Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

ale nie jest dla mnie jasne dlaczego śj z klei nie spożywaja chleba ani nie piją wina tylko podaja sobie dalej, bo Jezus powiedział wyrażnie: Mt 26:27 Bw \"Potem wziął kielich i podziękował, dał im, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy;\" WSZYSCY, ani zaś czują się nie godni, bo uważają ze tylko 144 tys, bedzie zbawionych w niebie...hmmm bzdura niebibilijna totalnie Jezus wyrażnie powiedział J 6:56 Bw \"Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, we mnie mieszka, a Ja w nim.\" J 6:54 Bw \"Kto spożywa ciało moje i pije krew moją, ten ma żywot wieczny, a Ja go wskrzeszę w dniu ostatecznym.\" Oni (SJ) nie pją nie jedzą , katolików pozbawiono krwi Pańskiej (tylko księża mają taki przywilej)...hmmmm...rozważcie sami.... chrześcijanie wierzący bibilijnie (protestanci) spożywają wieczerzę pod dwiema postaciami, myślę ze tak własnie chciał Jezus by czyniono na Jego pamiątkę. Wszystko na Jego chwałę i ku Jego czci. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17:10 Boanerges brooklyn_org_pl@tlen.pl _ulka_ oj ulka ulka \"To nie Jehowici uczą. Wszelkie biblijne przeklady, w tym Przeklad Nowego Swiata, zawierają 66 ksiąg. Tylko Biblia Tysiąclecia zawiera ich więcej, bo 73 jako że włączyla do swego kanonu księgi , ktore nie uważa sie za natchnione. Wystarczy wpisac w wyszukiwarke slowo Biblia i wtedy przeczytamy, że sklada sie z 66 ksiąg. Tak więc to raczej Katolicy ucza czegos co nie jest prawdą.\" - Przykro mi ale mijasz się z prawdą (bo pewnie nie wiesz że to nieprawda). Kanon Biblii ma zależnie od wyznania różną ilość ksiąg a Kanon ST liczacy 66 ksiąg jest od niespełna 500 lat Od IV do XVI wieku nie istaniał w Kanonie chrześcijańskim zbiór liczący 66 ksiąg Oj Boa, cos ci sie pomylilo. ST to 39 ksiąg, a NT to 27. Cała Biblia to 66 ksiąg. Ty podajesz, że ST to 66 ksiąg. To ile ksiąg według ciebie ma Biblia? Najpierw sam sprawdź jak sie sprawy mają, a potem ewentualnie mozesz innym zarzucać niewiedzę. No chyba, że piszesz te bzdury dla picu. Biblia Poznańska ma więcej ksiąg? No to juz jest śmiech z pogrzebu. To samo dotyczy Biblii która posługuja sie prawoslawni. Gdybyś znał język SCS to bym ci poradzila abys srawdzil BIblie w tym języku z X wieku. I policzył księgi. ;). Myśle jednak, że robisz sobie jaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boa, myśle, że nie miales Biblii w ręku. Biblia to Biblia. Nie ma kilku Biblii bo kto by je napisał. I chyba o religiach chrześcijnskich niewiele wiesz skoro piszesz takie rewelacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio jesteś zakonnicą? na wszystkich forach związanych z wiarą udzielasz się...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:):):):) luizo :):):) nie jestem katoliczką (zakonnicą:D), nie jestem też śj, to już pisałam. Jestem chrzescijanką ewangeliczną , chodzę do kościoła protestanckiego Mam meza i małą Zosię. A udzielam się tylko na forum bibilijnym (i to coraz rzadziej jakoś:) bo praktykę położyłam wyzej niż pisanie ) i tu czasami zajrzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
