Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Kamilla7

Planujące ciążę!

Polecane posty

Jak zaczynałam brać tabletki to miałam w miarę normalne miesiączki, w każdym bądź razie były w ogóle, a teraz jak robię przerwy to ich po prostu nie ma. Ostatnia przerwa jednak bardzo mnie zaskoczyła, bo nie dość, że przez 3 miesiące miałam co 28 dni to jeszcze do tego owulację co miesiąć! Ale co z tego, jak tylko zaczęłam je znowu brać, to nie dostałam @ w pzrerwie 7-dmio dniowej dwa razy z rzędu. No i sobie tabletki odstawiłam i czekam na to co się będzie działo.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25
Również planujemy ciążę na przyszły rok, zastananwiam się czasami czy faktycznie tego chcę , czy chce mieć malucha, bo moje męzi bardzo go chce, chyba jestem jakaś dziwna, ale do tej pory nie zauważyłam w sobie jakiegos instynktu macierzyńskiego-co jest ze mną nie tak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anja, spoko, ja tez nie mialam instynktu dopoki nie zaszlam w ciaze...a i to pojawil sie dopiero pozniej, niwe od razu...chociaz brak instynktu nie przeszkadzal mi w cieszeniu sie ciaza 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25
może masz rację, jak to wszyscy w koło mówią samo przyjdzie. Wiesz czego się boję? Dostają na bieżąca od koleżanki kartony "mikro" ciuszków dla malucha, mam nadzieje ze matka natura nie spłata nam figla i bedziemy mieli to maleństwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25
Póki co w styczniu idziemy do lekarza, żeby porobić wszelkie możliwe badania, wypytać o wszystkie szczegóły i zasięgnąć kilku rad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no dzewczynki to ja się powoli szykuje do tego ginia;)chociaż jeszcze teroszke czasu bo dopiero na 16.30, ale już sie stresuje od ran!!!nie lubie tych badań ginekologicznych;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie, podobnie jak Wy planuję na następny rok. Mam nieszane uczucia...raz chcem a raz nie.., do tego dochodzi strach. Jakoś nie mogę sobie z tym poradzić. Czy też czasami macie takie \"wachania\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karyn ja mam cały czas takie obawy! Chcę zajść w ciążę ze względu na problemy zdrowotne, ale z drugie strony wiem, że mogłabym jeszcze trochę poczekać, ale czekać nie chę i kółko się zamyka :) Postanowiłam, że jak zacznę od listopada przyszłego roku, to będzie już odpowiedni czas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25
wachania?? to mało powiedziane, mam stracha jak nie wiem co, wiesz czego najbardziej się boję? że przez to że np. brałam jakieś tabletki mojemu dziecku może się coś stac , nie wiem? że leki te mogły przed zapłodnieniem uszkodzić komórkę jajową co może spowodowac ze np. dziecko będzie chore... kurcze, chyba czas oczekiwania do pierwszego USG musi byc naprawdę długi......, ale to dopiero w przyszłym roku, myślimy tak o czerwcu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak pomyślałam, że chyba najlepszy sposób to iśc na żywioł! Nigdy nie myślałam, że decyzja o dziecku może być taka trudna. Uff, ale przynajmniej nie jestem sama dzięki Markotka i Anjja25. :) Mam 25 lat i myślę, że już czas na powiększenie rodziny...tylko czemu się tak boje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ten strach i obawy będą zawsze, przecież to zupełnie nowa sytuacja i nie wiemy jak się w niej odnajdziemy! Ja nie boję tyle ciąży, co porodu. Ale pewnie i tak czeka mnie cesarka (wada wzroku). A 25 lat to jak dla mnie idealny wiek, chociaż mam mniej i za rok też będę mieć mniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anjja25
jak tak dalej pójdzie, to za 1,5 roku będziemy miały "wysyp" maluchów :) no proszę kolejna 25-latka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lorelay
