Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość Artur Schwacher
A szósty wylał swą czaszę na wielką rzekę Eufrat i jej woda wyschła, żeby została przygotowana droga dla królów ze wschodu słońca. 13 I ujrzałem trzy nieczyste natchnione wypowiedzi, które wyglądały jak żaby, wychodzące z paszczy smoka i z paszczy bestii, i z paszczy fałszywego proroka. 14 Są to w rzeczywistości wypowiedzi natchnione przez demony i dokonują znaków, i wychodzą do królów całej zamieszkanej ziemi, żeby ich zgromadzić na wojnę wielkiego dnia Boga Wszechmocnego. 15 „Oto przychodzę jak złodziej. Szczęśliwy, kto czuwa i strzeże swych szat wierzchnich, żeby nie chodzić nago i żeby nie patrzono na jego hańbę”. 16 I zgromadziły ich na miejsce zwane po hebrajsku Har-Magedon. A to dowód na to ,że jest to miejsce. Przekład jest SJ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
Bog jest milosierny,Bóg to milosć i jak kazdy ojciec kocha swoje dzieci wiec jak mógłby skazac je na wieczną mękę .Przeczyloby to o dobroci Bożej! Wez się Artur zastanów i nie rób z Boga mściciela bo juz znudziło mi sie twoje pisanie i czytanie tych wypocin ktorymi nas częstujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
zaczynam myśleć że dlaciebie Artur szatan ma ogon, w ręku widly,kopyta u nóg i stoi przy garze pelnym smoly cieszac sie z podsycania ognia :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
Kaz.Sal 9.5-6 5 ponieważ żyjący wiedzą, że umrą, a zmarli niczego zgoła nie wiedzą, zapłaty też więcej już żadnej nie mają, bo pamięć o nich idzie w zapomnienie. 6 Tak samo ich miłość, jak również ich nienawiść, jak też ich zazdrość - już dawno zanikły, i już nigdy więcej udziału nie mają żadnego we wszystkim, cokolwiek się dzieje pod słońcem. Wiec jak umieraja i nic nie czują jak moga odczuwac męki piekielne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, typowa retoryka Strażnicowa, Typowa, pełna pychy i zarozumialstwa. tak Arturze jestes pełen pychy i zarozumialstwa !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
ze słów Artura wynika że Bóg to sadysta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmm....
karolinko czekam na odpowiedz. Ty cały czas odwracasz kota ogonem, wiesz podobnie postepuje Sj w rozmowie. Odpowiedz na pytanie czemu tkwisz w tak znienawidzonym przez Ciebie wyznaniu. Przeciez lkatolicy sa zli, kaplani jeszcze gorzej a Ty tkwisz w tym dalej- gdzie jest logika, gdzie sens Twojego postepowania.Mowisz ze nie rozumiem to przyznam Tobie racje ze nierozumiem Twojego postepowania. Tkwisz w czyms co potepiasz i nie szanujesz i nadal w tym tkwisz i nic z tym nie robisz. Dziwne. Koncze z dopa dyspute bo ty bijesz piane dla samego bicia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to sobie czekaj ! sprawa wiary jest sprawą indywidualna każdego człowieka i nie muszę się Tobie tłumaczyc z niej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do Artur Schwacher: Kim Ty jesteś, że pouczasz innych ?? Nie jesteś wyrocznia w kwestii rozumienia Biblii! Każdy ma prawo rozumieć ją tak jak to czuje i sam powinien wyciągać swoje wnioski, czy prawidłowe, nie mnie to oceniać, każdy ma prawo do swojego zdania i trzeba to uszanować. Stronniczość Twoich wypowiedzi wymierzonych w SJ staje się męcząca, tam gdzie nie ma miejsca na rozmowę i brakuje argumentów pojawia się krzyk i oskarżenia. A sugerowanie sposobu interpretacji. \"Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, i wybranych aniołów, abyś tego przestrzegał bez uprzedzeń, nie powodując się w niczym stronniczością\" 1 Tm 5: 21

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisząc stronniczo i oskarżając innych sam podważasz swój autorytet. Myślę, że nie masz co robić i latasz z jednego forum na drugie, udzielając się jak lekarz na poligonie :D z czego nic nie wynika, bo nikt tak naprawdę nie potrzebuje pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolina a po co
tobie wyjasniac przeciez ty wszystko wiesz najlepiej. chocby tobie ktos przedstawil fakty czarno na bialym nadal nie uwierzysz. jestes zaslepioniona malolatko. przeczytaj Objawienie jeszcze raz i jeszcze raz i tak w kolko moze zrozumiesz. kiedys dysputowalem o tym ze SJ i pokazywalem ze tam jest napisane niebo a oni w kolko ze tam nieba nie ma, wyciagnelem bibli i pokazuje , twierdza no jest slowo niebo, ale tam nieba nie ,a . No i co to dalo oni mieli oczy a niewidzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm..............