Kamelia "nie tylko śj uważają księgi dodane do składu Biblii za niekanoniczne. Kościoły protestanckie też ie mają włączonych ksiąg apokryficznych do składu Biblii a to z bardzo prostej przyczyny. Księgi te nie były uważane za święte przez Izraelitow, nie nalezały do Ich Kanonu Pism i zostały włączone do Biblii przez Kościół katolicki w roku 1547 na soborze w Trydencie. a Pimo naucza wyrażnie:" - Nieprawda. Na soborze Trydenckim zostala jedynie potwierdzona kanonicznosc z IV wieku i to byla odpowiedz na nurt protestancki ktory wyrzucil ze ST kilka ksiag. Kanon Kosciola zostal ustanowiony w IV wieku m.in. byla o tym mowa na soborze m.in. w Kartaginie. Kamelia "Jezus obecny wśród uczniów wziął do ręki chleb i kielich wina. Symbolicznie pokazał uczniom, ze złamane jego ciało i przelana krew jest przymierzem zawartym między Bogiem a nimi, ta krew przelana będzie dla zbawienia człowieka." J 6:55 Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. _ulka_ "Oj Boa, cos ci sie pomylilo. ST to 39 ksiąg, a NT to 27. Cała Biblia to 66 ksiąg. Ty podajesz, że ST to 66 ksiąg. To ile ksiąg według ciebie ma Biblia? Najpierw sam sprawdź jak sie sprawy mają, a potem ewentualnie mozesz innym zarzucać niewiedzę. No chyba, że piszesz te bzdury dla picu. Biblia Poznańska ma więcej ksiąg? No to juz jest śmiech z pogrzebu. To samo dotyczy Biblii która posługuja sie prawoslawni. Gdybyś znał język SCS to bym ci poradzila abys srawdzil BIblie w tym języku z X wieku. I policzył księgi. . Myśle jednak, że robisz sobie jaja." - Poprawka chodzilo mi o cala Biblie. A o wyrzucone ksiegi ze starego testamentu. Dopiero w XVI wieku zaczeto wyrzucac pewne ksiegi. Protestanci w tym Luter nawet odrzucili kilka ksiag Nowego Testamentu m.in. Apokalipse ale dopiero ich nastepcy je przywrocili :) Tak, wiecej ksiag (ponad 66) maja przeklady Poznanski i Lubeslki i pare innych a tym bardziej przeklady Kosciolow Wschodnich czy Protestanckiego. ;-) I na zakończenie pamiętajmy kochać świadków bo choć trwają w religii fałszywej to sa to tacy sami ludzie grzeszacy i kochani przez Boga jak my. :) Marana-Tha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
Oczywiscie w tym ostatnim chodzilo mi o Kosciol Prawoslawny a nie Protestancki w kwestii kanonu ;-) Chochlik sie wdarl ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
boanerges a gdy Jezus mówił: J 10:9 Bw \"Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.\" J 15:1 Bw \"Ja jestem prawdziwym krzewem winnym, a Ojciec mój jest winogrodnikiem.\" J 15:5 Bw \"Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.\" J 8:12 Bw \"A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.\" J 6:51 Bw \"Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.\" gdy to mówił: to oznacza ze jest drzwiami, krzewem, światłem, chlebem? Tak, ale są to symbole Zbawcy, Pana i Boga Tak przemawiał do prostego ludu byśmy zrozumieli Kim jest Jezus. J 6:55 Albowiem ciało moje jest prawdziwym pokarmem, a krew moja jest prawdziwym napojem. to oznacza, ze 6:51 Bw \"Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata.