Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

dziewczyny, a stosujecie NPR (temperaturka, sluz, szyjka), czy testy owulacyjne? tak z ciekawosci pytam. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fluffy-ja stosuje temperaturke i badanie sluzu..ale szczerze mowiac nie bardzo mi to pomaga-moje wykresy nie maja najmniejszego sensu...ale to chyba taka moja przypadlosc, bo czesto nawet jak jestem chora to nie mam temperatury...a sluz-raz jest raz go nie ma(czesciej nie ma) wiec obserwacja(czy raczej proba obserwacji ) w moim przypadku jest nie bardzo sensowna...Ale w nastepnym tygodniu ide do nowej ginekolog-i mam zamiar pokazac jej moje karty obserwacji...moze mi cos madrego doradzi Darka-w koncu jak zawitasz w Kandzie, to musimy sie koniecznie spotkac(moze juz z jakimis maluchami..:)...ja pracuje w Toronto, a mieszkam za toronto-jakies 20 km...w sumie nie widac kiedy toronto sie konczy a kiedyn zaczyna inne miasto-tak jak nasze trojmiasto... moj chlopak juz po zabiegu, ale widac ze starsznie cierpi(przy mnie stara sie za bardzo nie uzalac nad soba) starsznie mi go szkoda...:( i do tego wczoraj nie zajrzalalm nawet do ksiazek...nowe miejsce-wiecie jak to jest -trzeba wszystko przestawiac, sprzatac...ja nie moge spokojnie usiasc jak w okolo balagan... pozdrowinia dla Asika25, Kamilli, agapki, karyn, Darii,Channy i Kubusia, paa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam, nareszczie weekend :) Przedwczoraj mojemu koledze urodziła się córeczka :) 3850 g!! Ale jest szczęśliwy, jutro wychodzi ze szpitala :) Tez bym juz chciala córeczkę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik, a kto Cie uczyl metody? mysle, ze wszytsko w porzadku z Toba (ja tez stosuje).. tez mam czasem cykle z niewielkim sluzem,. ale zawsze w takich przypadkach bierzesz pod uwage ten najlepszy, niekoniecznie musi miec wszytskie wlasciwosci bardzo plodnego.. wystarczy np, ze jest przejrzysty (choc nadal gesty), to juz oznaka wysokoplodnego.. Ja mam akurat to szczescie, ze moja siostra jest nauczycielem NPR, wiec kiedy mam pytania, wale do niej maile, czasem zalaczam wykresiki. Jasne, pogadaj z nowym gin. niech sie wypowie:) ale mysle, ze powie Ci to samo, co ja:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, im jestesmy starsze, tym wiecej mamy cykli bezowulacyjnych. jestesmy w podobnym wieku, mozemy miec juz mawet 3 w ciagu roku bez jajeczkowania. taka natura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie, Ja też planuję ciążę, he nawet myslałam, że już jestem ale znów pudło.... chyba mam przejściowe problemy, bo we wrześniu 2005 poroniłam. No ale uszy do góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fluffy...duzo sie naczytlam na ten temat i tak sobie robie te wykresiki juz 3 ci miesiac teraz...a ile ty masz lat-bo przegapilam jakos ta info??? nie wiedzialam ze az tyle jest bezowulacyjnych cykli w tym wieku to 1/4 miesiecy na marne...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25...mysle ze ta moja ginekolog to samo mi powie ze to za krotko zeby stwierdzic ze mam(czy mamy ) jakies problemy...ale ja nie chce probowac przez rok-nic z tego nie bedzie(wtedy bede miala 29 lat i dopiero wtedy zaczac sie leczyc- nie chce po prostu tracic tyle czasu...!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik, mam 26 lat. oczywiscie, taka ilosc cykli bezowulacyjnych to nie regula. jedne kobiety moga miec w tym wieku wich wiecej, inne mniej. 