Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość do kto tam
jeśli chodzi o obywatelstwo ... w tym kraju w którym dziecko sie narodzi posiada jego obywatelstwo ale jest wyjątek ..jeśli lecisz samolotem i właśnie zaczynasz rodzic...np.. z Polski do UK i na terenie Irlandli zaczynasz rodzic to dziecko będzie Polakiem bo znajdujesz sie w samolocie polskich linii lotniczych to jest jedyny wyjątek... jeśli Twoje dziecko będzie tu zameldowane to możesz pobiera Kinderged nie jest to związane z legala praca ... zreszta na tej stronce ktora podawalyscie jest wiele opisane ;) Jest szereg instytucji począwszy od Polskich Misji Katolickich skończywszy na pomocy państwa... tylko nie zjadajcie mnie za pomarańczowy kolor chce tylko pomoc ;) pozdrawiam .. a w Rossmanie fakt promocja ;) 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mariechen
jezeli masz tak milo udzelac informacji/ze ktos jest koniem a ktos jest krowa/to lepiej sie nie odzywaj.Kim Ty jestes-pytam????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mysl kobieto
Witam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was dziewczynki i pozdrawiam wszystkie bez wyjatku!!!!!!!!!! Ostatnio nie mam specialnie czasu by was poczytac, ale fotosiki obejrzalam z wielka przyjemnoscia..Macie takie slodkie i wypielegnowane kruszynki :) Zycze by Wam sie chowaly zdrowo i byly szczesliwe... Kochane jaki przepych widac na tych fotosikach teraz te male sloneczka wiedza, ze naprawde zyja...Za moich czasow nie bylo tak slodko mysle tu o tych wygodach terazniejszych . Ja pamietam jeszcze czasy prania pieluszek na tarze. Moze niektore z was nie wiedza wcale co to byla za maszyna:) Ale ciesze sie bardzo , ze wszystkie mamy maja lzejsze czasy i wiecej uwagi maga poswiecac swoim malenstwom..... Zycze milego dnia !!!!! Alisaria🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen, ja już kiedyś pisałam , ze moja babcia wyjechała w 88 roku, i mówi że nie ma już polskiego obywatelstwa bo kazali jej się wtedy zrzec , aby mogła przyjąc niemieckie, były to te czasy że nie można było mieć dwóch obywatelstw, podobno taki był wtedy warunek żeby mozna było zostać w niemczech legalnie na stałe,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen, wtedy się tym nie interesowalam bo mialam z 12 lat, ale ostatnio babcia byla w polsce i wlasnie tak to opowiadała, że były to te czasy , że ludzie uciekali z polski, ona spedzila kilka tygodni w lagrze, nie znam sie na tym co było wtedy, wiem że teraz można miec dwa bo takowe posiadamy z meżem juz kilka lat, i polskie i niemieckie. Mariechen zwroć sie najlepiej z pisemnym zapytaniem do odpowiedniej instytucji w Polsce a wszystko się wyjasni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to napisali : \"z prawem jednokrotnego przekroczenia granicy\" czyli bez prawa powrotu, oni was wtedy wyrzucali z Polski czy jak? Zaczyna mnie to ciekawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziunia no właśnie też słyszalam słuchy , że nie musieli zrzekać się obywatelstwa tylko chcieli, no wiec widzicie jakie to zagmatwane , każdy ma inną historię z tamtych czasow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mariechen
Codzi mi tylko o Twoja KULTURE-cwaniaczko polska!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale napisałam \" też słyszałam słuchy\" hihihi muszę się poprawić bo pomarańczki nie śpią, a więć: też słyszałam głosy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktotamnikttam
Witam wszystkich. Dopiero moglam zajrzec. Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Zaraz przekopie sie przez stos tych linkow :) i moze bede wiedziala cos wiecej. Pozdrawiam i zycze milego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oto najkrotsza bajka jaka kiedykolwiek slyszalem: Byla sobie raz mloda dziewczyna, ktora zapytala pewnego chlopca, czychcialby ja poslubic. Chopiec odpowiedzial: Nie! I dziewczyna zyla szczesliwie, bez prania, gotowania, prasowania... Czesto spotykala sie z przyjaciolmi, spala z kim chciala, zarabiala na siebie i wydawala pieniadze na co chciala.... * KONIEC * Problem jest w tym, ze nikt nigdy w dziecinstwie nam nie opowiadal takich bajek. Za to wsadzili nas w g... po uszy z tym cholernym ksieciem z bajki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielkie dzieki za wszystkie cieple slowa ❤️ dzisiaj walczymy z katarem...po poludniu jedziemy do lekarza:( upal , co za pogoda, ale drzewa tak pieknie pachna....a jak sie czjecie ciezaroweczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
halli hallo :-) Marta jeszcze nie urodzila.Rozmawialam z jej tata o 11 to möwil ze chyba beda jej cos dawac zeby dzidzia w koncu wyszla.bede wieczorem dzwonic to wam dam znac. Tutaj tez goraco a möj kotek wpadl na pomysl zeby mojemu nieslubnemu na spodnie do pracy nasiusiac.No to dostala ode mnie prysznic :D No a my ciagle jakies problemy z Autem:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie czwartkowo,wiem ze kiedys temat lacza internetowego byl,ale powiedzcie czy ktoras z was ma cos takiego z telecomu-razem z telefonem dzwonienie na terenie Niemiec za darmo i internet 2000 bitow jak sie to sprawuje w dzialaniu neta .Czy wszystko chodzi jak nalezy...albo cos nie tak....???????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gingera moja szwagierka ma , kilka dni temu mi pisała że znajomi jej polecili z t-comu bo podobno najlepiej się sprawuje ten internet, ona ma szybkość 6000 , do tego w cenie darmowe rozmowy na terenie niemiec, placi coś ponad 50 e , jest bardzo zadowolona, bo internet szybciutko chodzi, no a za granicę dzwoni też za darmo z www.peterzahlt.de

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie chciałam Anulka zapytać czy jest w tym 54 euro wliczony abonament za telefon , ale Mariechen mnie wyprzedziła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen ludzie rezygnują w Polsce ze stacjonarnego bo abonament jest strasznie drogi i internet też mieli strasznie drogi, teraz troszkę opuszczaja ceny bo weszli inni konkurenci TELE2, NETIA , UPC, i ludzie zmieniają operatorów na tańszych bo nareszcie mamy wybór, no a sieci komórkowe też opuszczają ceny bo niedawno wszedł nowy operator PLAY z bardzo taniąś ofertą. No i teraz dużo ludzi ma internet, a ze SKYPE na SKYPE także są calkowicie darmowe rozmowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mariechen z komórki jest ale w polsce też strasznie drogo, a u was też jest , wkladasz modem do laptopa z Vodafone, E-plusa, albo T-mobile , oplacasz abonament albo przedpłaty prepaid i masz internet wszedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skelcia
Dziewczyny jak powiedziec po niemiecku ze umiem po niemiecku tylko troche???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Anulki
napisz prosze czy mozesz dzwonic przez providerow (call-by-call np.01027) na niem lub polskie komorki? i czy rzeczywiscie za polaczenie do innych festnetznummer (nie z t-com) trzeba dodatkowo placic 21c? z gory dziekuje za informacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie do Anulki
co to jest postpaid???wyjasnij prosze. znam tylko prepaid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postpaid Postpaid to system, w którym płacimy za usługi, z których wcześniej korzystaliśmy. Nazywany jest również system abonamentowym, gdyż co miesiąc płacimy abonament, korzystamy z usług, a później otrzymujemy fakturę. Ponieważ operatorzy częściowo kredytują najpierw nasze połączenia, przy podpisywaniu umowy wymagane są zaświadczenia o dochodach. Jest przeciwieństwem coraz popularniejszego systemu prepaid. POSTPAID TO INACZEJ ABONAMENT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×