\" Prawdziwe życie (wieczne) daje Jezus i dzięki przelanej Jego swietej krwi można otrzymać zycie . Tak jak pokarm i napój dają ciału życie tak Ciało Jezusa (złamane na krzyżu) i krew przelana dają życie wieczne dla duszy. A to co oznacza? Boże słowa należy pojmować duchowo, nie cieleśnie J 6:63 Bw \"Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księgi apokryficzne nie były uważane za święte przez Izraelitow, nie nalezały do Ich Kanonu Judaistycznego (Tory), więc dlaczego je dołączono potem przez kośció?. Kościoły protestanckie czerpią ze żródeł, nie z dokonanych \"poprawek\" i \"dołączeń\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słowa Jezusa należy duchowo rozsądzać ( to jeszcze do poprzedniego wpisu) 1Kor 2:14 Bw \"Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.\" J 6:63 Bw \"Duch ożywia. Ciało nic nie pomaga. Słowa, które powiedziałem do was, są duchem i żywotem,\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księgi apokryficzne nie były uważane za święte przez Izraelitow, nie nalezały do Ich Kanonu Pism Judaistycznych (Tory), więc dlaczego zostały włączone do Biblii przez Kościół znacznie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, wiecej ksiag (ponad 66) maja przeklady Poznanski i Lubeslki i pare innych a tym bardziej przeklady Kosciolow Wschodnich czy Protestanckiego. Boa - cala Biblia to 66 ksiąg. Nie ma innych Biblii. Jest jedna, tylko katolickie przeklady dodaja 7 ksiąg apokryficznych, ktore nie należa do kanonu ksiąg natchnionych. Ja mam przed sobą najpolularniejsze bodajże w Polsce wydanie Biblii. Jest to Biblia wydana przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne bez zadnego wskazania dla kogo ona jest. Jest dla wszystkich. I ma ta Biblia 66 ksiąg. Apokryfy zostaly włączone po to aby usprawiadliwić np. kult zmarłych. Nie ma zatem Biblii protestanckiej, Biblii świadkow Jehowy, Biblii Prawoslawnych. Są tylko przeklady tych Biblii dokonywane przez niektóre kościoły, ale sa to przeklady z tych samych źródeł, bo przeciez innych nie ma. Nie jestem katolikiem, ale chętnie nabyłabym II wydanie Tysiąclatki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
Kamelio "gdy to mówił: to oznacza ze jest drzwiami, krzewem, światłem, chlebem?" - Tak, jest nimi to co symbolizują lecz nic nie musisz w związku z tym robić oprócz jednego - wybrania tego. Jest jedna różnica. Jezus mówi by spożywać Jego ciało i krew - nie mówi że musisz otwierać jakieś drzwi czy zapalać świece i nic ku temu nie ustanawia. Inaczej jest w kwestii tego co mieli czynić następni chrześcijanie: J 6:51 Bw "Ja jestem chlebem żywym, który z nieba zstąpił; jeśli kto spożywać będzie ten chleb, żyć będzie na wieki; a chleb, który Ja dam, to ciało moje, które Ja oddam za żywot świata." - On to ustanowił i chciał by wszyscy spożywali. Nie był to zwykły znak o czym świadczą słowa: 1Kor 11:23-30 bw Albowiem ja przejąłem od Pana to, co wam przekazałem, że Pan Jezus tej nocy, której był wydany, wziął chleb, a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją. Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. Albowiem, ilekroć ten chleb jecie, a z kielicha tego pijecie, śmierć Pańską zwiastujecie, aż przyjdzie. Przeto, ktokolwiek by jadł chleb i pił z kielicha Pańskiego niegodnie, winien będzie ciała i krwi Pańskiej. Niechże więc człowiek samego siebie doświadcza i tak niech je z chleba tego i z kielicha tego pije. Albowiem kto je i pije niegodnie, nie rozróżniając ciała Pańskiego, sąd własny je i pije. - Wyraźnie widać że nie jest to symboliczne tylko spożywanie posiłku, no ale może ja mam nie takie widzenie ;-) Kamelia "Księgi apokryficzne nie były uważane za święte przez