Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

kamila---ja stara się dopiero pierwszy cykl,bo odtawiłam tabletki ...:)mam nadzieje ze szybko zostanę mamusia:)buziaki!!! a co do prezentu to sama nie wiem nigdy tez nie wiedziałam co kupować i pytałąm tak jak ty;) a teraz pytanko wąłsnie o witaminki....jakie powinnam zarzywać chcąć mieć dziecko,napiszcie prosze nazwe i koszt... teraz uciekam ,bede wieczorkiem:)papap moje kobitki;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agapa, ja odstawiłam tabletki ok roku temu... troche miałam ich dość poza tym chciałam aby \"organizm doszedł do siebie\"! Co do witaminek ja zażywam Prenatal, ale tak jak pisałam wcześniej to co dwa dni lub rzadziej bo biore tez kw foliowy! Markotka, na pewno trzeba odczekać ale jak długo to nie wiem... Ok Dziewczyny, kończę, do \"zobaczenia\" wieczorkiem lub rano!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamila--a jak chce stosowac jeden preparat to jaki najlepiej??? no i ile kosztuje?;) buziaki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorelay
Witam was wszystkie! Ja też bym bardzo chciała maleństwo i też nie wiem kiedy jest na to najlepszy moment! Czasami myśle że w czasie studiów bo potem pracy trzeba szukać, traci się ciągłość, płynność językową( studiuje niemiecki) itd ale z drugiej strony bardzo boje sie mieć dzidzi w czasie studiów- nie wiem jak wszystko razem pogodze, dziekanki mi też nie pasuje brać-język!!!!!! A jej, więc sie poprostu nie zabepieczamy( tego bym nie mogła zrobić, tylko w sytuacji faktycznego braku warunków) i zobaczymy! Jednego dnia tak baaaardzo bym chciała dziecka, innego dnia myśle że nie jestem na to gotowa jeszcze i wogóle... Ale serce nie sługa........! a i mam 22 lata. POZDRAWIAM!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelay takie mysli jak dzisiaj jestem gotowa, a jutro nie jestem pewna ma chyba każda kobieta, która chce mieć dziecko. To normalne! Boimy się tego, co nowe, nieznane, a z drugiej strony bardzo tego chcemy! Ja też mam takie rozterki. Jestem młodsza od Ciebie, mam 20lat i myślę już o dziecku głównie dlatego, że przy mojej chorobie im wcześniej, tym lepiej, tym wieksze szanse są (mam pcos), ale z drugiej strony wiem, że to jeszcze za wcześnie, że mam studia i kupe lat przed sobą. Ale ten strach o to, że za kilka lat może być za późno sprawia, że mogłabym mieć dziecko już teraz! A odpowiedni czas tak naprawdę nigdy nie nadejdzie. Zawsze pieniądzę będą potrzebne na inne cele, będą inne plany, marzenia. Ale to wszystko da się pogodzić z macierzyństwem, trzeba tylko chcieć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorelay
Swięta prawda!! Dla mnie to jest cudowne uczucie- świadomość, że bliskość z najukochańszą osobą daje taki owoc jak mały, kochany człowieczek. Ja od zawsze pragnęłam mieć dzieci, ja tego bardziej pragnę niż kariery czy luksusu! Jak chyba każda która to forum odwiedza! Odkąd poznałam mojego męża mówiliśmy, że będziemy mieć dużo dzieci! Ale gdy przyszło co do czego to najpierw znajdywałam u siebie wszystkie możliwe objawy, potem sie bałam- co ja zrobie, jak sobie poradze, wszystko i tak sypie mi się w rękach, sama kiedyś siebie zgubie itd...!Ciekawe jak potem będe to przeżywać! Sęk w tym że najlepiej byłoby gdybym teraz zaszła w ciąże bo urodziłabym na wakacjach, no i boje sie co będzie jak tak sie nie stanie jak będe to potem przeżywać. Ach narzekam tylko, a przecież tak bardzo sie ciesze że mamy siebie na wzajem i możemy mieć rodzinkę! A co do chorób to ja 3 lata temu miałam wykryta cystę, całe życie nieregularne cykle! więć Cie rozumiem Markotka! ALE SIE ROZPISAŁAM A NAJWAŻNIEJSZE CO CHCIAŁAM NAPISAĆ TO TO ŻE CIESZE SIE ŻE JESTEŚCIE!!!! Powodzenia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja też bardzo chciałam urodzić na wakacje i od trzech cykli się staram i nic :o Z początku wydawało mi się, że to