Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........13.04..........TSH,Tf3, Tf4,anty-TPO, morfologia 100krocia......................24....Rybnik.......13.04.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........17. 03.....ogólne, TSH darka.........daria..........29....Malbork...... 02.04........ogólne --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............7...........10.04 Moluś..........Joanna.....29....Koło.......STARANIE ZAWIESZONE julk_a..........Sylwia.....31....Szczecin..............2..............25-26.02 emilcia26......Emila......26....Elbląg..................2..............13.02-- G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn...............2.......... --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania.....24.........Śląsk.........5.......wrzesień......?.......5 Folikk......Zuzia.....30.........Śląsk........10......2pażdziernik...?.....5 Mikołajka..Monika...26........Wa-wa.......8/9....pażdziernik....?.....3 Agapka.....Emilka....22........Płock.........9....21październik...?......3 J_A_N_A...Joanna....23....Zielona Góra....7......2listopad?.......?..... k ala....Kalina.......26.....Gdańsk...........?.............?.............?....2 dzisiaj zrobiłam test i :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K ala- GRATULUJE!!!! SUPER!!!! Mikołajka- będzie nam bardzo ciebie brakowło, wracaj do nas jak najszybciej Darka- bardzo ciekawe informacje w tych linkach Agapa- no to musiałaś trochę przejść, ale najważniejsze że masz to już za sobą i wszystko jest w porządku:-) A te leki na co masz brać? Kurcze, k ala- ale ci dobrze...:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik dzięki :) oboje z mężem bardzo się cieszymy, zrobilismy test rano przed jego wyjściem do pracy. teraz pewnie nie może się skupić w pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kala--gratuluje🌻 asik--te leki biore na to aby takie plamienia sie nie powtarzały ;) ale prawdopodobnie tylko do końca pierwszego trymestru ;) miłęgo dnia dziewczyny ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No proszę, takimi wiadomościami mógłby się zaczynać każdy tydzień, a nawet i dzień, wcale bym się nie obraziła, ale nie można wymagać aż tak wiele:-) K ala- wyobrażam sobie tą dziką radość:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzika nie była, ale radość była :) mój mąż wstaje przed 6, o tej porze zwykle jeszcze śpię pewnie gdyby nie zmiana czasu to by mi się nie chciało wstać, w sumie to warto było :) z radości zrobiłam mężusiowi kanapeczki do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k ala- szybko ci się udało zajść w ciążę, tylko pozazdrościć, Ja tu już jestem weteranką, a gdy zaczynałam starania to byłam przekonana że już w maju tego roku będę rodziła. Cóż, chyba wczoraj przeczytałam takie bardzo prawdziwe zdanie, śmieszne ale prawdziwe:\" Chcesz rozbawić Boga? Przedstaw mu swoje plany\". Na wszystko przyjdzie czas, na nas też:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
k ala GRATULACJE!!! Na jaki miesiac wychodzi CI poród? Pewnie jeszcze na listopad. Teraz musisz na siebie uważać (Ty tez agapko, jak juz pisalam na Listopadowych)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki dziewczyny z obliczeń wychodzi 25-26 listopad.....brr będzie już zimno będzie ubaw w mojej rodzinie, bo brat ma dwóch synów jeden z 4.11 drugi 8.12, moje maleństwo będzie w środku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikołajka wstąp od czasu do czasu do kafejki internetowej! Darka widzę że jesteś z Malborka - mam tam rodzinę :) K ala serdeczne gratulacje!!! Agapa dobrze,że jesteś w domu. Odpoczywaj i nie myśl o złych rzeczach 🌻 Asik25 bociany się zlatują ...więc juz niedługo. Super cytat i bardzo prawdziwy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej hej! K ala- SERDECZNE GRATULACJE!!! Agapka, jak to dobrze, ze wszystko się tak szcześliwie zakończyło i z ejesteś znów a nami!!!! Prawde mówiąć jak tak długo nie pisałaś to troszkę się martwiłam i czułam , że coś się mogło stać, ale wiedziłam, że będzie dobrze!!! ODPOCZYWAJ I RELAKSUJ SIĘ!