Izraelitow, nie nalezały do Ich Kanonu Judaistycznego (Tory), więc dlaczego je dołączono potem przez kośció?. Kościoły protestanckie czerpią ze żródeł, nie z dokonanych "poprawek" i "dołączeń"" - Fajnie by było gdyby tak było bo byłoby to takie proste ;-) Kanon Judaistyczny to nie Tora a Biblia Hebrajska. Tora jest uznawana przez wszystkich Żydów natomiast Kanon Hebrajski czyli inaczej ST - Protestancki nie wszyscy Żydzi uznają. Co ciekawsze Ten Kanon powstał dopiero pod koniec I wieku po Chrystusie i co jeszcze ciekawsze należy dodać że chrześcijanie od samego poczatku głównie opierali się na SEPTUAGINCIE ale nie czynili tego tak Żydzi poniewaz oni ze względu na chrześcijan odrzucili Septuaginte (jako podstawe wyboru Kanonu) i oparli się w znacznej mierze na TARGUMACH. - Więc sumując po krótce Żydzi ustanowili swój Kanon ST (nie wszyscy Żydzi go uznają) kiedy już od kilkudziesięciu lat chrześcijanie tworzyli Kościoły na obszarze Basenu Morza Śródziemnego i na innych źródłach go oparli. - Należy też dodać że do czwartej dekady XVI wieku żadni, ale to żadni chrześcijanie nie posługiwali się Kanonem Hebrajskim (inaczej protestanckim ST) czyli przez 1500 lat, a jednym z pierwszych który zaczął to zmieniać był Luter który również zaczął zmieniać Kanon NT jak i wielu innych z czego - na szczęście - później się wycofano. - Kościół niczego nie dołączał do ST ponieważ istniał już kiedy jeszcze nie bylo Kanonu Hebrajskiego, a do IV wieku nie było uściślonego ŻADNEGO kanonu czy to ST czy NT dla Kościoła, a jedynie Ojcowie Apostolscy i Ojcowie Kościoła nauczali z których ksiąg można korzystać i nie są heretyckie (np Didache - najstarszy dokument chrześcijański jaki przetrwał w oryginale) - nie mówili które są dla całego Kościoła święte. - Jeśli protestanci mimo to chcą tak czynić to mi nic do tego ale w tym momencie negują cała historię i naukę jaka się przewija przynajmniej od II wieku po Chrystusie do XVI wieku. (Nie będę się tu rozwodził dlaczego bo bym jakąś broszurkę napisał a nie mam obecnie zbytnio czasu ;-) ) Zresztą to może bardzo dziwne ale zauważyłem, że apologeci protestanccy opierają się na źródłach KK i Kościołów Wschodnich kiedy dyskutują z unitariańskimi bądź tym podobnymi lecz odrzucają je w rozmowie z tymiż Kościołami ;-) Kamelia "Księgi apokryficzne nie były uważane za święte przez Izraelitow, nie nalezały do Ich Kanonu Pism Judaistycznych (Tory), więc dlaczego zostały włączone do Biblii przez Kościół znacznie później." - Szkopuł w tym że Kanon Hebrajski (nie mylić z Torą!) powstał na długo po powstaniu Kościoła a do tego czasu nie było żadnego Kanonu oprócz Tory - uznawanej jako jedynej przez wszystkich po dziś dzień. _ulka_ "Boa - cala Biblia to 66 ksiąg. Nie ma innych Biblii. Jest jedna, tylko katolickie przeklady dodaja 7 ksiąg apokryficznych, ktore nie należa do kanonu ksiąg natchnionych." _ulka_ "Boa - cala Biblia to 66 ksiąg. Nie ma innych Biblii. Jest jedna, tylko katolickie przeklady dodaja 7 ksiąg apokryficznych, ktore nie należa do kanonu ksiąg natchnionych." - To już nie jest dyskusja a retoryka. Mogę zripostować i odbić piłeczkę i nic to nie zmieni czyli: "ulka - cala Biblia to 73 księgi. Nie ma innych Biblii. Jest jedna, tylko protestanckie przeklady odejmują 7 ksiąg, ktore należa do kanonu ksiąg