Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość no oni to mają
wyczucie chwili ihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam.....................
. i tu pojawia sie pytanie - skoro śJ rzeczywiście chcą żyć w zgodzie z Biblią i to jest dla nich najważniejsze - skąd te ataki? Czemu pod wpływem tak wyrazistych dowodów, że trwają w błedzie - nie modyfikują swych przekonań? nie weryfikują poglądów? Z tych samych powodow dla ktorych nie weryfikuj·a swoich pogladow np katolicy. Katolikom tez mozna w nieskonczonośc podawać wersety biblijne i pokazywac, ze ich wierzenia nie są zgodne z Biblia, a oni i tak nie uwierza. Beda uparcie twierdzic, ze to oni maja racje, a nie dyskutant. Czy w ktoryms miejscu Biblii mozna przeczytac o Marii to co glosza katolicy? Czy w ktoryms miejscu Biblii przeczytamy, że do Boga nalezy sie modlić przez kolejnych świetych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do czytam....
oczywiście nie masz racji, ponieważ katolicy nie uznają Biblii za JEDYNE źródło swojej wiary i nigdzie nie twierdzą, że jest inaczej. Mają swoich świętych, objawienia, Papieża - i przede wszystkim mają kilkutysięczną ( bo 2 to kilka...) tradycję, która wzbogaca ich wiarę o kolejne prawdy, elementy. I wbrew temu co twierdzisz, nie trwają w zaślepieniu, ale przyznaja, że wiele w tej religii to elementy pozabiblijne - w rózny jednak sposób z samą Biblią związane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam
a w którym miejscu Biblii mogę sobie poczytać o ciele Kierowniczym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do.......do czytam....
bardzo mądrze napisałaś, Mamy świętą Biblię katolicką i świętą Tradycję. Zawsze o tym głośno mówimy i nigdy nie było inaczej. Często powołujemy się na Ojców Kościoła pierwszych wieków. Oprócz Biblii, która jest najważniejszym elementem łącznie z Tradycją, wielką kopalnie widzy stanowią właśnie pierwsi chrześcijanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość protestanko aż z daleka cie
czuć wydaje mi się, że protestanci trwają w ogromnym zaślepieniu, dopiero co poruszany był temat - to jest Ciało moje- słowa Chrystusa /u was EMBLEMATY/ chyba to najlepszy przykład , że zakłamujecie słowa mojego Zbawiciela. Do sekty was nie porównuje, ale upłyciliście Biblię uważając się za wybranych. Zdecydowanie bliższy prawdzie jest kościół prawosławny, bo nawet nie ma tyle odłamów co protestancki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
NIE WIEM OJ OJ CZY TP O CO TOBIE CHODZI? NIE JESTEM SJ BO ZAPEWNE TO MIAŁES NA MYSLI I SPÓJRZ NA WYPOWIEDZI SWOJE I KOLEGÓW ( NIEKTÓRYCH) OBRZUCACIE ICH ( SJ ) BŁOTEM A SOLANSZ ( NIE CZYTAŁAM WSZYSTKICH POSTÓW ) PISZE : TO JEST DOBRE POCZYTAJCIE ..... O CZYM TO SWIADCZY? O MIŁOSCI DO BLIZNIEGO? A SKĄD TE FRAGMENTY KTÓRE PRZYTOCZYŁA Z RĘKAWA ( DLATEGO PODAŁAM PRZYKŁAD PLAYBOJA ) A WY WSZYSTKO OKRĘCACIE , PRZEKRĘCACIE BYLE BY WYSZŁO NA WASZE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karolinkaa ależ ja do Ciebie nic nie pisałam chyba pomyliłas nicki. Mówisz ze solansz podała przykłady z rekawa, a ja widze ze przy kazdym sa przypiski skad te cytaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
LUDZIE spójrzcie na temat topiku !!! wiara jest sprawa duchowa i indywidualną każdego człowieka . Dlaczego nie czepiacie się ateistów tylko ludzi którzy kochają Boga tak samo jak my !!! a może o wiele bardziej !!! spójrzcie na to z innej strony - jest tyle wyznan , tyle religii na świecie i zapewne ktoś ma racje a ktoś sie myli ale teraz tego nie rozstrzygniemy !!!! każdy bedzie trwał przy swojej wierze i to jest logiczne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
to ze Sj cieszą sie z wojny to skąd ? totalna bzdura

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hao
temu poswiecilam 2 godziny czytania i mnie zszokowalo,to pedofile i gwalca dzieci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
hao -----> słucham ????? stanowczo przesadziłas !!! wiesz jestem katolikiem ale podam przykład pedofila : pewien poznanski biskup kilka lat temu ( moze dwa) dokładnie nie pamiętam ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam.....................
