Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość tralalalalala
Ty tak to sobie tlumaczysz. Czy myslisz ze jezeli ktos modli sie przed obrazem DO BOGA, nie modli sie w duchu. Ja powiem na swoim przykladzie modlac sie przed obrazem DO BOGa nie mam caly czas otwartych oczu, by skupic sie na modlitwie zamykam je, obraz jest pomocny na poczatku . Nie kazdy jest tak idealny jak ty Nicki :P Po drugie Nicki nie oceniaj czyjejs modlitwy gdyz nie wiadomo ktora sie podoba Panu. Nie widze wyraznego zakazu Pana w tym tekscie o ktorym wspomnialas droga Nicki. To mozna podciagnac pod to ze wszystko interpretujecie na swoj sposob. Tak jak slowo "powstrzymaj sie od krwi" do "transfuzji krwi" ktora ratuje zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tralalalalala
a co do Prawdy czyli studium bibli nie wiem Czy Panu Bogu podoba sie nadinterpretacja bibli, ktora czasami czynicie. (nie bede przytaczac przykladow dosc ich padlo na tym topicu. )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważasz że zakaz z księgi Wyjscia nie jest wyraźny? z Izajasza nie jest wyraźny? a wiele innych też nie sa dla ciebie dość wyraźne? nie twierdze że jestem idealna, ale nieuważam obrazów za warunek konieczny do modlitwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nicky: Piszesz, ze Wyjścia 20:4,5 zawiera zakaz sporządzania wizerunków by sie im kłaniać. Zgadza sie. Ale w tej samej ksiedze, w tym samym kontekscie objawienia na Synaju, Bog nakazal sporzadzienie arki przymierza i dal dokladne instrukcje sporzadzienia na niej 2 cherubow- czyli wizerunkow 2 aniolow. (por. Wj 25, 10-22). Wiec jak to jest? Najpierw zakazuje sporzadzania wizerunkow, a potem sam nakazuje? Potrafisz to wytlumaczyc? I na dodatek arke traktowano jak samego Boga! I nie ma ani jendej wzmianki o tym, ze Bogu mogloby sie to nie podobac! I jak to sie ma do przykazania o zakazie wizerunkow i klanianiu sie przedmiotom? Czyzby Bog nie wiedzial, co nakazal ludowi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz do darow Ducha sw.: Wnioskuje, ze u was z czyms takim spotkac sie nie mozna. Dziwna to arumentacja, ze skoro dary Ducha sw. byly wypraszane przez apostolow i oni juz nie zyja, to nie ma juz darow. Czy masz obietnice Jezusa za az tak ograniczona? To widze, ze wierzysz bardzo we wszechmoc Boza. A gdzie to Jezus uzaleznia otrzymanie darow od posrednictwa apostolow? MOzesz podac jakis cytat? Czy jesli w NT czytamy, ze chrztu udzielali tylko apostolowie i oni juz nie zyja, czy slusznym jest zatem dalsze udzielanie chrztu? Mysle, ze moje pytanie jest jak najbardziej sluszne, gdyz w przytoczonym przeze mnie fragmencie jest mowa o tym, ze najpierw chrzest, a potem dary Ducha sw.- wszystko ze soba polaczone. Dlaczego wiec udzielacie chrztu- uwazacie sie za apostolow? We fragemncie z Hbr 2,2-4 nie ma nic na potwierdzenie twojej teorii. Picie trucizny i branie wezy do rak nie mialy byc UDOWODNIENIEM\" wiary- chyba sie ze mna zgodzisz, ze byloby to zwykle branie Boga na probe? Czyli brak wiary! Ale, jesli nie wiesz, to owszem, zdarzyl sie i taki wypadek (nie celowy- nie mial on za zadanie udowadniac czegokolwiek!): Dzieje Apostolskie 28:3-6 \"Kiedy Paweł nazbierał wielką naręcz chrustu i nałożył do ognia żmija, która wypełzła na skutek gorąca, uczepiła się jego ręki. Gdy tubylcy zobaczyli gada, wiszącego u jego ręki, mówili jeden do drugiego: Ten człowiek jest na pewno mordercą, bo choć wyszedł cało z morza, bogini zemsty nie pozwala mu żyć. On jednak strząsnął gada w ogień i nic nie ucierpiał. Tamci spodziewali się, że opuchnie albo nagle padnie trupem. Lecz gdy długo czekali i widzieli, że nie stało mu się nic złego, zmieniwszy zdanie mówili, że jest bogiem.