natchnionych." :D - Ot i cała filozofia dyskusji - ping-pong ;-) - Dorzucę jeszcze coś. Nawet Żydzi nie traktują tych 7 (i paru innych) ksiąg jako apokryfy ale wazne księgi dla Judaizmu (choć nie jako święte), a dowodem na to jest fakt, że o ile przy tworzeniu kanonu Hebrajskiego Septuaginty nie brali zbytnio pod uwagę w przeciwieństwie do Targumów to jest dla nich ona zbiorem ważnych mimo wszystko ksiąg. Septuaginta na której to oparli się chrześcijanie zawiera wiele ksiąg pza kanonem które nie były dobrane z przypadku ;-) a z racji wagi dla Judaizmu. Odrzucając nie tyle wagę jako ksiegi święte ale jako księgi ważne czy istotne dla wiary odrzuca się również i całą septuaginte na której co ciekawe Towarzystwo Strażnica opiera 90% swoich "dowodów biblijnych" ;-) I tak mógłbym sie jeszcze rozpisywać, ale wiedząc że to i tak zostanie zignorowane to poprzestane na tym... ;-) _ulka_ "Ja mam przed sobą najpolularniejsze bodajże w Polsce wydanie Biblii. Jest to Biblia wydana przez Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne bez zadnego wskazania dla kogo ona jest. Jest dla wszystkich. I ma ta Biblia 66 ksiąg." - Tak... bodajże ;-) Spytaj się jaka jest najpopularniejsza Biblia to Ci odpowie Tysiąclatka ;) katolickie wydania nie sa tez tylko dla katolikow. Powiem coś do tego. pierwszego wydania Brytyjskie i Zagraniczne Towarzystwo Biblijne pomagało również w tłumaczeniu i przygotowywaniu Przekładów Biblii co mają 73 księgi w tym Katolickich jak Biblia Warszawsko Praska ;-) A dlaczego? ponieważ podlega ekumenicznej radzie więc nie jest związana z jakims kanonem "66 ksiąg" ;-) _ulka_ "Apokryfy zostaly włączone po to aby usprawiadliwić np. kult zmarłych." - Że co? To ja poprosze dowód na ten "argument" :D Bo takiej bajki jeszcze nie słyszałem ;-) "ulka_ - "Nie ma zatem Biblii protestanckiej, Biblii świadkow Jehowy, Biblii Prawoslawnych. Są tylko przeklady tych Biblii dokonywane przez niektóre kościoły, ale sa to przeklady z tych samych źródeł, bo przeciez innych nie ma." - Czy Ty rozumiesz co to kanon? Podpowiem że to zbiór a więc inny jest zbiór protestancki a inny katolicki i jeszcze inny kościołów wschodnich. ;-) Poza tym czasami źródeł jednego tekstu jest kilka ponieważ często nie zachowały się oryginalne pisma więc się opiera niejednokrotnie na kilku źródłach - choć trzeba przyznać, że z reguły sa dość zgodne. _ulka_ "Nie jestem katolikiem, ale chętnie nabyłabym II wydanie Tysiąclatki." - Najlepiej szukac w antykwariatach badz czasem sa niewyprzdane koncowki zerknij tez na allegro. Ja osobiscie wole Biblie Poznanska z przypisami z Jerozolimki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no więc znowu poczytałam ...zastanowiłam sie... i moim zdaniem !!! najbardziej przekonująca jest Kamelia i Ulka , Boanerges coś tłumaczysz ale bez przekonania ........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boanerges-------> zgadzanm sie całkowicie z twoim wpisem na temat Biblii i Eucharystii. Dla mnie sprawa jest jasna , że protestanci ułatwili sprawę z Euchrystią traktując ją jako symbol. Jezus nic nie mówił o symbolu ale wyraźnie mówił!!!!!!!!!!! \"To jest ciało moje\"!!!!!!!!! \"A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje\" -dlaczego protestanci zmienili sens słów Chrystusa??? -skoro mówi , że to jest Krew to jest Ciało??? Chrystus jeśli chodziło Mu o porównanie czegoś wyjaśniał to w inny sposób np. \"To, co padło między ciernie, oznacza tych...\" (Łk 8:14). W przypadku Eucharystii mówił otwarcie bez porównań czy przypowieści. Słowa zaś \"emblemat\" nie zamieszczają żadne przekłady NT. Słowa Jezusa są bardzo wyraźne w tej kwestii. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego protestanci
