Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Czekaj już liczę - 37 dzień cyklu. z tym że ja nigdy nie miałam cykli regularnych ale to już zdecydowanie za długo. Już się nie mogę doczekać wizyty u ginka - chyba pierwszy raz w życiu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ostatnio w ramach \" Żóltego tygodnia \" chciałam się zaszczepić przeciw żółtaczce, ale w naszym mieście nie była taka akcja przeprowadzana. Czy mam pójśc do lekarza pierwszego kontaktu i poprosić o szczepionkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn- nie wiem czy lekarz da ci skierowanie ale warto spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik kochanie...trzymam kciuki!!!! jezeli temperatura nie spada to znaczy ze cos sie dzieje...miejmy nadzieje ze to z wlasciwego powodu...mnie pirsi tez troszke nabrzmialy -sa takie pelniejsze-ale bez zadnego bolu...Podobno kazdy ma inaczej... ja objawow nie mam zadnych-troche dziwne co? ale dwa testy byly pozytywne i @ wciaz brak-wczoraj zrobilam badanie krwi-podobno wiarygodnosc 99.99% to zobaczymy-wizyte u gona mam az w czerwcu-strasznie dlugo tu sie czeka -ale to dobra lekarka i nie chce zmieniac-dla swietego spokoju jutro jade do mojego lekarza rodzinnego-moj chlopak mnie napiera-zeby powiedzial mi chociaz co mam robic a czego nie-jutro chcemy powiedziec moim rodzicom...jego rodzice przylatuja do nas w sobote-wiec pewnie w weekend tez sie dowiedza...! o ile ten test krwi sie potwierdzi! ale pieknie ten maj sie zaczal..............................a pogoda po 20 stopni codziennie...cudo.................:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Faktycznie prawdziwa wiosna za oknem i w sercu ;-) Powodzenia Gosik, test na pewno się potwierdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama...widze ze tylko my sie ostalysmy...a gdzie sa wszystkie starajace sie???? ja wlasnie dotarlam do pracy-pogoda dalej piekna...moze po pracy na rowerek skocze...:) wczoraj sie niezle wkurzylam bo pojechalalm do tego laboratorium sprawdzic moje wyniki a ta baba jedna powiedziala ze nie moze mi dac wynikow-tylko przefaksuje je mojej doktor-15 minut sie z nia kluciilam i nic...a wczoraj gabinet byl zamkniety wiec sie nie moglam dowiedziec...moze dzis bede miala szczescie...! Pozdrowienia ,paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macham do was w piekny,słoneczny ,majowy dzien :) az chce sie usmeichać jak tak ąłdnei za oknem ;) uciekam na spacerek ;) papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry pomysl z tym spacerkiem...tez bym sie gdzies przeszla, ale niestety musze sie meczyc w tych 4 scianach..:( dobra wiadmosc, ze jestem w ciazy na 100% walsnie dzwonila babka z gabinetu ginekologicznego z moimi wynikami, na bank jestem w ciazy- wiec dzis mowimy swiatu- to znaczy moim rodzicom na poczatek...;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, witam po długim dla niektórych weekendzie:-) Gosik- super że ciąża się potwierdziła:-) A ja zaczynam panikować i strasznie sie bać że znowu nam się nie udało. Pewnie wstrętna @ przyjdzie w piątek, bo wczoraj wieczorem wzięłam ostatni duphaston a podobno @ przychodzi po dwóch dniach od skończenia dawki. Mam nadzieję że dane mi będzie doczekać do zrobienia testu w sobotę, ewentualnie w niedzielę i że wynik będzie piękny, tłusty i podwójny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Channah! Stęskniłam się za tobą- tak naprawdę i szczerze!:-) Cieszę się że się odezwałaś:-) A co dokładnie ci się śniło? Może jakiś proroczy sen...:-) Napisz proszę, jestem bardzo ciekawa! Bardzo ruchliwy ten twój synuś:-) Ciekawe czy jak się urodzi to będzie odpoczywał po tych figlach czy dalej będzie taki rozrabiaka:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah- oby ten sen okazał się proroczy:-) W przypadku twojego drugiego snu, tak właśnie chyba było, jest duży związek, nie wiem jak to nazwać- ale miał jakieś znamiona snu proroczego:-) To musiało być niesamowite:-) Mam nadzieję (WIELKĄ) że w poniedziałek pogadamy o dolegliwościach i objawach, bo w weekend pojawią się 2 krechy na teściku:-) Och, proszę, proszę, proszę, żeby tak było!