Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość do elwira elwira
Bo to jest srednia z 12stu miesiecy, wiec roznie moze byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do elwira elwira
To zależy, premia-tak, o ile jest pomniejszana, nagrody-nie. Nie wiem, czy macie regulamin wynagradzania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaździnka z gór
Witam mam pytanie dotyczące zasiłku na urlopie wychowawczym Dochody roczne z mężem mamy bardzo niskie i na podstawie pit 37 spokojnie otrzymalibyśmy w/w zasiłek. Jednakże w roku 2007 mieliśmy przygodę z giełdą i rozliczyliśmy ją osobnym pit-em . Dochód oczywiście przekroczył kwotę zasiłkową i mamy problem. Tej kasy z zeszłego roku oczywiście już nie mamy ( remont przed porodem ) , a teraz z pensji męża mamy problem przeżyć od 1-go do 1-go. Czy jest jeszcze szansa żeby otrzymać ten zasiłek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Wg mnie, kwotę tę należałoby wliczyć w dochód utracony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaździnka z gór
dzięki , ale nie wiem pod który punkt w ustawie o dochodzie utraconym to podpiąć. Masz jakiś pomysł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
nie w ustawie, a w druku o zasiłek rodzinny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nacia123
Mam problem. Otórz jestem w 9 mies. ciąży poród mam na 19.10. przebywam na chorobowym prawie od początku ciąży a 15.09 minęło mi 182 dni chorobowego. I teraz nie wiem co zrobić bo nie wysłałam do zusu żadnych dokumentów o przyznanie świadczenia rechabilitacyjnego a do porodu został mi 1 miesiąć. Czy jest teraz jakieś rozwiązanie? Czy jest możliwość wzięcia choroboego ale bez kodu B? czy będzie to przerwanie ciągłości jeżeli zmieni się kod choroby? Wolałabym nie wykorzystywać macierzyńskiego jak nie ma jeszcze dziecka na świecie. Bardzo proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pracownik moze przebywac
182 dni na chorobowym na te sama chorobę, powinnas byla zlozyc wniosek o swiadczenie rehabilitacyjne albo wrocic do pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gaździka z gór
Tak , tylko dochód , który można uzać za utracony jest bardzo szczegółowo opisay w ustawie i jeżeli jakaś sytuacja nie została uwzględiona w ustawie to nic z tego. W każdym uzasadnieniu z mopsu jest ten fragment ustawy o dochodzie utraconym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mama Asia
Witam! Obecnie przebywam na urlopie wychowawczym kończy się 14 listopada, jestem w 5 miesiącu ciąży i mam takie pytanie. Czy 15 listopada w dniu kiedy to powinnam wrócić do pracy mogę od razu pracodawcy zanieść zwolnienie chorobowe, czy powinnam najpierw zostać przywrócona do pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim, wypłacanym z ZUS zachorowałam po rozwiązaniu umowy o pracę, po m-cu zaszłam w ciążę czy mogę liczyć na dodatkowe świadczenia od ZUS jako ciężarna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marta_--
Mam pytanie dotyczące urlopu. Od sierpnia zaczełam nową pracę na czas określony. W poprzednim zakładzie pracy wykorzystałam cały urlop, ogólnie przysługuje mi 26 dni urlopu, praca na cały etat. Ile teraz dni wolnych mi przysługuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiulak23
witam mam pytanie w jakim kresie czasu zus wyplaci mi zasilek chorobowy jak choruje od 21 lipca szef wypalcil mi chorobowe za 33 dni a pozniej przejal mnie zus just dzisiaj 30 wrzesien a ja dalej nie dostalam zasilu chorobowego prosze mi powiedziec jak dlugo sie czeka na pierwsza wyplate z zusu prosze o odpowiedz za co z gory bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malinak
Chciałam zapytać jak to jest z tym zasiłkiem chorobowym Byłam na zwolnieniu chorobowym od 01 grudnia 2007 do 31 marca 2008. 01 kwietnia urodziłam pierwsze dziecko. Potem wykorzystałam urlop macierzyński. Obecnie jestem na urlopie wypoczynkowym do 07.10.2008. Czy jeśli złożę zwolnienie lekarskie od 08.10.2008 r. to czy liczy mi sie od nowa okres zasiłkowy 182 dni? I jeszcze jedno czy urlop macierzyński jest liczony do okresu zasiłkowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luliska
a ja chcialam zapytac czy matka samotna ma 3 lata platny urlop wychowawczy? Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość liwiiwi
Czy możesz mi pomóc? co mogę zrobić jeśli mam za sobą nieco powyżej 182 dni zasiłku chorobowego. Mój lekarz wysyła mnie na komisję na rentę. Czy jeżeli jej nie dostanę na tej samej komisji mogą mi zaproponować świadczenie rehabilitacyjne? Czy jeśli nie dostanę renty mogę się o nie starać? Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mam pytanie.poniewaz dzisiaj firma oswiadczyla mi ze umowe przedluza mi tylko do porodu, jakie mam szanse na macierzynski czy wychowawczy?dzieki z gory za odpowiedz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość melasia
czesc w listopadzie konczy mi sie macierzynski. czy jesli pojde na wychowawczy i np 2 tyg potem dostane zwolnienie na mnie lub na dziecko to czy dostane pieniadze za czas tego zwolnienia. czy na dziecko jest 100%?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onann
melasia jeśli dostaniesz wychowawczy to ze zwolnienia nie będziesz mogła korzystać z tego co wiem to z 2 świadczeń na raz korzystać nie można.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiluś
mmam pytanie czy przysluguje mi zasilek chorobowy a jestem na wychowawczym ...czy lepiej zawiesic wychowawcze i zanies pracodcy zwolnienie l4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onann
a na co to zwolnienie? wydaje mi się, że będąc na wychowawczym jesteś niezdolna do pracy więc po co zwolnienie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamiluś
zzeby bylo to platne zwolnienie chorobowe...czy to jest mozliwe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onann
nie, już wyżej o tym pisałam jesteś niezdolna do pracy wiec zwolnienie jest zbędna pracodawca udziela ci urlopu wychowawczego a za niego chyba płacą ci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda190486
witam mam pytanie dotyczace L4 dlatego że podjęłam prace 4 wrzesnia tego roku a 15 września poszłam na L4 bo dostałam zapalenia nerek i czy w takim przypadku ja te L4 mam bezpłatne proszę o pomoc jest to moja pierwsza praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość megi_75
Witam mam pytanie jeśli ma się napisać do pracodawcy podanie o urlop wychowawczy to czy samemu trzeba wpisać okres 2lat od do, czy najpierw księgowa powinna to wyliczyć i dopiero wtedy wpisać konkretną datę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie w tym problem ze jeste na wychowawczym bezplatnym,,niby wyliczyli ze dochody przekraczaja,,, ateraz jestem w drugiej ciazy i dlatefo pytam czy moge isc na zwolnienie chorobowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onann
Kamiluś na zwolnienie chorobowe można iść napewno jeśli dotyczy to ciąży mam ten sam problem tyle, że ja mam płatne wychowawcze i zostało mi jeszcze 1,5 miesiąca później zaniosę zwolnienie Ty musiałabyś pisać teraz podanie o przerwanie urlopu wychowawczego w takim razie, tyle się dowiedziałam w ZUSie z moim pracodawcą bardzo ciężko się dogadać więc czekam do końca tego wychowawczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość onann
megi_75 w biurze powinni Ci dokładnie wyliczyć od kiedy ja wcześniej jeszcze miesiąc siedziałam na zaległym urlopie później składałam na 2 lata ale kazali mi napisać na rok i po roku znów na rok składałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×