Mnie czeka jeszcze ponad tydzień czekania ale pewnie znowu sie nie uda...nie wiem! Na Andrzejkach wylałam z wosku becik ( dodam że, nie ja oceniałam moje dzieło, lecz postronna osoba) a mój mąż wózeczek!! Hmm...chyba pierwszy raz w życiu zaczęłam wierzyć we wróżby!No ja już sobie chyba zaczynam wyszukiwać objawów, ale wiem że to nie ma sensu bo z tymi naszymi organizmami różnie jest! POZDRAWIAM was wszystkie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lorelay nie martw się tak i staraj się ciagle o tym nie mysleć :) Pozdrawiam! Do jutra, papa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jakoś nie mam wahań, bardzo chcę mieć dziecko, już od paru lat. Cykl powoli wraca mi do normy więc nabrałam trochę nadziei :) Dziewczyny czy was też ciągnie do stoisk z dzieicęcymi ciuszkami? :) Ja je uwielbiam, ale staram sie powstrzymywać, jeszcze przyjdzie czas na zakupy... :) PZDR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jana jak widzę te malusie skarpeteczki i body to aż mam ochotę kupić :) Więc Cię rozumiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wszystkim!!!!! nie miałam czasu wejść do Was wcześniej ale juz nadrobiłam zaległości i postanowiłam coś naskrobać:) ja nie biorę tabletek anty już 11 miesięcy niestety przez te durne tablety cykl mi się strasznie rozregulował i do teraz nie mogę dojść z tym wszystkim do ładu:( więc ten mój termin @ też do końca nie jest taki pewny. Co będzie to będzie, poczekamy zobaczymy jak nie dostanę @ do 11.12 to zatestuję :) Powiem Wam jeszcze że to pierwszy cykl w który obiecałam sobie że nie będę się juz nakręcać po prostu czekam i staram się o tym nie myślec.Folik biorę już 4 miesiące do tego jeszcze falvit. Ale się rozpisałam ............:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a ile kosztuje folik??? i ile powinnam go brać???wiem ze trzy miesiace pzred ciaża,ale jak nie zajde do tej pory to andal moge go bez obaw stosować???napiszcie coś o tym:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja płacę za folik 7,80zł za 30 tabletek.Z tego co wiem nie ma przeciwskazań do brania go dłuzej niż zalecane trzy miesiące.Wydaje mi się że te trzy miesiące to minimum ,a branie dłuzej w niczym nie szkodzi. Pozdrawiam Motka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iskierka_nadzieja
Widze ze topik rozrasta sie.Fajnie. Do Anjja25. Ja tez mam podobne obawy.Tez czesto zastanawiam sie czy jak bede kiedys w ciazy (i nie bede jeszcze wiedziala o tym) i wypije jakies tabletki np. bo bedzie bralo mnie jakies przeziebienie to czy nie zaszkodze mojemu dzidziusiowi. Dodatkowo obawiam sie ze cos w mojej pracy moze mu zaszkodzic.Pracuje w laboratorium chemicznym i mam kontakt z roznymi chemikaliami.I dlatego czesto mysle o tym i boje sie zapas.Nie wiem co robic.U mnie to jakas obsesja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opłaca się kupić folik w dużym opakowaniu- 90 tabletek kosztuje ok 14zł, czyli tak jakby miesiąc brania gratis:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Też się boję w razie ciąży zaszkodzić dziecku, więc od rozpoczęcia starań (wrzesień) nie zjadłam ani jednej tabletki. Jak mnie boli głowa to idę spać. Innych bólów w zasadzie nie miewam:) Ja zapłaciłam za folik 6.80 30tabletek. PZDR!