Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Wioletta---

Jeśli ktoś ma pytania na tematy zasiłków, urlopoów chetnie pomogę

Polecane posty

Gość Asia_bzydal
anetta77 mieszkamy razem u jego rodzicow ale zameldowana jestem u mamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam jeszcze pytanie: - kto wyplaca macierzynskie? Jezeli poprosilabym o przedluzenie umowy, to czy moja firma traci na tym cos ( czy musza ponosic jakies koszty). dodam,ze nie wiem czy wroce po macierzynskim (nie wiem, czy bede miala co z dzieckiem zrobic). Na pracy mi zalezy, i tak mysle, czy gdybym zaproponowala zeby mi umowe przedluzyli, to czy oni straca cos na tym ( poza tym,ze nie zatrudnia nikogo na moje miejsce i ktos bedzie mial wiecej pracy jak mnie nie bedzie)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katii84
Katia, jesteś w tej samej sytuacji co ja, umowa konczy się w grudniu, gdy od miesiaca bedę na macierzynskim. Umowa wygasa automatycznie, wypłacą Ci ekwiwalent za zaległy urlop i przejdziesz na zasiłek macierzynski z zusu. Jest jeszcze druga opcja, jeśli masz pracodawcę w porzadku. Miesiac czy 2 przed porodem poproś go o wcześniejsze przedłuzenie umowy, tak, abyś mogła ją podpisać jeszcze przed porodem będąc fizycznie w pracy (ewentualnie na urlopie wypoczynkowym), ale nie możesz być wtedy na L4. Jeśli tego nie przypilnujesz poniesiesz szkodę, a jeśli szefostwu na Tobie zależy, na pewno przedłuzy Ci umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katii84
Katia, jesteś w tej samej sytuacji co ja, umowa konczy się w grudniu, gdy od miesiaca bedę na macierzynskim. Umowa wygasa automatycznie, wypłacą Ci ekwiwalent za zaległy urlop i przejdziesz na zasiłek macierzynski z zusu. Jest jeszcze druga opcja, jeśli masz pracodawcę w porzadku. Miesiac czy 2 przed porodem poproś go o wcześniejsze przedłuzenie umowy, tak, abyś mogła ją podpisać jeszcze przed porodem będąc fizycznie w pracy (ewentualnie na urlopie wypoczynkowym), ale nie możesz być wtedy na L4. Jeśli tego nie przypilnujesz poniesiesz szkodę, a jeśli szefostwu na Tobie zależy, na pewno przedłuzy Ci umowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Eeee coś Ty, umowę możesz podpisać i na L4, nie ma ku temu żadnej przeszkody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetta77
Asiu możesz starać się o rodzinne musisz podać również dochody chłopaka jeśli podasz że jesteś sama będziesz musiała mieć z sądu wyrok alimentów inaczej nie załatwisz rodzinnego drugiego pytania nie rozumiem o jaka opiekę pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykah
Witam, Jestem od 8 miesięcy na zasiłku rehabilitacyjnym z powodu poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Teraz w listopadzie stanę kolejny raz przed komisją ZUS w sprawie przedłużenia okresu zasiłkowego, tym razem jednak wniosek wypisał mi lekarz ginekolog gdyż jestem w 4 miesiącu ciąży. Z uwagi na to, że okres zasiłkowy trwać może maksymalnie 12 miesięcy, pozostały mi do wykorzystania jeszcze 4. Okres zasiłkowy skończy się na początku marca, natomiast termin porodu przypada na połowę maja. Jest to ciąża wysokiego ryzyka i o powrocie do pracy nie ma mowy. Pani w oddziale ZUS załamała ręce i powiedziała, że nie ma dla mnie żadnej alternatywy na te dwa miesiące, których brakuje do porodu. Podobno jest to luka prawna i ona nie widzi żadnego wyjścia z tej sytuacji. Bardzo proszę o jakieś fachowe informacje na ten temat. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykah
Witam, Od 8 miesięcy jestem na zasiłku rehabilitacyjnym z powodu poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Teraz w listopadzie kolejny raz stanę przed komisją ZUS, tym razem jednak wniosek wypełnił mi ginekolog, gdyż jestem w 4 miesiącu ciąży. Z uwagi na to, że okres zasiłkowy może trwać maksymalnie 12 miesięcy, pozostało mi do wykorzystania jeszcze 4. Tak więc mój okres zasiłkowy zakończy się na początku marca, a termin porodu przypada na połowę maja. Pani w oddziale ZUS załamała ręce i powiedziała, że jest to swego rodzaju luka prawna i nie ma żadnej alternatywy dla takich przypadków. Martwię się , co w takim razie ma robić w ciągu tych 2 miesięcy? Okrez zasiłkowy całkowicie wykorzystany, zwolnienia L4 także nie dostanę, do parcy nie mogę wrócić, ponieważ jest to ciąża wysokiego ryzyka.....??? Proszę o fachowe informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykah
Od 8 miesięcy jestem na zasiłku rehabilitacyjnym z powodu poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Teraz w listopadzie kolejny raz stanę przed komisją ZUS, tym razem jednak wniosek wypełnił mi ginekolog, gdyż jestem w 4 miesiącu ciąży. Z uwagi na to, że okres zasiłkowy może trwać maksymalnie 12 miesięcy, pozostało mi do wykorzystania jeszcze 4. Tak więc mój okres zasiłkowy zakończy się na początku marca, a termin porodu przypada na połowę maja. Pani w oddziale ZUS załamała ręce i powiedziała, że jest to swego rodzaju luka prawna i nie ma żadnej alternatywy dla takich przypadków. Martwię się , co w takim razie ma robić w ciągu tych 2 miesięcy? Okrez zasiłkowy całkowicie wykorzystany, zwolnienia L4 także nie dostanę, do parcy nie mogę wrócić, ponieważ jest to ciąża wysokiego ryzyka.....??? Proszę o fachowe informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykah
Od 8 miesięcy jestem na zasiłku rehabilitacyjnym z powodu poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Teraz w listopadzie kolejny raz stanę przed komisją ZUS, tym razem jednak wniosek wypełnił mi ginekolog, gdyż jestem w 4 miesiącu ciąży. Z uwagi na to, że okres zasiłkowy może trwać maksymalnie 12 miesięcy, pozostało mi do wykorzystania jeszcze 4. Tak więc mój okres zasiłkowy zakończy się na początku marca, a termin porodu przypada na połowę maja. Pani w oddziale ZUS załamała ręce i powiedziała, że jest to swego rodzaju luka prawna i nie ma żadnej alternatywy dla takich przypadków. Martwię się , co w takim razie ma robić w ciągu tych 2 miesięcy? Okrez zasiłkowy całkowicie wykorzystany, zwolnienia L4 także nie dostanę, do parcy nie mogę wrócić, ponieważ jest to ciąża wysokiego ryzyka.....??? Proszę o fachowe informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykah
Od 8 miesięcy jestem na zasiłku rehabilitacyjnym z powodu poważnego uszkodzenia kręgosłupa. Teraz w listopadzie kolejny raz stanę przed komisją ZUS, tym razem jednak wniosek wypełnił mi ginekolog, gdyż jestem w 4 miesiącu ciąży. Z uwagi na to, że okres zasiłkowy może trwać maksymalnie 12 miesięcy, pozostało mi do wykorzystania jeszcze 4. Tak więc mój okres zasiłkowy zakończy się na początku marca, a termin porodu przypada na połowę maja. Pani w oddziale ZUS załamała ręce i powiedziała, że jest to swego rodzaju luka prawna i nie ma żadnej alternatywy dla takich przypadków. Martwię się , co w takim razie ma robić w ciągu tych 2 miesięcy? Okrez zasiłkowy całkowicie wykorzystany, zwolnienia L4 także nie dostanę, do parcy nie mogę wrócić, ponieważ jest to ciąża wysokiego ryzyka.....??? Proszę o fachowe informacje. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katii84
Cos sie spieprzyło i posty wskoczyy po kilka razy. Katia, nie słuchaj Wioletty, bo umowy ani żadnego innego dokumentu nie możesz podpisać na L4, jesteś wtedy niezdolna do wykonywania pracy, nie mówiac już o tym, by sie do niej stawić. Jeżeli nie chcesz wracać później do pracy, nie wracaj, nie przedłuzaj umowy. Wtedy zasiłek macierzyński do końca wypłaci Ci zus. Jeśli jednak przedłuzysz umowę, będzie płacić firma. Po zakończeniu macierzyńskiego możesz iść na wychowawczy do 3 lat, firma nie ponosi wtedy żadnych kosztów, Ty nie dostajesz żadnych pieniędzy (chyba że dochód na głowę w rodzinie nie przekracza 504 zł, wtedy masz marny zasiłek wychowawczy wynoszacy ok. 400 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do katii84
