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naneczka,madra z ciebie kobietka! to tylko tak a poza tym pozdrawiam was! kiedys juz sobie postanowilam ze dluzej tu zagoszcze ale nie klapnelo! jak macie ochote to sie to zmieni:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majkusia
do Kassay-dziekuje Ci bardzo.z moimi oczami wszystko ok.moze bylam zaspana???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka!! Poczytuje sobie troszke Was od jakiegos czasu. Widze ze bardzo dobrze sie znacie :-D a zainteresowal mnie Wasz topik,bo w zasadzie po czesci sytuacja sie tez tyczy do mnie. Od wrzesnie robie tutaj,tzn. w niemczech uzupelniajace studia magisterskie na kierunku geoinformatyka. W polsce skonczylam Geodezje no a teraz troszke inny kierunek. A postanowilaam poczytac ten watek, bo zastanawialam sie czy wszyscy tak odbieraja ten kraj jak ja. Mnie zawsze tutaj ciagnelo, mam rodzine, jezyka sama sie nauczylam, bylam na stypendium pol roku i bylam mega zadowolona. Byli fajni ludzie (nie Niemcy, ale inne narodowosci).Teraz wrocilam po roku, jestem w tym samym miescie co bylam na stypendium,i jestem zrozpaczona.Praktycznie zero zanjomych, z niemcami nie moge nawiazac kontaktu(a jestem raczej osoba otwarta i kontaktowa) .Strasznie zle sie tutaj czuje i szczerze powiem ze zaluje troszke, ze zdecydowalam sie na te studia tutaj. No i moze dodam ze moja Milosc zostala w Polsce i dlatego tez jest mi tutaj tak straszliwie ciezko.Przez ostatnie 3 tygodnie do dzisiaj mialam egzaminy na uczelni.Masa materialu, czasu niewiele, moja tesknota za domem i ukochanym sprawila,ze moja psycha strasznie sie nadwyrezyla .Dzis zdalam ostatni egzamin, powinnam sie cieszyc, a siedze i caly dzien placze. Jutro jade juz do domu, ale to wszystko jest jakies dziwne... Wiem ze musze tutaj wrocic i spedzic jeszcze poltorej roku :-( Chyba musze jakos nastawic sie pozytywnie bo moze byc ze mna kiepsko. Pozwole sobie spytac z jakich rejonow niemiec jestescie? Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam na chwilke :) dzien minal ok, nie taki diabel straszny..... teraz juz z mezusiem jestem :) jeszcze raz duzo milosci Wam zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wieczorem i walentynkowo. Dzieci zasnely, a moje walentynki z mezem ogranizyly sie do wspolnego obiadu. Niestety teraz moja druga polowa pracuje, wiec sila rzeczy spedzam ten wieczor prawie samotnie (nie liczac spiacych pociech i tv). Pozdrawiam i zycze milych walentynek, bo wieczor jeszcze mlody. Agnik83, witaj, ja jestem z Bawarii, okolice Regensburga, a Ty? Skad jestes?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agnik83, jak chcesz pogadac to jestem na tlenie, albo gg (wszystkie namiary sa pod nickiem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×