karolina to odpowiedz mi co by bylo gdyby byli sami sj? kto bylby policja, wojskiem, ufo z kosmosu. Napisalas ze inni czyli kto UFO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
myslisz że w Raju bedzie potrzebna policja? wojsko? Pomysl logicznie a sama znajdziesz odpowiedz.Bóg stwarzajac Adama i Ewę nie stwarzal złego swiata.Zamierzenie Boze bylo inne i takie bedzie po armagedonie ,tak miało byc a Bóg nie rzuca słów na wiatr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama i siostra
sa swiadkami, ja z tatą zostaliśmy w katolickiej ale tylko formalnie. do koscioła nie chodzimy od parunastu lat. religia swiadków podoba mi sie oprocz paru kwestii (krwi, chodzenie po domach). i nie lubię tych ludzi jako ludzi bo wiekszosc jest strasznie fałszywa! zreszta jak w kazdej religii. ci najardziej pobozni sa najgorsi. u kogos widza blędy a sami u siebie nie. najbardziej podoba mi sie religia zdaje sie adwentystow dnia 7 czy to moze nazywa sie zielonoswiatkowcy...?... sama juz nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moja mama i siostra
a o katolickiej religii to juz nie wspomne. moze bylaby i ok gdyby ksieza jej tak nie zeszmacili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karoinko przeziez zawsze
karolinko nigdy bym nie powiedzial ze "co z tego ze napisane" oczywiscie chodzi o biblie. Zawsze probowalbym analizowac, no ale Tobie juz to przeanalizowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmm.............
kochana ale jezeli chodza i chca nawracac to chyba chca by wszyscy byli sj? czy chodza tak dla zartow? wiesz dla mnie to strasznie naciagana teoria ale to moje zdania. przeciez niebede zyc wiecznie wic moze kiedys za tysiac lat wszyscy beda sj, bo chyba nie wiezysz ze bedzie armagedon zanim umrze pokolenie 1914. Bo to jest juz tylko kwestia kilku lat. A taka teorie miali (nie wiem czy teraz maja) kilka lat temu sj. Spytaj sie skoro jestes tak blisko z osobami tej wiary

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
Żądanie wytłumaczenia Apokalipsy czyli Ksiągi Objawienia tu na forum jest jakims zartem. Te pannice, ktore tego oczekuja chyba nie wiedzą co piszą. Swiadkowie Jehowy na wyjasnienie tego zagadnienia potrzebowali ponad 300 stron zawartych we "Wspaniałym finale ". Te małolaty chca aby to samo zrobic w kilku zdaniach. Ponadto zachowuja sie skandalicznie i w ten sposób przynosza wstyd Świadkom Jehowy. Czas najwyzszy aby starsi zboru zainteresowali się tymi osobami i wyciagnęli konsekwencje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość karolino Ty wyrazasz
swoje zdanie? to masz ciekawy sposób wyrazania swojego zdania. Kłocisz sie z kazdym kto ma inne zdanie. Nie masz argumentow na potwierdzenie twojej tezy. Cos tam troche wiesz ale nie dokonca piszesz "co z tego ze w bibli napisane" ale przeciez Ty wiesz lepiej no nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Włąsnie Apokalipsa mówi: iż w jeziorze ognistym jego przeciwnicy będą męczeni dniem i nocą na wieki (Objawienia 20,10). Ale to jest tylko 10 werset. Biblii nie należy traktować wybiórczo. Wystarczy poczytać dalej. Bo czym jest to jezioro ogniste? I czym jest piekło? 13 - I wydało morze umarłych, którzy w nim sie znajdowali, również śmierć i piekło wydały umarłych którzy w nim sie znajdowali, i byli osądzeni, każdy według uczynków swoich. 14 - I śmierć i piekło zostały wrzucone do jeziora ognistego; owo jezioro ogniste, to druga śmierć. Śmierc zostanie zniszczona jako ostatnia - \"Jako ostatni wróg zniszczona zostanie śmierć\" (Kor,15:26) Te wersety przecza twierdzeniu, że z woli Boga jego przeciwnicy będa męczeni na wieki. Oni po prostu zostaną uśmierceni po raz drugi i ostatni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Boanerges