Cos sie spieprzyło i posty wskoczyy po kilka razy. Katia, nie słuchaj Wioletty, bo umowy ani żadnego innego dokumentu nie możesz podpisać na L4, jesteś wtedy niezdolna do wykonywania pracy, nie mówiac już o tym, by sie do niej stawić. Jeżeli nie chcesz wracać później do pracy, nie wracaj, nie przedłuzaj umowy. Wtedy zasiłek macierzyński do końca wypłaci Ci zus. Jeśli jednak przedłuzysz umowę, będzie płacić firma. Po zakończeniu macierzyńskiego możesz iść na wychowawczy do 3 lat, firma nie ponosi wtedy żadnych kosztów, Ty nie dostajesz żadnych pieniędzy (chyba że dochód na głowę w rodzinie nie przekracza 504 zł, wtedy masz marny zasiłek wychowawczy wynoszacy ok. 400 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agnieszkak27
Cześc Wioletta , mam takie pytanie, Od sierpnia 2008 prowadzę własna działalnośc i płace mały ZUS , jestem w ciąży w drugim mc, Zeby iśc na chorobowe to muszę miec 180 dni opłaconej składki, jeśli teraz zapłace ten większy ZUS to czy przysługuje mi sie chorobowe od tego dużego ZUSu czy jakoś inaczej to naliczają, Bardzo proszę o pomoc:) Pozdrawiam Agnieszkak27

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
"do katii84 Katia, nie słuchaj Wioletty, bo umowy ani żadnego innego dokumentu nie możesz podpisać na L4, jesteś wtedy niezdolna do wykonywania pracy, nie mówiac już o tym, by sie do niej stawić." MOżESZ PODPISAć UMOWę, ALE NIE MOżESZ PODJąć PRACY, TO SA DWIE OSOBNE SPRAWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
"do katii84 Katia, nie słuchaj Wioletty, bo umowy ani żadnego innego dokumentu nie możesz podpisać na L4, jesteś wtedy niezdolna do wykonywania pracy, nie mówiac już o tym, by sie do niej stawić." MOżESZ PODPISAć UMOWę, ALE BEZ WAżNYCH BADAń NIE MOżESZ PODJąć PRACY, BRAK BADAń NIE ZABRANIA PODPISANIA UMOWY.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
"do katii84 Katia, nie słuchaj Wioletty, bo umowy ani żadnego innego dokumentu nie możesz podpisać na L4, jesteś wtedy niezdolna do wykonywania pracy, nie mówiac już o tym, by sie do niej stawić." MOżESZ PODPISAć UMOWę, ALE NIE MOżESZ PODJąć PRACY BEZ WAżNYCH BADAń, TO SA DWIE OSOBNE SPRAWY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podpisanie umowy to
nie jest swiadczenie pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Najpierw umowa, potem praca, jesli praca nie możliwa nie zostaje podjęta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
najpierw jest podpisanie umowy, a potem praca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, może któraś z Was będzie umiała odpowiedzieć na moje pytanie - otóż prowadzę własną działalność gospodarczą od roku (świadczę usługi dla dwóch firm). Jest to moja pierwsza działalność więc skorzystałam z możliwości płacenia niskiego ZUS - opłacam również dobrowolnie chorobowe. W chwili obecnej jestem w ciąży i niestety nie mogę pracować, gdyż jest to duże zagrożenie dla dziecka. Na jakiej wysokości zasiłek chorobowy z ZUS mogę liczyć? Niestety nigdzie nie moge tego znaleźć. Oczywiście nie ukrywam, że wolałabym pracować, niż siedzieć na chorobowym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, może któraś z Was będzie umiała odpowiedzieć na moje pytanie - otóż prowadzę własną działalność gospodarczą od roku (świadczę usługi dla dwóch firm). Jest to moja pierwsza działalność więc skorzystałam z możliwości płacenia niskiego ZUS - opłacam również