\" Jak poczytasz zywoty swietych, znajdziesz wiecej takich przykladow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻE CO UJMOWANE KSIĘGI ST ??????? a ja myślę---> moze dowody najwpierw a potem takie głupie oskarżenia o ile pamietam to ANNA1982 kiedyś podawała tu wykaz ksiąg Biblii Tysiąclecia w których były księgi apokryficzne-moze ty masz to wydanie-bo one wcale nie należą do kanonu ksiąg natchnionych podaj dokładnie które są ujęte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agi
witam wszystkich.przepraszam za moje tak nagle znikniecie ,ale jestem swierzo po przeprowadzce i roboty w domu pelno a poza tym nie zawsze moge mojego syna odseparowac od kompa,teraz jest w szkole wiec korzystam z okazji.Aga juz odpowiadam na Twoje pytania z dnia30.05.13:23 powtarzalam Ci z uporem maniaka ze to Bog decyduje co mozna a co nie mozna jesli nakazal uczynie tych herubow to byly JEGO SPRAWA!BO to Bog decyduje co mozna a co nie mozna.Jednak nikomu nie nakazal sie modlic do tych herubow1albo przez tych herubow.tak samo sprawa dotyczy weza miedzianego i izlaelici mieli dokladnie uczynic tak jak im Jahwe nakazal to bylo warunkiem ich przezycia ,sluchanie i wykonywanie dokladnie tego co Bog nakazal.jeszcze jedno; mowilam juz ale sie powtorze.wszystkie te rzeczy ktore sie znajdowaly w arce sluzyly i byly poswiecone dla Pana,dlatego nikt nieczysty niemogl sie ich dotykac by nie zginal: w oczach Stworcy byly one swiete i tak tez mieli do tych rzeczy podchodzic izraelici,bo poswiecone Panu. I bynajmniej sobie nie zaprzecza bo co sie stalo gdy mojzesz zszedl z gory synaj a jego lud uczynil sobie bozka?jak zareagowal Bog?wytracil tych ludzi za uczynienie sobie tej ochydy. A WAM kto kazal uczynic obrazy, rzezby.krzyze i sie przez nie modlic?nie pisze do "nich" ale przez nie!TO JEZUS JEST NASZYM POSREDNIKIEM I INACZEJ JAK PRZEZ JEZUSA NIE MOZEMY SIE ZWRACAC DO Jego Ojca!no tak zapomnialam wy macie jeszcze posredniczke wasza marie i jak pamietam modlitwy koscielne to jak to bylo?"BRAMO NIEBIESKA MODL SIE ZA NAMI;WIEZO Z KOSCI SLONIOWEJ MODL SIE ZA NAMI"ITD ITD......macie bardzo duzo posrednikow kto wam to wszytsko powymyslal? a moze to maria oddala zycie za rodzaj ludzki?moze to brama niebieska ma sie modlic za nas i wstawic sie za nas do Boga?nastepnie w swoim poscie odeslalas mnie do 1kor.12 :8-11 cytuje:"na przyklad jednemu jest danapoprzez ducha mowa madrosci,drugiemu mowa poznania,wedlug tego samego ducha,innemu WIARA!innemu dary uzdrawiania przez tego samego ducha,innemudzialania poteznych czynow,innemu prorokowanie,innemu rozeznawanie natchnionych wypowidzi,innemu jezyki a innemu ich tlumaczenie.ale wszystkich tych dzialan dokonuje jeden i ten sam duch kazdemu z osobna".i Ty stwierdzilas na podstawie tych wersetow ze kazdy otrzymuje po jednym darze ducha swietego?czyzby