Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

babolll kalinko ---> i jaki maja w tym cel by kogos pozyskac ? W tej chwili nie pamietam gdzie sa te wersety, ale świadkowie Jehowy kieruja sie nimi, a one mowią, że jesli nie ostrzeżesz brata, ktory źle czyni to on zginie, ale ty bedziesz winien jego krwi. Więc żeby nie byc winnym świadkowie chodzą i przestrzegaja. Jak znajdę te wersety to je podam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
max- on - moge Tobie z czystym sumieniem poiwedziec ze na moim rodzinnym stole wigilyjnym nie stoi nawet wino - no coz moze jestes rozczarowana (nie jestem rodzina ktora b y pasowala SJ - i moze dlatego gdy przebywalam w kregu sJ nikt nie próbowal mnie \"nawracac\") Dlaczego nie zwróviłas uwagi na to co napisla Kalinka oni tak samo jak katolicy sie upijaja. Kto ma pociag do alkoholu to bedzie pil niewazne czy to swiadek czy katolik itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do........max-ona
Kobieto skąd taka nienawiść do kościoła katolickiego???????????? Ja znam pastora alkoholika który się do tego nie przyznaje a na odwyku był kilka razy i to znaczy że wszyscy są tacy sami? A na dodatek jest rozwodnikiem i ma syna z pierwszego małżeństwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytajaca...
Kiedyś słyszałam, że SJ. mają spotkania wspólne, na których następuje "mieszanie krwi" - co miało oznaczać orgie seksualne. Czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewna siebie
oj to ciekawe... jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
_ulka_ "Gdybys chciał mi zarzucic jeszcze nieznajomośc organizacji swiadkow Jehowy i ludzi, ktorzy tam należą oraz ich religii to informuje cię, że kontakt ze swiadkami Jehowy mam od 22 lat, 12 lat bylam swiadkiem Jehowy więc najpierw sie zastanów zanim znow mi zarzucisz coś o czym sam nie masz pojęcia." - Był to mój komentarz do Twojego jechania po innych... jeśli nie zauważyłaś... ;-) Max-ona "o matko, i pomyslec ze mnie tylko poludnie nie bylo... moze teraz zaczne z innej strony. o co wam tam wogole wszystkim chodzi?? zyja sobie, nikomu krzywdy nie robia, chodza na zebrania, maja swoje zycie... zabijaja kogos, kradna?" - A czy ma ktoś do tego jakieś wąty? Ja nie zauważyłem. Niech sobie żyją tak jak katolicy i inni. Nie o tym tu była mowa. Max-ona "to sa normalni ludzie, wiec jedynie z powodu wiary maja byc wytykani palcami? nie rozumie, to ze maja swoje wierzenia, swoje zasady, prawdy, w tym sa gorsi bo ich restrukcyjnie przestrzegaja? bo nie pija, nie pala? w czym tak wogole wam przeszkadzaja ze tak ich zle postrzegacie, szydzicie, wytykacie palcami?" Po pierwsze to również piją i również się upijają nie częściej ani nie rzadziej, po prostu tak samo... ;-) Bardzo często spotykam świadków również w miejscach publicznych i nie zauważyłem by ich wytykano palcami. A Ty w Polsce mieszkasz? ;) Max-ona "proponuje poczytać o zarobkach księży, bardzo "niskich". ŚJ nie zarabiają z tego że są ŚJ. Księża zarabiają od każdego pogrzebu, chrzestu, ślubu, gdy chodza po kolędzie, i na co idą te pieniądze? na kościół czy do ich kieszeni?" - A słyszałaś Ty o księżach co na życie im nie starcza? Zapewne nie bo to niezbyt krzykliwe, a są Jest wielu księży co tylko na kolędzie nie wezmą kasę ale i zostawią, o tym też się nie mówi bo niemedialne. ;-) A jak