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc wszystkim :-) w styczniu stuknie 30,dzidzia w planach od kwietnia.Chcialabym wczesniej,ale w marcu mam wazna podroz sluzbowa,a latanie w ciazy chyba nie jest wskazane...Zreszta-zobaczymy,oby sie w ogole udalo...pozdrawiam wszystkie in-spe mamy :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 28 lat i jestem w pierwszej ciąży - 24tc. Też bardzo się bałam, wręcz panicznie, ale okazało się że nie ma czego. Jest w zasadzie normalnie tylko szybko się męczę i miewam zawroty głowy. To wszystko. Już się ciąży nie boję. Teraz boję się tylko porodu, ale zawsze boimy się tego czego nie znamy, więc pewnie jak przyjdzie co do czego to mi strach minie. J_A_N_A - jak Cię w ciąży zacznie głowa boleć to dopiero poznasz co to ból. Tego nie można przeczekać. Poza tym wolno brać leki na bazie Paracetamolu na ból i przeziębienie, No-Spę na skurcze ,Ranigast i Renii na żołądek, a nawet antybiotyki - ja przeszłam już dwie kuracje na pęcherz i oskrzela. W ciąży organizm się zmienia i staje się bardziej wrażliwy na zakażenia. Wszystko się łapie i to normalne. Każdą infekcję w ciąży trzeba leczyć bo nie leczenie jest o wiele niebezpieczniejsze dla dziecka niż sprawdzone leki. Np łagodna grypa w pierwszych momentach ciąży nie leczona może być przyczyną wady serca u dziecka. Nie ma co przesadzać z tym nie braniem leków. Nie wolno ich tylko podawać sobie samemu, wszystko musi zlecać ginekolog i jest ok. Ból głowy i skurcze w ciąży to norma. Ja taż planowała dziecko i nawet jeszcze chciałam poczekać. Myślałam że jak zaczniemy to trochę potrwa i będę w ciąży jak skończę 29 lat, a tu udało się za pierwszym razem. Teraz to się cieszę i już tylko czekam. Jeszcze 16 tygodni i po wszystkim. Życzę Wam dużo szczęścia i powodzenia w próbach. To bardzo śmieszne uczucie jak pierwszy raz coś się w brzuchu zaczyna ruszać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Dziewczyny! Widzę że w tych obawach co do ciąży nie jestem sama. Ja tak jak Anjja myslałam o czerwcu, ale coraz częściej mam mysli aby zacząć starania wcześniej.... jednego dnia myślę tak, drugiego inaczej-mętlik! Co do ubranek itp dla maluchów to ja UWIELBIAM takie rzeczy i za każdym razem jak jestem w takim sklepie to bardzo chcę coś kupić... Przyznam się że, ostatnio ciągle oglądam wózki np. na aukcjach w internecie, i tak sobie myśle który bym wybrała :) Ja płace zakw foliowy 5,80 zł, a za Prenatal 17,90 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agunia -GRATULACJE! Ja tez bym tak chciała tak za pierwszym razem Jak Ty!:) A przynajmniej dwi, trzy pbóby i miec maluszka w środku!!! A co do tego co opisałś o bólach głowy, infekcjach- no właśnie, to jest to czego ja się obawiam. Niestety mam taki organizm że i bez ciąży non stop źle sie czuję, mam baaardzo niskie ciśnienie i wtedy ledwie żyję! Dlatego czekam aż skończe studia bo nie wiem czy nadal chodziłabym na zajecia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamila7 - Nie bój się. Ja też mam niskie ciśnienie, a w ciąży ono jeszcze spada bo progesteron rozkurcza naczynia krwionośne żeby utrzymać ciążę. Czasami tez ledwo chodzę no i te zawroty. Najgorsze że niedociśnienia się nie leczy. Poprostu można zemdleć, ale to nie jest groźne, a w ciąży normalne. Ja jeszcze mimo niskiego ciśnienia nigdy nie zemdlałam ale słabo mi się czasami robi. Lekarz mówi żebym piła kawę (jedną dziennie i ze śmietanką), lampkę wina np. I śmieje się że statystycznie to tacy z niskim ciśnieniem żyją dłużej. Teraz w ciąży mam 110/65 czasami niżej i zaczynam się powoli przyzwyczajać. Nie chodzę tylko nigdzie sama i jak mi słabo to siadam żeby brzuchem nigdzie nie uderzyć. Ale jakoś to przeżyję a po porodzie wszystko wróci do normy podobno. 16 tygodni to już nie tak długo, a może córeczka będzie bardziej niecierpliwa. Życzę Ci powodzenia i nie bój się. Lekarze Ci pomogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Agunia!:) A jakie miałaś ciśnienie przed ciążą bo ja mam zwykle 90/70 to jest maximum! Ja źle się czuję to spada do ok 85/68 tak było ostatnio. Poza tym boje sie pić kawe mimo iż bardzo lubie jej smak bo często po wypiciu zaczynała mnie okropnie bolec głowa!I co tu robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×