Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

To ja mam jeszcze pytania odnośnie Anty HCV i HBS - to trzeba mieś z jakiegos określonego okresu ciąży (np. tez po 36 tygodniu?) Bo ja mam z 26 tyg. ciąży a teraz nie dostałam na ponowne badania skierowania i nic o tym lekarka nie mówiła. Znaczy Hbs mam 2 razy w ciągu ciąży robiony a HCV raz w szpitalu (bo tam wszystkim robią bo były przypadki) - mam jeszcze raz robić czy to, co mam wystarczy? jeju głupia jestemz tego. Na kiłe dostałam skierowanie - też raz na początku ciąży dostałam i teraz znowu - robiłam w zeszły czwartek, tak samo morfologię i mocz. Mma nadzieję, że to wystarczy i nie bedę musiała raz jeszcze. Mam też wątpliwości co do USG - miałam robione ostatnie takie dokłądne z opisem w 35 tydz i 1 dzień ciąży - następnego już mi w gabinecie nie będzie robić moja pani gin - mam jeszcze jakieś iść robić czy to wystarczy? Uff przynajmiej grupe krwi mam wbita w książeczkę:) Ech dużo tego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrolity - to badanie poziomu najważniejszych jonów w osoczu krwi - czyli potasu, sodu, chloru, wapnia i czasem magnezu. Ich poziomy się zmieniają dosłownie z godziny na godzinę, więc nie sądzę,żeby badanie np sprzed dwóch tygodni miało jakąkolwiek wartość. W szpitalu mogą je zrobić zaraz po przyjęciu, więc myślę, że nie ma sensu tego badania robić, chyba,że lekarz Wam polecił...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
doris>> no właśnie chyba nie zlecił, bo wypisałam wszystko co mi wpisał... ale to pewnie dlatego że tak sie zmieniają... co do oliwki to mi nie niszczy rzeczy a sama sie nią dość obficie smaruje, bo niestety żadne kremy nie działają na mnie tak dobrze jak oliwka a szkoda wydawać ponad 80 zł na coś co i tak nie bardzo pomaga, a oliwek moge z 8 za to kupić :) kiedyś jak upaprałam koszulke oliwką to polałam vanishem takim w płynie, potem wyprałam i po plamach ani śladu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bernatka - o ile dobrze pamiętam to badanie Hbs jest ważne 3 miesiące - więc Twoje powinno być wystarczające:) Dawniej wymagali HBs z ostatniego trymestru ciąży. Anty Hcv dobrze, że w ogóle miałaś robione - nie rób ponownie, szkoda pieniędzy. USG - też już nie ma potrzeby, chyba, że dziecko nieprawidłowo położone - to pewnie jeszcze przed samym porodem będą chcieli lekarze zobaczyć czy się nie obróciło:) Praktycznie w każdym szpitalu jak zgłaszasz sie na IP to standardowo robi się KTG i USG - żeby zobaczyć czy nic się nie zmieniło właśnie w położeniu dziecka. A najlepiej wypytaj o wszystko albo Swoją lekarkę, albo bezpośrednio w szpitalu w którym zamierzasz rodzić - bo każdy szpital ma swoje wytyczne i swoje wymagania:( A lepiej mieć wszystko co chcą niż potem wysłuchiwać i się stresować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dziewczyny... wrocilam przed chwila od lekarza. Zabiegu obracania oczywiscie nie bylo, ale nasluchalam sie jakie to ryzyko niesie ze soba cesarskie ciecie. Wyraznie bylo widac ze lekarce nie przypadla do gustu nasza decyzja. podusila mnie troche i posciskala za brzuch po czym swteirdzila, ze jej zdaniem nie byloby zadnego problemu z przewroceniem dziecka. A prawda jest taka, ze dzis Max byl w pozycji 100% posladkowej... Kilka dni temu z kolei badania wykazaly, ze lezal w poprzek. Ja sama czuje jak mi sie dziecko wierci i przestawia, wiec mysle, ze jest jeszzcze szansa ze sie