Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość herosradek
mężem ? a celibat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
herosradek mężem ? a celibat? Co celibat? Mowimy o wersetach biblijnych czy o nakazach KK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjjjj
Tu sie zgadzam:) Kazdy pastor w kosciele protestanckim ma żone i dzieci. Jaki celibat?? KK tak manipuluje swiatem:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celibat wprowadzono dla ratowania kościelnych majątkow. W sredniowieczu powszechne byly darowizny na rzecz biednych za pośrednictwem kościola. Kościół nie byl wlaścicielem tych darowanych dóbr, miał tylko nimi zarzadza i rozdawać biednym. Bardzo szybko jednak Kosciól poczul sie wlaścicielem tych dóbr, ktore sie powiekszały. Poniewa duchowni mieli żony i dzieci, te dzieci dziedziczyły, każde po pewnej części, te kościelne majatki. Aby zapobieć takiemu procesowi i ubożeniu kościoła najpierw wprowadzono przepis, ze dzieci z nieprawego łoża nie maja prawa dziedzictwa, apóźniej wprowadzono celibat. Dzisiaj tez mamy do czynienia z darowiznami na rzecz poszkodowanych za posrednictwem organizacji kościelnych (Caritas) i tez obserwujemy ten sam proces - Caritas uważa się za właściciela ofiarowanych sum i decyduje komu ile dać i czy w ogóle komus dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
czyli celibat tylko w kk? ajajjajjjj pisałas o chrzcie wodnym - czyli przez zanurzenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
nio prawda z tym caritasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjjjj
Tak przez zanurzenie w wodzie- w białych szatach. Takich z płótna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
ajajajjjj a jak widzisz sprawe krwi tzn spożywania, transfuzji ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomimo tego wielu Świadków wyrażało uznanie dla faktu, że – przynajmniej na jakiś czas – publikowany materiał kładł większy nacisk na autorytet Pisma Świętego oraz kierowniczą rolę Jezusa Chrystusa, mniejszy zaś na autorytet ludzkiej organizacji. Co sądzicie o tym co wyżej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grawitacja09876
od sądzenia to jest ktos inny a nie ludzie , a ja uważam ze swiadkom jehowy ciało kierownicze miesza w głowach a co do biblii to dużo wiedzą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjjjj
napewno nie sprzeciwiamy sie transfuzji ratujacej zycie:) Przerobiona krew np. w kaszance tez jemy:) według nas tu chodzi o spozywanie surowej krwi- to zakazane. Nie jestesmy wampirami:D Moja córka potrzebowała krwi- dzieki temu zyje. W tym czasie w szpitalu lezała 11-letnia dziewczynka. Matka nie chciała sie zgodzic na transfuzje- ona umierała.:( Ordynator sie wsciekał i powiedział , ze na jeden dzien sadownie odbierze jej prawa rodzicielskie zeby uratowac to dziecko- "matka" nalezała do SJ:O Dla mnie to był szok:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
no mnie ta transfuzja przeraża u sj , przeciez w Biblii nie pisze o transfuzji tylko o spożywaniu krwi ( chyba nawet pisze unikajcie spożywania , badzcie zdrów ) jesli dobrze pamiętam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
09:45 grawitacja09876 od sądzenia to jest ktos inny a nie ludzie , a ja uważam ze swiadkom jehowy ciało kierownicze miesza w głowach a co do biblii to dużo wiedzą W takim razie od uważania też jest kto inny. No bo\"co o tym sadzisz\" i \" jak uważasz\" to jest to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
sądzic bedzie nas Bóg , a uważam oznacza moje zdanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
dlaczego ulka czepiasz sie wszystkich ? zadajesz pytanie a gdy ktos udzieli odp niezgodnej z Twoją to zle Tobie , o co Ci chodzi kobieto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do osób wyżej Kochane dzieci. Podałam cytat z pewnego wydawnictwa i zapytałam co o tym sądzicie - niekoniecznie wy. I co czytam w odpowiedzi? Napisałam SĄDZICIE, a nie OSADZACIE KOGOŚ. Myślę, że wy tu przychodzicie tylko po to aby porozrabiac, ponaśmiewać się z innych, pokłócić.Nudzicie sie i dlatego zaczepiacie i prowokujecie osoby, ktore tu przychodza aby poważnie podyskutować. Piszcie sobie co chcecie. Mnie to nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