uważają się za tych wybranych. no nie można ich porównywać do jehowych, ale macie od zarąbania odłamów. Wybraliście wiarę w postaci prostej linii. A wiara jest bardzo kręta drogą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dla mnieee
sprawa jest oczywista skoro Jezus mówi " to jest Ciało moje"---to znaczy że chodzio mu o Ciało. A jak protestanci chcą życ w zakłamaniu to ich sprawa pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- Czy Ty rozumiesz co to kanon? Podpowiem że to zbiór a więc inny jest zbiór protestancki a inny katolicki i jeszcze inny kościołów wschodnich. Poza tym czasami źródeł jednego tekstu jest kilka ponieważ często nie zachowały się oryginalne pisma więc się opiera niejednokrotnie na kilku źródłach - choć trzeba przyznać, że z reguły sa dość zgodne. Boa, ty nie chcesz rzetelnych informacji o Biblii, ty chcesz pustej polemiki i spierania sie niewiadomo o co. Nic nie wiesz o Biblii i piszesz niedorzeczności. Jest jedna Biblia, ktora zawiera 66 ksiąg. Zarzucasz mi niewiedzę w dziedzinie o ktorej sam masz bardzo mizerne pojecie i piszesz bzdury. Nie będę z toba więcej polemizowac bo to jest zwykle bicie piany, a na to nie mam ani ochoty ani czasu. Przytocze ci tylko na koniec urywek tekstu z \"Zarysu dziejów religii\" na temat Biblii: \"..Biblia, ktora w judaizmie stanowi tylko Stary Testament. Sklada sie na nią zbiór ksiąg powstalych mniej więcej w ciągu tysiąca lat pomiedzy 1200 a 150 rokiem p.n.e. Biblia Judaizmu, czyli Stary Testament, dotarła do nas jako pewna skonczona całośc złozona z trzech części. Pierwszą stanowi Tora, zwana też Prawem lub Pięcioksiągiem Mojżeszowym. Na drugą część, obejmujacą pisma prorokow, sklada sie 21 ksiąg historycznych i prprockich. Trzecia część, określana w Biblii hebrajskiej (napisana w tym języku) mianem \"pisma\"sklada sie z 13 ksiąg poetyckich, dydaktycznych i historycznych. 5 Ksiąg Mojżeszowych + 21 historycznych + 13 dydaktycznych =39 ksiąg Starego Testamentu, a więc bez apokryfów. \"Zarys dziejow religii\" to praca zbiorowa napisana przez 22 naukowców historykow i archeologów, także biblistow pod kierownictwem prof.dr Józefa Kellera, prof. dr Wieslawa Kotańskiego, prof. dr Witolda Tylocha i mgr Bogdana Kupisa. Jeśli to do ciebie nie dotrze to ja juz nic na to nie poradzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepiej szukac w antykwariatach badz czasem sa niewyprzdane koncowki zerknij tez na allegro. Boa - po tym zdaniu widać jak malo wiesz o Biblii, szczególnie o kolejnych wydaniach Tysiąclatki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do.._ulka_
jak narazie to ty piszesz od rzeczy!!!!!!!!!!!!! Boanerges--------------> bardzo dobrze wyjaśniła sprawy dotyczące Pisma Świętego! Chyba prościej się już nie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja też zgadzam się