obroci jak tzreba samo z siebie- bez zadnych eksperymentow. Wg innego lekarza, z kolei insteniej ryzyko, ze nawet jak sie obroci malsuzka, to ten znow sam sie przekreci jak przedtem, wiec.... W kazdym razie dostalam termin na CC na 11 sierpnia. Jakby akcja porodowa zaczela sie wczesniej, mam dzwonic po karetke. Kamien mi spadl z serca z jednej strony, a z drugiej strony boje sie ze maly jednak sie nie odwroci i zakonczy sie CC... Wczoraj jednak uslyszalam historie, jak to pewna znajoma tez miala maluszka pupa w dol, potem odeszly jej wody, a jak przyjechala karetka i zawiezli na izbe przyjec, to glowka lezala tam gdzie trzeba, czyli na dole :-) To nie pierwsza juz taka opowiesc, ale zawsze podnosi na duchu ;-) Co do rozstepow, narazie ich nie widac, ale linnea nigra (ta ciemna linia po srodku brzuszka) jest, a pepek brazowiutki, tak jak to Doris opisala, nijak sie go \"domyc\" nie da ;-) Upaly wrocily, a jakze...Przed chwila wrocilismy z polskiego butiku gdzie wykupilismy chyba wsyzstkie soki z Tymbarka. Uwielbiam schlodzony sok jablkowo-mietowy :-D A propos jeszcze wygladu, to na dziwic sie nie moge jakim cudem, nie wygladam jak beczka, skoro mam rowniutko 105cm w biodrach, 105 w talii i 105 w biuscie!!!!!!! :-) Ha, ha... A pol kilo znowu mi przybylo, ale to pewnie znow ta woda.... no, mam nadzieje ;-) Zebym tylko nie dobila do magicznej 20 :-( bo wtedy to juz bylyby problemy z przemieszczaniem sie.... Pozdrawiam Was wszystkie goraco! Buziaki,pa. 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Własnie się dowiedziałam, że już jutro mam sie zgłosić do szpitala w celu ustalenia terminu cc. Tod obrze - to mi powie lekarz jakich mi badań brakuje a jak ich nie zleci to jeszcze w czwartek mam wizytę u swojej lekarki to moż eona mi zleci (znaczy da skierowanie:) i uniknę płacenia za wszystkie badania. Ojej teoretycznie to jutro będe wiedziała dokładnie kiedy zobaczę dziecko:) :) Mnie isę bobas nie chce odwrócić za żadne skarby. Tkwi głową w górę od dobrych kilku miesięcy - jedyne co się zmienia to mam wrażenie że czasem kopie w prawo a czasem w lewo - pewnie nie ma za dużych możliwości manewru już. W sumie już się z tym cc pogodziłam - co nie znaczy że isę nie boję - boję dsię strasznie bólu po operacji i gojenia rany i czy dam sobie radę z opieką nadd zieckiem z takim pociętym brzuchem. No i standardowo boję sie czy z dzieckiem wszystko ok - tylko tych myśłi staam sie jakoś do przodu świadomości nie dopuszczać panikara jestem i bym tylko siedziała i paznokcie obgryzała:)) Plusia - fajnie, że też znasz termin zabiegu - chociaż jeżeli masz nadzieję, że ise dziecko obróci to trzymam za to kciuki (mocno trzymam:) Pozdrowienia dla wszystkich :) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusia----- moje malenstwio tez chyba jescze conajmniej w poprzek..Tak sie wczoraj zapieralo , ze myslalam ze sie przewraca, ale do usg ktore sobie zrobie z przyszlym tyg nie dowiem sie raczej.Nie umiem wyczuc przez brzuch polozenia dzidziusia, ale mysle ze jest jescze u mnie sporo czasu-----przeciez to dopiero skonczone 34 tygodnie :-) Mnie przeraza tylko fakt, ze przy kolejnym dziecku, nawet jak posladkowo jest ustawione, ponoc karza rodzic naturalnie...eh, nie mam wyjscia, juz walkuje mojemu szkrabowi, zeby zmieniala pozycje, heheh pranko Nr.1 zrobione i rozwieszone:-) ale tyle balaganu narobilam ze normalnie szok, hehehheh, cale mieszkanie w ciuchach, poscieli itd.Moze cudem nie utone jakos w tej stercie, jak myslicie ;-) Siostry zabraly mi Gabrysie, wiec przynajmniej chata wolna, heheh, nie ma to jak liczne rodzenstwo, mowie WAM!