-tylko i wyłącznie :) Aha, a w główce same pozytywne myśli! Jana- jak tam przygotowania do waszego święta (czyli ślubu)? 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K ala- to wspaniała wiadomość!!!pięknie zaczął się ten tydzień... :-) GRATULACJE :-) trzymam kciuki...za Was... ah,chyba kazda z nas marzy by móc wpisać się iuż do III tabelki..... oj ja tez mam czasami wątpliwości by mówić komus o naszych staraniach...choć nie da sie o tym nie mówić skoro tyle o tym myslę...no i te tłumaczenia że nie pije , nie palę...w sobotę u znajomych przez cały wieczór sączyłam jedno piwko z soczkiem( a raczej powinnam napisać sok z piwem) i powstał nowy termin, że jestem w "przedciąży"...ale jak narazie to wszyscy nas wspierają a szczególnie Ci ktorzy już mają maluszki....i niczym nas nie straszą...opwiadaja tylko te dobre rzeczy... tak wiec wszystkim na początku tygodnia życzę pozytywnego myślenia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś nas mało na tym topiku. A gdzie jest reszta dziewczyn? Channah- 100 lat sie nie odzywałaś, zaczynam się martwić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj mało nas tu mało.... Karyn-fajnie że masz rodzinkę w moim miescie...odwiedzasz ich tu czsami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........13.04..........TSH,Tf3, Tf4,anty-TPO, morfologia 100krocia......................24....Rybnik.......13.04.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........17. 03.....ogólne, TSH darka.........daria..........29....Malbork...... 02.04........ogólne --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............7...........10.04 Moluś..........Joanna.....29....Koło.......STARANIE ZAWIESZONE julk_a..........Sylwia.....31....Szczecin..............2..............25-26.02 emilcia26......Emila......26....Elbląg..................2..............13.02-- G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn...............2.......... --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania.....24.........Śląsk.........5.......wrzesień......?.......5 Folikk......Zuzia.....30.........Śląsk........10......2pażdziernik...?.....5 Mikołajka..Monika...26........Wa-wa.......8/9....pażdziernik....?.....3 Agapka.....Emilka....22........Płock.........9....21październik...?......3 J_A_N_A...Joanna....23....Zielona Góra....7......2listopad?.......?..... k ala....Kalina.......26.....Gdańsk...........6.....19 listopad........?....2 byłam przed chwilką u lekarza :) zastanawia mnie jedno, czy nie powinna wysłać mnie na badania? jak ją zapytała o nie to stwierdziła, że za miesiąc pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K ala-mój gin.też mówił,że jak już zajdę, bym nie przychodziła od razu gdy tylko zrobię test:-)...tłumaczył,że i tak nie wiele będzie mógł zrobić na samym początku...teraz najważniejsze to dobrze sie odżywiać...i dbać o siebie...i o fasolke w brzuszku...spacerki, dobry sen, relaks itd...ostatnio wyczytałam że u kobiet w zaawansowanej ciąży objetość krwi zwiększa się nawet o 50%! więc ile więcej potrzeba tlenu i innych składników ważnych dla dzidzi... a 2 stronki wcześniej podałam kilka ciekawych linków, ktłóre znalazłam w związku z naszym zdrówkiem przed i juz w ciąży... może znajdziesz tam coś fajnego dla siebie :-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właściwie to niewiele jest do przygotowywania w sprawie ślubu (oprócz jedzenia,a to i tak by było z okazji Świąt i wysprzątanie mieszkania) bo to tylko ślub formalnościowy (młodzi+świadkowie+rodzice) i obiad potem w domu i wsio :) Zaczęło mnie trochę częściej gnać do wc, dzisiaj o 3 w nocy tam szłam :p Chodzę cały czas w 1 spodniach i 1 spódnicy bo reszta mi obciska brzuch i sie boje zaszkodzić dziecku :) Ale kg mi nie przybyło, tylko troche w obwodzie, dziwne... Mdłości dalej mam poranne niestety, ale to się da przeżyć. TABELA I PRZYGOTOWUJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO.....TERMIN @......ZB Kamilla7.......Dominika...23....Kraków.........13.04..........TSH,Tf3, Tf4,anty-TPO, morfologia 100krocia......................24....Rybnik.......13.04.........TSH, T3,T4,ATPO emilee.........Emilia.......27....Tczew.........ok8-10.02.....? Karyn.........Kasia..........25....Bielsk.........17. 