Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

ahaaaaaaaaa, więc już wiem komu zawdzięczam to zaproszenie;)! tam Sikorka atu Tofi sobie siedzi:)!Jak zwał tak zwał - Jasio boski! Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Elu nie wywialo tylko kaffe strajkowala. Ja rano nie moglam wejsc. Jak tak dalej pojdzie z ta susza to za kilo marchewki bedziemy placic 5€

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam elżbieta, ja cały dziń nie mogłam wejść na stronke, dopiero teraz mam jedno pytanie odnośnie aut na raty, chcemy wziąć drugie i raczej na raty niż za gotówke, ktoś już pytał, ale potrzbuję wiencej info, gdzie to zrobić najlepiej, a tak ogólnie, to CIEPEŁKO... słoneczko świeci i ma grzać, nareszcie.... hahaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o mariechen chyba jest zorientowana w krdytach samochodowych, jesli nie sprawi tobie to problemu, to napisz coś więcej, nawet na maila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
o to marcia się sypie... będzie pępkowe stawiała, życzę jej szybkiego porodu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u nas nie padalo od miesiaca nie liczac wczorajszego kropienia. Cos tam popadalo chyba nawet z 3 godziny ale tak po wierzchu zmoczylo a dzis wszystko suche. My kupilismy wlasnie autko i kredyt wzielismy z salonu. Maz cos tam sie dowiadywal i wyszlo, ze taniej niz w banku. Dziewczyny, kiedys dawalyscie taki link z programami TV tam byly m.in \"Podroze kulinarne Roberta maklowicza\" do poogladania. Macie jeszcze ten link, bo mi wcielo plisss Marcia szybkiego porodu i zdrowego chlopczyka w ramionach za chwilke Ci zycze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki dziunia :) ale to nie ten, tam byly tez wiadomosci na bierzaco w miare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny, Tofi-gratuluje,Jasio jest przeslodki.Ogladalam zdjecia twojego brzuszka i musze stwierdzic,ze taki brzuch,jaki ty mialas w 36 tyg ja mam teraz w 27.Katastrofa.Mam nadzieje,ze skora po porodzie wroci do normy. pozdrowienia dla wszystkich. Ps.Wczoraj u lekarza wszystko w porzadku,maly bardzo ruchliwy,ciagla otwieral i zamykal buzie.Lekarz nie mogl zmierzyc dokladnie ,bo tak wierzgal nogami i rekami.Lekarz mowi,ze to dobrze ,ze taki ruchliwy.Znaczy wszystko ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza-🌼 nie wiem,moze zdazymy jeszcze przed porodem.Na razie czekam na sypialnie,w srode przychodzi malarz,wiec musimy wszystko z pokoju wyniesc,potem polozyc laminat,do20 maja mamy duzo do zrobienia,ale potem mysle,ze mozemy sie umowic.Pozdrowienia dla Rolanda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to juz sie ciesze, my wlasciwie do 20 tez troche zajecia mamy. Juz sie ciesze na Wasze odwiedziny :) Rolanda pozdrowie jak wroci z pracy a Ty pozdrow Oliviera (czy ja dobrze nazwalam twojego meza, bo Roland sie ze mna klocil, ze To Twoja corka nazywa sie Olivia hihi a ja na to ze jedno drugiego nie wyklucza, ale ja nie mam pamieci do imion wiec moze i oba pokrecilam)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktotamnikttam
Czesc dziewczyny. Mam pytanie czy ktoras wie jakie swiadczenia i czy wogole przysluguja samotnej matce ktora nie jest obywatelka Niemiec? Pewnie byly juz takie pytania ale jakos ciezko mi przebrnac przez te wszystkie strony :) A moze macie jakies linki. Dzieki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przykro mi,ja nie moge ci pomoc,moze inne dziewczyny,ale jak widze wszystkie juz spia.Moze jutro ktoras napisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktotamnikttam
Najwyzej zajrze jutro. Dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to prawda
zalezy czy dziecko jest obywatelem/ka Niemiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktotamnikttam
skoro matka nie jest obywatelka to dziecko chyba tez nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kto tam
... sa świadczenia tylko więcej szczegółów ... jest wiele instytucji ktore pomagaja ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktotamnikttam
Dzidzia jeszcze w drodze :) Mam pozwolenie pobytu, na razie ograniczone do 5 lat.W Niemczech od dwoch lat. Pracuje na zasadzie samozatrudnienia. Jezeli urodze w Niemczech czy moje dziecko ma obywatelstwo ( ojciec tez Polak ) Czy przysluguje mi Kindergeld ew. jakies inne swiadczenia z tytulu urodzenia i wychowywania dziecka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kto tam
wiesz to nie zawsze jest oczywiste ze dziecko jest lub nie jest obywatelem ;) po pierwsze otrzymuje Kindergeld jesli dziecko jest tu zameldowane ... ok moze jutro mnie natchnie pozdrawiam 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kto tam
hej napisz mi emila lub cokolwiek latwiej mi bedzie Ci odpowiedziec ... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktotamnikttam
Moze lepiej na forum. A noz ktos jeszcze bedzie mial podobny problem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam wszesnym rankiem mariechen dziękuję bardzo za info bardzo mi pomogłaś 👄 no i dajcie znać co z martą i marcelem.... ja za pół ngodz do pracy wychodzę a tak mi się nie chce aaauuuuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slyszalam gdzies, ze w tym roku ma byc najsuchsze lat od 50 lat, wiec ceny warzyw i owocow znow siegna zenitu.. u nas najtansze kartfole sa juz po 0,65 €/ kg.. inne jeszcze w normie, ale to sa wszystko importy z Holandii hodowane z rurkami , pod folia i zakraplane sztucznie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×