uczniowie Jezusa nie wszyscy mieli WIARE! tylko ci wybrani?albo poznania?raczej Pawlowi chodzilo o to ze rozne osoby pelnia rozne funkcje w zborze!i tak to nalezy rozumiec bo wszyscy ci ktorzy otrzymali dary ducha byli prorakami takze!potem powiedzilas ze to zadne odkrycie ze twojego jezyka nikt nie rozumie nawet ty sama i odeslalas mnie do1kor,14roz.A gdzie tam pisze ze modlacy sie do Boga w obcym jezyku nie rozumie co mowi?ja sie nie doczytalam w kazdym badz razie,a o czym jest ten rozdzial ? a no o tym jak to pawel zacheca osoby mowiace jezykami by prorokowali .inaczej by tym samym glosil14 werset"TAK I WY JESLI SWYM JEZYKIEM NIE WYPOWIECIE MOWY LATWEJ DO ZROZUMIENIA;SKAD BEDZIE WIADOMO CO SIE MOWI?bedziecie w gruncie rzeczy mowic w powietrze"16"natomiast jesli ty wyslawiasz darem ducha jakze ktos zajmujacy miejsce zwyklego czlowieka powie amen na twoje dziekczynienie,skoro nie wie co mowisz i pawel sam o sobie mowi,11"dziekuje bogu, ze mowie wieksza liczba jezykow niz wy wszyscy"z tego wniosek takze ze pawel nie tylko mial dar mowienia JEZYKAMI ale takze uzdrawiania,prorokowania czyli wszytskiedary ducha naraz ,pytanie dlaczego pawel skierowal ten list do zborow w Koryncie,to bedzie odpowiedz na twoje pytanie "gdzie wyczytalas ze apostolowie uzywali jezykow do gloszenia?"a wiec caly ten podany przez ciebie roz14 zacheca osoby namaszczone duchem by prorokowaly tym samym glosily!a nie zeby tylko uzywaly obcych jezykow do modlitwy z Bogiem!a dlaczego zebrani zydzi ich nie rozumieli? bo jakze mogli rozumiec obce jezyki oni mieli isc glosic do narodow!i dalej ten rozdzial takze i dalsze rozdzialy mowia o tym jak poprzez ich gloszenie przylanczalo sie do nich mnostwo ludzi werset41"OCHRZCZONO WIEC TYCH KTORZY OCHOCZOPRZYJELI JEGO SLOWO;A TEGO DNIA ZOSTALO PRZYLACZONYCHOKOLO TRZECH TYS DUSZ"46werseti dzien w dzienwciaz jednomyslnie przebywali w swiatyni .....47wyslawiajac Bogai znajdujac laskeu calego ludua jehowa codziennie przylanczal do nich dostepujacych wybawienia"I tak jeszcze dla uscislenia podaje ci werset z dziejow apostolskich 2:4-8na dowod ze ludzie rozumieli mowe mowiacych jezykami!"gdy WZYSCY!zostali napelnieni duchem swietym i zaczeli mowic roznymi jezykami tak jak duch dawal im sie wypowiadac 5 a w jerozolimie mieszkalizydzi ,ludzie bogobojni z kazdego narodu pod niebem 6 gdy wiec rozlegl sie ten glos zeszlo sie owe mnostwo i wszyscy byli oszolomieni,kazdy bowiem slyszaljak mowiono w jego jezyku" byli zdziwienii pytali 8"jak to sie zatem dzieje ze kazdy z nas slyszyswoj wlsny jezyk,ktory zna od urodzenia!i dalsze slowa mowia juz o tym jak to pawel glosil i inni czego efektem bylo ze Bog codziennie przylanczal osoby dostepujace wybawienia 47werset. i czy po tym wszystkim nadal mozesz twierdzic ze masz dar mowienia jezykami? czy robisz jakis uzytek z tego Twojego otrzymanego daru? odpowiem za Ciebie.NIE!bo jak? jak Ty nie wiesz co mowisz,pewnie nawet Bog nie rozumie Twojego belkotu.to wszytsko na dzis.spadam a Ty sie troche zastanow dziewczyno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to nie aga tu belkocze