takie łatwe, zacznę się starać i będzie ciąża. Niestety coraz szybciej tracę nadzieje i spodziewam się wielomiesięcznych prób :( Jestem na czwartym roku więc jakbym urodziła już w roku zkolnym, a nie na wakacje to nie tragedia. Ale chciałabym zmieścić się jeszcze we wrześniu....:) PZDR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelay ja też bym chciała teraz, żeby właśnie najpóźniej we wrześniu urodzić. Ja mi się to nie uda, a nie wspomagam się niczym, to odkładam starania na rok. Za rok jakbym zaszła, to urodziłabym już po skończeniu studiów. Pozdrawiam i również życzę powodzenia! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka_nadzieja
Ja tez melduje sie na interesujacym mnie topiku.Z tego co wyczytalam to jestem tu jak do tej pory najstarsza bo mam 30 latek i az mi troche glupio pisac bo chyba jestem za stara. Ja w zeszlym cyklu staralam sie pierwszy raz (swiadomie) o dzidzie i nic z tego nie wyszlo.Kurcze. Wczesniej zabezpieczalismy sie z mezem i wydawalo mi sie ze jak tylko odstawimy zabezpieczenia to bedzie tak prosto ,,hop siup,, bez problemu.A to okazalo sie nie takie proste.Nic od razu. A Wy dziewczynki dlugo staracie sie juz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka_nadzieja
A zapomnialam napisac.Od jakiegos czasu lykam kwas foliowy.A o tym zeby lykal mezczyzna kwas foliowy pierwsze slysze. Musze dowiedziec sie o tym cos wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello moje drogie!!!! coraz nas tu wiecej!!!heheh:) fajnie :)ciekawe która pierwsza zaciąży?;) ja jutro ide do ginia ,bo odstawiłam tabsy i mam jakies dziwne obaiwy,takie jak przy ciaży ,ale to peffnie od odstawienia:) okarze sie jutro;) buziaki😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !! ja też staram się o dzidzusia już od czerwca , jak narazie nie wychodzi:( ale jestem dobrej myśli :) 10.12 termin następnej @ mam nadzieje że nie przylezie i w końcu się uda🌻 Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motka --witaj termin @ masz prawie tak jak ja:) ja mam na 13.12.:) zmykam do pracy,bede po poódniu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HEJ! Przedewszystkim witam nowe Kobitki!!! Lorelay-ja miałam (można powiedzieć że nadal mam) podobne rosterki, chciałam urodzić już na studiach ale teraz się nie wyrobie , gdybym nawet teraz zaszła w ciążę . Był taki moment w moim życiu w liceum, myslałam że oszaleję tak bardzo chciałam miec dzidzię (przed ślubem chodziłam z moim obecnym mężęm ok 7lat). No ale ciąża w szkole średniej to przesada, ja przynajmniej tak uważałam. Teraz z kolei mam dylemat bo kończę studia no i pracka by się przydała, ale nie będę już czekać! Także doskonale Cię rozumiem, tak naprawde zawsze nam coś nie będzie pasować, zawsze kasy nie będzie wystarczająco, bo wydatkis są zawsze! J-A-N-A - nic się nie martw, głowa do góry!Na pewno się uda! Iskierka-nadzieja -wiek tu nie gra żadnej roli!!to nie ma znaczenia ile masz lat, dzielenie się doświadczeniami, swoimi radościami i smutkami -chyba o to chodzi ! I ja, tak jak ty tez myślałm że zajście w ciążę to takie hop-siup!~ Motka- tarzymam kciuki, myśl pozytywnie, czekam naż napiszesz o dwóch kreseczkach na teście! Agap-jak odstawiłam tabsy to jajnik nie dawał mi żyć... bolał tak strasznie więć poszłam do gina, zrobił usg i było wszystko ok- pęchęrzyk dojrzewał i to dlatego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..... ale się ROZPISAŁAM... sorka dziewczyny ale chciałam do każdej coś napisać.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mokka 1
