Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość miki25

RODZIMY w SIERPNIU 2006

Polecane posty

Ekino fajn ten nocnik tylko tak sie zastanawiam ..... czy rzeczywiscie taki drogi jest potrzebny;) mysle ze lepiej kupic tanszy i czesto ze wzgledow higirnicznych zmieniac.... Albo zainwetowac w taki dopiero jak maluchy nie beda chcialy z jakis powodow z nich korzystac.... Agula - nie zazdroszcze tej pogody - okropnie!!!!!! Od jutra miala byc wiosna i nie wiem gdzie sie zapodziala;) nie wychodze z mala na spacer bo zimno strasznie, czekam na slonce z utesknieniem. W ktorym miejscu mieszkasz? dziewczyny jak ja bym chciala zebysmy spotkaly sie wszystkie:))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sto lat dla Kasia30 i Kubusia🌻🌻🌻 dla Kpiotrowicz i Gabrysi🌻🌻🌻 i dla Basia23 i Pulinki 🌻🌻🌻 to na jutro, wszystkiego najlepszego dla naszych kochanych półroczniaków i ich mamuś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieńdoberek Plusia, kpiotrowicz, kruszyna... dziękuję za rady odnośnie picia. Spróbuję jej dawać w tym niekapku (mamy z aventu) a jak nie to zostanie łyżeczka. Powiedzcie mi jeszcze czy Wasze dzieciaki już same siadają? Bo moja mała jeszcze nie, tylko dźwiga główkę do góry a mój mąż twierdzi że już powinna sama siadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agula30- widze,ze ciebie również zachwyciła ta kołysanka:).Dzieki temu,ze ty znalazłaś imię i nazwisko wykonawcy.Ja znalazłam wersje muzyczną: Jesli masz program e-mule to wpisz:Dobranocka dla i wyskoczy ci Mate O- dobranocka dla.Z miłą chęcia przesłałabym ci to wersji mp3 na skrzynke ale niestety nie potrafie:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basiu - nie powinna - ew. powinna sama siedziec (ale i to nie koniecznie i nie długo) - cytat: \"Mięśnie Twojego dziecka są coraz silniejsze, potrafi już usiąść jeśli go posadzisz. Siadanie jest dla niego bardzo atrakcyjne - lepiej widzi otaczający go świat. Będzie siedział z podparciem lub sam podpierał się rączkami.\" - dot dzieci 6 miesięcznych\" a to ze strony pampersa: \"Już w 3-4 miesiącu życia dziecko posadzone na kolanach u mamy i podtrzymywane pod paszki kontroluje głowę, rozgląda się i czuje, że w tej pozycji świat ma inny, szerszy i ciekawszy wymiar. Bardzo lubi tę pozycję i głośno protestuje odkładane „do poziomu”, do łóżeczka. Ale to dopiero początek drogi. Około 5-6 miesiąca maluch posadzony, siedzi przez chwilę sam, jeszcze bardzo chwiejnie. Na tym etapie nie należy jeszcze, w przypływie euforii, „nadużywać” tej nowej dla dziecka pozycji. Bezpieczniej dla malucha, jeśli będzie miał za plecami stabilne oparcie. Stopniowo dla utrzymania równowagi w pozycji siedzącej dziecko podpiera się rączkami wysuniętymi do przodu, potrafi przez chwilę siedzieć samo, a tułów w tym czasie pozostaje wyprostowany. Około 8 miesiąca dziecko siedzi już całkiem pewnie i zachowuje równowagę: może np. nachylać się ku przodowi sięgając po zabawkę i manipulować nią nie tracąc przy tym prawidłowej postawy. Dopiero taka umiejętność jest punktem docelowym, prawdziwą wygraną po mozolnej drodze pokonywania kolejnych wyzwań.\". Ech każde dziecko rozwija sie inaczej ale nie musi samo siadać mając 6-7 miesięcy - hihi przynajmiej ja się tego trzymam bo by wyszło, że mam dziecko które isę zbyt wolno rozwija:))))) ooooooooj - nocniczek ten z allegro cudny - ale jaka cena - ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻 🌻 kwiat] 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻🌻 🌻 🌻 🌻🌻 🌻 kwiat] 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻🌻 🌻 🌻 🌻🌻 🌻 kwiat] 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻🌻 🌻 🌻 🌻🌻 🌻 kwiat] 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻🌻 🌻 🌻 🌻 dla wszystkich solenizantów i solenizantek kończących 6-7 miesięcy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uff udalo mi sie znalezc luke w prawie polskim i chyba bedziemy sie jej trzymac otorz zamierzamy napisac wniosek o umorzenie podatku gdyz zaplacenie jego grozi naszej egzystencji zwlaszcza ze malzonek pracuje sam na rodzine a oplaty sa tu ogromne w porownaniu z Polska mam nadzieje ze sie uda. Moje znajome podchodza do tej sprawy z kpina i ie zamierzaja placic ale nie licza sie z ogromnymi karami lub nawet pozbawieniem wolnosci do 3 lat Basia 23 gratulacje z okazii rocznicy Agula kolysanka sliczna juz ja sciagnelam Basia26 moze kubeczkiem spruboj moj Max nie pije juz z butelki bo nie chce teraz kubeczek tylko pomaga ekinio zazdroszcze zmywarki u nas w planach moze na urodziny I moc buziakow dla nie wymienionych mam W piatek bylam w kosciele na wieczorze z duchem swietym niesamowite przezycie ksiadz sluchal prosby kladl rece na glowe i sie modlil moc ludzi padalo jak muchy na posadzke NIESAMOWITE jak was to interesuje napisze wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć mamusie i dzidziusie:) U nas ząbki jeszcze się nie przebiły. Odstawiłam smerfa od nocnych karmień i karmię piersią tylko w dzień. Chyba dlatego mam w nocy tylko jedną pobudkę, podaję coś do picia i Bartuś śpi dalej. I znów sam nam usypia w łóżeczku i od 20.00 mamy już wolny wieczór:). Mogłoby już tak zostać. Basia_26, Bartek jeszcze nie siada. My się już nie stresujemy takimi rzeczami. Każde dziecko rozwija się inaczej. Mój mąż usiadł sam bez pomocy dopiero w 9 miesiącu:) Basia_26 może spróbuj malutką troszkę przegłodzić? U nas to działało. Powodzenia. Basia23, gratulacje z okazji pierwszej rocznicy ślubu 🌻🌻❤️❤️❤️ Ekinio ja też myślę, że może narazie niewarto kupować takiego nocniczka. Ale wiadomo, zrobisz jak uważasz:) Agula-kruszyna, ciekawe czy sprawdzi się z tym raczkowaniemk tak jak piszesz. Wszystkiego najlepszego dla 7- i 6-miesięczniaków, naszych solenizatów i solenizantek 🌻❤️ 🌻🌻❤️ 🌻🌻❤️ 🌻🌻❤️ 🌻 Agula 30 mam nadzieję, że jutro lekarz znajdzie jakieś wyjaśnienie i dostaniecie coś co małej pomoże. Kpiotrowicz, super, że już jesteście w domku i wszystko ok. Edusia, powodzenia z usypianiem. Przede wszystkim życzę wytrwałości i na 100% się uda. Bernatka dobrze że z tą huśtawką dałaś sobie spokój. Niepotrzebna inwestycja, bo już wkrótce będzie WIOSNA:) Blondi-ania, super z tą zmywarką. A i szkoda, że ze słodyczowego postu nici. U mnie 5 dzień bez słodyczy i teraz chyba dzięki Wam się trzymam. Bo już byłoby mi strasznie głupio napisać, że uległam. A w piątek i sobotę nie było łatwo, ale nawet nie oblizałam paluszków po krojeniu ciasta. Hura:) Oliwia13, gratulacje dla Piotrusia. Stokrotka_26, a to spryciarz z Twojego Wojtusia:) Justa29, ja przyznaję się, że e-mailiki od Donn dopiero wczoraj ściągnęłam i jeszcze ich nie słuchaliśmy:( Witaj Gorcia_27. Buziale dla Roxelki, Plusi, Padlinki, Lusi27, Donn, Annay20 i wszystkich niewymienionych mamusiek:) A co z Zuzą29, dawno się nie odzywała? Aluś śliczny i jaki już duży. Jej. I super Piotruś w ślicznej wannie:) Dziękuję za zdjęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny. Dzięki wszystkim za rady ,jutro pujdę z Tysią do lekarza ,postaram się o kompleksowe badania i mam nadzieję że się wszystko wyjaśni. Ta na marginesie to podejżewam jak Plusia sugerowała ,że jest to na podłożu alergicznym. U nas w bloku dzieją się różne rzeczy ,a mianowicie mieszkańcy na parterze mają grzyby na ścianach ,ja mieszkam na tezecim piętrze ,ale niestety mamy wentylację mechaniczną -wymuszoną i obieg powietrza jest zamknięty. Co za tym idzie powietrze krąży wokół ,więc te bakterie