Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Justyna rozstepy z czasem zrobia sie biale i mniej widoczne widze to po mojej mamie.Ja na szczescie nie mam ich duzo bo tylko 2 na piersi a na brzuszku nie mam i na nogach tez nie z czego sie bardzo ciesze. Dziewczyny mam pytanie czy jak chce cos kupic na allegro to musze byc tam zarejstrowana czy nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynka rozsrtepy juz niestety nie znikna po pewnym czasie zrobia sie podobne do koloru skory tylko ze beda sie lekko swiecic,przynajmniej ja tak mam po pierwszej ciazy...teraz wygladaja brzydko sa sine ale pozniej nie beda takie...Basia23 jezeli chcesz kupic na allegro to musisz byc zarejestrowana...ja tez jak mysle o porodzie to jestem przerazona tym bardziej,ze przechodzilam przez to juz raz...pozdrawiam i brzuchatki ,ktore sie nie odzywaja meldowac co i jak:)aaaaa i ANNA20 powodzenia,bede trzymac kciuki,badz dzielna i szybko wracaj do nas z malym skarbem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć laseczki, Stokrotko i Justynko307 dzięki za informacje odnośnie materacyka 🌼🌼. Ja dziś właśnie zamówiłam pościel w mamo-tato i już się nie mogę doczekać kiedy przyjdzie. Za to narazie nie mogę się zdecydować na łóżeczko, muszę jeszcze poszperać w necie. Basia23 musisz być zarejestrowana na Allegro, aby coś kupić. Ja zarejestrowałam się całkiem niedawno, ponieważ ceny są naprawdę niższe niż w sklepach. Na kod aktywacyjny czekałam chyba z 5 dni. Aanna20, trzymam za Ciebie kciuki, to już niedługo. Tylko ciekawe czy ktoś Cię jeszcze wyprzedzi czy będziesz drugą mamusią z bobaskiem na rączkach na naszym topiku:D Ja dziś cały dzień leniuchowałam, troszkę siedziałam przy komputerku buszując na Allegro. Jutro idę na USG, ciekawe ile moje maleństwo teraz waży? A z moją wagą chyba nie jest dobrze, coś czuję, że te +12 kg to tylko wspomnienie :(. Pozdrawiam Was cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziekuje za wiadomosci na temat allegro. DIANN odezwij sie co z Toba ????Jak sie czujesz bo mialas przeciez skurcze....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sciskam Was co sil! U mnie troszke zmian. Mialam miec zabieg obracania dziecka jutro, na ktory wyrazilismy z J zgode w byly poniedzialek, ale moj maz ktory jest w koncu biochemikiem znalazl niepokojacy artykul na temat stosowanego srodka podczas owego zabiegu. Okazuje sie ze Bricanyl (to szwedzka nazwa tego preparatu zwanego Terbutaline) ) jest szkodliwy dla mozgu dziecka!!!! A wsyzscy mnie tak zapewniali ze to nieszkodliwa substancja!!!! Jutro wiec pojdziemy do szpitala i powiemy ze sie rozmyslilismy. Nie musimy podawac zadnego powodu, bo jako pacjentka, mam prawo do tego typu decyzji....Az strach pomyslec, ze jeden glupi zabieg moze tak fatalnie wplynac na rozwoj mozgu nienarodzonego malenstwa.... Jesli ktoras jest zainteresowana, znajdziecie wiecej informacji na ten temat pod tym adesem: http://en.wikipedia.org/wiki/Terbutaline Mam nadzieje, ze wszystko bedzie dobrze. Boze, co by bylo jakby mi wkropili ten Bricanyl, a maluszka i tak nie daloby sie obrocic!?! No ale dosc juz o tym. My rowniez rozlozylismy juz lozeczko, trsozke przemeblowalismy nasza sypialnie i prawie czuje jakby Max byl tu juz z nami. Jakie z was szczesciary Ty Agatka, ktora juz masz malenstwo na wyciagniecie reki i Ty Annaa20, ktora za chwile bedziesz tulic je do swojej piersi :-) To musi byc najpiekniejsze uczucie na calej ziemi.... Przejrzalam tabelke- ale nas duzio ;-) Tyle dzidziolkow przyjdzie na swiat w przeciagu kilku nastepnych tygodni!!!!! Jeszcze tylko kilkanascie dni, moze kilkadziescia a nasze zycie zmieni sie raz na zawsze nie do poznania. Juz nigdy nic nie bedzie takie samo, bo bedziemy nosic odpowiedzialnosc za male istnienie, za zycie malej ukochanej istotki- naszego dziecka.... Poplakalam sobie wczoraj na wiesci