03.....ogólne, TSH darka.........daria..........29....Malbork...... 02.04........ogólne --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA II STARAJĄCE SIĘ NICK.......... IMIĘ .....WIEK ....MIASTO...... CYKL STARAŃ ..TERMIN Asik25........ Joanna.....26....DolnyŚląsk..............7...........10.04 Moluś..........Joanna.....29....Koło.......STARANIE ZAWIESZONE julk_a..........Sylwia.....31....Szczecin..............2..............25-26.02 emilcia26......Emila......26....Elbląg..................2..............13.02-- G*O*S*I*K....Gosia......28......Olsztyn...............2.......... --------------------------------------------------------------------------------------- TABELA III PRZYSZŁE MAMUSIE Nick.........IMIĘ.....Wiek.......MIASTO....TC....Poród..........Płeć...LCS kwiat4......Ania.....24.........Śląsk.........5.......wrzesień......?.......5 Folikk......Zuzia.....30.........Śląsk........10......2pażdziernik...?.....5 Mikołajka..Monika...26........Wa-wa.......8/9....pażdziernik....?.....3 Agapka.....Emilka....22........Płock.........9....21październik...?......3 J_A_N_A...Joanna....23....Zielona Góra....9......2listopad.......?.....6 k ala....Kalina.......26.....Gdańsk...........6.....19 listopad........?....2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
K ala- bardzo się cieszę że lekarz potwierdził ciążę i że wszystko jest ok:-) Właśnie przyjrzałam się tabelce i wychodzi na to, że w starających się jestem tylko ja i Gosik. Mało nas... Proponuję aby dziewczyny z tabelki nr 1 przeniosły się do nr 2:-) Gosik- dopisz datę spodziewanej @ żebyśmy mogły ci sekundować w oczekiwaniach. Karyn- uaktualnij tabelkę- datę @ masz już chyba nieaktualną... J_A_N_A- jeszcze raz to napiszę- ale ci dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry! :) Właśnie Asik, też na to zwróciłam uwagę, faktycznie mało tych \"starających się\" jest u nas.... trzeba to zmienić :) Może ktoś do nas dołączy, kto się już stara o dzidzi :D, no albo któras z \"planujących\" postanowi stać się \"starającą\" ! U mnie prawy jajnik daje mi popalić....-owulacja ;) Poza tym dużo nauki mam i muszę pewne sprawy pozałatwiać na uczelni... Asik, a ty byłaś może na wizycie u nwego gina?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmm, Kamilla- wstyd się przyznać, ale nie byłam. Sama nie wiem już co robić. jak @ się skończyła to jakoś optymistyczniej podchodzę do sprawy, że może teraz się uda, jestem jakby bardziej wyluzowana, chociaz z każdym dniem coraz mniej bo tez jestem ok dni płodnych. Kilka dni temu zrobiłam sobie badanie z krwi, w sumie nie związane z ciążą, tylko bardziej z tarczycą lub przytarczycami, dla sprawdzenia czy nie mam skłonności która często jest dziedziczna. Pani endokrynolog dała skierowanie dla mnie mojej mamie. Wynik już jest ale odbiorę dopiero w dniu wizyty kontrolnej, bo to 1,5 godz od mojego miasta. Wizyta jest 13.04 więc teoretycznie powinnam mieć już @. jak nie to dobrze, a jak tak to od razu zapytam co i jak, od czego zacząć ewentualną diagnostykę, bo ta dr specjalizuje się też w leczeniu niepłodności. Więc zobaczę co będzie po tej wizycie i najwyżej wtedy pójde do tego nowego gina. Jak znowu nie stchórzę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z jednej strony (tak sobie wmawiam) odpuściłam sobie jakby w tym miesiącu takie intensywne myślenie- ze średnim skutkiem, bo jednak wolałabym urodzić w pierwszej połowie roku. A jak bym zaszła teraz to miałabym termin na 21.12. Wiem że jakby się teraz udało to skakałabym pod sufit ze szczęścia, a jak dostanę @ to będzie kolejna załamka, ale jednak dobrze by było urodzić bardzij na wiosne... Sama już nie wiem i w końcu sobie myślę że będę szczęsliwa wtedy kiedy samo dziecko zdecyduje kiedy dla niego będzie najlepsza pora. Chyba jest coś takiego że czasami się nie zachodzi bo organizm podświadomie broni się przed tym bo czegoś jest brak albo coś jest chwilowo nie tak jak powinno, a za jakiś czas organiz sam wraca do