a nawet jesli to przynajmniej oddziela ten "belkot" enterami, ze sie lepiej czyta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to raz. Po drugie odsyłam do słownika terminów literackich, do hasła \"metafora\". Może to wyjaśni \"bramy niebieskie\" i \"wieże z kości słoniowej\". Jeśli nie, to trudno, dla człowieka z przeciętnym ilorazem inteligencji nie stanowi to problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o kurde
dziewczyno, czy chlopcze straszny (uzyje Twego slowa) belkot z tego wyszedl Jestem neurtalna nie trzymam ani jednej ani drugiej strony, czasami podczytuje ale tego nie da sie czytac. Czy nie umiesz inaczej pisac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do a ja mysle
a w jakim innym przekladzie biblii znajduja sie te ksiegi?warszawska,wojka,poznanska takze apokryfow nie zawiera .Bo nie byly one zawarte w pierwszych kanonach biblii.Sory za moj belkot,musialam sie spieszyc, obiad gotowac.A ty co mnie tak krytykujesz,widze ,ze nie masz nic innego do dodania tylko wytykanie moich bledow.Zeby ludzie tylko takie bledy popelniali,swiat bylby piekny!aha i o jakiej metaforze mowisz?Czy nazywanie Marii oredowniczko,posredniczko to tez metafora?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do bardzo proste
Ty najwidoczniej masz bardzo wysoki iloraz inteligencji dlatego reszta pospolstwa to dla Ciebie cholota!brawo!inteligentni gora!pobozna z Ciebie owieczka!,a jaaaaaka oczytana!nawet zna slowo "metafora"wow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Nicki1
mam do Ciebie pytanie,ale to tak prywatnie czy moglabys sie do mnie odezwac na meila?tylko potem potwierdz, jak napiszesz,ze to Ty napewno na forum.moj adres calineczkafoto1@wp.pl.pliss to dla mnie wazne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Calineczko, ja takze na przyszlosc prosze o posty, ktore beda bardziej przyjazne czytelnikowi- jakas struktura, nowe mysli w nowych akapitach.... Bo naprawde tego slowotoku czytac sie nie da. Sprawa czynienia podobizn: Tak, Bog decyduje sam o wszystkim, ale sobie nie zaprzecza! NIkomu nie kazal sie modlic przez cheruby (jak widzisz pisane przez CH)- wszystko sie zgadza. Ale nie mozesz twierdzic, ze Bog zakazal ogolnie sporzadzania wizerunkow! Jesli sam nakazal sporzadzienie cherubow, weza miedzianego, to chyba sie ze mna zgodzisz, ze nie potepial wszystkich podobizn? Mam racje, czy nie? W drugim przykazaniu jest wyraznie mowa o tym, ze Bog nie zyczy sobie, zeby Izraelici mieli innych bogow obok niego, ani nawet, zeby mieli ich podobizny (traktowane jako talizmany). Bo nawet posiadanie figurki bozka bylo asekuracja \"na wypadek, gdyby JHWH nie pomogl\". Natomiast te podobizny, ktore JHWH nakazal sporzadzic, mialy miejsce z JEGO kultem i jako takie, byly dobre. A moze powiesz, ze to, przez co Izraelici czcili Boga bylo zle? Chyba sie nie bedziesz ze mna klocic, ze Izraelici oddawali czesc arce przymierza? A wiec klaniali sie tez przed aniolami. Jesli bys byla przy tym obecna, to bys stwierdzila, ze sie modla do tych aniolow, bo ich podobizny byly widoczne na arce. A przeciez obie wiemy, ze Izraelici oddawali czesc Bogu, a nie aniolom. Podobnie sprawa sie ma, jak katolik modli sie przed obrazem Jezusa- tak samo nie modli sie do plotna, ani do farb, ale do osoby, ktora jest wyobrazona. Chyba nie trudno to zrozumiec? Poruszylas temat cielca pod gora Synaj. Zapewne nie uszlo twojej uwadze, ze Zydzi