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewuchy:-) prosze, linia pojawila sie nie tylko u mnie:-D pepek jest ciemnobrazowy, siostra pyta mnie za kazdym razem czy na pewno nie mozna go umyc?:-D czuje sie ok, nie potrafie spac w nocy, nie wiem czy to na skutek upalow czy zblizajacego sie rozwiazania... dzis nie wychylam nosa z domu, tempertura siega zenitu, a ja uwielbiam swoje zacisze... mam wolne, wiec pierze sie kolejna tura ubranek, nie mam ich za wiele, mysle, ze i tak maz bedzie biegal do sklepow po urodzeniu malej:-) wiecie u mnie 12 03 a ja siedze w koszulce nocnej...mam taaaakiego lenia...wstyd sie przyznac:-) przed chwilka zjadlam czeresnie i zaraz bede komnbinowac- co na obiadek..choc wcale mi sie nie chce gotowac!!! czy wy rowniez zwolinilyscie tempo zycia? uciekam, pewnie zaraz wroce, nie mam pojecia co robic w domku, uczyc mi sie nie chce, czytac ani gotowac tez...jestem beznaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaadziejna!!!! DORIS- dziekuje za cieple slowa :-D :-D :-D jak miod dla moich uszu:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja dzisiaj spie!!!wczoraj przespałam cały dzien prawie-co jest dla mnie szokujace -nigdy tak nie miałam a w nocy meczyły mnie koszmary-jakis partacz chciał mi robic cesarke na kuchennym stole ale w ogole nie wiedział jak zabrac sie do znieczulenia w kregosłup-nagle jakas jeszcze jedna \"pacjentka\" sie tam znalazła wiec obserwowałam cały zabieg-mnostwo krwi i w ogole brrrr potem sniło mi sie ze odeszły mi wody i zasłabłam pozniej ze miałam juz dziecko ale zupełnie zapomniałam o tym zeby go nakarmic i zmienic mu pieluche...... widze ze mozgownica pracuje na zwiekszonych obrotach-im blizej porodu tym czesciej pewno takie chore sny bede miała-eh- plusia-slicznie wygladasz w ciazy-mozesz chodzic zaciazona non stop:) kreska na brzuchu-posiadam takową i czytałam na ktoryms topiku-ale to przesad jakis ze jak dojdzie to piersi to porod tuz tuz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Justa-----eheh, to jak ja nie mam wcale kreski, to chyba nigdy nie urodze, hehehehehehehehhehe :-D, niezle sa niektore przesady, heheh o retyyyyyyy, jak mi sie nie chce sprzatac, nie macie pojecia, robie wszystko zeby tylko nie zabrac sie za wlasciwa robote, hehe, taki len ze mnie ze nie moge, hehe :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie mamusie Agatko - graruluje synka 🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼🌼🌼🌼 🌼🌼🌼 No to zaczynamy pomału sie rozsypywać. Ja musze leżeć, bo byłam na wizycie i na USG i lekarz powiedział że moja małą pcha sie na świat - mam zbyt krótką szyjke tzn 3cm i jak niechce aby moje dziecko miało jekieś \"rurki\" przy buzi to lepiej jak zmiejsze swoją aktywność do minimum - jeszcze jakieś 3 tyg! Boje się i leże. Mała leży prawidłowo - i wypych nóżki pod moje żebra i waży 2 kg troszeczke mało. Co jest najgorsze to niemam na nic apetytu :( i jak ma przytyć skoro w ciągu trzech tygodni ja przytyłam tylko 0,5 kg!!! Padlinko zazdroszcze Ci apetytu 🌼🌼🌼 Jeśli chodzi o ciemną linie to mam ją :-) może zniknie. Dla wszystkich cieżrówek całucki i 🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼]🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale zasuwacie z pisaniem :-) kolejny raz aktualizuje tabelkę, bo ktos po drodze zgubił moje zmiany. miki25........Warszawa...........24............01.08......0,5kg..........? Lia............Warszawa............??............01.08......2,0kg..........? livmar........Nysa..................28............01.08.....