Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość kobiety pomóżcie
rozmawiałam dzisiaj ze swiadakami jehowy i zaskoczytli mnie wiedzą biblijną tylko nie wiem czy one rzeczywiscie pochodza z biblii ale czytali z biblii . czy oni maja taka samą biblie jak katolicy , czy inne wyznania czy różni sie ? jestem w szoku po tym co mi dzisiaj powiedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaaaalinkaa
http://www.katolikos.republika.pl/jak%20.htm http://www.jerzy.alleluja.pl/tekst.php?numer=15816 http://www.piotrandryszczak.pl/ Poczytaj sobie dla wszytkiego bys wiedziala jak odepszec ich zafalszowane nauki,Oni maja wiedze biblija owszem ! tylko,ze bardzo powierzchowna.Zebys odparla ich zarzuty i nie wpadla w ich sidla dowiedz sie wiecej na temat swojej religii.Poznaj nauki swojego kosciola skonfrontuj je z Biblia wowczas rozmowa ze swiadkami nie bedzie stanowila zadnego wiekszego problemu.Swiadkowie Jehowy maja swoja biblie opracowana przez ich organizacje,jest ona szeroko krytykowana za falszerstwo ,za pozmieniane wersety ,za podokladane slowa albo ujecie ich.Chociazby sprawa dotyczy imienia Jehowa,ktore to swiadkowie wstawili do Nowego Testamentu,jest to absolutnie niedopuszczalne,nigdy w dziejach pism greckich to imie i do tego w takiej formie,nie wystepowalo w Nowym Testamencie!Nowy testament uwypukla glownie imie Jezusa,Jezus sam powiedzial,ze uswiecil imie swojego Ojca,uswiecil je poprzez wywyzszenie samego siebie. Jesli cos Cie zaniepokoilo ,ktores z pytan jakie postawili ci SJ napisz,postaram Ci sie pomoc i rozwiac Twoje watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
'...Swiadkowie Jehowy maja swoja biblie opracowana przez ich organizacje,jest ona szeroko krytykowana za falszerstwo ,za pozmieniane wersety ,za podokladane slowa albo ujecie ich.Chociazby sprawa dotyczy imienia Jehowa,ktore to swiadkowie wstawili do Nowego Testamentu,jest to absolutnie niedopuszczalne....' a co powiesz kaaalinka na to jak KK zmienia Biblie i jej znaczenie! Czemu chocby zmienili Dekalog?!Przestan wymyślac na ŚJ ,a pokaz najpierw jak KK brnie w bagno od dawien dawna .Najpierw zaczna sie od własnej krytyki aby pózniej sprawiedliwie osądzac innych i wytykać im błędy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
mam pytanie pocztaj : Oczywiście nauka ŚJ mówiąca o nieważności Dekalogu i zwalniająca ŚJ z obowiązku przestrzegania dziesięciorga przykazań jest niewątpliwie błędna. Można by odnieść wrażenie: nie przestrzegaj przykazań Bożych, tylko nakazów Strażnicy. Chrystus nigdy nie oznajmił iż chrześcijanie nie muszą wypełniać przykazań wypływających z nakazów Prawa Mojżeszowego. Zbawcza śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa stały się ofiarą oddaną za grzechy ludzkości, aby każdy człowiek mógł osiągnąć życie wieczne. Ale ta Ofiara nie zwalnia chrześcijan z przestrzegania przykazań Dekalogu, danych przecież od Boga. Wręcz przeciwnie, stosowanie się do Przykazań Bożych jest właściwą drogą która prowadzi człowieka do zbawienia. Trzy pierwsze przykazania Dekalogu odnoszą się do Boga, pozostałe siedem do człowieka. Jeśli zaś chodzi o manipulacje z treścią Dekalogu, to można to przypisać jedynie nauczycielom z zza Atlantyku. Bo to właśnie za ich sprawą i na użytek Organizacji dokonano własnej interpretacji Dekalogu, zmieniając na swój sposób kolejność porządkową przykazań. Nie może być mowy zmianach w treści Dekalogu który od wieków jest niezmienny w historii chrześcijaństwa. Cytując wersety z Wj 20:3-4 "Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią!" Oni zrobili z tej treści dwa odrębne przykazania. U Żydów palestyńskich, od zarania dziejów tego narodu, te wersety stanowił zawsze jedno przykazanie. Podobnie cała historia chrześcijaństwa świadczy o niezmiennej treści Dekalogu. Natomiast odnośnie obrazów religijnych czy rzeźb do których modlimy się i przez co zdaniem świadków łamiemy 1 przykazanie, to my katolicy nie modlimy się do przedmiotów kultu religijnego jako do rzeczy materialnych, jak kiedyś poganie do swoich świątków. Przedmioty te przypominają nam istnienie Boga i są znakiem który ma nas prowadzić do zbawienia. W Starym Testamencie Bóg zabraniał przedstawiać siebie w postaci ludzkiej bo nikt Go nie widział. Inna sytuacja nastąpiła, gdy Chrystus, Bóg - Człowiek (J 20:28) ukazał się widzialnie. Tak samo jak On, ciało posiadali święci. Nieporozumieniem jest więc ze strony ŚJ porównywanie Boga Ojca, którego nikt nie widział (bo jest Duchem) z tymi, przez których okazywała się chwała Boża. Świadkowie robiąc nam zarzuty, sami nie przestrzegają wszystkich przykazań. W istocie mówią nie prawdę iż zachowują je. Nie wypełniają np. 3-go przykazania, gdyż nie święcą żadnego dnia w tygodniu, a to nakazuje trzecie przykazanie "pamiętaj abyś dzień święty święcił". Jk 2:10 mówi: "Choćby ktoś przestrzegał całego Prawa, a przestąpiłby jedno tylko przykazanie, ponosi winę za wszystkie." Świadkowie ślepo ufają Strażnicy, i tylko z jej źródła czerpią wiedzę. Dlatego dla nich w istocie bardziej wiarygodna jest literatura Organizacji a niżeli zawartość Pisma Sw., które traktują w sposób wybiórczy i instrumentalny. Russell Pierwszy Prezes Towarzystwa Strażnica wydał 6 tomów komentarzy do Biblii. W jednym z nich napisał tak: ""Co więcej, stwierdzamy, że ludzie nie tylko nie potrafią dostrzec boskiego planu studiując samą Biblię, lecz widzimy także, że jeżeli ktokolwiek odłoży 'Studia biblijne' nawet jeśli dotychczas używał ich i dobrze je poznał, nawet jeżeli czytał je przez dziesięć lat - jeżeli odłoży je na bok i zignoruje je i wróci do samej Biblii, to choćby rozumiał Biblię przez te dziesięć lat, nasze doświadczenie pokazuje, że w ciągu dwóch lat pogrąży się w ciemnościach. Z drugiej strony, gdyby tylko czytał 'Studia biblijne' z podanymi w nich tekstami Biblii i nie przeczytał ani jednej strony Biblii jako takiej, pod koniec dwóch lat będzie w światłości, ponieważ będzie miał światłość Pisma"" Wniosek z tego ze nie warto czytać Biblię, bo Ona "mniej znaczy" od wykładni Strażnicy:) To dobitny przykład który dowodzi iż świadkom Biblia służy jedynie jako rekwizyt do podpierania wykreowanych przez siebie nauk.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wreszcie ktos zrobił tutaj porządek i to na pewno była iftar wiec mówicie o sfałszowaniu daty zburzenia Jerozolimy ... a na jakiej podstawie oni mówią ze to było w 607 roku? a jak widzicie słowa : czyncie to na moją pamiątke ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vel....
i co kaalinko taka nagła zmiana a przez tyle lat tego nie widziałas???/ a teraz wielkie skype zakładacie - po co ? w jakim celu? dlaczego taka złosc? nienawisc w was? co wam przeszkadza ,że wierzą w cos w co chcą wierzyc? przeszkadza to wam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahahaha.....
widze ze malo wiesz o organizacji. Spytaj sie bylych Sj czy Ci ktorzy nadal sa w organizacji chca sie z nimi kontaktowac, czy pozaja ich na ulicy. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vel....