znajdowali w tym czasie akurat opuscili Egipt, w ktorym sie zasiedzieli na 400 lat. I wlasnie zainspirowani bozkami egipskimi postanowili sobie ulac cielca (na byka nie starczylo juz zlota), ktory (jak wiesz lub tez nie) byl wyobrazeniem boga Apisa! I tego wlasnie dotyczylo 2. przykazanie- zakaz czczenia obcych bogow lub czynienia ich podobizn. Wiec to logiczne, ze Mojzesz sie zdenerwowal! (NIe denerwowaly go natomiast cheruby) Pytasz, kto nam kazal uczynic sobie krzyze i sie przez nie modlic? Odpowiem ci, jak mi powiesz, jaka religie tutaj reprezentujesz. :) Jesli twierdzisz, ze brama i wieza ma sie za nas modlic, to nie wiele zrozumialas....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Calineczki cz.2: Teraz bedzie o darach Ducha sw. : Pisalas, ze apostolowie otrzymali wiecej niz jeden dar Ducha sw. Wg Ciebie KAZDY powinien dostac wiecej niz jeden. A jesli ja nie mam wiecej, to moj dar nie jest prawdziwy.... Bardzo dziwne rozumowanie. To dla twojej infomacji- mam tez dar wiary, ktory sama uwzglednilas. Czyli wszystko gra, nie? Jedyne co chcialam napisac to to, ze jeden dostaje wiecej, inny mniej. Np. ochrzeczeni prozelici otrzymywali tylko dar jezykow- o innych darach biblia nie wspomina. A wiec nie liczba darow swiadczy o ich autentycznosci, ale OWOCE ich dzialania! A powiedz, gdzie ty to wyczytalas, ze wszyscy, ktorzy otrzymali dary Ducha byli prorokami? Pozwol, ze przytocze ten fragment- dla jasnosci: (1Kor 12,8-10) \"Jednemu dany jest przez Ducha dar mądrości słowa, drugiemu umiejętność poznawania według tego samego Ducha, innemu jeszcze dar wiary w tymże Duchu, innemu łaska uzdrawiania w jednym Duchu, innemu dar czynienia cudów, innemu proroctwo, innemu rozpoznawanie duchów, innemu dar języków i wreszcie innemu łaska tłumaczenia języków\" Chyba sie ze mna zgodzisz, ze pisze tu, ze JEDEN ma dar prorokowani, a DRUGI np. jezyki? Wiec skad teza, ze kazdy byl prorokiem? Twierdzisz dalej, ze mowiacy jezykami rozumieja co mowia? To dlaczego maja sie modlic o dar tlumaczenia? (por. 1Kor 14,13-14) Jesli ktos wie co mowi, to chyba nie potrzebuje juz daru tlumaczenia tego. Mam racje? A apostol wyraznie radzi, zeby sie o taki dar modlic! Wniosek taki, ze mowiacy jezykami NIE rozumieja tego, co mowia! Mowisz, ze prorokowanie i gloszenie to to samo? To sie grubo mylisz. Zarowno jedno jak i drugie nie ma z darem jezykow nic wspolnego. PO tym wszystkim nadal twiedze, ze mam dar jezykow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agi
nie aga, nie zgodze sie z Toba!nigdzie w biblii nie znajdziesz slow Pana Boga ,iz kazal oddawac czesc albo poklon samej arce badz tez cherubom tam umieszczonym, ale jeszcze z innego powodu arka byla czyms szczegolnym dla Izraela;w 2Moj25:22 jest napisane:"i tam bede do ciebie przybywal i bede z toba rozmawial ZNAD POKRYWY SPOMIEDZY DWOCH CHERUBOW,ktore sa na arce swiadectwa,o wszystkim co ci nakaze dla synow izraela"dlatego cala arka wraz z tymi cherubami i jej zawartoscia, miala tak ogromne znaczenie,nad arka byla chwala Boza dlatego tez utrata tej arki byla rownoznaczna z utrata chwaly Bozej i jego blogoslawienstwa.I jeszcze raz powtorze,co Bog kazal uczynic to jest zapisane w bibli,a czego nie nakazal to rowniez jest zapisane w bibli!i jeszcze raz sie