wiem, że po szczepieniu przeciw różyczce trzeba zaczekać minimum trzy miesiące, natomiast, gdy zapytałam gina o wirusowe zapalenie wątroby, to w sumie nie odpowiedział mi konkretnie i nadal nie wiem ile czasu musiałabym odczekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Iskiero ja w styczniu 29 skoncze i czuje sie czasem troche staro. Ale tylko czasem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mokka! Staram się o dzidzię od 3 m- cy, na razie bezskutecznie. Przeciwko żółtaczce zaszczepiłam się i dowiadywałam w różnych punktach szczepień itd czy mogę od razu zachodzić w ciążę i wszędzie słyszałam że można od razu, bo w przypadku tego szczepienia są podawane jakieśtam cząsteczki zarazków martwe, tylko w przypadku szczepienia p/różyczce trzeba odczekać 3 miesiące bo podaje się zarazki żywe. Tak też zrobiłam i staraliśmy się od razu. Niestety jak dotąd bezskutecznie :-( Oprócz tego biorę folik, staram się dobrze odżywiać, zrobiłam badanie na toxoplazmozę ale wyniku jeszcze nie odebrałam. Pozdrawiam i powodzenia w starankach życzę wszystkim:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja dzieweczki biore sobie okazyjnie folik od 2-3 miesiecy i czasem falvit(nie sa to witaminy typowo \"ciezarne\") jak mi sie przypomni, nie robilam zadnych badan jeszcze, ale jak za tydzien pojde na wizyte do internisty poprosze o skierowanie na morfologie Generalnie pierwsze dziecko bylo niespodziadnka (ale nie wpadka!, po prostu nie przypuszczalam ze mozna tak od razu zaciazyc, ale mloda wtedy bylam, hehe, nie to co teraz :-P ) druga--planowana to byla ogromna radosc ----- nie udalo sie :-( , a teraz tez troche inaczej podchodze do tego ---- spokojnie, chociaz z wielka nadzieja...❤️ Pozdrawiam cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja to się wczoraj troche zdołowałam, bo przeczytałam dodoatek do Gazety Wyborczej o płodności.Opisane było że coraz więcej par ma problemy z poczeciem dziecka itp., poza tym opisali co się robi gdy po roku starań dzidzi nadal nie ma!Uff...Cała zestresowana poszłam spać!...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mala25
Ja slyszalam ze jak sie bierze tabletki to trzeba po odstawieniu poczekac jakis czas(4-6 miersiecy) zeby zajsc w ciaze. Czy to prawda, ze odrazu po odstawieniu lepiej nie zachodzic w ciaze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała jeżeli chodzi o ten czas, to faktycznie lepiej poczekać aż organizm dojdzie do siebie. Warto też od razu zacząć brać Folik, bo tabletki bardzo go wypłukują. Wiele kobiet twierdzi, że cykl zaraz po odsatwieniu jest najbardziej płodny, ale nie wiem jak to jest naprawdę. A swoją drogą, to dlaczego coraz więcej par ma problemy z płodnością? Czy to powoduje nasza kochana cywilizacja? A może to przez te tabletki, które bierzemy latami? Jutro wraca moj Misiek i zaczynamy działać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Markotka, ja raczrej stawiam na cywilizacje... Co do tabletek to w sumie nie wiem. Kiedy gin mi przeoisywał tabletki , byłam pełna obaw jaki jest skutek uboczny ich stosowania, on mnie uspokajał. Ale fakt pozostaje faktem że coraz więcej par boryka się z probleme płodności :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala po odstawieniu tabletek masz dużą szansę na ciążę mnogą, ponieważ wtedey w jajniki moż edojrzewać więcej niż jedna komórka jajowa :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja kolezanka, po odstawieniu tabsow przez rok nie mogla zajsc w ciaze...idzie do gina, prosi zeby na jakies badania ja skierowal, a lekarz jej mowi :\" COZ, TAK CZASEM BYWA PO STOSOWANIU PIGULEK\" Ona sie poryczala, nakrzyczala na niego ze wczesniej, jak jej pierwsze opakownie przepisywal, nic o tym bie wspomnial, itd., a on na to \"NO PRZECIEZ W DZISIEJSZYCH CZASACH CHYBA PANI POWINNA BYLA TO WIEDZIEC\". Niezla szuja z tego gina, co? Kolezanka pol rku pozniej zaciazyla, ale co sie strachu najadla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
..drań! Mój też nic takiego nie mówił. Miałam duży dylemat jak odstawiałm tabletki, bo co tu duzo mówić dawały mi /wtedy/ pewnośc ale nie żałuję, w grdudniu minie rok jak je odstawiłam :)!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×