ludzie chcą dawać kase byle komu to ich sprawa chyba że kogoś boli że jedni drugim dają ;-) natomiast w którymś to wcześniej poście chyba komuś chodziło o samą centralę. _ulka_ " W tej chwili nie pamietam gdzie sa te wersety, ale świadkowie Jehowy kieruja sie nimi, a one mowią, że jesli nie ostrzeżesz brata, ktory źle czyni to on zginie, ale ty bedziesz winien jego krwi. Więc żeby nie byc winnym świadkowie chodzą i przestrzegaja. Jak znajdę te wersety to je podam." - Są są te wersety choć świadkowie inaczej je traktują niż chrześcijanie. Pytanie raczej kogoś dotyczyło "co z tego mają" ;-) Chyba ta myśl komuś przyświecała. oj oj "max- on - moge Tobie z czystym sumieniem poiwedziec ze na moim rodzinnym stole wigilyjnym nie stoi nawet wino - no coz moze jestes rozczarowana (nie jestem rodzina ktora b y pasowala SJ - i moze dlatego gdy przebywalam w kregu sJ nikt nie próbowal mnie "nawracac") Dlaczego nie zwróviłas uwagi na to co napisla Kalinka oni tak samo jak katolicy sie upijaja. Kto ma pociag do alkoholu to bedzie pil niewazne czy to swiadek czy katolik itd." - U mnie nigdy nie było alkoholu choć np. ja chce wprowadzić tradycję spożywania lampki czerwonego wytrawnego wina. ;) pytajaca... "Kiedyś słyszałam, że SJ. mają spotkania wspólne, na których następuje "mieszanie krwi" - co miało oznaczać orgie seksualne. Czy to prawda?" - Nie to nieprawda. To jeden z kilku mitów panujących na temat świadków. Nieprawdą jest też to (inne mity) że dostają kasę za werbowanie czy za głoszenie etc ;-) Trochę tych mitów jest choć trzeba przyznać że mity nie opuszczają i samych świadków którzy również powielają o innych grupach wyznaniowych. No ale to już dalsza socjologia. I na zakończenie pamiętajmy kochać świadków bo choć trwają w religii fałszywej to sa to tacy sami ludzie jak my. Marana-Tha ------- a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyskusja toczy się i słusznie , bo po to tutaj jestesmy tylko pamiętajmy by nie rzucac się błotem !!!! Trochę sobie poczytałam ... i myślę, że prawda leży pośrodku , bo którz z nas wie jaki jest ogrinał Biblii? czy może każda z religii coś w Niej zmieniła? Ale pytająca i pewna siebie przekroczyły wszelkie granice i niezle sie uśmiałam --- > jesli mogę to odpowiem : SJ pozostają czysci do ślubu - to jedna z ich zasad !!! a na wspólnych spotkaniach jest wyłącznie mowa o Biblii i o \" Jej zawartości \" a potem może byc kawa i ciasto i na tym konczy sie spotkanie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda prawda
znam też księży , co na skromne życie im nie wystarcza- a oni na to że matki z dzieciakami bardziej potrzebują od nich. Szkoda, że o tym nie piszecie. Znam takich którzy ze swojej kieszenie finansują innych- o tym też nie piszecie. Szukacie tylko skrajnych przypadków!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda prawda
o tej czystości przedślubnej nie mówmy , bo wiemy doskonale jak jest w naszym społeczeństwie ę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawda prawda
A Biblia katolicka jest przetłumaczona z oryginału i jeśli o to chodzi to ja nie mam wątpliwości, że nawet w najmniejszy sposób nie jest zakłamana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno dlaczego kalinkaaa dopiero teraz o tym mówi jak postępują SJ ? dlaczego teraz gdy odeszła z organizacji? czy przedtem tego nie widziała? a może jej złośc na męża obarcza wszystkich SJ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hejowka