o narodzinach synka Agatki i tak mysle sobie, ze bede plakac z tego szczescia jesczze wiele razy kiedy bede zagladac na nasze forum. Zycie jest piekne, mamusie!!!! Milion 🌼🌼 🌼dla Was wszystkich!!!!!!!! 🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie ponownie, Zapomniałam dodać, że ja też brałam Augmentin gdzieś chyba w połowie ciąży, już nawet nie pamiętam. I moja ginka mówiła, że jest bezpieczny dla dzidzi. No i jak wypytywałam koleżanki, to niektóre też brały, więc Justynko307 nie stresuj się:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) No i kolejny dzień odbębniony:) Zaczynamy 38 tydzień i już pod jego koniec bęę znała dokładny termin cc czyli będę wiedzieć, kiedy dzidzia będzie ze mną:)))) Ja strasznie niecierpliwa jestem i potrosze mam już dosyć tej ciąży - nigdy w życiu na nic nie musialam zabyt długo czekać a tu prosze - 9 miesięcy i krócej się nie da - i jeszcze ta niepewność co potem - ech aż głowa boli:)))) Dostałam dzisiaj 4 siaty spadkowych ciuszków - niektóre śliczne że aż się chce dotykać i układać, ale........ hmm jest też ale - ciuszki ładne, przydatne bo niektórych rodzajów zakupiłam mało (np. czapeczek, skarpeteczek itp.) więc uzupełnią moje zapasy i beda bardzo przydatne - ale na podstawie oglądu tych czapeczek stwierdziłam, że NIGDY NIE UŻYJĘ OLIWKI!!!!!!! matko jedyna jak toto niszczy rzeczy - jeżeli tylko da ise w inny sposób zachowac ładną skórę dziecka (a podobno się da) to nie użyję totego za chiny - po pierwsze strasznie niszczy rzeczy - wiem bo niektóre z tych rzeczy sama ofiarowałam mamie od której je dostałam:))))) a po drugie - oj ale zostaje zapaszek;). Może znacie jakieś patenty na wywabienie skutków użycia oliwki z ciuszków albo przynajmiej wywbienia zapachu? Postanowiłam najpierw wyprać te rzeczy (przynajmiej białe) w zwykłym - mocniejszym proszku i w wyższej temp. (najwyżej się znizczą hmm) a dopiero potem po podwójnym łukaniu wyprać znowu w proszku dla niemowląt - może ot coś da - nawet przy stracie niektórych rzeczy i tak zostanie ich dużo. nie zdawałam sobie sprawy, że oliwka ma tak zgubny wpływ na bawełnę:( Baaaaaardzo bedę wdzięczna jeżeli któraż z Was poda mi skuteczny sposób na dopranie czegoś takiego - nie chcę wyjść na niewdzięcznice, że odstałam ubranka i nie skorzystam - poza tym niektóre są przesłodkie i prześliczne:) Ech pisałyście kiedyś o pomocnikach do dziecka i stosunku do niech - ja jestem przerażona - moja teściowa nie chce jechać na urlop dlatego że, \"kto to dziecko wykompie\" - ja jestem strasznie przeczulona na to jak ktoś mi zarzuca, że czegoś nie potrafię i reaguję nerwowo - chociaż wiem, że to z życzliwości i kocham rodziców mojego męża najbardziej pod słońcem - są dla mnie dobrzy i na prawdę pomocni - ale pomysly przeprowadzania się, nie wyjeżdżania na urlop tylko do nas i chęć niesienia pomocy pomimo sygnałów z naszej strony że kilka dni potrzebujemy dla siebie - wpędza mnie w panikę:( Rzostępy - ech - cholerstwo - dziwne mam - u mnie robią się od razu białe - nie przechodza przez fazę siności - czy to znaczy że nic się nie da z nimi zrobić? Pojawiły mi się tylko na plecach na wysokości bioder - tak pod nerkami i troszku w zgięciumiędzy miednica a udami - tak to gdzie indziej nie mam - zastanawia mnie tylko ten kolor hmm Matko jedyna ale wynapisywałam - zmykam segregować te ciuszkowe dary:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaaa
