Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość herosradek
Zwroc raczej uwage na Dz, w ktorych sa opisane pierwsze praktyki chrztu, chrzczono cale domy- czyli takze dzieci! mozesz podac werset?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradku a czy
NT podaje, że Apostołowie chrzcili "cały dom" (Dz 11:14, 16:15, 16:33, 18:8, 1Kor 1:16), więc znajdowały się tam pewnie dzieci. Tt 1:6 mówi o "dzieciach wierzących", wśród pierwszych rodzin chrześcijańskich. Były więc one ochrzczone (por. Dz 2:39). Wydaje się, że i Tymoteusz był ochrzczony jako niemowlę, bo już jego babka i matka wychowywały go w wierze chrześcijańskiej od małego (2Tm 3:14n. por. 1:5). Jeśli dla ŚJ określenie "cały dom" nie oznacza dzieci to powinni też wykluczyć starców, bo nigdzie w NT nie pisze: "chrzcijcie starców".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradku a czy
1Kor 10:1n. mówiąc o "chrzcie" całego Izraela w morzu, ma na uwadzę też dzieci, które towarzyszyły rodzicom. Podobnie było z manną na pustyni, którą jedli wszyscy, także dzieci (J 6:31). Była ona zapowiedzią Chleba Pańskiego (J 6:32-58). Czyż nie powinno się wpierw ochrzcić dzieci, które mogą spożywać Chleb Pański?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Podobało mi się pomarańczowe stwierdzenie, iż Bóg Artura to sadysta :D Arturku, przecież Bóg jest Miłością, czemu robisz z niego potwora??? Gdzię cię tego nauczyli???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
więc znajdowały się tam pewnie dzieci. Wydaje się, że i Tymoteusz był ochrzczony jako niemowlę, czyli żadnej pewnosci? wszystko na chyba?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradku a czy
herosradku czyli tak jak powiedzialm kto che to zrozumie kto nie. Koncze dyskusje bo jest jalowa. pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjjjj
Nie "chybowac" :) Tylko uwierzyc i otworzyc serca. Mam 34 lata i jestem 3 lat po chrzcie i wodnym i tym w Duchu Św.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradku a czy
kto nie che nie zrozumie - powinno byc ;) Ty nie chcesz (ogolnie podjerzewasz ze w zadnym z tych domow nie bylo dzieci) - wygnali je czy moze ich wogole nie bylo. Nie che odpowedzi to taka dygresja zegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
dygresja? jałowa? gdzie ty to widzisz ? bo pytam a ty nie umiesz odpowiedziec ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
ajajjj ---> wodnym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjjjj
Tak wodnym- chrzcie przez zanurzenie w wodzie:) Naleze do jednego z Kościołów Protestenckich. Dla którego jedynym posrednikiem miedzy Bogiem a ludzmi jest Jezus Chrystus:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
jesli chcesz podac przykład to podaj tresc wersetu tak jak ja to robie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
a cos wiecej jejjj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjjjj
Herosradek znam Cie z forum o Bibli:) odpowiadałam Ci na kilka pytan. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość byu bam
herosradku ty nie chesz odpowiedzi (czytalem twoja polemika na innym forum), ty poprostu piszesz dla samego pisania. Zajrzyj do bibli czytaj ja z otwartym sercem. wtedy zrozumiesz i uwierzysz. Kto ma uszy niech slucha. zadajesz pytania z gory negujac odpowedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradku Ty poprstu
nie rozumiesz odpowiedzi albi nie chcesz zrozumiec. Tu tkiw caly problem. po co zadajesz pytanie skoro i tak nie uwierzysz odpowiedzi. bezsens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ajajajjjjj