Ś\ maja duzo ogranoczen i zeby w tym tkwic, trzeba to lubic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jehowi uczą, że siedem ksiąg ST (1 i 2Mch, Tb, Jdt, Mdr, Syr i Ba) i pewne fragm. Dn i Est to apokryfy. Nie uznają ich natchnienia i nie zaliczają do kanonu Biblii. ŚJ ze swą 120-letnią historią biorą się do zaprzeczania księgom istniejącym ponad 2000 lat! Przez tak krótką obecność na arenie dziejów nie potrafią przecież zagwarantować prawdziwości pozostałych ksiąg Biblii. Są więc w sprawach kanonu niekompetentni. Aby potwierdzić autentyczność Ksiąg, które uznają, odwołują się nawet do tradycji katolickiej zachowanej np. w pismach Klemensa Aleks., Ireneusza, Tertuliana, Orygenesa i Euzebiusza (\"Całe Pismo jest natchnione...\" s.194). Ciekawe czemu nie słuchają tego co mają do powiedzenia ci pisarze na temat Ksiąg, które ŚJ odrzucają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
kobieta nie baba Udowodnij ze Przeklad katolicki nie jest z oryginalow. Natomiast co do zmian to sa inaczej by nie bylo roznych przekladow poniewaz rozne zdania czasem minimalnie mozna inaczej przetlumaczyc lub tez panuja rozne zasady jezykowe. I na zakończenie pamiętajmy kochać świadków bo choć trwają w religii fałszywej to sa to tacy sami ludzie kochani przez Boga jak my. Marana-Tha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:23 Boanerges brooklyn_org_pl@tlen.pl _ulka_ \\\"Gdybys chciał mi zarzucic jeszcze nieznajomośc organizacji swiadkow Jehowy i ludzi, ktorzy tam należą oraz ich religii to informuje cię, że kontakt ze swiadkami Jehowy mam od 22 lat, 12 lat bylam swiadkiem Jehowy więc najpierw sie zastanów zanim znow mi zarzucisz coś o czym sam nie masz pojęcia.\\\" - Był to mój komentarz do Twojego jechania po innych... jeśli nie zauważyłaś... Że co????????????????????????? Po kim to jechalam? Oj czytanie ze zrozumieniem!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14:43 solansz Jehowi uczą, że siedem ksiąg ST (1 i 2Mch, Tb, Jdt, Mdr, Syr i Ba) i pewne fragm. Dn i Est to apokryfy. Nie uznają ich natchnienia i nie zaliczają do kanonu Biblii. To nie Jehowici uczą. Wszelkie biblijne przeklady, w tym Przeklad Nowego Swiata, zawierają 66 ksiąg. Tylko Biblia Tysiąclecia zawiera ich więcej, bo 73 jako że włączyla do swego kanonu księgi , ktore nie uważa sie za natchnione. Wystarczy wpisac w wyszukiwarke slowo Biblia i wtedy przeczytamy, że sklada sie z 66 ksiąg. Tak więc to raczej Katolicy ucza czegos co nie jest prawdą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaalinkaa
kobieta co ty pleciesz?ja odeszlam nie dlatego ze widzialam niemolanosc,pijanstwo,oblude ,czy to ze bylam rozzalona na meza,odeszlam bo odkrylam prawde,nagle spadla mi zaslona z oczu ,ktora serwowala mi organizacja! Pytasz dlaczego dopiero teraz o tym mowie?bo jak sie jest swiadkiem jehowy to obowiazuje zasada ze sie nie sra w swoje gniazdo, bo moznaby bylo kogos zgorszyc,a nam jako swiadkom najbardziej zawsze zalezalo by kogos pozyskac dla ORGANIZACJI! Jesli mi nie wierzysz to sam rozwaz sobie w sercu,czy kiedykolwiek jakis swiadek opowiadal jakies negatywne przyklady Tobie. Raczej nie,ORGANIZACJE przedstawia sie w samych superlatywach,juz samo to powinno