z Boanerges w kwestii Pisma Świętego i Eucharystii jako prawdziwego Ciała i Krwii Chrystusa komentarz solansz też jest bardzo dobry- nic dodać nic ując

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
jestemz kk i do innych mogę skierować tylko jeden zwrot z ewangelii „Lekarzu, ulecz samego siebie” (Łk 4,23)... Jezus nie chce symboli, emblematów, brrr jaie słowo brzydkie, jest obecny w każdym opłatku realnie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Kor 12:27 Bw \"Wy zaś jesteście ciałem Chrystusowym, a z osobna członkami.\" wszyscy chrześcijanie tworzą ciało Chrystusa. On jest Panem Królem Bogiem Zmartwychwstałym Panującym Mistrzem. Królem wszechświata.Wielkim Władcą. On żyje, On zmartwychwstał , wstąpił do nieba, wkrótce przyjdzie. Nie jest opłatkiem. Tak jak jest drogą prawdą i życiem. Jest drzwiami, jest światłością świata, jest chlebem dającym życie wieczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.kosciolbozy.org/ulotki/daleko_od_rzymu.pdf świadectwa 58 byłych księzy którzy uzyskali wolność i radosc w Jezusie Chrystusie. Poznali prawdę która daje wolność i wieczność a oto fragment który przeczytałam: Dotarlismy do jednego z najbardziej spornych obszarów: do mszy, ofiary eucharystycznej.Według oficjalnej katolickiej nauki ofiara mszy sw. jest kontynuacja ofiary Chrystusowej złozonej na Golgocie. Sobór trydencki zdefiniował to nastepujaco: A poniewaz w Boskiej tej ofierze, dokonujacej sie we Mszy sw. „jest obecny i w sposób bezkrwawy bywa ofiarowany ten sam Chrystus, który na ołtarzu krzyza, ofiarował samego siebie” (Hbr 9,28) w sposób krwawy, przeto naucza swiety Sobór, ze ta ofiara jest prawdziwie przebłagalna [. . . ] Jedna i ta sama jest bowiem Hostia, ten sam ofiarujacy obecnie przez posługe kapłanów, który wówczas ofiarował Siebie na Krzyzu, a tylko sposób ofiarowania jest inny. . .Według niektórych sobór trydencki juz sie nie liczy, sprawy uległy zmianie; ale w Raporcie o stanie wiary prefekt Kongregacji Nauki Wiary (dawniej Swiete Oficjum) kardynał Ratzinger pisze:, Po pierwsze — jest nie do przyjecia, by katolik opowiadał sie za Soborem Watykanskim II, a przeciwko Soborowi Trydenckiemu lub Watykanskiemu I. [. . . ] Kto odrzuca Sobór Watykanski II, neguje jednoczesnie władze, która zwołała i prowadziła tamte dwa sobory „i w ten sposób odrywa te sobory od ich fundamentu”. W katechizmach msza jest tym samym co ofiara krzyzowa Jezusa. Nowy Katechizm Baltimorski uczy: „Msza jest ta sama ofiara co ofiara krzyza, bo we Mszy sw. ofiara jest ta sama i główny kapłan ten sam: Jezus Chrystus”. Ale List do Hebrajczyków 10,18 głosi: „A gdziec jest odpuszczenie ich, juzci wiecej ofiary nie potrzeba za grzech.” Pismo mówi jasno. Na przestrzeni czterech rozdziałów (od siódmego do dziesiatego) Listu do Hebrajczyków az osmiokrotnie uzyto słów „raz jeden”, „raz na zawsze” w odniesieniu do ofiary za grzech złozonej raz na zawsze!!! Kto uczeszczał na msze, pamieta słowa kapłana: „Módlcie sie, aby moja i wasza ofiare przyjał Bóg, Ojciec Wszechmogacy”, wymawiane z wielka powaga i prosbe wiernych, by Pan przyjał ofiare. Ale kłóci sie to z Pismem Swietym, bo ofiara juz została przyjeta! Konajac na krzyzu Jezus zawołał: „Wykonało sie!” (J 19,30), a wiemy, ze wykonało sie, bo Ojciec przyjał doskonała ofiare Jezusa, który zmartwychwstał i zasiadł po Jego prawicy. Według