dobrowolnie chorobowe. W chwili obecnej jestem w ciąży i niestety nie mogę pracować, gdyż jest to duże zagrożenie dla dziecka. Na jakiej wysokości zasiłek chorobowy z ZUS mogę liczyć? Niestety nigdzie nie moge tego znaleźć. Oczywiście nie ukrywam, że wolałabym pracować, niż siedzieć na chorobowym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, może któraś z Was będzie umiała odpowiedzieć na moje pytanie - otóż prowadzę własną działalność gospodarczą od roku (świadczę usługi dla dwóch firm). Jest to moja pierwsza działalność więc skorzystałam z możliwości płacenia niskiego ZUS - opłacam również dobrowolnie chorobowe. W chwili obecnej jestem w ciąży i niestety nie mogę pracować, gdyż jest to duże zagrożenie dla dziecka. Na jakiej wysokości zasiłek chorobowy z ZUS mogę liczyć? Niestety nigdzie nie moge tego znaleźć. Oczywiście nie ukrywam, że wolałabym pracować, niż siedzieć na chorobowym :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA321
jestem na l4 od polowy maja i czerwiec, później pracowałam przez dwa miesiące a później od wrzesnia znowu na l4 do teraz. czy najleża mi się bony świateczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość LILA321
jestem na l4 od polowy maja i czerwiec, później pracowałam przez dwa miesiące a później od wrzesnia znowu na l4 do teraz. czy najleża mi się bony świateczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
Ale numer, dopiero dzisiaj pojawiły się odpowiedzi napisane tydzień temu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mam pytanko odnośnie zasiłku do wychowawczego urlopu- zostałam zatrudniona na czas nieokreślony 19 marca 2008 - 11 sierpnia 2008 urodziłam syna od tego dnia jestem na urlopie macierzyńskim płatnym, teraz chcę się starać o zasiłek do urlopu wychowawczego w kwocie 400zł miesięcznie - mój maż zaczął pracę we wrześni 2008 i ma dochód 1460 plus mój z macierzyńskiego ok 800 netto wiec wyszło nam że nie dostaniemy na czas obecny zasiłku rodzinnego a więc wychowawczy też mi się nie należy ale gdy w 12 grudnia 2008 mam zamiar iść na wychowawczy i starać sie o zasiłek do wychowawczego to wtedy będzie się liczył tylko dochód mojego męża te 1460 i zasiłek rodzinny i wychowawczy będzie się nam należał? czy w grudniu uznają mój obecny dochód za utracony? a jakie dochody trzeba przedstawić z urzędu skarbowego za 2007 rok? czy 2006? dodam że małżeństwem jesteśmy od 2007 .07.07. roku więc dla nie to dziwne by było gdyby brali dochód mojego męża z 2006 roku skoro nie byliśmy małżeństwem? ja natomiast w 2006 i 2007 nie pracowałam a mąż z 2007 roku ma przepracowane tylko 4 miesiące . proszę o pomoc. troszkę mi tu masło maślane wyszło z tego pisania ale może ktoś zrozumie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqqq111
Witam.Obecnie jestem na zwolnieniu lekarskim 14 dni w czasie mojej choroby rozchorowalo mi sie dziecko.Czy mam prawo po zakonczeniu swojego zwolnienia isc odrazu na zwolnienie na dziecko czy musze wrócic do pracy.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wioletta---
SSilana Z tego co widzę, nie wiem czy dobrze rozumiem, ale miałaś umowę do dnia 11-08-2008, czyli z dniem 11-08-2008 została rozwiązana umowa o pracę, macierzyński się należał, ale wychowawczy wg mnie już się nie należy. Pierwsza sprawa nie jesteś już pracownikiem, nie możesz wziąć urlopu wychowawczego, a co za tym idzie zasiłku z tego tytułu qqqq111 Nie musisz wracać, możesz od razu jeśli oczywiście jest taka potrzeba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolla***
wioletto- planuję wziąć urlop wychowawczy od maja do końca tego roku. Czy potem będę mogła bez problemu przedłużyć urlop wychowawczy jeśli zajdzie taka potrzeba? dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×