No i nie mowilem?:D Napisałem kilka slow prawdy o katolikach i juz sie rzucaja. hehehehe. Juz sie wypieraja. Nie, skąd. Oni prawdziwie wierza. Ich tradycje maja tyle wspolnego z Biblia ile kota z warczeniem. Ale niech no ktos sprobuje powiedziec im prawde. Dlaczego widzicie źdżblo w oku u swiadkow Jehowy, a belki w swoim nie widzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hao
nie o to chodzi,o to ze oni tam maja swoje sady i musi byc conajmniej 3 swiadkow tego by mogli sie tym zajac,a u nas wystarczy ze dziecko powie to rodzicom a oni policji,ŚJ nie uznaja sadow,tylko robia swoje!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam.....................
hao Co? A wśrod katolikow to pedałów nie ma? A morderców i zlodziei tez nie? Czemu nie wspominasz o tym co sie dzieje w seminariach duchownycj. Tam to doppiero seks odchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hao
przeczytajcie to najpierw a potem podyskutujmy!ja tez kiedys uwazalam ze sa wporzadku,a po tym zmienilam zdanie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam.....................
hao Gdzie ty te bzdury wyczytalaś? Z czym katolik leci na policję, a świadek Jehowy nie? Sądom u świadkow Jehowy podlegaja zasady wiary. Pospolite przestepstwa sa rozstrzygane przez sądy. Myslisz, że sJ sa ponad prawem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
hao----------> naprawdę niewiele wiesz , a nawet nic prawdziwego nie wiesz o SJ !!! wszystko co najgorsze spędzacie na nich ( Sj ) ale spójrzmy na siebie ( katolików ) !!! nie chce wymieniac tego wszystkiego , bo mi wstyd...................

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
hao---------> gdzie przeczytałas? gdybym czytała i wierzyła we wszystko co w internecie bądz w jakichs dziwnych gazetach to chyba wylądowałabym w wariatkowie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
przeczytała i uwierzyła , a może hao badz niewiernym Tomaszem i przekonaj się jacy to ludzie a potem napisz na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dawna członkini
uważam, terz po czasie jak znam ich wielu i należałam do organizacji że są największymi hipokrytami jakich znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
dlaczego hipokrytami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hao
dla mnie to sekta i mam prawo do swojego zdania,zyje w wolnym kraju gdzie jest wolnosc i swoboda wypowiedzi!gdyby ktos z nich zgwalcil wasze dziecko to nie bylybyscie tak za nimi-a poza tym jestem ateistka!bo katolicka wiara tez pozostawia dla mnie wiele do zyczenia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czytam.....................
hao a co? Jakis swiadek Jehowy zgwałcil ci dziecko?:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
hao--------> oczywiscie ze masz prawo do własnego zdania , ale nie należy kogos posądzac od rzeczy ( plotek) gdzies zasłyszanych bądz przeczytanych . Ja uważam ,że osądzac bedzie nas Ktos inny a nie człowiek - człowieka . dlatego szanujmy czyjes poglądy i wierzenia i nie oceniajmy na podstawie " sąsiadka mówi do sąsiadki" . Jesli twierdzicie ze Sj mylą sie to przedtstawmy im dowody na to bo przeciez z miłosci nie chcemy by tkwili w kłamstwie i to samo dotyczy odwrotnie ( czyli SJ pokazują np katolikom )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekcarze
zawsze tak jest, że kto jest w sekcie jest ślepy na wołanie innych. Poczytajcie waszą historię, chyba to już powinno wystarczyć. Skoro Jezus jest dla was mniej wążny niz Bóg, to nie ma o czym gadać. Zacznijcie się przygotowywać na kolejny koniec świata, ale wasz .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
sekcarze----------> po pierwsze nie koniec świata a po drugie jestes szyderczy ( próbowałes z nimi rozmawiac , że sa w błedzie? ) napewno nie !! ale to wysmiwania się to jestes pierwszy ( a ) ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolinkaa
piszesz , że jesli ktos jest w sekcie jest ślepy na wołanie innych -- a postaw sie w iinej sytuacji- wołąją do Ciebie SJ , mówią ze jestes w błędzei a Ty dalej w tym tkwisz - i co Ty na to ? przecież tez jestes Ślepy na wołanie innych !!! też jest w sekcie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×