Dziwna jest argumentacja, że Bóg nie może być taki zły by po śmierci ktoś był w tym piekle. A czy rozumieją Ci co to za piekło? A czy Bóg nie kazał zabijać w ST a czy Armagedon nie będzie czasem cierpienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Pytanie na Logike: Skoro ostatnia bedzie pokonana śmierc i smierci nie bedzie jak to możliwe, ze ostateczna kara będzie usmiercenie, skoro smierci nie będzie?!? I kto tu traktuje wybiórczo Biblię? A kim jestem ,że pouczam? Bezczelnie odpowiem osobą która była zbyt mądra albo niedość głupia aby zostać Świadkiem Jehowy. Bo Sj dzielę na trzy kategorie: 1. urodzonych w prawdzie, któzy mieli pecha, byli poddani indokrynacji od małego - oni nie są niczemu winni 2. Ludzie którzy przeszli na doktrynę pod wpływem emocji, byli w dołku i to ich usprawiedliwia 3. Ludzie którzy świadomie przeszli - to są głupcy! Świecuszka - lekarzu ulecz się sam!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie na Logike: Skoro ostatnia bedzie pokonana śmierc i smierci nie bedzie jak to możliwe, ze ostateczna kara będzie usmiercenie, skoro smierci nie będzie?!? No jeśli ktos powoluje sie na logikę to niech jej używa. Jeśli ostatnia zostanie zniszczona smierć to wczesniej wszystko co ma być usmiercone będzie usmiercone. Przecież to takie proste. Kiedy juz zostanie dokonany sąd nad wszystkim i ci którzy nie znajdą się w księdze zywota poniosą śmierć, wówczas pieklo i szatan zostaną zniszczone, a po nich, jako ostatnia - śmierć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanieee
Artur myslę że swieczuszka dobrze ci radzi :D jestes malutkim człowieczkiem tylko człowieczkiem i nie staraj sie wymadrzac bo i tak nikt cię bie poslucha.Przebija przez ciebie pycha i duma .a to grzech wedlug koscioła :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Artur Schwacher
Kocham takie dysputy ze SJ i ich poplecznikami. Wszystko z nich wychodzi, są tacy łątwi do sprowokowania w internecie. Żadne miłosci nieprzyjaciół, zadnego nadstawiania drugiego policzka, niczego. Tylko agresja i ataki. Prawdziwy obraz upadku.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
08-01-2008 20:40 Artur Schwacher (artur.schwacher@wp.pl) Kocham takie dysputy ze SJ i ich poplecznikami. Wszystko z nich wychodzi, są tacy łątwi do sprowokowania w internecie. Żadne miłosci nieprzyjaciół, zadnego nadstawiania drugiego policzka, niczego. Tylko agresja i ataki. Prawdziwy obraz upadku..... Nie wiem czy to było do mnie bo ani ze mnie sJ ani poplecznik, ale odpowiem tak na wsjakij słuciaj. Póki co to ty jesteś tu osobnikiem najbardziej agresywnym i bez ustanku wyłącznie atakującym. Z twoich postow wyziera pogarda dla innych i ogromna pycha. Jestes ostatnim z tego grona, ktory nadstawi policzek. Dlaczego widzisz źdżbło w oku brata swego, a belki w oku swoim nie widzisz? Do tej pory nie rozumiałam dlaczego niektore robia z Ciebie idiotę, ale teraz widzę, że z toba nie mozna inaczej. Ciebie nie mozna traktowac poważnie. Jeśli przedstawi si e tobie argumenty ktorych nie potrafisz obalic wówczas uciekasz sie do takich własnie postów j/w.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herosradek
„I rzekł im: Idąc na cały świat, głoście Ewangelię wszystkiemu stworzeniu. Kto uwierzy i ochrzczony zostanie, będzie zbawiony, ale kto nie uwierzy, będzie potępiony.” MAR. 16,15-16 (BW) zastanawiaja mnie słowa : głoscie Ewangelie kto uwierzy bedzie ochrzczony przeciez malutkie dziecko nie uwierzy to dlaczego chcrzest malutkich dzieci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×