+16kg...........? donn........Kraków................27............01.08..10,8 kg ..córeczka annaa20.....Szczecin............22.............02.08...14kg...CÓRECZKA gorcia_27.......Bytów...........27.............02.08....11,5 kg.....synek diann..........Śląskie.............21.............03.08......13kg......synek doris26......Kraków................26...........04.08..10,5kg ....CÓRCIA blondi23.....Elbl±g.................23 ...........05.08...7kg..........SYNEK Elmirka76...ok.Wadowic..........30...........05.08....14kg........SYNEK Aga.B........KOLOBRZEG..........26............06.08.....5kg..............? Bernatka130...Kraków...........29............06(04).08...13kg..........? justyna.....podkarpackie.........29...........08.08.....+7kg......SYNEK plusia.......Szwecja...............30............09.08...17kg.........SYNEK tati78 twickenham 28 09 08 12 OLIWIA edusia......Hannover.............32............09.08....4kg.......CORCIA? Kati75......Wieden...............30............10.08...+16kg........Synek katienka.....Kraków.............30............10.08...+10 kg.....CÓRCIA? karamijja..Lódz..................28............12.08.....1kg................? kasia 30....Rybnik...............30............12.08..... +11 kg.. ..SYNEK Stokrotka _26......Lubin.........26............12.08...+ 10 kg.....SYNEK rekasus .....Poznan............27...........12.08..16kg...niespodzianka be_B.........Kraków..............30.............13.08...............CÓRCIA agulka28....Bielsko-Biala........28.............14.08...12kg........SYNEK Agula 30.....zachodniopom......30............14.08....+3kg......CÓRCIA beatrice ....Warszawa...........29...........14.08....4kg.......CÓRCIA Kruszyna....malopolska...........30.............15.08...+!!.......surprise kpiotrowicz....Warszawa.......23.............17.08......13,5kg..CÓRCIA jolla80........Warszawa..........25.............17.08.......................? Basia_26.....Piekary Śląskie....26..............17.08.....13kg...CÓRCIA ali32.......opolskie................32..........17-19.08...+5kg.......SYNEK z daleka .....Anglia...............26.............19.08.......10kg.......SYN! karola24.....Legionowo..........24.............19.08........?kg ...SYNEK! Justynka307...Mikołów..........25.............19.08........11kg .SYNEK? joanka.......Szczecin............25.............20.08..........7kg.........? evvik.......Warszawa............29.............20.08..........12kg.......? Basia23......Wyry................23.............20.08.......16kg.....corka agusia2.......USA.................30..............21.08............??..........? ToYaB.......Białystok............28...........21(23).08...