dziewczyny wszedzie pisza ze jednym z objawow ciazy jest rozpulchniona macica. przy pierwszej ciazy moj maz twierdzil ze jest caisniej i pozniej po tygodniu ginekolog potwierdzil ciaze, teraz maz twierdzi podobnie a ze ja jestem jeszcze przed okresem to jakos tdo ginka sie nie spiesze bo byc moze bez potrzeby bym szla.. dodam ze staramy sie od dawna o dziecko i bardzo bym chciala zeby to bylo TO ale nie chce sie z drugiej strony napalac zeby sie pozniej nie rozczarowac. czy ktoras z was lub wasi partnerzy poczynili takie obserwacje? czy wam tez "uroslo" w srodku? bede wdzieczna za wasze opinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justynko - augmentin to antybiotyk bezpieczny praktycznie na każdym etapie ciąży - więc się zupełnie nie martw i zażywaj zgodnie z zalecieniami:) Zaciekawionaaa - możesz mieć takie wrażenie - we wczesnej ciąży śluzówka pochwy może być rozpulchniona, bardziej ukrwiona i to może sprawiać wrażenie \"ciasności\". Ale oczywiście tego objawu nie można jednoznacznie kojarzyć z ciążą!!! Poczekaj do terminu miesiączki i zrób test:) Mam nadzieję, że będą dwie kreseczki:) Pozdrowienia dla WSZYSTKICH!!!!🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaciekawionaaaa
Doris wielkie dzieki kilka innych objawow tez mam ale nie chce sie nakrecac, od 2 lat probujemy wiec mam juz dosyc rozczarowan... ale moze moze teraz sie uda... pozdrawiam i zycze lekkich porodow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaciekawiona trzymam kciuki oby sie udalo i to bylo to. Czy ktoras wie co slychac u Diann??Bo ona sie jakos nie odzywa a miala skurcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Bernatka, kochana, ja nie zauwazylam zeby oliwka niszczyla ciuszki dzieciece (ani moje-a sama tez sie nacieralam porzadnie :-) ) za to dostalam kiedys, jeszcze dla gabrysi, ubranka prane w platkach mydlanych..brrrrrrrr------okropienstwo!!!!!!!!!rzeczy nie dalo sie doprac-byly jakby tlyste ciagle, nawet guziczki...fuj! ciesze sie ze gabi nie miala aergii na proszki, bo brzydzilo mnie dosłownie :-P dotykanie takich \"obslizglych \" hehe ciuszkow.. ;-) Ostatnio zaczelam dbac o cialo bardziej--masaze szorstka rekawica ud i posladkow, masuje tez piersi, zeby nie pozwolic im zbyt opasc(nie moge sie tylko zmusic do zimnych i cieplych natryskow, bo mam wstret do zimna-po prostu nie toleruje niskich temperatur)..mam nadzieje ze wejdzie mi to w krew..troche bowiem jest ze mnie leniuszek w tej kwestii..szczegolnie na piersiach mi zalezy. Dziewczyny, apeluje, nie zaniedbujcie ich! ja przy Gabrysi bylam taka beztroska i teraz mam wiecej roboty :-P ale mam nadzieje ze konsekwentne masaze i kremy ujedrniajace pomoga :-) dzidzia mi tak strasznie wypycha sie po bokach..moze chce sie w koncu ustawic, i szuka oparcia, ehhehe..tym niemniej troche to bolesne, szcerze mowiac, ale co tamm :-D oki, ide pod prysznic i spac 😴 Buziaki i dobrej nocki wszystkim!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agata 27, moje gratulacje i wielki buziak dla synka :) zazdroszcze :)))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:-D Plusiu:-) dopiero teraz zauwazylam, ze powinnysmy rodzic w tym samym dniu:-D :-D :-D moze uda nam sie nie przenosic:-)? dziewczyny, nie martwcie sie o oliwke dla dziecka, wole chyba zniszczyc ( jesli juz ) ubranka, anizeli smarowac to delikatne cialko jakimis specyfikami z apteki, tak powinnysmy na to patrzec, poza tym -pierwsze dni i miesiace beda nam przeplywac przez palce, wiec dzidzie beda wyrastac z wszystkiego w zastraszajcym tempie:-) musze przyznac, ze nawet nie pomyslalam o szkodach:-) bardzo martwie sie teraz o moja mala...chce zeby byla zdrowa i nie odziedziczyla alergii, ktora ja mam od urodzenia, teraz juz w minimalnym stopniu, ale jako mala dziewczynka b cierpialam:-( :-( nie wiem jak duze sa szanse zeby Oliwka ja rowniez miala... rozstepy....hm...mam nadzieje, ze juz sie nie pojawia...nie mam ani jednego:-) pojawila sie jednak cienka, brazowa linia na brzuszku, ktora z was ja ma? ma ponoc magicznie zniknac:-) nie zamartwiam sie tym , bardziej przerazaja mnie szwy i dyskomfort po urodzeniu...:-( chyba wszystkie tak samo to przechodzimy, prawda? tzn, scenariusz- jak to bedzie??? pozdrawiam was dziewuszki:-) trzymam za nas wszystkie kciuki:-) buzi tati