3miesiace sie staracie? hmm.. moze stres? siostra mojego szwagra przez 2-3 lata starala sie o drugie dziecko, sek byl w tym, ze za bardzo z mezem skupiali sie na tym, ze koniecznie musi sie udac.. wyjechali na wakacje bez dziecka na 2 tyg, cieple klimaty, dlugie piekne wieczorki, zero stresu, pelny luzik.. i z wczasow wrocila juz ciezarna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze...ale nie staram sie zeby to bylo moja obsesja...Fajnie sie udalo, tej twojej znajomej...my tez mamy zaplanowana podroz do cieplych krai ale dopiero we wrzesniu albo pazdzierniku-musze zaplanowac ten wypad okolo mojej owu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny, co do NPR to ja stosowałam, ale nie było u mnie tak że owu miałam w dniu skoku tempki. Skok tempki miałam w 23 dniu cyklu, a w ciążę zaszłam w 18 dniu cyklu (tak powiedział mi facet na USG). Więc nie wiem czy to jest taka dobra metoda...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć, cały dzień mam dosyć silne bóle w pobrzuszu....zastanawiam się czy wszystko jest ok. pozdrawiam Was serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzisiaj na szczęście już mnie nic nie boli :) zaraz jade do teściów, ale na razie nie chcemy im nic mówić miłego weekedu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ale daleko spadłyśmy... Fluffy- jak bierzesz pierwszą dawkę szczepionki to za miesiąc bierzesz drugą, następną po pół roku, chyba że w tym czasie uda ci się zajść w ciążę, to trzecią dawkę po porodzie. Mnie się nie udało i jestem już po trzech dawkach. Następna przypominająca po 5 latach. U mnie 21 dc, brzuch już nie boli, czyli pewnie była to reakcja na duphaston. Ciekawa jestem jakie cuda zdziała ten lek... Channah- cieszę się że wszystko ok, zaglądaj do nas bo strasznie cię polubiłam i Kubusia też:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosik- trudno powiedzieć. Moja gin sprawiała wrażenie jakby się spieszyła, więc może jej się nie chciało. Mówiła że nie ma jakichśtypowych badań, jedynie monitoring czy występuje owulacja, a po roku bezowocnych starań badanie nasienia. Hormonów wg niej nie ma potrzeby robić. Trochę to dziwnę i nie jestem przekonana czy miała rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) 🌼 Asik, w sumie to mało co powiedziała ta lekarka!.... A jak wyniki związane z tarczycą? Ja dziś idę zrobić część tych badanek z listy od gina :)-nareszcie! Jak będę mieć wyniki to dam znać! A potem lece na uczelnię! U mnie w Kraku pochmurnie i deszczowo :( 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla- badania na tarczycę (TSH i FT4) miałam robione rok temu i były ok, a teraz robiłam na taki hormon który ma wpływ na nadczynność przytarczyc, ale z tego co wiem to nie ma żadnego wpływu na płodność. Wynik odbiorę dopiero przed samymi świętami bo to w mieście oddalonym o 1,5 godz więc nie ma sensu (chyba) jechać specjalnie. Jak coś będzie nie tak to jestem od razu umówiona na wizytę do endokrynologa tam na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej :) Coś mało się Dziewczyny odzywacie :( Byłam wczoraj na badaniu z krwi w \"Diagnostyce\". Było całkiem ok. Za jakiś czas muszę się tam znowu wybrać, aby robić resztę badanek. Dziś u mnie ma być znów zimno, choć na razie jest w miarę ciepło.... -poczekamy zobaczymy. Ja juz tak nie moge się doczekać tego ciepła i wiosennego słoneczka :D Piszcie co u was Kobitki!!! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejoo;) jak mija wtorkowy poranek?? ;)u mnie wszystko wporządku,brzusuio rośnie i wszystko jest w jak anjlepszym porządku ;) wczoraj kupiłam sliczną ciążowa bluzeczke;) ale bardzo potzrebne saą mi spodnie bo w moje już sie zaczynam nie miescić;) usze udać sie na zakupy;) mięłgo dnia kobitki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wiosna za oknem, pięknie, ciepło (czasami :) ) U mnie \"dziki\" tydzień, może tem będzie lżejszy. Nie miałam czasu pójść do lekarza, narazie profilaktycznie kupię kwas foliowy. Jakoś nie mogę się \"zorganizować\' ... przesilenie wiosenne chyba. Odezwę się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ja dzisiaj ciężko zapracowana:-) Dowiedziałam się że te badania o których wcześniej pisałam które zlecił mi zaocznie endokrynolog wyszły dobrze i nie muszę już jechać na konsultacje. Poza tym czekam na brak @, objawy ciążowe mam standard- jak od 7 miesięcy:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilkaaaaa26