+12,5kg..SYNEK zuza29.......opolszczyzna......30............22.08.......?.................? jagna25....Wodzislaw ...........25.............23.08........8kg...........? marsjanka*...ok. Katowic.......27.............24.08.........10kg.........? roxelka...... Essex,GB............27.........18(24).08....17kg....CORCIA Kotunia........Legnica............27.............25.08.......9kg ....SYNEK sierp.06.......podkarp............24.............25.08........7kg...CÓRKA oliwia13.......pomorskie.........27.........26.08........15kg.. córka Lonta..........Rybnik ............21..............26.08.......17kg.........? padlinka.......Warszawa........25..............27.08.......3kg.....Córka kika27...........Kraków..........28..............27.07......10kg....CÓRKA maggiem...zachodniopom.......27..............28.08.....7kg..CÓRECZKA ekinio......Warszawa............28..............29.08....9,5....córeczka Nasze DZIECI: *************************************************************************************** nick...........imie.....data ur.....tc.......waga......dl.....imie.....porod *************************************************************************************** 1.agata_27..Agata..15.07.2006.38.........................SYNEK.........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
Plusia,nie martw sie,carka czy porod naturalny,wszystko jedno,byle by malenstwo bylo zdrowe i w twoich rekach:-)Moj Michas prawie cala ciaze lezy glowa w dol,smieszy mnie to,bo na poczatku ciazy jak lekarz mi robil USG i powiedzial,ze Maly lezy do gory nogami,to ja palnelam-wiec ja nie wstaje!:-) Ja jestem spokojna,nie wiem jak Wy,ale ja robilam badania malemu w maju i wszystko jest ok-serce,pluca,nerki ogolnie wszystkie narzady.Wszystkie wady wrodzone wykluczone prawie na 100 %.Wiem,ze nie mozna byc do konca spokojnym,ale ja i tak cala ciaze przebeczalam przez pewnego dupka,wiec teraz niech Maly zazna troche spokoju.Ciesze sie,sytuacja w domu sie polepszyla,jaka ulga.Teraz ide zrobic przyjaciolce prezent,kupilam jej sliczne kolczyki w zamian za baldachim i mnostwo innych rzeczy,ona jest swieza matka i mezatka i troche im ciezko z kasa,wiec napewno sie bardzo ucieszy:-) Basiu,przykro mi z powodu autka:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kobitki nie ma mnie bo juz zastępuje mnie koleżanka-troszkę odpoczywam w międzyczasie, bo później nie odpocznę :) hehehe wiecie co, przez ostatni miesiąc schudłam 2,5 kg czyli cel osiągnięty-planowałam przytyć 10 kg w tej ciąży i udało się :D zaczynam się stresować bo w następnym tygodniu o tej porze już będę w szpitalu :( z jednej strony się cieszę z drugiej denerwuję-tym bardziej, że juz wiem co, mnie czeka Agatko --> GRATULACJE !!!!!! 🌻 🌻 🌻 😘 Pozdrawiam was dziewczynki i powodzenia wszystkim życzę-może jeszcze zajrzę przed rozwiązaniem-trzymajcie za mnie kciuki 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny Ja nic nie wiem o badaniach do znieczulenia.Mam zrobic badania ostatnie krew mocz i na zoltaczke.Lekarz pytal mnie czy chce znieczulenie ale nie mowil o zadnych badaniach>musze go zapytac na nast wizycie ale mam ja dopiero 3 sierpnia,a tez jestem zdecydowanana to znieczulenie.hmmmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekino nie martw sie wga dziecka na USG nigdy nie powiedza Ci dokladnie.Ty jestes w 32 tyg ciazy i Twoje malenstwo jeszcze ma czas zeby urosnac Ja mam juz 36 tydzien i lekarz mi powiedzial ze moja mala ma tez 2 kg i urodzi sie ok 3 kg ale Ja sie tym nie przejmuje bo 3 kilowe dziecko to wcale nie jest takie malutkie.A slyszalam tez od innych ze komus tez tak powiedziano ze dziecko bedzie mialo ok 3kg a urodzilo sie 3500. A to ze ktos nie je w ciazy bo nie ma apetytu to tez nie ma sie czym martwic bo malenstwo i tak weznie z Nas to co potrzebuje.Wiec nie martwcie sie ciezaroweczki bedzie wszystko oki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam słodko:) mam pytanko zastanawiam sie nad zakupem termometru dla dzidizusia w sklepie i na alegro widze różne w smoczkach , elastyczne , do ucha... nie wiem jaki kupić , czy jest to konieczna konieczność no i który jest najlepszy,,, moze ktoraś ma już doświadczenie z termometrem i mi podpowie?? albo juz kupiła i ma na ten temat swoje zdanie, bede dzieczna za każdą opinie, bo mam dylemacik, gdyz nie mam pojecia co i jak... z góry za pomoc dziękuje i ściskam was i wasze szczęścia,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotuniu ja mam taki termometr w smoczku i zwykły elektroniczny. Zależy od dziecka, niektóre wogóle nie ciągnął smoczków wiec taki odpada-elektroniczny bardzo szybko mierzy temperaturę i można zmierzyć w odbycie (najwygodniej przy małym dziecku, ale zawsze trzeba wziąć poprawkę ok 5 kresek bo w odbycie jest o tyle wyższa) słyszałam natomiast bardzo pochlene opinie na temat tego dousznego ale to duży wydatek-natomiast termometr jest nieodzowny przy dziecku-zdarzaja się reakcje poszczepienne wywołujace podwyższoną temperaturę więc nalezy ją kontrolować-przy niemowlaku to bardzo ważny element wyposarzenia apteczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość diann
Co do termometrow to ja kupilam narazie wskaznik temperatury w pasku.Przyklada sie go do czola dziecka,taki paseczek,w razie temperatury to do pupci wloze normalny.Elektroniczne musza byc fajne,ale pewnie drogie,widzialam kiedys w gazecie takie kolorowe za 25zl,ale wszedzie w sklepach sa po ponad 100zl,chociaz specjalnie sie nie rozgladalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytajaca i kibicujaca
Witam czytam was od poczatku tak jakos sentyment do sierpnia.. dziewczyny waga sie nie przejmujcie bo znam osobiscie przypadek ze na usg wyszlo 3700 g a po tyg urodzila sie dziewczynka z waga 5100.. to jest zbyt duza roznica by przytulo przed tydzien ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diann-ja z termometrem robie to samo, najpierw pasek, a jesli jest wyzsza tempka-wtedy na chwile termometr w pupcie-jak jest goraczka nabija momentalnie, nawet nie trzeba czekac minuty. wlasnie odkrylam bombe! \"Foot works\" Avonu-chlodzacy spray do stop. szkoda ze jak byly upaly nie wpadlam na to zeby go uzywac-a lezal caly czas w domu!!!No, moja strata :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Padlinka, ze mnie leje sie jak w saunie....ratunku!!!!!!!! Siedze tylko w bieliznie, polozyc sie nie moge, bo wtedy to juz cala kanapa albo lozko mokre!!!! Koniec swiata, tego lata! Ja jeszcze musze nabyc szczotke do wlosow, nozyczki do obcinania paznokci i ten termometr. Zwykly elektroniczny mam, kupilam kiedys w Lidl- bardzo tanio, ale przydalby sie ten douszny, bo mierzenie trwa krociutko i jest dokladniejsze. Moja przyjaciolka ma wlasnie taki- fantastyczny "gadzet". Rozejrze sie nastepnym razem, jak wyjde na miasto- dzis odpada.... Dziewczyny, zdaje sie ze w ostatnim sierpniowym numerze \"Mamo to ja\" widzialam liste badan, jakie nalezy ze soba miec do porodu i jeszcze pare innych ciekawych wskazowek, warto tam zajrzec. Max urzadzil mi dzis prawdziwe wesole miasteczko w brzuchu, nie macie pojecia jakie formy przybieral moj brzuch!!!!! Chyba daje mi znac, zebym sie nie martwila i ze on silacz jeden juz sobie poradzi ;-) Dzis nakrecilismy pierwszy film do naszego dziecka, pare minut na pamiatke. Rozmawialismy do