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agata dla Ciebie 🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻🌻 niech synek rosnie zdrowo dawno nie zmienialam nic w tabeli wiec w koncu to robie ;) miki25........Warszawa...........24............01.08......0,5kg..........? Lia............Warszawa............??............01.08......2,0kg..........? livmar........Nysa..................28............01.08.....+16kg...........? donn........Kraków................27............01.08..10,8 kg ..córeczka annaa20.....Szczecin............22.............02.08...14kg...CÓRECZKA gorcia_27.......Bytów...........27.............02.08....11,5 kg.....synek diann..........Śląskie.............21.............03.08......13kg......synek doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ....CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg..........SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg........SYNEK Aga.B........KOLOBRZEG..........26............06.08.....5kg..............? Bernatka130...Kraków...........29............06(04).08...13kg..........? justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg......SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08...17kg.........SYNEK tati78 twickenham 28 09 08 12 OLIWIA edusia......Hannover.............32............09.08....4kg.......CORCIA? Kati75......Wieden...............30............10.08...+16kg........Synek katienka.....Kraków.............30............10.08...+10 kg.....CÓRCIA? karamijja..Lódz..................28............12.08.....1kg................? kasia 30....Rybnik...............30............12.08..... +11 kg.. ..SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08...+ 10 kg.....SYNEK rekasus .....Poznan............27...........12.08..16kg...niespodzianka be_B.........Kraków..............30.............13.08...............CÓRCIA agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...12kg........SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg......CÓRCIA beatrice ....Warszawa...........29...........14.08....4kg.......CÓRCIA Kruszyna....malopolska...........30.............15.08...+!!.......surprise kpiotrowicz....Warszawa.......23.............17.08......13,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25.............17.08.......................? Basia_26.....Piekary Śląskie....26..............17.08.....13kg...CÓRCIA ali32.......opolskie................32..........17-19.08...+5kg.......SYNEK z daleka .....Anglia...............26.............19.08.......10kg.......SYN! karola24.....Legionowo..........24.............19.08........?kg ...SYNEK! Justynka307...Mikołów..........25.............19.08........11kg .SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08..........7kg.........? evvik.......Warszawa............29.............20.08..........12kg.......? Basia23......Wyry................23.............20.08.......16kg.....corka agusia2.......USA.................30..............21.08............??..........? ToYaB.......Białystok............28...........21(23).08...+12,5kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna......30............22.08.......?.................? jagna25....Wodzislaw ...........25.............23.08........8kg...........? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg.........? roxelka...... Essex,GB............27.........18(24).08....17kg....CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......9kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27..............26.08........5kg..........? Lonta..........Rybnik ............21..............26.08.......17kg.........? padlinka.......Warszawa........25..............27.08.......3kg.....Córka kika27...........Kraków..........28..............27.07......10kg....CÓRKA maggiem...zachodniopom.......27..............28.08.....7kg..CÓRECZKA ekinio......Warszawa............28..............29.08....9,5....córeczka Nasze DZIECI: *************************************************************************************** nick...........imie.....data ur.....tc.......waga......dl.....imie.....porod *************************************************************************************** 1.agata_27..Agata..15.07.2006.38.........................SYNEK.