jakiejś równowagi i wtedy bez przeszkod pojawia się dzidzia:-) Nie potrafię tego dobrze opisać, ale mniej więcej o coś takiego mi chodzi- pewien rodzaj przeznaczenia, dziecko samo wie kiedy się pojawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście nie zamierzam czekać w nieskonczoność bo czasem trzeba wspomóc organizm lekami. Czekam i tak wystarczająco długo, choć wg lekarzy nie az tak długo:-) W kwietni na bank idę do gina. Z fasolką lub bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozumiem Cię, bo ja bym pewnie też patrzyła na tą sprawę podobnie jak ty. Ale masz zaplanowaną wizytę i zrobine badanie, które też napewno coś pokaże, także oki. Ja wtym miesiącu wybieram się na część tych badań od gina. Rzobijam je na raty, ze względu na kasiorę, bo jak mi kobieta w prywatnej przychodni wyliczyła całość to o mało co nie zemdlałam....a tylko prywatnie moge je zrobić. W pewnym momencie zastanawiałam się czy w ogóle je robić, ale pomyślała, że skoro i tak mam czas i nie spieszy się nam z tymi starankami to powoli je zrobię, poza tym chcę mieć spokój psychiczny, że maiłam taką możliwość zrobić te badania i je zrobiłam. Fakt faktem, że sprawa rozchodzi sie też o kasę, ale pomyślałam, że na właśne zdrowie (i właściwie na zdrowie naszego przyszłego maluszka) nie powinno mi być żal kasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilla- myslałam że mnie solidnie ochrzanisz:-) Ufff...:-) Z tymi badaniami to racja. Nigdy nie wiadomo czy trzeba je robić czy nie. Jak będzie wszystko w normie to można powiedzieć po czasie że niepotrzebnie poszła kasa. Ale jak coś będzie nie tak- to lepiej wiedzieć i w porę wszystko uregulować- i wtedy to jest potrzebne. Nigdy nic nie wiadomo dlatego lepiej się badać. Cos pokrętną dzisiaj mam logikę. Sama siebie do końca nie rozumiem, ale mam nadzieję że mniej więcej wiadomo o co mi chodzi:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, bardzo dobrze się Ciebie czyta i to co chcesz mi przekazać jest dla mnie jasne :) To ja się często zastanawiam czy ktoś dobrze mnie zrozumie, bo pisze często chaotycznie... Co do badań, to ja myślę tak jak to napisałaś.... Więc zabieram się za te badania chyba od przyszłego tygodnia :) Asik, w którym miesiącu broniłaś prace mgr? Ja na czerwiec nie mam szans..., poza tym w czerwcu mam FCE. I już sie tym stresuję....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broniłam się 25 czerwca 2004 i dokładnie w rocznicę obrony brałam ślub:-) To się nazywa chucznie świętować rocznicę mgr!:-) A ten egzamin o którym piszesz to językowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli, co roku świętujecie rocznice i obronę magisterki :D? Fajnie! Ten egz jest z j.angielskiego... I takim sposobem w czerwcu zdwałabym ten egz, miałabym sesje i obronę....ufff- nie dam rady! Muszę to sobie jakoś rozłożyć. Dlatego przesuwam obronę... promotora mam bardzo fajnego, można z nim wszytsko uzgodnić :) także nie powinno być problemów! Chciałabym być juz po wszystkim :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To super znać dobrze jakiś język. Ja niesty nie znam, myślę żeby to zmienić, bo teraz bez znajomości języka nawet wykształcenie nie pomoże. Dla mnie to była wielka radość, gdy się obroniłam:-) Nauka, każde kolokwium czy egzamin strasznie mnie stresowały. zawsze byłam taka panikara- nawet w podstawówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla mnie to też zawsze ogromny stres... nie znoszę tego! Mam taki organizm (nie zbyt wytrzymały), że po każdym egz, czy kolosie nachodziła mnie ogromny ból głowy, niedowytrzymania ! I jestem potem nieżywa do końca dnia. Czasem tylko proszki przeciwbólowe pomagaja i położenie sie do łóżeczka! Dlatego mam już tego wszytskiego dość, choć wiem, że przyjda takie czasy, że zatęsknię za uczelnią.... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też myslałam że nadejdą takie czasy że zatęsknię za uczelnią i pójdę na jakąś podyplomówkę... Może jeszcze nadejdą:-) Bo jak na razie cieszę się świętym spokojem, przynajmniej w tej sprawie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×