kamery ja i J, usmiechalismy sie, pocalowalismy, opowiedzielismy pare zabawnych historii i rzeczy dotyczacych Maxa i ciazy... Mysle, ze jak Max bedzie wiekszy to sie ucieszy z tej pamiatki. Ale jaka ja gruba jestem- o ludzienku!!!! Zaluje ze wciaz nie zrobilam zadnego albumu.... mialam troszke pomyslow i moze w tym tyg. uda mi sie cos zaczac? Chcialabym zeby ta ciaza zostala jakos upamietniona :-) Ide wziac chlodny prysznic- chyba tylko to mnie uratuje. Pozdrawiam wsyzstkie babki bez wyjatku, te z brzuszkami i te \"zagladajace\" :-) 🌼 🌼 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie laseczki, No właśnie ja też nie będę się przejmować wagą wychodzącą na USG. Mi dziś się kończy 35 tydzień i według jakiejś jednej skali dzidziuś waży 2600, a według drugiej 2100. Pomijam już fakt, że według USG mam termin na 4 września:( W każdym razie poza tym wszystko ok. Dzidziuś jest chłopczykiem i raczej nie ma szans zamienić się w dziewczynkę :D I teraz leży sobie główką w dół. Tak czułam, że się odwrócił, ponieważ kopie mnie w żebra tak, że czasami potwornie boli. Też mam tą ciemną kreskę, a pępek mam taki wystający, jak mały nosek:) Dziś stwierdziłam, że chyba obniżył mi sie brzuszek, ale nie wiem czy faktycznie tak jest czy to jakieś złudzenie? A w nocy śniło mi się, że już urodziłam i wcale nie bolało :D U mnie pranie ciuszków jest pomieszane z innymi domowymi rzeczami. Np. dziś mąż mył okna, a ja prasowałam firanki, a jutro czeka nas to samo :) Tak więc ciuszki pewnie zostaną na czwartek, ponieważ w środę idę do gina. No i w ogóle mam jakieś niespożyte pokłady energii i ciągle wymyślam nam jakieś zajęcia:) I nadal chodzę do pracy, mimo tego, że miałam już od połowy lipca dać sobie spokój. Teraz w pracy zaczyna nam się fajny okres, więc tym bardziej szkoda mi siedzieć w domu. Zresztą naprawdę nie wiedziałabym co mam robić. Nie jestem pracocholiczką, ale i te upały nie zatrzymują mnie w domu, ponieważ w pracy mam chłodniutko i przyjemnie, a w domu sauna. Także pochodzę sobie jeszcze pewnie do końca lipca i potem już poleniuchuję:). Buziaczki dla wszystkich brzuchatek 👄👄👄👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Evvik jak sie dobrze czujesz to po co rezygnowac z pracy:) Diann te termometry elektroniczne nie sa takie drogie jak piszesz.Ja kupilam taki u nas za ok10zl jak sie nie myle.One sa na baterie taka jak w zegarku. Co do termometra do uszka to chyba bym nie kupila bo nie chcialabym meczyc maluszka. Jeszcze mam wiesci bo moja kolezanke wczoraj odwiezli do szpitala o 23.30 i dzis urodzila o 13.10 zdrowego chlopczyka:) Uciekam spac bo malutka ma czkawke a Ja jutro egzamin przed ostatni na uczelni. spijcie dobrze ciezarowki:) 🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia - Trzymam kciuki za egzamin:) Na pewno dobrze napiszesz - chyba,że to ustny - to nie wierzę,że obleją Cię w Twoim stanie:) Ja słyszałam, że termometr w smoczku się nie sprawdza - bo dziecko jak ma gorączkę i się źle czuje to jest rozdrażnione i za diabła nie chce tego smoczka ssać - a to troszke trwa zanim się temperatura zmierzy:( Najlepsze to albo zwykłe termometry wkładane do pupy - tylko wtedy też trzeba długo dziecko trzymać, a nie każde sobie na to pozwoli. Albo właśnie te do ucha - są bardzo dokładne i łatwe do użytku i absolutnie nie boli to malucha:) tylko ich cena...i jeszcze do tego one mają jednorazowe końcówki, więc koszt na samym termometrze się