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tati---- ja nie mam takiej linii na brzuchu :-) Dziwilo mnei to troche, bo przy gabrysi mialam a teraz nic, ciekawe dlaczego.. Wczoraj moj maz pierwszy raz od lat doslownie (minimum od 6----bo tyle jestesmy razem ;-) ) gral w pilke.wrocil wpol do 23 wieczorem, ale taki zadowolony, ze az mi sie udzielila jego euforia :-D Mowcie co chcecie, ale facetowi sport jest jednak potrzebny (hm..kobiecie tez, ale chyba jakos troche inaczej). mam nadzieje ze teraz nie zaprzestanie tego i bedzie grywal regularnie :) A ja juz znowu czuje przyplyw wilczego apetytu, heheh a ledwo zjadlam sniadanko! kurcze, mleko mi siei skonczylo bo bym sovbie muesli zrobila-----zawsze to zdrowiej troche hehe Dzis mam ambitny plan w koncu uprac pierwsza ture rzeczy dla maluszka i co niezbedne, zrobic porzadek w komodce (teraz jest wykorzystywana na bielizna, musze wiec jej znalezc inne miejsce(owej bieliznie)..pytanie gdzie?! heheh oh...ciezkie zadanie przede mna, ale juz czas suie tym zajac, bo termin sie przybliza a ja w lesie jesscze :-P No, rozgadalam sie jak nie wiem, ehhehe,wiec spadam Papapap

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatka - ja też mam DUŻO ciuszków używanych przez moją siostrę i koleżanki - pomimo tego,że używały oliwki nie są one przybrudzone, ani zniszczone - może to rzczywiście tak jak Padlinka pisze raczej wina wcześniejszego złego prania - może koleżanka nie płukała dwukrotnie ubranek i dlatego się zacieki porobiły. Moim zdaniem możesz spokojnie spróbować jakimś silnejszym środkiem np. Vanishem - a potem dwukrotnie wyprać w wysokiej temperaturze w proszku dziecięcym, żeby dokładnie ten vanish wypłukać. A jak coś się zniszczy to trudno:( Padlinka - a ja się jakoś za siebie zabrać nie mogę - im bliżej końca tym trudniej mi się zmobilizować:( Powinnam zrobić depilację, manicure, pedicure itp. Może dzisiaj się zmobilizuje - trzymaj kciuki:) Mój mąż regularnie gra w piłkę - też zauważyłam, że sport mu bardzo dobrze robi, jest spokojniejszy...ostatnio tylko przydzwigał piłkę do mieszkania i co jakiś czas nie może się powstrzymać i kopie ją - co zazwyczaj kończy się kolizją z lampą:) lub innymi sprzętami:) dobrze,że jesteśmy przed remontem:) Mężczyźni to jednak wieczne dzieci... Tati - jeśli tylko jeden z rodziców dziecka cierpi na alergię to ryzyko u dziecka nie jest dużo wyższe niż w ogólnej populacji (z tego co pamiętam 30% dzieci dziedziczy). Ryzyko alergii bardzo, bardzo wzrasta jak i tata i mama ją mają (wtedy praktycznie 70%dzieci dziedziczy). Więc pozostaje nam trzymać kciuki,żeby Oliwia nie odziedziczyła:) Ja też mam tą linię na brzuchu - taką cieniutką, a jeszcze do tego pępek - mam wklęsły - zrobił się taki czarny w środku - chyba nagromadzenie barwnika - wygląda jakby był ciągle brudny:(((( Ta linia na pewno zniknie - tak jak i kolor brodawek i otoczek wróci do normy, tylko różnie długo to trwa... A mnie jeszcze tylko zostało wyprać obicie wózka i chyba mam wszystko gotowe:) Nareszcie:) Zaraz przychodzi siostra z siostrzeńcem, więc będę miała rozrywkę:) 🌼🌼🌼Miłego dnia dla Was Wszystkich🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