mogą się rozsiewać.Choć mam nadzieję że jest inaczej... Dobra wiadomośc ,pogrzebałam wczoraj wieczorem trochę w lekach jakie mam w domu i znalazłam maść o nazwie \"Baneocin\"w ulotce przeczytałam w skrócie :wskazania-ginekologia: zapalenia pochwy różnego pochodzenia,zapalenie szyjki macicy ,stany po leczeniu pęknięć w okolicy odbytu , po operacjach i nacięciach krocza ,zapobieganie stanom zapalnym sutak pediatria: zapobieganie zakażeniom pępka ,powikłane zakażeniem bakteryjnym pieluszkowe zapalenie skóry niemowląt. otolaryngologia: wtórne zakażenia w ostrym i przewlekłym nieżycie nosa, zapalenie ucha zewnętrznego ,w okresie bezpośrednio po zabiegach operacyjnych na wyrostku sutkowym i zatokach. Ja dostałam tą maść na zapalenie ucha zewnętrznego .Ale do rzeczy - POMOGŁO ,od wieczora jest lepiej ,jeszcze nie znikło całkiem ,ale wygląda jakby złagodniało ,nie jest już tak czerwona. Jeśli chodzi o pleśniawki w buzi ,to ich praktycznie nie widać ,pani doktor mówiła że ma je głębiej w gardle i stąd ta chrypa. Choć to również powoli lagodnieje :) Mam nadzieję że jeszcze dzień dwa i będzie po wszystkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kołysanki ,ja na emule jej nie znalazłam ,ściągam mase innych ,ale Mateusza Otremby tam nie było!!! Lusia27 jeśli możesz wyslać mi ją na maila była bym wdzięczna ,wystarczy dołączyć plik do wiadomości - tylko nie skrót :) ja na początku tak robiłam :) Kati75 jeśli ją masz to bardzo proszę ❤️ mój mail to agnieszkesiejak@o2.pl zlitujcie się i prześlijcie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sie ciesze mialo byc...cholera mnie wezmie na ta klawiature...jak tylko troche slabsze baterie to mi litery nie wyskakuja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Około 8 miesiąca dziecko siedzi już całkiem pewnie i zachowuje równowagę: może np. nachylać się ku przodowi sięgając po zabawkę i manipulować nią nie tracąc przy tym prawidłowej postawy. Hej dziewczyny ja tylko na chwile , bo juz tu raczej nie przesiaduje.ale moja 7mczna Oliwka juz tak sama robi,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tylko na chwilke, czy Wasze maluszki maja zaczerwieniony podbrodek od sliny? Moj max slini sie na potege, a ze ma krotka szyje, wiec mu tam sie to gromadzi i irytuje naskorek. Od kilku dni te zaczerwienienie mu sie jakby poglebilo. Smaruje caly czas kremami, bo jak mu wycieram tamte mokre od sliny miejsca, czuje ze sa przesuszone :-( Bernatka, czy to brzmi jakos znajomo dla Ciebie? Mam nadzieje,z e to nic powaznego. Martwie sie tym bardzo... uziaczki,pa 👄 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusiu sprobuj parafina taka z apteki..ona jest najtlusciejsza i nie wchlania sie tak szybko..u nas pomogla :)parafina z apteki..lepsza niz oliwka..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia piotrek ma też czerwoną suchą brodę + zaczerwienienia na policzak, na 99% od ślinienia. Pomaga najbardziej Alantan, próbowałam Bepanthenem ale efekty słabiutkie. ja też poproszę kołysankę, piękne słowa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
basia26 Piotruś też jeszcze nie siada, nie ma się co martwić :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorcia
hej ;) A u nas dzisiaj katar i to jaki buuuuuuuuuuuuu noc nie przespana dzionek też byle jaki mam nadzieje że dzisiejsza noc bedzie lepsza a jak nie bedzie poprawy to jutro z ranka do lekarza pojedziemy. Że też musiało mu się coś przyplątać na sam koniec sezonu. Od dzisiaj jestem bez _27 bo ta liczba już dawno się zdeaktualizowała. :D Od środy nie jem słodyczy; dołaczam do pozostałych dziewcząt. Pozdrawiamy serdecznie buziaki dla wszystkich sierpniówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gorcia