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik - trzymam kciuki!!!! Mi @ przychodziła po 3 dniach od odstawienia Duphastonu, oby Tobie nie przyszła!!! Okropnie tak czekać te ostatnie dni do zrobienia testu, jeszcze żywo to pamiętam. Pól roku starań to nie tak malutko. Ja z niecierpliwością czekam aż poczuje pierwsze ruchy dziecka. Wiem, że może być jeszcze za wcześnie, może dopiero za miesiąc, ale nadzieje mam :) Dzisiaj powtarzam badania moczu, oby teraz było OK. PZDR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej J_A_N_A- trzymaj kciuki za mnie, a najlepiej za NAS:-) A ja trzymam kciuki żeby WASZE wyniki wszystkie były dobre. Dzidzia na pewno niedługo się do ciebie \"odezwie\":-) To musi być super uczucie, Channah coś wie na ten temat:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25 szczerze ci tego życzę GOSIK gratuluję w 100% ;-) Ja jeszcze czekam tydzień na wizytę u lekarza. @ dalej nie ma, jestem coraz szczęśliwsza. Mój mąż też. Nawet nie wiecie jaki się stał opiekuńczy i cudowny, hi hi. Jak tam dolegliwości, są jakieś? Ja mam strasznie bolące piersi i rano nie czuję się zbyt dobrze, chociaż dzisiaj czuję się super i całe śniadanie zjadłam bez problemu, ale rano obudziłam się z takim strasznym głodem, że o mało nie zwymiotowałam. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama- strasznie liczę na to żeby ten cykl okazał się udany i owocny. I strasznie się boję że się przeliczę. Oby tak nie było...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A który to Twój cykl starań Asik??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama- mam za sobą już 8, teraz leci dziewiąty... Lekka załamka jest, nie powiem. Czy nie wyczekałam się już dosyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@ mnie straszy!!!!! Boję się!!! Byłam teraz w wc i na wkładce zauważyłam takie delikatne brązowawe coś. Tak jak już na sam koniec @, jak juz właściwie nic nie ma tylko lekkie brudzenie... Może to @ juz nadchodzi ale to przecież za szybko skoro jeszcze wczoraj wieczorem wzięłam duphaston, piersi jeszcze nie zaczęły maleć i dalej je odczuwam. Boję się. Nie chcę @. Nie zgadzam się na nią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah - to było dobre:-) Ale obawiam się że znowu przegrałam bitwę z @. Bo to pewnie ona, co nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szalone jestescie
gratuluje odwagi. ja tam nie moge się juz okresu doczekac, i lepiej zebym się doczekała:) miłego dnia kobietki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Channah- masz rację, nie powinnam o tym myśleć w ten sposób. Trzeba poczekać. Jeśli jednak będzie to @, to pójdę do mojej nowej gin tak jak chciała na usg w czasie mniej więcej owulacji żeby stwierdzic czy ona na pewno jest. I po ewentualnie następną receptę na duphaston.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik bardzo mocno trzymam kciuki. Słyszałam ze takie brązowe coś może się pojawiać we wczesnej fazie ciąży, ale nie można tego bagatelizować. Wszak nawet w ciąży zdarzają się do 3 miesiąca takie plamienia okresopodobne tylko skąpsze. Na pewno stres jest niewskazany. Ja Ci powiem, że to był mój 2 cykl starań, nie licząc tego, co było rok temu, że była ciąża i poszła. Teraz po roku znów zaczęliśmy i udało się w 2 cyklu. Ale bardzo książkowo podeszłam do tego: obserwacja śluzu, temperatury........ Może Ty też spróbujesz... Głowa do góry, jeszcze w tą wiosnę do nas dołączysz. powiedzenie mówi: W marcu koty W kwietniu psy A w maju MY!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miama- dzieki za pocieszenie, póki co na razie spokój w majtkach że tak powiem:-) Może będzie dobrze. Mniej wiecej obserwuje u siebie śluz i mierze temperaturę, ale raczej pod wieczór, pod językiem. Wszystko niby było oki ze śluzem- wyglądał na płodny, temp utrzymuje się podwyższona mniej więcej od czasu kiedy powinna być owu. Ale tak jest co miesiąc, może tym razem zaskoczę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Czuję się winna