Baska!:-) jeszcze sie kulam,dzieki za troske.Skurcze sa silne gdy chodze,nasilaja sie wieczorami,ale nasz szpital jest paskudny i nie che tam lezec,w srode niech gin.decyduje co ze mna.Dzis nie mam juz uplaw,chociaz nie wiem jak wam,ale trudno utrzymac suche majty.Rano bylam na badaniu krwi i z moczem,zobaczymy,ale bardzo kiepsko sie czuje,wczoraj mialam jeden mega skurcz,ale az zwinelam sie na klatce schodowej i tak siedzialam przez 20 minut.Zauwazacie jakies rozwarcie?Mi sie wydaje ze za niedlugo dziecko strace,w ciagu trzech dni wszystko sie pozmienialo.Nie wiem co robic,albo jechac z skurczami do szpitala,moze bym z pomoca urodzila albo czekac az one beda sie utrzymywac pare godzin,zazwyczaj po dwoch przechodza.Zaluje,ze nie wybralam innego szpitala,ale tu jest moj lekarz i dwie znajome,wiec licze na ludzkie traktowanie.Ide sie polozyc,bo za ciezkie zjadlam sniadanie i brzusio boli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tati78 Ja tez mam taka linie brazowa na brzuszku od pepka w dol i wszyscy mi mowia ze ona zniknie,wiec sie nie martwie:) Dzis dowiedzialam sie ze Nam auto okradli maz mi zadzwonil z delegacji:( i znowu dodatkowe wydatki na zmiane zamkow itd,zamiast na malenstwo no ale trudno widocznie tak juz to musialo byc.Zawsze jak sie ma pelno wydatkow to dochodza nastepne,jak pech to pech. A jesli chodzi o Nas to wlasnie dzis zaczynamy z malutka 36 tydzien ciazy i czujemy sie swietnie.Zero boli,zero skurczy czy czegos tam innego:)Prania jeszcze nie zrobilam,nie umie sie jakos za to zabrac he he ale czekam na ciuszki co mam dostac od kolezanki to jak tylko do mnie dotra to zaraz zabieram sie za pranie,prasowanie i ukladanie w szafeczkach:)Ale fajnie. Pozdrawiam Was kochane ciezarowki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eheh Doris---moj pepek jest troche wystajacy, (ale tak smiesznie --jak daszek) tylko kiedy stoje, jak leze czy siedze jest normalny. Zreszta z tym moim brzuchem numery jakies sa, hehe, pare dni temu obwod mialam 94 cm a dzis znow 91cm..dziwy jakies, moze musze sie zawodnic troche :-) W kwestii wiozka to dostalismy..mial byc piekny, a jest pieknie przedpotopowy :-O, hheh, ale przez pierwssze dni moze spokojnie sluzyc-latwiej bedzie kupic nowy jak juz dostaniemy becikowe---a ten, jak to w starszych modelach wozkow bywlo, jest na paskach (UWIELBIAM!) I ma duza gondole.Przez pierwsze 3 miechy nawet spoko bedzie.No chyba ze usa sie wczsniej cos leprzego kupic..Tylko dalej nie moge sie zdecydowac na zaden model--wszystkie sa albo ciezkie jak diabli albo toporne albo drogie, hehehe, i dogodź tu takiej! heheheheheheh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka Ja kupilam wozek z firmy Deltim focus i on nie jest wcale taki ciezki ,fajnie sie go prowadzi polecam.Masztywna gondole do tego jest spacerowka i mozna dokupic fotelik co pasuje do stelarza wozka(Ja tez mam fotelik)Naprawde polecam jak nie umiesz sie zdecydowac ale to juz Twoj wybor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia, ja widzialam deltimy focusy i nawet rozwazalam zakup, ale wersja spacerowa jest taka malutka i nie podoba mi sie zbytnio...kolezanki 8-miesieczny syn juz ledwo sie miescil w ta spacerowke, a ja mam przeczucie ze Emilka tez bedzie duza, jak jej starsza siostra, i wtedy bedzie lipa :-) trzeba bedzie kolejny kupc wozeczek :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No kobietki widze ze sie pomalu rozsypujecie:D ja mam termin na 29sierpnia, kiedys u Was bylam przez chwile, ale potem termin zmienil mi sie na 2 wrzesnia ,przenioslam sie wiec do wrzesiowek i tam choc teraz znow termin mam na 29 sierpnia:) mam nadzieje ze moj maluch sie nie pospieszy, mam jesczze mnostwo roboty! Pozdrawiam wszystkie i zycze lekkich porodów, a Agatce skladam gratulacje🌻:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny!!! cekawe jak tam Agatka i jej maluszek, może już dzisiaj ich wypuszczą.... u mnie już wszystko wyprane i wyprasowane :) i dobrze bo teraz to za nic by mi sie nie chciało... padlinka>> też sobie zrobiłam dzień dla urody :) depilacje paznokcie i takie tam w końcu to nic nie wiadomo.... może sie w każdej chwili przydać.... też mam taką cienką linie