Własnie Ulko w takim celu się tutaj pojawiasz : Myślę, że wy tu przychodzicie tylko po to aby porozrabiac, ponaśmiewać się z innych, pokłócić.Nudzicie sie i dlatego zaczepiacie i prowokujecie osoby, ktore tu przychodza aby poważnie podyskutować. Piszcie sobie co chcecie. Mnie to nie interesuje. a odp na dany temat dostałas od grawitacji i proszę nie krzycz wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję pomocy
pytanie do świadków: jak skutecznie przegnać sprzed drzwi nachodzące mnie baby, które próbują nawracać mnie i moją rodzinę?! Do kogo się zwrócić z "uprzejmą" prośbą o nienachodzenie? Policja umywa ręce a te krowy co miesiąc mi latają, bo się dowiedziały, że jesteśmy rodziną ateistów, czyli nie wierzących w nic ponadnaturalnego. Jeżeli jesteście tak mili to odpowiedzcie mi czy macie jakiegoś guru czy szefa, do którego mogę napisać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję pomocy
pytam poważnie, bo ciągłe powtarzanie, że nie przyjmę się do tej sekty NIC nie daje. Nie wiem czy ci ludzie są tak zaprogramowani, żeby nie słyszeć co do nich mówi drugi człowiek, czy ich wykształcenie jest na poziomie zerówki i po prostu nie rozumieją co się do nich mówi. To porażające. Zaznaczam, że zawsze są to te same dwie kobiety. Nie chcę im powiedzieć "wypi...ierda...lajcie", bo uważam, że to totalny bezsens. Może gdybym miała odpowiedź jakiegoś ich guru czy szefa (bo każda z tych organizacji ma coś takiego) to by nam dały spokój.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość potrzebuję pomocy
a dodam tylko, że gdy mieszkaliśmy w bloku to jedna ze sąsiadek była ŚJ i była świetnym "kumplem", ona też chodziła, ale jak ktoś powiedział, że sobie nie życzy wizyt to zapisywała sobie adres i nie nachodziła. Teraz, gdy wyprowadziłam się z miasta do domu niedaleko miasta to przychodzą te dwie i nawet prośba nie daje rezultatu, mówią, że muszą zadzwonić, muszą choć spróbować. Jakoś nie wierzę, że akurat one MUSZĄ a inne osoby potrafią zrozumieć inny światopogląd i nie narzucają. To chyba jednak kwestia charakteru człowieka, bo już nie wiem. Dzisiaj znowu były.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbiiinka
Potrzebuje pomocy dam Ci konkretna rade.Jesli do Ciebie znowu przyjda.Otworz drzwi i baardzo wyraznie i stanowczo,grzecznie ale dobitnie powiedz ze kategorycznie nie zyczysz sobie wizyt swiadkow jehowy i powiedz by sobie to zapisali w karcie terenu by cie nie odwiedzac przynajmniej pol roku bedziesz miala spokoj,pozniej moga znowu sie pojawic by sprawdzic czy oby nie zmienilo sie twoje zdanie w kwestii swiadkow i moze bedziesz skora do rozmowy wiec musisz znowu powtorzyc ta sama procedure by cie nie odwiedzali itd. Tak na prawde nigdy sie ich nie pozbedziesz,przynajmniej raz w roku bedziesz ich miala na karku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Jednym z najprostszych sposobów jest powiedzieć ,że sympatyzujesz z stroną www.brooklyn.org.pl, przyjaźnisz się z jej liderami, czytasz ksiązki Włodka Bednarskiego lub tadeusza Półgęska, byłeś na spotkaniu z błym członkiem ich włądzy czyli CK i znasz całą prawdę o oszustwach, chybionych proroctwach. To zazwyczaj skutkuje.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negocjacja
nie zna udaje żę zna on w ogóle udaje że jest taki mądry a nie ma nic ciekawego do powiedzenia tylko powtarza wytarte slogany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negocjacja
Tadeusza Półgęska? kto to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość negocjacja
to chyba jakiś guru Artura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Tak, wpadliśmy na siebie dwukrotnie, ostatni raz na stpokaniu z rayem Franzem. Zawsze byłem przeciwnikiem stawiania sal komputerowych w zakładach psychiatrycznych. I okazuje ,że miałem racje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artur Miałam okazje gościć Tadeusza u siebie. To wspanialy człowiek. Hej, byłes na spotkaniu z TYM Franzem? Nie reaguj na te chore posty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do...Artur Schwacher
Artur czytając twoje wypowiedzi to zastanawiam się czy jehowy jesteś czy jakieś inne wyznanie. Co?jaka jest prawda? do czego siębie przypisujesz?? do jakiej religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×