1List Piotra do Tymoteusza Rozdział 2 wiersz 5,6. potwierdzone Biblia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
do osób które twierdzą , że twierdzą ze nie rozumiem odpowiedzi otóż rozumiem doskonale , co nie oznacza , że zgadzam się z waszym tłumaczeniem Biblii mam własne zdanie na temat , które może byc mylne , dlatego pytam by poznac wasze a wy sugerujecie , że zrozumiem gdy bedę utwierdzał was w przekonaniu iż macie racje ( bałwochwalstwo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
przepraszam za literówki, cos net mi siada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
Co Bóg mówi o traktowaniu naszych nieprzyjaciół? Biblia mówi: „Ale wam, którzy słuchacie, powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tym, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was krzywdzą. Temu, kto cię uderzy w policzek, nadstaw i drugi, a temu, kto ci zabiera płaszcz, i sukni nie odmawiaj. Każdemu, kto cię prosi, daj, a od tego, kto bierze, co twoje, nie żądaj zwrotu. A jak chcecie, aby ludzie wam czynili, czyńcie im tak samo i wy. A jeśli miłujecie tych, którzy was miłują, na jakąż wdzięczność zasługujecie? Wszak i grzesznicy miłują tych, którzy ich miłują. Jeśli bowiem dobrze czynicie tym, którzy wam dobrze czynią, na jaką wdzięczność zasługujecie? Wszak i grzesznicy to samo czynią. A jeśli pożyczacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, na jaką wdzięczność zasługujecie? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, aby to samo odebrać z powrotem. Ale miłujcie nieprzyjaciół waszych i dobrze czyńcie, i pożyczajcie, nie spodziewając się zwrotu, a będzie obfita nagroda wasza, i synami Najwyższego będziecie, gdyż On dobrotliwy jest i dla niewdzięcznych, i dla złych. Bądźcie miłosierni, jak miłosierny jest Ojciec wasz.” ŁUK. 6,27-36 (BW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
Ci, którym Bóg przebacza powinni przebaczać innym. Biblia mówi: „Bądźcie jedni dla drugich uprzejmi, serdeczni, odpuszczając sobie wzajemnie, jak i wam Bóg odpuścił w Chrystusie.” EFEZ. 4,32 (B

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
herosradek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Romulaus
Mowisz o gloszeniu ewangeli?A przecztaj uwazniej biblie i zobacz co tam jest napisane.To czyje imie mial poznac eunuch i w czyje imie uwierzyl eunuch ? „Kiedy jednak uwierzyli Filipowi, który zwiastował dobrą nowinę o Królestwie Bożym i o imieniu Jezusa Chrystusa, dawali się ochrzcić, zarówno mężczyźni, jak i niewiasty.” DZ. AP. 8,12 (BW A powiedz czyje imie rozglaszaja swiadkowie jehowy? Powiedz dlaczego Jezus nigdy ani razu nie wymowil imienia bozego? Dlaczego apostolowie i uczniowie rozgalaszali zawsze imie Jezusa a nie Jahwe?W imie Jezusa glosili ,w imie Jezusa czynili cuda,w imie Jezusa wypedzali demony ,dlaczego w liscie do Filipian2:10 wersecie pisze ze na dzwiek imienia Jezusa ma sie ugiac kazde kolano czy to w gorze czy na ziemi,Jesli chce sie wychwalac Boga trzeba koniecznie wychwalac imie Chrystusa! czy to Cie nie dziwi? Nie dostrzegasz ,ze Nowy Testament koncentruje sie wylacznie na chwale Chrystusa i chwale jego imienia?????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