Dobrej Nowiny, która głosimy, Jezus zmartwychwstał, Jego ofiara jest spełniona, zapłacił On za kazdy grzech. Gdy z łaski Bozej uznajemy te ofiare za nasze grzechy za dokonana, otrzymujemy zbawienie i zycie wieczne. Pamiatka to przypominanie tego, czego dla nas dokonano. Jezus polecił: „To czyncie na Moja pamiatke”. Kazdy czytajacy te słowa — w tym ksiadz odprawiajacy msze — musi z powaga rozwazyc bład zawarty w modlitwie: „Módlmy sie, aby [. . . ] ofiare przyjał Bóg. . . ” Ofiara juz została przyjeta, dokonała sie w pełni. Podczas nabozenstwa z komunia przyjmujemy ja tylko na pamiatke tego, czego dokonał Jezus, rozumiejac, ze ofiara, która złozył On na krzyzu, była wystarczajaca i ostateczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisane przez księdza POST EUCHARYSTYCZNY Pan Jezus Chrystus udzielił eucharystii apostołom od razu po wieczerzy. Lecz rzymskokatolik, jeśli pragnie przystąpić do komunii, musi pościć od północy. Jeśli ktoś z powodu choroby przyjmie lekarstwo lub przez zapomnienie napije się wody, nie jest godzien przyjęcia ciała Pana Jezusa Chrystusa. Natomiast ten, kto stracił panowanie nad sobą lub nawet ukradł, może przyjąć komunię, gdyż popełnił grzech powszedni. W ten więc sposób, zgodnie z nauką Kościoła, ten, który popełnił świadomie grzech powszedni, jest bardziej godny przyjęcia Pana niż ten, który wykonał uczynek nie mający nic wspólnego z niedoskonałością. Czy może ktoś wierzyć w to, że tam, gdzie została przyjęta pigułka lub trochę wody, nie może wejść Pan Jezus? Czyż On nie powiedział, że \"Co z serca pochodzi to pokala człowieka, a nie to, co w usta wchodzi\"? Jest powiedziane w przepisach kościelnych, że jeśli zwrócić się z prośbą do Rzymu, to w wyjątkowych przypadkach można otrzymać dyspensę od postu. Jest to jeszcze jeden sofizmat katolicki, w dodatku pozbawiony praktycznej wartości. Czyż jest do pomyślenia, by np. człowiek o słabym sercu, który wie, że trochę lekarstwa sprawi mu natychmiastową ulgę lub człowiek wycieńczony pracą, potrzebujący kilku sucharków, by przetrzymać do czasu komunii - pisał do Rzymu o zezwolenie, które i tak nie przyjdzie na czas? Przede wszystkim zaś, jakie zezwolenie jest potrzebne, by iść za przykładem Pana Jezusa Chrystusa? Czyż On wyraźnie nie powiedział: \"Jam jest droga\"? Wszyscy jesteśmy powołani do naśladowania Go i nikt nie jest w stanie powstrzymać nas od tego. Ewangelia bardzo wyraźnie mówi: \"I gdy oni jedli, wziąwszy chleb i pobłogosławiwszy, łamał i dawał im, mówiąc: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje\" (Mk.14,22). Jeśli więc dla Pana Jezusa nie miał znaczenia fakt, że ten chleb zmiesza się z tylko co zjedzoną wieczerzą, to dlaczego Kościół rzymskokatolicki troszczy się o to? Czyż on jest mądrzejszy i bardziej skrupulatny od Pana Jezusa Chrystusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nevadaaaaaa
Pan Jezus łamiąc chleb powiedział też."To czyncie na moją pamiątkę.Powiedział też,że jest bramą.Powiedział też,że jest drogą.Czy jest fizycznie widzialnie bramą? Pan Jezus chce WIARY w Jego ofiarę."Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę na ziemmi gdy wróci?"Mówił to ze smutkiem.Nawracajcie się do Zywego Pana Jezusa i wierzcie Ewangelii jak wołała Jan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×