no i oczywiście kołysanka mile widziana donn>> dziękujęmy ;) Maciuś uwielbia słuchać muzyki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basia 26 moj Patryk nie siedzi stabilnie jeszcze jest \"kiwacki\" Kati75 podeslesz mi kolysanke?bo ja kiepsko szukam i niepotrafie sciagnac:( Agula30 daj znac jak po wizycie u lekarza Do Patryka zawitala wrozka zebowa i zostawila mu lewa dolna jedyneczke:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny,ja teraz na sekunde znalazlam chwile zeby sie przywitac:P jak wroce ze spotkania to odezwe sie jeszcze.moje dziewczyny chore :-(emi kaszklestrasznie,ale bez goraczki specjalnej.i dupciema odparzona bo sra na potege,juz nawet sudocrem nie dziala na nia:O ehh dziewczyny,glupio mi, naprawde,bo te meble to nic specjalnego,dla mnie sa radoscia wielka bo zastapily obrzydlistwo-komunistyczny regal :/bleh byl,hihi,ale jak chcecie to wysle jakies zdjatko, jak wroce :-) buzka,do rychlego :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plusia zaczerwieniona brodka czesto bywa od sliny , u nas z kolei wyglada to tak jakby na poliki nelci rozlalo sie mleko i zaschlo :),w jednym ja i w drugim przypadku jest to wina slinienia sie Nelly w koncu robi postepy w zasypianiu czyli sie nie drze jak oszalala ,musze ciagle byc jeszc^ze przy niej i trzyma mnie za reke,czasem u daje mi sie tylko stac kolo lozeczka ,ale i tak jestem szczesliwa ze jakis postep jest!!!! chcialabym ja oduczyc nocnego karmienia ale ona nie chce nic pic ,wiec jak jej podam butelke to napewno sie rozbudzi i wtedy kaszana...........narazie niech sie nauczy jednego czyli samodzielnego zasypiania ,a pozniej popracujemy nad drugim...... jest zla bo nie mam czym jechac do polski ,nie ma juz tanich lotow a pociag tez táki drogi ,najtaniej jest autem ale 1000 km do dla mnie samej z malym dzieckiem za duzo......i maz mi nie pozwala no chyba zwarjuje jak nie znajde wyjscia awaryjnego!!!!!!dziecko moje ma 2 tyg feri swiatecnych wiec co ja tu bede robila?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej laski:-) Padlinka,dawaj zdjecie,masz tu tyle ciekawych babskich mordek,musisz nas zrozumiec:-) Nelusia strasznie dzielna,bardzo szybko robi postepy,od mojej znajomej dziecko darlo sie do polnocy zanim samo zasnelo i to przez 3 dni. Edusia,a Ty chcialabys jechac sama autem tyle kilometrow?Moze rodzina przyjedzie do Ciebie?? Michas straaaaaasznie marudzi:-(chyba zabki zmykam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aja nie dostalam kołysanki :( Do lekarza pójdę po południu ,ale już teraz mogę powiedzieć że problem zażegnałyśmy :) cipulek czyściutki ,nawe śladu ,chrypka poszła precz i buzia jest też czysta :) wreszcie chwila wytchnienia. Ale badania i tak zrobię ,co z tego że skutki zaleczone jak przyczyna nieznana i nie wiadomo czy nie będzie nawrotów. Prawdopodobie to alergia . Zaraz przed pierwszymi objawami podałam jej pierwszy raz zupkę zagęszczoną żółtkiem ,wiec może na to też jest uczulona... Strach wprowadzać coś nowego. Apropos kołysanek ,mam kilka : Agnieszka Osiecka (Seweryn Krajewski)-Kołysanka dla okruszka Grzegorz Turnau- kołysanka dla okruszka Natalia Kukulska-kołysanka dla E.T.