Kochalam sie z mezem w tym cyklu w dni plodne.. wydawalo mi sie, ze trafilam w 10, ze nie moze nie byc ciazy.. test (quick vue) zrobilam po 10 dniach od owulacji (kuzynka oswiadczyla, ze ten test jest tak czuly, ze nie musze czekac do dnia, kiedy miala byc miesiaczka). Wyszedl negatywny, wiec bez skrupulow oddalam sie imprezowaniu. Uwielbiam piwo.. i tak przez ten weekend majowy pilam w zasadzie codziennie po 2, 4 piwa, a wczoraj juz przeszlam sama siebie, bo wypilam chyba z 5. jeszcze nigdy nie zdarzylo mi sie tak dlugo (kilka dni pod rzad) i duzo pic, ale wolne, znajomi sie pozjezdzali i codziennie impreza, grill, koncert.. poczytalam teraz inne topiki zw. z ciaza, badz staraniem sie o dziecko i dowiedzialam sie, ze niestety test mogl wyjsc negatywnie mimo ciazy. Okresu jeszcze nie mam ( nie spoznia mi sie, poprostu jeszcze nie przyszedl-cykle wydluzaja sie czasem do 33 dni), ale strasznie sie boje tego weekendowego pijanstwa.. bo jezeli jestem w ciazy?? To co z moim dzieckiem? Czy przez te ok 2 tyg, gdzie jajeczko wedruje i nie jest zagniezdzaone, moge zrobic mu krzywde?? Blagam o mozliwie szybkie odpowiedzi!! Dziekuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trudno powiedzieć, niekoniecznie. Najlepiej poczekaj pare dni, zrób test i wtedy sie okaże czy masz powód do zmartwienia. Wtedy powiedz ginowi co i jak, na pewno wszystko ci wyjaśni. Niestety nie bardzo ci moge pomóc, moja wiedza nie jest zbyt wielka w tym temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, piszcie co tam u was! Kamilla- ostatnio coraz mniej piszesz:-( Wiem, wiem- nowa praca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaa26
Witam was wszystkie po długim weekendzie. Mam znowu kilka wątpliwości: powiedzcie mi czy brałyście szczepionkę przeciwko zapaleniu wątroby (wiem że trzeba ja brać jakiś czas przed ciążą, a ja chcę niedługo się już o to postarac). Czy jest szansa na zaszczepienie się na NFZ? Mam też pytanko odnoście toksoplazmozy, kiedy najlepiej zrobić takie badanie (tzn. na ile przed planowaną ciążą?). Sama juz nie wiem jakie jeszcze badania zrobić i czy się szczepić na cos. A lnasi lekarze niestety pozostawiają dużo do życzenia i ciężko się od nich coś dowiedzieć a jeszcze trudniej dostać jakieś skierowanie. Ostatnio ledwo wydębiam skierowanie na tsh.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja szczepiłam się i badanie na toxo robiłam prywatnie- z tego co wiedziałam wtedy tylko tak to można było załatwić, teraz mam wątpliwości więc lepiej spytać lekarza. Badanie na toxo zawsze można zrobić, chociaż jak wyjdzie że musisz się leczyć to nie wiem ile trwa takie leczenie. Hmm, raczej słabo ci pomogłam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja czytałam że przez pierwsze około 2 tygodnie ciąży zarodek jest bezpieczny na zewnętrzne sprawy typu alkohol, antybiotyki, ponieważ ma możliwość regeneracji uszkodzonej tkanki na nową. Niestety po tym czasie ta możliwość zanika. Czyli teoretycznie nie masz się o co martwić, jeśli chodzi o te piwa, natomiast nie znaczy to, że można nadużywać tej możliwości, jedynie stanowi to małe pocieszenie. Ale ja nie jestem lekarzem i to co wyczytałam to niekoniecznie 100% prawda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja sie nie szczepiłam i trochę się teraz boję :( Cieszę się , że mam już za sobą 1 trymest, męczący był, nie powiem. Wczoraj znów żyganko , ale już w odstepie 2 tygodniowym, więc przechodzi. I będę mogła już apap brac!!! :) Wczoraj łeb mnie migrenowo bolał, ale byłam twarda i nie wzięłam. Może kiedy indziej bedzie bolał bardziej. Asik25 plamieniem się nie przejmuj jeśli nie przeszło w @. Czekam na wiadomość o Twoich 2 kreseczkach :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×