sklaniac do myslenia.Jesli chodzi o pozycie przed slubem u swiadkow to jest tak ,ze zasada obowiazuje,ale zycie jak wiadomo pisze wlasne scenariusze i tak szuczerze mowiac nie widze w tym wypadku zadnej roznicy czy to u katolikow czy u swiadkow,pewnie procentualnie zrownuja sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Broanerges-------> to ja pytam czy ktoś udowodni mi , że przekład katolicki Biblii jest prawdziwy ? kalinkaaa----------->proszę ,jesli możesz, pokaż mi co za tą zasłoną ? Co wg Ciebie było największym kłamstwem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
_ulka_ oj ulka ulka ;) "To nie Jehowici uczą. Wszelkie biblijne przeklady, w tym Przeklad Nowego Swiata, zawierają 66 ksiąg. Tylko Biblia Tysiąclecia zawiera ich więcej, bo 73 jako że włączyla do swego kanonu księgi , ktore nie uważa sie za natchnione. Wystarczy wpisac w wyszukiwarke slowo Biblia i wtedy przeczytamy, że sklada sie z 66 ksiąg. Tak więc to raczej Katolicy ucza czegos co nie jest prawdą." - Przykro mi ale mijasz się z prawdą (bo pewnie nie wiesz że to nieprawda). Kanon Biblii ma zależnie od wyznania różną ilość ksiąg a Kanon ST liczacy 66 ksiąg jest od niespełna 500 lat :) Od IV do XVI wieku nie istaniał w Kanonie chrześcijańskim zbiór liczący 66 ksiąg ;-) Powiem więcej to nie tylko Katolicy posiadają większy kanon niż 66 ksiąg ale i kościół Prawosławny i inne Kościoły Wschodnie. A w Polsce oprócz Tysiąclatki mamy tez Biblię Poznańską, Lubelską Warszawsko Praską etc równiez posiadające inny Kanon ;-) kaaaalinkaa - potwierdzam to. Kiedy rozmawiam ze świadkami i nie mają argumentów biblijnych zaczynają jeździć po KK często wymyślając niestworzone rzeczy i mówią, że u nich tego nie ma a jak podaje przykłady z życia to wręcz niektórzy wybuchają że to kłamstwa ale niektórzy dopiero w tym momencie przyznają że coś tak się dzieje ale to żadkie przypadki i dopiero w momencie kiedy się przyprze do muru konkretnymi przykładami które można potwierdzić. I na zakończenie pamiętajmy kochać świadków bo choć trwają w religii fałszywej to sa to tacy sami ludzie grzeszacy i kochani przez Boga jak my. :) Marana-Tha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Natomiast co do zmian to sa inaczej by nie bylo roznych przekladow poniewaz rozne zdania czasem minimalnie mozna inaczej przetlumaczyc lub tez panuja rozne zasady jezykowe. bongers------> nie rozumiem tego co napisałes - możesz jasniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
kobieta nie baba Okey wpadnij do mnie to pojdziemy kupimy (na moj koszt) przeklad interlineralny np. NT wezmiemy Tysiaclatke do reki i zaczniemy wertowac ;-) Zapraszam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
Czytalas co Ci pisalem? Jak Ci udowodnie? To rozumiem ze nie wiesz co to przeklad interlineralny... Okey to takie cos gdzie jest tekst oryginalny grecki i znaczenia tych slow po polsku i wtedy sobie usiadziemy i sprawdzimy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚJ mówią, ż Eucharystia nie jest prawdziwym Ciałem Jezusa, lecz emblematem co mówi Biblia coś innego niż oni: \"A gdy oni jedli, Jezus wziął chleb i odmówiwszy błogosławieństwo, połamał i dał uczniom, mówiąc: «Bierzcie i jedzcie, to jest Ciało moje\" (Mt 26:26nn.) - to jest ciało moje mówi Jezus Jezus nie powiedział, jak sugerują ŚJ: \"To jest jakby (to oznacza) Ciało moje\", lecz \"To jest Ciało moje\". Chrystus jeśli chodziło Mu o porównanie czegoś wyjaśniał to w inny sposób np. \"To, co padło między ciernie, oznacza tych...