Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Peter Gragelmann

Polki mieszkajace na stale w Niemczech

Polecane posty

Gość baznadziejna jestes
poprostu pomaranczko , belaiza chociaz ma odwage mowic o tym co dla niej jest w zyciu wazne , a ty potrafisz kpic pod przykrywka pomaranczy a na czarno jestes superprzyjacioleczka wszystkich dziewczyn tutaj, a w postach belaizy hmmm moze w co 50 znajdziesz cos o bogu, a przesadzasz ze w kazdym , a pozatym nikt ci nie kaze czytac jej postow,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czesc anulka26
jestes w ciazy z blizniakami, mozesz mi powiedziec jak to jest? masz porownanie z ciaza pojedyncza czy jest to twoja pierwsza ciaza? dzieki za odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nie widze nic zlego w tym pytaniu. Co porabiacie, jak Wam minal dzien? :) ja wlasnie sie obzarlam pizza, zrobiona wlasnorecznie przez meza :) dzieci tez objedzone leza , i dogorywaja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pizza mniam mniam
:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do anulka26
przepraszam, jesli kogos urazilam, bylam dosc bezposrednia, przyznaje sie, Anulko dziekuje za odpowiedz, 🌻, przetrzymaj jak najdluzej by maluchy byly zdrowiutkie i wyrosniete :) tez chce blizniaki, ciekawe co pokaze usg :) buzka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wieczorkiem nadrobiłam zaległościw czytaniu, speędziłam pół dnia w szpitalu bo jedno z dzieci tak uderzyło moją małą w głowę, że ma pół czoła sinego i guza wielkości dosłownie mandarynki no i musiało być RTG i tomograf, całe szczęście ze mam fajną doktor pediatre-neonatologa i mogłam to zrobić na miejscu, a nie na oddziale dziecięcym w jednym z trójmiejskich szpitali, na szczęście badania nic nie wykazały, tylko mała narzeka na ból głowy i oka 😭 zastanawiam się czy w niemieckich przedszkolach tez tak jest, że jak któreś dziecko zrobi drugiemu krzywdę, to rodzice mają to w d**ie? bo mam dziewczynki, która tak załatwiła moją powiedziała cytuję \'\" gdzybym miała się przejmować takimi pierdłoałmi, to nie wychodziłabym wogóle z domu a dziecko trzymała na smyczy\"\" odwróciła się i wyszła, ani przepraszam ani zainteresowania stanem zdrowia dziecka, a pytam gdyby mała miała wstrząśnienie mózgu albo gdyby coś gorszego się stało, to co wtedy lekarze kazali mi małą obserwować i gdyby pojawiły sie jakieś niepokojące ojawy to zaraz do szpitala, mam nadzieję, że nic jej nie będzie a najlepsze jest w tym wszystkim to, że ta mała bandytka robi takie rzeczy wielu dzieciom i mimo skarg rodziców nikt temu nie przeciwdziała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak wogóle to w środę mam egzamin z niemieckiego i powinnam sie chociaż trochę pouczyć, szczególnie rodzajników bo bez tego ani rusz 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziunia, to prawda, na 4 dobę po cięciu spokojnie można chodzić i nie boli za dużo, ponoć inaczej sie to wszystko goi, ja nie narzekam, gdybym miała mieć drugie dziecko, na pewno też chciałabym mieć cięcie :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam..... widze, ze temat CESAREK sie powtarza, ja mimo wszysatko nie bede sie powtarzac, no dobra dodam, ze po obi porodach 2 godziny po \"latalam\" po szpitalu :P czego napewno bym nie zrobila po cesarce ;) my wlasnie po kolacji... pekam, dzis bylo po meksykansku, mniam, mniam obiecalam malzowinie i musialam dotrzymac slowa :) dzieci rosna zdrowo, Madleen to maly diabelek, wszedzie jej pelno...Marcell wdal sie w tausia i bardziej spokojny. pozdrowienia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz dziunia, ta babka to z bardzo bogatej rodziny pochodzi, żadnego wykształcenia, bo nie potrzebuje bo ma kasę, dla niej liczą sie tylko faceci, imprezy i zycie towarzyskie, a dziecko - no cóż przypadek, ale \"zająć\" sie musi, nie wnikam głębiej, bo nie mam na to ochoty, mam tylko