nie kończy:( Agatka - pewnie dziś wróci do domu ze Swoim Maluszkiem - ale jej zazdroszcze, że już jest po wszystkim i że wszystko dobrze:) Ale to taka pozytywna zazdrość:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie bylo mnie dwa dni a tu prosze Agatka ma juz swoje szczescie. teraz to juz jedna za druga Dziwne ze mnie nie wzielo bo od trzech dni jak wsciekla biegam po Wiedniu zeby rodzina cos zwiedzila na szczescie dzis mam spokoj i siedze w domku Moj maz poklucil sie z moja mama i wojna. Mial racje w tym co powiedzial ale jest mi tak jakos przykro ze mama obrazila sie tez na mnie, moze jej minie do porodu.Najgorsze ze obie jestesmy honorowe a tym razem ja nie jestem nicemu winna. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Co do termometru w smoczku to jest niestety najmniej dokladny. Doris ma racje ze te do pupy sa najdokladniejsze. Pozdrawiam Was upalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buziaki na dobry dzień, dziękuje wszystkim za informacje odnośnie termometrów, tak jak sądziłam najlepszy jest ten do uszka bo słyszałam najwiecej opinii pozytywnych no ale cena, nic trzeba sobie odrzałować i sprawić pożadny sprzet, choć wydatków u nas co nie miara. Od kilku dni czuje sie bardzo ociężała mały uciska wszystko co moze w moim nie duzym organiźmie, jestem powolna, ciagle zmęczona, i nic mi sie nie chce, normalnie jak bym nie była sobą, od 1,5 miesiaca waga stoi u mnie w miejscu i ani drgnie, jem tyle samo co wcześniej i słyszałam ze teraz powinnam najwiecej przybrać na wadze a tu nic,,, ciekawe jak to jest, mąż mi mówi ze jedzac tak jak ja owoce i ważywa to i tak cud ze przybyło mi 9 kg:) oczywiście jem wszystko ale w ciaży moja dieta skupiła sie na owocach i warzywach, zobaczymy co przyniosą ostatnie tygodnie:) całuje was gorąco i ide na śniadanko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny :) Basia >> powodzenia na egzaminie... Evvik>> fajnie że sie dobrze czujesz... Bernatka130 >> napisz jak będziesz już wiedzieć o terminie cc tati78 >> ja też do południa w koszuli chodze bo nic mi sie nie chce :) justa29 >> ja całą niedziele przspałam i w nocy też .... Roxelka >> u mnie też narazie nie ma rozstępów, no przynajmniej nowych :) i też sobie nie wyobrażam teraz prasowania... ekinio >> to leż i odboczywaj musisz jeszcze troche wytrzymać :) plusia>> przecież to nie ważne jak Max sie urodzi, ważnie żebyście sie nie zamęczyli i żeby był zdrowiutki .... diann>> dobrze że sie już nie stresujesz :D i że w domku lepiej... blondi>> czyli jednak sie udało męża przekonać.... jakich środków perswazji użyłaś :D?? Kotunia >> ja też nie wiem jaki ermometr i w sumie to tylko chyba jego mi brakuje... padlinka>> to u mnie tak somo z tą komodą , musiałam wywalić nasze rzeczy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kotunia ja tez czuje sie taka ociezala, szczegolnie jak rano wstaje z lozka to dzidzius tak mi naciska na wszystko - najlepiej jak siedze lub chodze, ale jak troche chce sie polozyc to bola mnie pachwiny a jeszcze dodatkowo zaczyna mi w brzuchu skakac ;) ciekawe to co piszecie o termometrach - ja mam elektroniczny (kupic mozna juz za okolo 10zl) powiedzcie mi w ktorym tygodniu wczesniej dziecko moze sie urodzic? napewno w 38 juz moze, to wiem. Tylko ze biore tabletki zeby nie urodzic za wczesnie no i ciekawi mnie kiedy nie beda mi juz potrzebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×