Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

To mamy już: -dentystę -toksoplazmozę -cytomegalię CMV Jesli chodzi o mężczyzn to słyszałam, że dobrze jest też doać im folk. i pomyśleć że nasze pra, pra... babcie rodziły bez żadnych badań i znieczuleń, a teraz ... Kamila7 dzięki, była pyszna...uwielbiam kawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mamy już: -dentystę -toksoplazmozę -cytomegalię CMV -różyczkę Dobrze też pomyśleć o szczepieniu przciw wirusowemu zapaleniu watroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Kobietki! Dobrze, że poruszyłyście temat badań :) Ja od siebie dodałabym tu jeszcze cytologię, ogólne badanie krwi i moczu. No, to jak będziemy miały wszystkie badania to tylko pozostaje łykać folik i częstować nim partnera :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To mamy już: -dentystę -toksoplazmozę -cytomegalię CMV -różyczkę -cytologia -podstawowe badania krwi i moczu Chyba nam się tego trochę nazbiera. :) Życzę Wam miłego weekendu, do poniedziałku Pa, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka_nadzieja
Wczoraj nie mialam czasu zajrzec do kompa i dzis widze duzo nowych wpisow pojawilo sie.Fajnie ze topik sie rozrasta i zawiera tyle cennych informacji. Do anjja25 - tez jestem panikara jak Ty.O dzidzie staram sie teraz,wczesniej zabezpieczalismy sie z mezem a i tak ciagle myslalam ze moge byc w ciazy i zanim polknelam jakas tabletke to wiecznie mialam dylemat czy aby dobrze robie i nie zaszkodze dzidzi.Nie jestem jakos specjalnie uzalezniona od lekow ale mialam (i mam, ale teraz mniejsze)problemy z czestymi niestrawnosciami,pobolewal mnie zoladek itd. i musialam lykac jakies tabletki na te bole.Pozatym mam rowniez bolaca @ i pierwsze dwa dni bez tabletek przeciwbolowych nie przetrwalabym. Ostatnio kupilam sobie w aptece jakies krople homeopatyczne na niestrawnosc i mysle ze w razie czego nie zaszkodza dzidzi. Dziewczyny wiecie moze czy mozna leczyc jakos bolacy pecherz (gdybym byla juz w ciazy),bo ostatnio jakos mam z nim problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka_nadzieja
Do anjja25-tez uwazam ze moze lepiej byloby zaliczyc ,,wpadke,, bo wtedy nie myslaloby sie o tych badaniach roznorodnych,tabletkach przeciwbolowych itd. a napewno urodziloby sie ZDROWIUTKIE DZIECIATKO.(znam przyklady) Sama nie wiem.A Wy co o tym sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez tak zaczęłam mysleć , bo od tych myśli na temat badań i tego co jeszcze zrobić zanim zajde w ciążę aż mi głowa puchnie... :) Ale z drugiej strony wolę jednak świadomie sparawić aby nasze maleństwo przyszło na świat!W ten sposób mam czas aby przygotować się to tego, przede wszystkim psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25
poatrząc po znajomych to "wpadka" w 99% dała całkowicie zdrowe maluchy, poza jednym. znajoma zaszła w ciąże krótko po tym jak odstawiła tabletki antykoncepcyjne-dziewczynka urodziła się bez rączek, co gorsza nie ma barków i nie ma możliwości "przyczepienia" protez. :( W opini lekarza przyczyną takiej sytuacji była uszkodzona hormonami komórka jajowa czy coś takiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny:) ja mówie do zobaczenia:) bede dopiero jutro wieczorkiem ,bo dzis jade na uzcelnie na cały weckend do stolicy!ale jade z misiem wiec bede się starać dalej;) buziaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka_nadzieja