Ale macie fajnie dziewczyn, mozecie planować dzidizę, starać się o nią albo ją juz nawet macie. A ja jak już pisałam nieco wczesniej musze leczyć te moje paciorkowce w migdalach. Na dodatek byłam u dwóch różnych lekarzy i każdy proponuje inaczej leczyć, jeden mói że antybiotyk inny że jakaś szczepionka, Ehhh zdołowałam sie tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25 trzymam kciuki! Przecież w końcu musi sie udać!!! :) A jakie masz objawy? Ja doszłam do wniosku że moim jedynym pewnym objawem jest brak @ i żyganko :p Reszta to tak nijak u mnie. Piersi nie bolały ani nie bolą, brzuch też. Ciuszkami ciążowymi na razie się nie przejmuje bo mam 2 kg mniej niż zwykle (to jeszcze skutek sesji i tak mi zostało) i na razie moje normalne ciuchy troche na mnie wiszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej J_A_N_A- moje objawy \"ciążowe\" to typowe przedmałpowe- piersi jak ta lala czyli powiększone, pełne, troszkę obolałe, pobolewanie w dole brzucha, czasami z boku jednego lub drugiego. Temp 37,2 jak na razie. Czyli to chyba oznacza że miałam owu, co nie? Tak to by nie było tych wszystkich zmian? Czy niekoniecznie? No i oczywiście mimo wielkich starań nakręcam się tym duphastonem który podobno może pomóc w zagnieżdżeniu:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejo:) jak mija poranek??? u nas wzystko wporzadeczku,dzidzia rosnie już sie wizyty doczekac nie moge aby zobaczyc psotepy mojej kruszyki:) asik--trzymam kciukasy🌻 zostawiam troszkę pozytwnych fluidków dla starajacych sie ********************************************* ********************************************* ******************************************** ********************************************** ********************************************* ******************************************** 🌻 🌻 🌻 🌻 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik25 - tempka obiecująca, owu na pewno miałaś. A po reszcie trudno cokolwiek powiedzieć, trzeba czekać. Przed terminem @ nie ma co testować bo może błędny wynik wyjść. 3mam kciuki! Przeziębiłam się... i czuje sie niespecjalnie :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hello! :( u mnie pada śnieg.... buuuu! Ale jutro ponoc ma byc normalnie czyli ciepło! Asik, trzymam mocno kciuki! Agapa-dobrze słyszeć, że masz się dobrze- tak trzymaj! Jana-kuruj się! Mam nadzieję, ze naturalne specyfiki pomogą i szybko poczujesz sie lepiej! Kamilkaaaaa26 -oczywiście nie jestem fachowcem, ale słyszałam, że zanim zastosuje się szczepionkę to najczęściej trzeba wziąć antybiotyk, więc i jeden i drugi lekarz być możema trochę racji...ale jak juz mówiełam nie jestem znawcą! 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapa- dzięki za fluidki:-) Przydadzą się na szczęście. J_A_N_A- trzymaj się cieplutko, ja też się trochę przeziębiłam, myślałam że się zasmarkam, ale powoli przechodzi, obyło się bez leków:-) Kamilla- śnieg???! Szok, przeciez my zamawiałyśmy wiosnę!!!!:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, musze wam napisać, że chwilami bardzo się boję że tym razem znowu się nie udało a chwilami tez strasznie się boję że się udało i co wtedy- jak dam sobie radę będąc w ciąży, czy wszystko będzie dobrze, jak przeżyję poród, czy dobrze wychowam dzidzię... Ale to chyba naturalne, chciałam się tylko podzielić z wami moimi myślami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×