nadzieję, że to dziecko kiedy podrośnie to zrozumie, że nie wolno robic krzywdy innym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no właśnie marta, ja nie miałam wpływu na poród a cięcie uratowło życie mojej małej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobrze by było uciekam nadrabiać zaległości w niemieckim, zalezy mi na dobrym wyniku, tak więc muszę sie trochę przyłozyć spokojnej nocy 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam z rana.... widze, ze mi sie \"pouczenie\" trafilo. ja jednak do nikogo nie \"pilam\" wiem, ze sa tu dziewczyny ktore musialy miec cesarke.... ale deydowanie sie na nia od tak... bo bedzie lepiej... tak jak napisala dziunia -ja tez pisze z WLASNEGO doswiadczenia. limes- pamietasz ta moja kuzynke, o ktorej Ci pisalam???? okazalo sie calkiem co innego, juz jest na dobrej drodze do wyleczenia i starania sie o dziecko. no a tak na margoinesie- czukam mieszkania, mam cos na oku- mieszkanie w dwurodzinnym, wolnostojacym domu. parter, wyjscie do ogrodu z pokoju dziennego.... brzmi pieknie, cena jest tez ok. okolica ladna- ZADNYCH WIEZOWCOW!!!!!! JUPPI!!!!! dzisiaj mam zamiar znalezc to ALE, ten HACZYK :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja też witam z rana marta ja nie miałam nic złego na mysli, wyraziłam jedynie swoja opinie limes - masz rację, każdy zabieg jest niebezpieczny i każdy powraca do zdrowia inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hallo! Pogoda pieknie sie zapowiada.i dobrze bo juz mialam dosc deszczu.A ja dzis jakas zamulona, no nie moge sie obudzic a dwie kawy juz wypilam.Ide pranie wstawic, na dworze ladnie , to na powietrzu wszystko fajnie poschnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zorganizowalam Madleen zajecie- urodzilam jej braciszka ;) :P ktory \"wisi\" przy cycku od rana :o i smieje sie (wydaJE mi sie ze ze mnie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny, Limes to sie musisz w czolo popukac bo ja cesarskie mialam na wlasna prosbe. Juz raz tutaj pisalam na ten temat i sie powturze. Tak, jest to OP i tak ma sie böle .Byloby dziwne gdyby nie. Pierwszy raz rodzilam normalnie i bylo to dla ,mnie tak bolesne i szokujace ze nigdy wiecej niechcialam miec dzieci. Ale dzieki wlasnie takim metodom jak cesarskie moglam urodzic mojego malego i jestem za to bez konca wdzieczna. Mialam tez na moja prosbe narkoze na calego bo niewidzialam zadnego sensu w jakichs tam czesciowych.Tez niechcialam czuc lub slyszec jak mnie tna. Na wlasna prosbe mialam cesarke ktöra sie tutaj nazywa \'Misgav-Ladach-Methode\".To znaczy ze tna tylko pierwsza warstwe brzucha a reszte (brzmi gorzej niz jest) rozrywaja rekami.To dobre jest ze nic sie nie rozcina i tez nie przez pomylke.Takie rany sie szybciej goja.Ja zaraz po narkozie mojego maluszka dostalam i karmilam piersia.Karmilam go caly rok :-)) Od samego poczatku mialam go u siebie w lözku i z nim spalam i zmienialam mu wszystko.Nikt tego dla mnie nierobil bo mialam na tyle sily aby sama robic.Pozatym tez chcialam sama.tak, pierwsze 3 dni sa ciezkie.Trwa wszystko pare tygodni az sie zagoi .Bylam 5 dni w szpitalu. Po moim naturalnym porodzie bylam tez jakies 5 dni w szpitalu. Moja rana na brzuchu jest mini.Naturalnie czuje sie ja bardzo dlugo.I tez po cesarskim trzeba przynajmniej rok z ciaza czekac. Ale mysle ze to nie jest problemem.Nie wiem co jest lepsze.Moje böle po cesarskim cieciu nieodczuwalam tak mocno jak przy naturalnym porodzie.Ale za to dluzej.Wiem ze sie möwi ze Kobiety przy cesarskim sa bardziej zagrozone.Ale tez wiem ze jezeli z dzieckiem cos jest nie tak to zaraz mozna cos zrobic i uratowac. Tez uwazam ze dzieci urodzone przez cesarkie ciecie maja lagodniejszy poröd.To byl tez dla mnie wazny punkt.Niechcialam mu tego bölu zadawac jaki dzieci przechodza przy normalnym porodzie. Niebylo komplikacji a i rozwija sie cudownie.Niemail do tej pory zadnych choröb czy kataröw.Ani razu niebylam z nim u lekarza z tych powodöw. Jest to moje zdanie na ten temat i nikt tego niezmieni. No , a u nas slonko swieci.Jutro obejrzymy znowu jakies mieszkanie. Mariechen ja ta kobitke dostalam przez AWO.Poszlam do nich, zameldowalam sie i dostalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinaaaaa
Kassay a mozesz powiedziec cos na temat zarobkow, jeslichodzi o te oprace jaka ty mialas z ta pania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alinaaa tyle co wiem to niepracuje sie z Lohnschteuerkarte bo zarabia sie niewiele. Placa jakies 6,25 euro za godzine no bo sami tez zarabiaja.Osoba o ktöra sie dba placi im wiecej i w tym jest juz ubezpieczenie np.jezeli sie mnie cos stanie w pracy lub drodze do.§ lata temu placili 1 euro wiecej ale nie wiem dlaczego sie to zmienilo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Alinaaaaa
dziekuje ci za odpowiedz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moje dzieci spia!!!!!!! obije :) przez chwile pomyslalam, ze mam dluzsza chwile dla siebie... zapomnialam o wywieszeniu prania ugotowaniu obiadu wyprasowania prania posprzataniu sypialni (Madleen zrobila sobie dzis na lozku przedszkole dla pluszakow :D ) mam jeszcze kilka innyh czynnosci, ale one moga poczekac, odpadlo mi prasowanie bo sie odkurzacz popsul :o znowu wydatek.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, Anulka jest przed cesarka, uwazam dyskusje za zbedna - nie straszcie jej, a takie argumenty beda przywolywane. JA jestem za Limes - to jest operacja, niestety znam wiele bardzo negatywnych prypadkow, teraz Kassay zmienilo sie wiele, ty rodzilas 16 lat temu, teraz sa i znieczulenie - ja rodzilam bez i przezylam, i wanny, i akupunktura wsio ryba. i nie ma co opowiadac po naturalnym babki smigaja juz na drugi dzien, na 3 sa w domu, cesarka to operacja, w razie koniecznosci, a wybieramy ja jezeli nie ma wskazan med. z wlasnego wygodnictwa, strachu itp. Porod da sie przezyc i jest to niesamowite.Porod z mezem - bajka:) Nie bede przywolywac argumentow przeciw cesarce, bo Anula rodzi, ma wskazanie med. i bedzie dobrze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PortmonetkA
a ja dodam jeszcze moje piec groszy... jezeli chcecie dziecku zaoszczedzic stresu przy porodzie, po co miec je w ogole????? ten swiat caly jest teraz taki ochydny, po co miec dzieci???? zeby byly zestresowane?????????????? moje dziecko rodzilo sie naturalnie i teraz mimo wszystko nie lata na wizyty do psychiatry :P :p cesarka to nie jest rozwiazanie.... zastanowcie sie co gadacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ales madra portmonetka
jak chce zaoszczedzic DZIECKU stresu przy porodzie, to robie aborcje ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale madra pomaranczka ;-) Jak sie nogi roz....i sie zachodzi pözniej w ciaze to powinno sie tez miec tyle odpowiedzialnosci taby akie male stworzonko przy zyciu utrzymac. Tofi 16 lat temu tez sie dawalo znieczulenie, i byly wanny i muzyka na porodöwce. Ja opisalam tylko moje przezycie.Poprostu uwazam ze nie jest ok jezeli sie tylko negatywnie o cesarskim gada bo gdyby bylo tak zle to by niebylo coraz to wiecej kobiet ktöre na wlasna prosbe to robia.Nawet Claudia Schifer tak urodzila. I wiem ze sie poröd przezyje ale nie o to chodzi.Kazdy czlowiek jest inny. Natura dala nam wiele mozliwosci do przezycia i sposoby aby pewnych przezyc nie miec.Aby möc dluzej zyc, byc dluzej sprawnym i zdrowym nawet jezeli sie ma serce od obcej osoby. Operacja jest operacja temu niema co zaprzeczac ale ja dla siebie samej wiem jakie dla mnie pozytywne strony tej byly. Dla kobiet ktöre wypluwaja z siebie dzieci jest naturalny poröd napewno pestka.Ja mialam traume po nim.Ale to teraz niewazne. Ja wlasnie nikomu niechce strachu robic.Wrecz przeciwnie.Mialam nadzieje ze pomoge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×