\" (Łk 8:14). W przypadku Eucharystii mówił otwarcie bez porównań czy przypowieści. Słowa zaś \"emblemat\" nie zamieszczają żadne przekłady NT. Ciało i krew oznaczają w jęz. biblijnym całego człowieka (np. Ga 1:16 \"nie radząc się ciała i krwi\", tzn. ludzi; por. Ef 6:12, Mt 16:17). Toteż Ciało i Krew Chrystusa, to rzeczywiście Ciało (pod postaciami chleba i wina), \"które za was będzie wydane\" 1Kor 11:24.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sekciarstwo
„max-ona do zatroskana matka - nie cieszy Cie to że tówj syn nie będzie pił, palił, wracał do domu o przyzwoitej porze, obracał sie w towarzysttwie gdzie brak wulgaryzmów? tak bardzo Cie to martwi... „ Muszę Cię rozczarować, ten chłopaknigdy nie pił, o przyzwoitej porze był w domu, nie używał wulgaryzmówa, za to teraz wraca nad ranem, to taka pozytywna zmiana Wg ciebie? Nie wspomnę o tym jakimi słowami odnosi się do matki. To ta miłość którą czerpie od śj? Tak, właśnie to martwi zatroskaną matkę, chyba każdą matkę. „max-ona ps. wiem jak sie swieta obchodzi, i nikt mi nie wmowi, NA KAZDYM JEDNYM STOLE WIGILIJNYM PROCZ KARPIA JEST MIEJSCE NA BUTELKE WODKI. „ Tutaj też Cię rozczaruję, u mnie w domu nie było i nie ma wódki na stole w wigilię, ani w święta. Nie wiem w jakim ty się towarzystwie obracasz, ale mnie nikt wódką w święta nie częstował, no chyba że lampką wina (ale w święta, nie wigilię), ale odmawiam bo nie lubię alkoholu. Zresztą u nas na stole jest tyle potraw że butelka już się i tak by nie zmieściła ;). Tutaj nikt nie mówił że katolicy są idealni, bo jak już pisałam jesteśmy tylko ludźmi, ale czytam tu rzeczy z którymi się nie zgadzam, bo wg niektórych śj są idealni, a tak nie jest. Zresztą same o tym napisały osoby które były z śj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie tylko śj uważają księgi dodane do składu Biblii za niekanoniczne. Kościoły protestanckie też ie mają włączonych ksiąg apokryficznych do składu Biblii a to z bardzo prostej przyczyny. Księgi te nie były uważane za święte przez Izraelitow, nie nalezały do Ich Kanonu Pism i zostały włączone do Biblii przez Kościół katolicki w roku 1547 na soborze w Trydencie. a Pimo naucza wyrażnie: Ap 22:18 Bw \"Co do mnie, to świadczę każdemu, który słucha słów proroctwa tej księgi: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze;\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Kor 11:24 Bw \"a podziękowawszy, złamał i rzekł: Bierzcie, jedzcie, to jest ciało moje za was wydane; to czyńcie na pamiątkę moją.\" 1Kor 11:25 Bw \"Podobnie i kielich po wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to nowe przymierze we krwi mojej; to czyńcie, ilekroć pić będziecie, na pamiątkę moją. Jezus obecny wśród uczniów wziął do ręki chleb i kielich wina. Symbolicznie pokazał uczniom, ze złamane jego ciało i przelana krew jest przymierzem zawartym między Bogiem a nimi, ta krew przelana będzie dla zbawienia człowieka. Czyńcie to na pamiatkę, wskazuje na to by pamiętać i wspominac śmierć Pańską jako odkupienie i wybawienie w Jego krwi. Chleb jest symbolem ciała, a krew Jego świetej krwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×