To straszne co napisalas Anjju25.Ale dla tej kolezanki jaki to musial byc wstrzas i tragedia..Kurcze.Okropne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszecie sobie dziwczyn sporo o badaniach dla kobiet ... ja pzed podjęciem starań zrobiłam zasadniczy błąd - mój mąż nie zrobił badania nasenia, zrobił je dopiero po 8 nieudanych cyklach .... wyniki okazały się fatalne, na szczęście trafilśmy do dobrego urologa i po miesiącu intensynego leczenie, teraz wyniki są w normie, to nasz 10 cykl starań i czekm właśnie na jego efekty :) urolog nam powiedział, że warto, żeby facet profilaktyczne zrobił badanie nasienia przed rzpoczęciem starań, jest wtedy czas, żeby ewentualnie coś poprawić ... pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anjja to faktycznie przykre co przydarzyło się twojej znajomej.... :( Kiedyś zastanawiałam się czy nie przesadzam że tak wczesnie odstawiam tabletki, ale chyba dobrze zrobiłam (teraz w grudniu mija rok od ostatniego opakowania). Co do \"wpadek\"- to jak się wokół rozejrzę, to faktycznie dzieciaki sa zdrowe. Ale to że planujemy (chyba większość na tym topiku) ciążę to mamy mozliwość zrobienia tych badań i przygotować nasz organizam to tego, jednak trudnego zadania dla naszego organizmu. I chyba tak jest najlepiej, zgadzacie się ...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pedagog, dzię ki za canną radę! A na czym polega leczenie nasienia u mężczyzny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczynki!!! milo tak poczytac o staraniach,badaniach itd:) ja jestem szczesliwwa mezatka od 1 roki i 3 m-cy;czasem mysle,ze fajnie byloby juz sie postarac o takie malenstwo,ale...no jak zwykle jakis ale jest!Mieszkamy w akademiku,ja studia koncze dopiero za 1.5 roku(bo to 6 letnie sa)w sumie moglabym sie zdecydowac na ciaze w czasei studiow,ale jest to troche ryzykownena moim kierunku,poza tym maz moj czesto wyjezdza na szkolenia z pracy.Dzis akurat wraca i jestem przeszczesliwa:)ale nie wiadomo czy znowu nie bedzie musial niedlugo wyjechac...potem ja bede szukac jakiejs pracy...no i jeszcze mieszkanie...ach! ale bede tu zagladac i patrzec jak Wam idzie:) pozdrawiam goraco!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o leczenie nasienia to wszystko zależy od schorzenia, generalnie najlepeiej iśc wtedy do urologa ... ale narazie nie zaprzątjcie sobie głowy, co robić gdyby coś było nie tak :) narazie myślcie pozytywnie, to była tylko sugestia, co jeszcze możece zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj isiss! Zaglądaj do nas kiedy masz ochotę! Ja też ciągle myślałam kiedy wybrać odpowiedni moment na dziecko. Gdyby nie ten pieroński egz w czerwcu to już bym się starała, bo z mężem mieszkamy sami!!!Kusi mnie jednak aby machnąć na to ręką i zacząć starania o dzidzię, bo nie moge się tego już doczekać ale chyba jeszcze poczekam, akurat zrobię te wszytskie badania, kontrolne wizyty u lekarza itp. a potem to już zobaczymy :) Ciekawe, która z nas obecnych na tym topiku pierwsz pochwali się dwoma kreseczkami na teściku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej już wróciłam..ale widze ze coś mało nas tu było pzrez weckend?? pzresyłam 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agusia2
Witajcie dziewczyny weszlam na wasz topik przypadkowo i pomyslalam ze pogawedze z wami :) Jasie staram tez o dzidzie to moje 2 starania czekam jeszcze tydzien i zrobie test ,slyszalam wiele opini ze jak sie duzo o tym mysli i rozmawia to mozna miec problem z zajsciem,moja kolezanka tak wlasnie robila siedziala w tym temacie po uszy ciagle tylko myslala o zajsciu i co i nic ,az wkoncu przestala o tym myslec zrobila sobie wakacje z mezem pojechali na kanary i okazalo sie ze z fasolka.do uslyszenia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny! Jak Wam minął weekend? Ja z mężęm spędziłam go w gronie rodzinnym !:) Było miło! Mam w tym tyg beznadziejny egz, nie mogę się zebrać aby przygotować się do niego.... ale musze jakoś zebrać siły! Witaj Agusia2, ja też słyszałam o tym zjawisku, o którym napisałaś... Psychika odgrywa tu barzdo ważną rolę. Dlatego lekarze często radzą młodym para starającym się aby gdzieś sobie wyjechali, odpoczęli, wyluzowali się i większość z nich wraca w trójkę z takich wakacji.