nie jestem sj !!!! a jak jest w organizacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość opopopopop
co jest nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam 1 pytanko
Może juz to pytanie się pojawiło i jest głupie ale chciałam się zapytać czy ktoś może wie czy na grobie świadka Jehowy zapala się znicz??? bardzo proszę o odpowiedz gdyż jutro chcę się wybrac na grób znajomego nie chce odwalić głupoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znicz można zapalic, w końcu ty nie jesteś Świadkiem i masz prawowyrażać swoje uczucia względem zmarłego w dowolny sposób. jednak zasadniczo SJ tego nie robią (co nie znaczy ,że I listopada nie ma zniczy na ich grobach bo są)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość utrapieniezvelem
Arturze, gdzie Twoim zdaniem SJ popełniają największy błąd ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To zależy od jkiej strony się patrzy. teologicznej , morlanej czy systemowej. 1. Jesli chodzi o system o do wymiany jest całą hierarchia władzy. Musza przyjść nowi pasterze (duchowni) z większą wiedzą zwłaszcza z zakresu psychologi bo trudno wymagać od kogoś po podstawówce by np pomagał ofierze gwałtu (były takie przypadki), musi zostac ograniczona ich władza (starsi zboru mają wieksza włądzę niż ksiądz w KrK, pop czy inny duchowny), nalezy skończyć z systemem wykluczeń zapoglądy, traktowaniem wykluczonych i tych co odeszli jak najgorszych podludzi, zlikwidowąc system donosicielstwa i zmienić nacisk z zdobywania wiedzy na jej praktykowanie. Bo co z tego ,że ktoś czyta 3000 stron rocznie skoro i tak wielu rzeczy nie wie a praktykowanie miłości nawet wśród samych SJ z roku na rok maleje drastycznie. 2. Jesli chodzi o etykę do natychmiast musi wypąść kwesti krwi. To jest bezdyskusyjne. Po drugie musi wypaśc sposób oceniania innych : My jedyny lud żyjący po chrześcijańsku i oni imperium zła. Po trzecie: Koniec z kłamstwami w Straznicach, przeinaczaniem cytatów i robieniem takich znaczków w tekstach: (...) 3.Jęlsi chodzi o teologie to koniec z lekceważeniem Jezusa i spychaniem go na drugi plan. Na pierwszym planie postawił go Ojciec i kropka. Reszta teologi ma już znaczenie drugorzedne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za co ........
świadkow Jehowy wyrzucaja z tej religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hgcyhghgb.
z tego co wiem ( moge sie mylic) za np. cudzołóstwo, seks przed slubem , pijanstwo - chyba pierwsze rozmowy ze starszymi , upomnienia i jesli nie ma popprawy zostaje wydalony z organizacji poniewaz hanbi imie Boże i tym zachowaniem zgarsza wspołwyznawców

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przedewszystkim za odstpestwo. A odstepstwem jest publiczne dzielenie się wątpliwościami co do systemu wierzeń Swiadkó Jehowy. jak ktos o tym doniesie starszym to jest zreguły koniec. Ale duzo zależy tu od zborów. Są bardziej tolerancyjne i mniej tolerancyjne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vugtuik
przeciez jesli wstepuje do organizacji to musi godzic sie i wierzyc w ich wyznanie wiec dlaczego za odstepstwo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vugtuik
jesli zaywazay sam ze jest cos z czym sie nie zgadza to sam sobie pójdzie......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vugtuik
zauważy*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandy3009
Witam was! Jestem Świadkiem Jehowy i jestem z tego dumna! Mam 17 lat i żyję normalnie-tak jak każdy nastolatek. Widzę że macie strasznie dużo pytań ale jakoś się boicie porozmawiać... Słuchajcie, w prawie każdej religii Pismo Święte traktują poważnie. Świat wygląda tak jak wygląda,bo ludzie nie stosują się do przykazań Bożych. My staramy się to robić. A że czasem nie wychodzi, popełniamy radykalne błędy...cuż... MY RÓWNIEŻ jesteśmy TYLKO ludźmi. Mam wielu przyjaciół którzy nie są Świadkami Jehowy, słucham normalnej muzyki tak jak wy (chyba że jej treść jest nieodpowiednia) [i wcale to nie jest głupie], chodzę do kina, spotykam się z RÓŻNYMI ludźmi i wcale nie czuję że jestem ograniczona!!! :) tak,potwierdzam że w naszej organizacji zdarzają się tacy co niczym się "od was" nie różnią ale uwierzcie mi że takie osoby ponoszą konsekwencje. Pozdrawiam i zachęcam do przeczytania 1 fragmentu z Biblii ew.Mateusza 24:14----dowiecie się DLACZEGO głosimy :) 3majcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to brzmi groźnie
tak,potwierdzam że w naszej organizacji zdarzają się tacy co niczym się "od was" nie różnią ale uwierzcie mi że takie osoby ponoszą konsekwencje. Tzn. co robia i jakie ponosza konsekwencje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandy3009
chodzi mi o to,że Biblia mówi żeby nie kraść a ktoś mimo wszystko to robi i nie ma zamiaru z tym skończyć to jest wykluczany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mandy3009
mało kto mówi że przykazania które są w Biblii są dzisiaj mało przydatne. Chyba że ci którzy mają wszystko czego tylko można zapragnąć--bo wtedy nie myślą że nic im żaden Bóg nie da więcej niz mają...nie wiem jak to ubrać w słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to brzmi groźnie
Eeeeeeeeeeej mandy!!!!!Nie jestes swiadkiem Jehowy. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hfvkoiu
to brzmi groźnie---> i jaka satysfakcja z tego , że nazwiesz kogoś SJ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to brzmi groźnie
16:11 hfvkoiu to brzmi groźnie---> i jaka satysfakcja z tego , że nazwiesz kogoś SJ ? O ho ho!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×