powtorze,naszym JEDYNYM posrednikiem jest JEZUS!nikt inny ani Nic innego!pytasz w jakiej religii jestem?jestem niestety oficjalnie katoliczka,ale calym sercem i umyslem jestem ze SJ.Nie moge byc SJ bo pale papierosy,ale jak sie z tym obrzydliwym nalogiem uporam to moim pragnieniem jest zostanie chwalca Boga Jehowy!tylko mieszkam teraz w innym miescie i nie znam tu prawie nikogo,wiec bede czekac na nich wytrwale.A czy Ty agus nie jestes przypadkiem zakonnica?bo tak jakos od poczatku mam takie wrazenie.Mialam wczesnie doczynienia z siostrami zakonnyni,jedna z moich dawnych znajomych niestety, dostala do glowy i jest juz okolo 6lat w zakladzie zamknietym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Calineczko, nie jestem przypadkiem zakonnica, wiec twoje wrazenie Cie myli. Moje zas wrazenie nie mylilo mnie zupelnie. Mialam Cie za prozelitke u SJ i faktycznie nia jestes. Wynika to z tonu, w jakim do nas wszystkich tutaj przemawiasz. :) Oczywiscie, ze Bog nie nakazal oddawania czci arce czy cherubom. A czy ja cos takiego napisalam? Faktem jest jednak, ze Izraelici to robili, a Bog ich za to nie pokaral. I to Bog nakazal wykonanie podobizny. Wniosek dla mnie jest jeden: Bog zabranial wykonywania podobizn obcych bogow i ich czczenia. Sam zas nie mial nic przeciwko podobiznom uzytym do Jego kultu. Jak bedziesz miec mocniejsze argumenty na poparcie rozdzielenia 2. przykazania, pogadamy dalej. Poki co czytam w kolko jedno i to samo. Juz mnie to nudzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze krotko do pytania \"a ja mysle\": Ksiegi, o ktorych pisala znajduja sie np. w biblii tysiaclecia, warszawsko-praskiej, poznanskiej, wujka, a takze w niektorych wydaniach poznanskiej. Calineczko, zanim wyslesz posta, sprawdz, czy masz prawidlowe infomacje, gdyz biblie przez ciebie wymienione zawieraja wspomniane ksiegi. Mylisz sie rowniez twierdzac, ze pierwsze kanony biblii ich nie zawieraly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do agi
prawda jest jedna aga,ze nic nie rozumiesz i Nie zrozumiesz puki nie bedzie Ci dany jeszcze jeden dar,pokora!tak sobie mysle,ze moze poszukaj jakich jezykoznawcow bo byc moze odkrylas nowy jezyk i trzeba by to bylo zakatologowac,a Moze znajdzie sie jakis narod,moze jaka wyspa,na ktorej ktos mowi Twoim jezykiem i bedziesz mogla wykorzystac swoj dar bo inaczej pozostaje bezuzyteczny!szkoda czasu na wypowiadanie sie tutaj.Tu sie tylko krytykuje Swiadkow.A swiadkiem jeszcze nie jestem,studiowalam biblie dlugo to wszystko!a Ty sobie mysl i mow co chcesz.Spadam z tad bo tylko czas trace.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga Calineczko, Ja Ci moja droga wszystko udowodnilam w Pismie sw., a ty dalej swoje, jakbys nawet nie przeczytala, albo nie zrozumiala co napisalam. ... Mam nadzieje, ze jak bedziesz chodzic od drzwi do drzwi, inaczej bedziesz rozmawiala z ludzmi. Bo przemawiajac z taka agresja i pogarda nikogo nie zwerbujesz. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nikolletta
Prosze was kobiety o odrobinę zyczliwości do siebie.Myślę ,że rozmawiając na tematy nauk zawartych w PŚ nie mozna wypowiadać się w taki sposób w jaki wy to robicie.Wszystkie bywacie aroganckie a momentami chamskie.Dziewczyny opamiętajcie się.Bóg nie chce ,aby jego pisma były powodem zażartych sporów i nienawiści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytywacz
pokory to bynajmniej nie adze brakuje. Nie wiem w ogóle po co te wrzaski, jeden modli się patrząc w niebo, inny gapi się na ścianę, a inny na obrazek. Wielka mi różnica. Dopóki modlą się do tego samego Boga to chyba jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytywacz
a w ogóle to się turlam ze śmiechu jak czytam że ktoś jest "niestety oficjalnie katolikiem" błehehehe z twoimi poglądami katoliczką to ty na pewno nie jesteś ani oficjalnie ani nieoficjalnie. Dla twojej informacji masz adres centrali SJ ul. Warszawska 14 05-830 Nadarzyn wystarczy napisać żeby ci podesłali braci z lokalnego zboru bo nie wiesz gdzie szukać i skończy się wytrwałe czekanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co, aż mi się czytać tego nie chce, co się zrobiło z tym topiciem? Przykro mi, że osoby opowiadające się za SJ wypowiadają się w taki arogancki sposób-wogóle wszystko już sie tu do bani zrobiło. Jeżeli ktoś będzie miał pytania to moje gg jest pod nickiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejmy nadzieje, ze Calineczka juz sie tutaj wiecej nie pojawi, bo faktycznie wprowadzila nieprzyjemna atmosfere, wyzywajac wszystkich, ktorzy mieli inne zdanie od niej.... Ale moze podyskutujemy dalej? Na obecnej stronie mamy az 3 tematy czekajace na przedyskutuowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ALIAS* Jak widać sprawa dotycząca podziału przykazań, jest tu ważna i nie tyjko ja ją drążę. Odpowiedzcie na bardzo celne moim zdaniem pytanie AGA1979 dotyczące Herubów i może jeszcze na podobną kwestię uczynienia przez Mojżesza podobizny węża, który miał chronić Izraelitów przed śmiercią od ukąszenia. Po prostu czepiacie się tego rzekomego podziału i ukrycia przykazań. Nie chcecie przyjąć do wiadomości tego, że nikt z KK nie modli się do krzyża, ani do obrazka. Równie nie przekonujące są Wasze argumenty przeciw transfuzji krwi (i co gorsza, mogą prowadzić do śmierci człowieka, a przecież życie jest naszym najcenniejszym darem) Wiem, że życie wieczne jest cenniejsze, ale Bóg nie wymaga od nas byśmy tracili życie ziemskie ze względu na literę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na poczatek prosze o cierpliwośc - sesja, egzaminy - troche zrozumiena ;) księgi o któych mówicie pojawiły sie stosunkowo niedawno w Biblii Tysiaclecia. kiedy dokładnie musiałabym poszukać. a tak z czystej ciekawości. kto i kiedy spisał te ksiegi? bo dla przykładu gdy czytam księge Mateusza wiem że pisarzem był Mateusz a spisywanie ukończył ok 41roku n.e., księge Rut spisał Samuel ok. 1090 r p.n.e.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to znaczy, ze ksiegi deuterokanoniczne pojawily sie w Biblii Tysiaclecia niedawno? BT wydawana jest od 1965- to od kiedy zawiera ksiegi deuterokanoniczne? czy nie czasem od samego poczatku, czyli od 1965?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku Aga. powiedziałam ze znajde. nie pamiętam - nie chce zmyślać. ale było to STOSUNKOWO niedawno. całkiem mozliwe że mi właśnie o ten 1960 chodzi, ale serio nie pamiętam - jak znajde to napisze. a teraz wracam do całek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×