Miłość nie jest tylko dla przyjaciół. Biblia mówi: „Słyszeliście, iż powiedziano: Będziesz miłował bliźniego swego, a będziesz miał w nienawiści nieprzyjaciela swego. A Ja wam powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych i módlcie się za tych, którzy was prześladują”. MAT. 5,43-44 (BW)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Artur Schwacher: \"A kim jestem ,że pouczam? Bezczelnie odpowiem osobą która była zbyt mądra albo niedość głupia aby zostać Świadkiem Jehowy\" Zabijasz... śmiechem:D, głupotą i krótkowzrocznością, czy Ty naprawdę widzisz tylko czubek własnego nosa, a Twój wzrok nie sięga dalej?? To nie było bezczelne to było głupie i obraźliwe... możesz być z siebie dumny i uprzedzając Twoje pytanie... nie nie jestem SJ, ale nie lubię jak ktoś obraża innych ludzi, bo są innej wiary, lub mają inne poglądy. \"Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego\" Mt 22, 39 Znasz to?? Myślę, że ten cytat jest Ci obcy, albo nie lubisz siebie i wylewasz swoja frustrację na innych... bawi Cię to? \"Pytanie na Logike: Skoro ostatnia bedzie pokonana śmierc i smierci nie bedzie jak to możliwe, ze ostateczna kara będzie usmiercenie, skoro smierci nie będzie?!?\" Odpowiedź logiczna nie wiem czy prawidłowa, bo nie poznam jej dopóki nie nadejdzie mój czas: Może chodzić o pokonanie śmierci cielesnej, a ostateczną karą będzie śmierć duchowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znalazłem dzisiaj, pewne opracowanie dotyczące powstania i rozwoju mszy. Myślę, że jeśli kogoś interesuje temat warto je chociaż przejrzeć :) ks. Henryk Paprocki, "Wieczerza Mistyczna" Jeśli chodzi o odkrycia archeologiczne dotyczące Biblii, to znalazłem opracowanie stworzone przez pasjonata, który szukał takiego zbioru, ale go nie znalazł i rozpoczął własne poszukiwania: Werner Keller, "Śladami Biblii" i druga książka o tej samej tematyce, ale zawierająca zbiór opinii z "Le monde de la Bible", myślę, że również warto: A. Lemaire'a, "Świat Biblii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Romulaus Dokładnie tak.\" Kto wzywa imienia pańskiego (czyli Jezusa) ten bedzie zbawiony\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
Biblia mówi: „Biskup zaś ma być nienaganny, mąż jednej żony*, trzeźwy, umiarkowany, przyzwoity, gościnny, dobry nauczyciel, nie oddający się pijaństwu, nie zadzierzysty, lecz łagodny, nie swarliwy, nie chciwy na grosz, który by własnym domem dobrze zarządzał, dzieci trzymał w posłuszeństwie i wszelkiej uczciwości, bo jeżeli ktoś nie potrafi własnym domem zarządzać, jakże będzie mógł mieć na pieczy Kościół Boży? Nie może to być dopiero co nawrócony, gdyż mógłby wzbić się w pychę i popaść w potępienie diabelskie. A powinien też cieszyć się dobrym imieniem u tych, którzy do nas nie należą, aby nie narazić się na zarzuty i nie popaść w sidła diabelskie.” 1 TYM. 3,2-7 (BW) to słowa do Biskupa czy męża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to słowa do Biskupa czy męża? Do biskupa, który jest mężem. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
Romulaus pisze: O rany,ale glupoty wypisujesz herosradek!Debilny nick i debilnie uposledzone argumenty.Twoja wiedza nie wychodzi poza to co przez lata wciskala ci w muzg organizacja.Jak zwykle utarte slogany i jak zwykle te same wersety wyrwane z kontekstu.Zacznij drogi swiadku zagladac na strony przeciwnikow to moze Ci sie oczy otworza! 1.mózg !!!przez ó 2.debilny nick?no nieciekawy ten Romulaus 3.upośledzone argumenty? no tak, nie podałes żadnych argumentów - czyli ich brak ( uposledzone wcale nie pasuje) 4.Twoja wiedza nie wychodzi poza to co przez lata wciskala ci w muzg organizacja.??? widzę , że zrobili Tobie niezłe pranie 5.Jak zwykle utarte slogany i jak zwykle te same wersety wyrwane z kontekstu.??? nie podajesz żadnych wersetów , opierasz się na własnym zdaniu 6.Zacznij drogi swiadku zagladac na strony przeciwnikow to moze Ci sie oczy otworza!???przeciwników? to Ty nawet gdy śpisz masz otwarte oczy? do wiadomości : wersety pochodzą z Biblii Tysiąclecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×