- śpiewała jeszcze jak była dzieckiem Majka Jeżowska- kołysamka dla mamy Houdys i inni -kołysanka dla misiaków-dziwne że Houdys, bo wcale to nie on śpiewa Ryszard Rynkowski-Kołysanka dla H. ściągam jeszcze inne kołysanki .dam znać co mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Kati75 a gdzie ty mieszkasz?Nie doczytalam co z tymi podatkami, pisalyscie cos waznego?Prosze napisz cos wiecej.Napisz tez o tym spotkaniu w kosciele. plusia moj synus mial strasznie czerwone pod faldkami na szyi,bylam przerazona bo az mu skora pekala.Dostalam masc od lekarza.Myje mu to 2 razy dziennie woda i wycieram do sucha.Smarowalam kilka razy i nie ma sladu, ale ciagle sprawdzam zeby nie wrocilo. justa29 gratuluje zabka Patryczkowi.My jeszcze czekamy,ale juz widac biale kropeczki. Pozdrawiam maluszki,gratuluje ukonczenia 6,7 miesiaca.Gratuluje zabkow.Wszystkim zakatarzonym zycze zdrowka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Plusiu 😘 to od ślinienia sie ta czerwona brudka, tak jak dziewczyny piszą, a moze powinnaś iść z tym do lekarza skoro to coraz gorzej wyglada? Agula 30 🌻 ciesze sie że to świństwo z cipuszki znikneło, Ksenia też miałą jakieś świństewko ale na samym początku jak miała miesiac czy dwa, od siusiek, pomogło jej wtedy wietrzenie pupki, a co do żółtaka to uczula - mój chrześniak jest na nie uczulony, niezazdroszcze :-( , prześlij mi te kołysanki jak możesz, jeśli na skrzynke sie niezmieszczą to może przez skypa przejdą szybciej? my na skypie to \"pierzyny\" jesteśmy hihi od nazwiska Kati75🌻 co do zmywarki to nie ja :-( tylko Blondi-ania, a też bym chciała mieć taką prawdziwą, bo ta reczna to czasem wszystkiego niedomyje i ja musze póxniej po meżu poprawiać, ale o tym ciiiiiiiii Edusia 🌻 ech jak ja ci zazdroszcze ładnego zasypiania Nelly:-), Evvik🌻 - jak ty to zrobiłąś że odstawiłaś Bartusia od piersi?? ja też tak chce bo mam dość już karmienia!!!!!!!!!!!! cycki mnie bolą a noce są dla mnie koszmarne zwłaszcza dzisiejsza, wczoraj Ksen dała mi taki koncert popisowy płaczu, tego co ona potrafi, zanosiłą mi sie wiecozrem i nic niepomagało, ani maść na dziąsełka, smocze ani cyc!! wiec daliśmy jej czopek na uspokojenie, usnełą na rekach u meża, a po godz znów koncert i czopek niepomógł!! i w nocy pobudka co pół godz., najdłużej spałą od 3.30 do 6 a później do 7 wiec oczy mam dziś na zapałki, teraz śpi juz 3 godz a bez jedzenia 5h juz jest i dziś juz spokojniejsza, do tego ja czuje sie uwiązana przez to karmienie, a Ksen to cycal i tyle, koniecznie musze wyjść z domu bo dostane pie*ca grrrrr mam nadzieje że jutrzejsze spotkanie z Padlinką i a Kpiotrowicz nam sie uda i chyba niewemę tel. żeby maż do mnie niedzwonił!!! Diann🌻 może dzieci nam sie zbunowały i dlatego marudzą?? Padlinko 😘 zdrówka dla dziewczynek, Gorcia 😘 zdrówka dla Maciusia 🌻 Kruszyna 🌻🌻🌻🌻🌻 Ineska a ty co wyprowadzasz sie z Kafe?? Donn🌻 napisz co u was, może Aurusia juz po szufladach Ci buszuje a my o tym niewiemy ?? co do nocniczka to takiego drogiego niekupimy, ale ja juz o tym myśle bo mój siostrzeniec od pół roku był sadzany na nocnik i od 10m kopy w pampersa niezrobił zmykam bo obiecałam Kpiotrowicz🌻 że odpocznę miłego dnia dla wszystkich mamuś i małych skarbów,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ekino ok. tylko najiperw zainstaluje skype ,a potem podam namiar . Tysia usneła 5 min. przy kołysankach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień doberek,ja tak na momencik:) Dziękuje za wszystkie porady dotryczace jedzonka w słoiczkach! Jak równiez za pioseneczki.Moja Wiki uwielbia Majkę Jeżowską oraz piosenki z Akademii Pana Kleksa:) Evik dziękuje za pozdrowienia!!!!Wybaczcie ze sie tak nie odzywam,ale jak juz wczesniej wspomniałm nie moge od dł€ższego czxasu dogadać sie z Pawłęm i nie mam ochoty na pisanie...Mam nadzieje,że nie skończy sie to rozstaniem,bo było by mi żal 7 lat i tego,ze nie potrafiliśmy sie dogadać!Oby było lepeij. Diann czy ja dobrze pamietam, ze zdawałas mature z francuskiego?Jesli tak przetłumaczyłabys mi cos????Jesli tak to napisz do ciebie na gg o co mi chodzi:)Ah podaj mi swoj nr gg:) Życze miłego dnia pozdrawiam i całuje wszystkie mamy i maleństwa 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×