na brzuchu, a pępęk mam wypukły i wygląda śmiesznie....... dziewczyny zastanawiam sie kiedy zrobić te badania potrzebne do porodu i do znieczulenia... lekarz kazał przed samą wizytą czyli przed01.08.. ale w końcu już zaczęłam 38 tydzień i boje sie że nie zdąże.... chyba je sobie zrobie wcześniej, bo jednak wolała bym mieć to znieczulenie.... albo przynajmniej świadomość że moge je mieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej:) Ale dzisiaj pospałam - jak dawno - normalnie do 9.00:) Dzięki za uwagi z tymi ciuszkami:) - Zakupiłam E oxy maxgranulki i vanish i postanowiłam najpierw wymoczyc w tym vanishu potem w E wyprać w wyżsej temperaturze (też z dodatkiem vanisha - potem przepłukać dokładnie minimum 2 razy (a jak trzeba bedzie to i więcej - a potem w 60 stopniach dopiero w proszku dla dzidziusiów - może ot co da - a jak nie da to trudno. Nabiorę przynajmiej wprawy w praniu bo jak dotąd to pranie u nas w domu robi mąż (twierdzi, że ja isę nie znam;) Zaczełam 38 tydzień i dziwne - bo wszystkie dolegliwości, które wczesniej odczuwałam sobie gdzieś poszły:) Żadnego tężenia brzucha, żadnych skurczów, bóli kręgosłupa kolan i innych takich:) jedno co czasem dokucza to takie dziwne ciągnięcie w łydkach wieczorami - lae takie\"nerwowe nogi\" miałam już przed ciążą:). I opadł mi brzuch - hmmmm dziwne - dopiero kilka dni temu dziecko uciskało żebra a teraz nic - spokojnie się oddycha (oczywiście jak nie atakuje mnie alergia - ale odstawiłam fenoterol i znowu biorę wapń więc jest lepiej) a na pęcherz nie uciska za bardzo. Nic tylko żyć:))) Dziewczyny nie przejmujcie się brążową linią:) Ona znika na pewno jakiś czas po porodzie bo to skutek zmian hormonalnych, więc jak hormony przestaną buzowć to i linia pójdzie precz:))) Zmykam do mojego prania - przeraża mnie trochu prasowanie , bo znowu robi się ciepło:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Donn - a jakie masz sobie zrobić te badaia - powiedział Ci lekarz dokładnie (do znieczulenia), bo mnie położna powiedziała, że powie przy konsultacji a ta dopierow piątek więc nie iwem jakie mam jeszcze poza normalną morfologią, moczem, OWA itp zrobić. Słyszałam, że do zewnątrzoponowego trzeba jeszcze krzepliwość i elektrolity? Coś więcej? Bo krzepliwość mam normalnie przy morfologii ale te elektrolity - hmm nawet nie iwem co to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bernatka>> mi lekarz napisał takie badania: APT APTT anty HCV Hbs morfologia mocz ale co to znaczy to już sobie zapomniałam, pewnie doris będzie wiedzieć ???? no to my w takiej samej sytuacji jesteśmy a kiedy ty będziesz robić te badania ???? mi zostało jeszcze 2 tygodnie do pierwszego terminu i tak samo jak wy coraz bardziej sie martwie o to żeby malutka było zdrowa i żeby wszystko dobrze poszło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APTT - to badanie na krzepliwość krwi antyHCV - to badanie na antygen żółtaczki typu C - drogie badaniejeśli robi się prywatnie i nie we wszystkich szpitalach wymagane - więc wcześniej zapytajcie czy konieczne... Hbs-to na antygen żółtaczki typu B - też dość drogie, ale raczej większość szpitali wymaga - dodatkowo warto wziąć ze sobą do szpitala informacje o szczepieniu na wzw typu B morfologia, mocz - podobno trzeba po 36tygodniu ciąży zrobić Dawniej też wymagano badania w kierunku kiły - dawniej nazywało się to OWA(oczyn Wassermana) a teraz nazywa się VDRL - ale u mnie tego nie wymagają teraz, więc też spytajcie zanim zrobicie. Warto też wziąć ze sobą informację na temat grupy krwi - najlepiej jeśli ma się wpis w dowodzie lub kartę krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris >> dzięki !!! to ciekawe ile ja za to zapłace bo wszystko prywatnie musze robić... to w takim razie nie ma tu tych elektrolitów?? to ja już nic nie wiem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×