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! No to po weekendzie, nowy dzień pracy. Tak to jest z tymi starankami, im bardziej się chce tym jest to trudniejsze. Jak się zabezpieczałam to się wydawało że raz tabletki nie wezmę i od razu zajdę. Teraz nie zabezpieczam się w żaden sposób od 3 m- cy, tabletek nie biorę od roku i nic. Chyba za dużo ponaopowiadałam dookoła że się staramy. Teraz każdy się ciągle pyta \"i jak tam\", \"co tam\", \"jeszcze nic?!\" A mnie szlag jasny trafia. Bo to akutat raz wystarczy i już ciężarna. Chyba trzeba mieć 15 lat i iść na dyskoteke żeby tak od razu zajść. Ludzie którzy mają dzieci z wpadki w ogóle nie wiedzą o czym mówią jak dziwią się że można ze sobą współżyć bez zabezpieczenia i nie zajść od razu w ciążę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj przydałyby się takie wakacje... Żeby tak wrócić w trójkę... Marzenia....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik współczuję żę tak wszyscy pytają Was o ciążę, to jest okropne!!! Ja postanowiłam, że jak już zaczniemy się starać to ani mru-mru nikomu! Jak już dowiem sie żę jestem w ciąży to wtedy poinformujemy najbliższych!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak chyba najlepiej, przynajmniej nie jest przykro jak wszyscy wokół się dopytują czy to już. No i może się nie zapesza... Liczę na to że w tym cyklu wreszcie się uda, to byłby najlepszy prezent na święta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asik, trzymam kciuki!!! Ja zawsze marzyłam sobie aby być w ciżąy na Święta!Uwielbiam ten moment w roku, jest wtedy taka wyjątkowa atmosfera :) Poza tym JUTRO MIKOŁAJ , mam nadzieje że przyniesie wspaniałe prezęty dla wszystkich starajacych się :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja bym chyba z wakacji we trójkę nie wróciła. I ja i mój ukochany zawsze jak mamy gdzieś jechać, to się okropnie stresujemy. Jak w tym roku wróciliśmy znad morza to byliśmy szczęśliwi, że w końcu w domu:) Więc myślę, że mi akurat łatwiej będzie zajść w ciążę w domu. Ale fakt, że lepiej o tym nie myśleć. Zająć się pracą/nauką. Wtedy też szybciej leci czas czekając na następną @.... Czy można mieć owulację jeszcze w trakcie trwania @? Bo miewam krótkie cykle (20dniowe nawet ostatnio) i temperatura podniosła mi się już siódmego dnia cyklu. Nie jestem na nic chora ani przeziębiona... Jak myślicie? :o PZDR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jana---> a czym sie tu stresowac ??? nie rozumie??? człowiek jedzie własnie po to by saie wyluzowac! odpoczac od domu i całego dnia codziennego ! a skoro sie stresujecie to po co w ogole gdzies jezdzicie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pojechaliśmy, bo lubię morze :) Ale stresuje nas spanie nie w domu, ale w obcym miejscu, jazda w pkp (nie mamy samochodu) i ogólnie zmiana środowiska. Ale chyba długo już nigdzie nie pojedziemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej J_A_N_A, tak się zastanawiałm nad tym co napisałaś i w sumie jest to możliwe, ponieważ owulacja (teoretycznie występuje na 14 dni przed spodziewana miesiączką. Jeśli to jest twój 7 dc a cykl trwa 20 dni to zgadzałoby się.... :) ale nie jestem znawcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×