Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość nilo1
o wywyższaniu,mamy naoczne dowody z okazji różnistych okazji ===z całowaniem i klękaniem włącznie==to jest dopiero elita///nieprawdaż? a co powiedział anioł gdy Jan chciał złozyc mu hołd????...NIE CZYŃ TEGO BOGU TYLKO NALEZY SIE ODDAWAĆ HOŁD A MA JESTEŚMY BRACMI===RÓWNYMI==

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
mi chodzi o to, że tam są konkretne przykłady dialogów co mówić, jeśli człowiek powie tak lub inaczej ... a nie nauka waszego wyznania, na tym polega specyfika tej książki, sama z resztą wiesz, co ona zawiera...; a wg mnie to próba manipulacji rozmówcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
wiem, że między sobą jesteście braćmi i siostrami, ale mi znowuż chodzi o to, że się wywyższacie nad inne wyznania i religie, że tylko wy jesteście religią prawdziwą; i mi też tak jak i Ci, nie podoba się to, że ludzie czasami zachowują się jakby czcili duchownych, z tym że ja w tym nie uczestniczę... na tym polega moja wolność, że w Boga wierzę , ale nie przynależę nigdzie-z koscioła wypisana, od świadków wykluczona, tylko ja i Bóg... i nie potrzebuję tego zmieniać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
niestety ludzi gryzie to , ze Sj zawsze odpowiadaja zgodnie ze słowem Bożym i popieraja to wersetami ... szczerze to niewielu a nawet bardzo niewiele osób przeczytało , zna Biblie a co dopiero wstawic odpowiedni werset w rozmowie lub na niego sie powołac .. dlatego wtedy sa osaczani iz " maja prane mózgi " badz nie maja własnego zdania ... jesli Sj wierza w tego samego Boga o tych samych zasadach i przykazaniach to ich słowa moga sie róznic niewiele czyli szczególami ze wzgledu na indywidualny charakter ... jedna wiara , jeden Bóg , jeden chrzest ... moja córka własnie zaczeła studia i jakos nikt nie zabronił jej studiowania a wrecz przeciwnie popierali ze wybrała ciekawy kierunek .. wiec nie wiem skad macie takie informacje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ŚW są przeciwni służbie w wojsku, w policji. Ale jak się im dzieje krzywda, jak zostaną napadnięci to gdzie szukają pomocy? Czy przypadkiem nie zgłaszają się ze skargą na Policję? Dostrzegam w tym hipokryzję co Boga - bogu , co Cezara - Cezarowi ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
no ja mam z doświadczenia, jakbyś dokładniej czytała, to byś wiedziała, co piszę, i dobrze, ze Twojej córki nikt nie negował,ze nie we wszystkich zborach są podobni bracia starsi, ja wyzej pisałam, że miałam inne doświadczenia... Biblię przeczytałam 3 razy i mam wątpliwosci, czy zawiera wszystko, co zawierać powinna...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
co do religii prawdziwej .. to nie jest wywyzszanie sie - to jest pewnosc połaczona z zaufaniem ... zapraszaja tam kazdego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
to juz problem natury duchowej i zaufania ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr a mi sie wydaje ze pycha nie pewnośc. Jezeli sie nie myle to Ty pisałes ze nie tylko Sj dostąpią zbawienia. To co to za pewnosc ze to TA organizacja. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo nie odpowiedziałs na moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hr Nauczenie wsie Pś na pamiec nie znaczy ze sie je dobrze zna i rozumie. Czytałam conajmniej 5 razy Pś ale nie po to by sie go nauczyc na pamiec i szastac cytatami na lewo i prawo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieśkaaa
"co Boga - bogu , co Cezara - Cezarowi ......" Nie dostrzegam w tej odpowiedzi żadnego sensu. Skoro służba w Policji jest zdaniem ŚJ czymś złym w oczach Boga to i korzystanie z ich pomocy też jest złe. To tak jakbyś powiedział że cudzołożenie jest niezgodne z prawem boskim i korzystał z usług prostytutek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SJ się szkolą co mają mówić, gdy rozmówca powie to czy tamto uczniowie Pana nie troszczą się o to bo mają Ducha świętego i to On wie, co mają mówić Mk 13:11 Bw " nie troszczcie się naprzód o to, co macie mówić, ale mówcie to, co wam będzie dane w owej godzinie, albowiem nie wy jeteście tymi, którzy mówią, lecz Duch Święty." !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
władza pochodzi od Boga, chrześcijanie są poddani władzom Tt 3:1 Bw "Przypominaj im, aby zwierzchnościom i władzom poddani i posłuszni byli, gotowi do wszelkiego dobrego uczynku," (1) Każdy człowiek niech się poddaje władzom zwierzchnim; bo nie ma władzy, jak tylko od Boga, a te, które są, przez Boga są ustanowione. (2) Przeto kto się przeciwstawia władzy, przeciwstawia się Bożemu postanowieniu; a ci, którzy się przeciwstawiają, sami na siebie potępienie ściągają. (3) Rządzący bowiem nie są postrachem dla tych, którzy pełnią dobre uczynki, lecz dla tych, którzy pełnią złe. Chcesz się nie bać władzy? Czyń dobrze, a będziesz miał od niej pochwałę; (4) jest ona bowiem na służbie u Boga, tobie ku dobremu. Ale jeśli czynisz źle, bój się, bo nie na próżno miecz nosi, wszak jest sługą Boga, który odpłaca w gniewie temu, co czyni źle. (5) Przeto trzeba jej się poddawać, nie tylko z obawy przed gniewem, lecz także ze względu na sumienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
tzn ja powiem tak, że to super że jesteście pewni zbawienia, bo wg mnie i mojego ojca człowiek możecie być pewien tylko jednego: jak się urodził, to umrze... a kto zmartwychwstanie a kto nie to tylko Boga sprawa, a kto wie,czy nie ma jeszcze innego rozwiązania, np. reinkarnacji, tak naprawdę, to tego nie wiadomo, wiadomo jest, że Ktoś bardzo inteligentny stworzył ten uporządkowany świat, ja nic ponadto nie wiem, niczego pewna nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
tzn ja powiem tak, że to super że jesteście pewni zbawienia, bo wg mnie i mojego ojca człowiek możecie być pewien tylko jednego: jak się urodził, to umrze... a kto zmartwychwstanie a kto nie to tylko Boga sprawa, a kto wie,czy nie ma jeszcze innego rozwiązania, np. reinkarnacji, tak naprawdę, to tego nie wiadomo, wiadomo jest, że Ktoś bardzo inteligentny stworzył ten uporządkowany świat, ja nic ponadto nie wiem, niczego pewna nie jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
oo widze ze nie tylko SJ są prześladowani. A tak zwsze twierdzą. Kamelia do jakiej Organizacji Religijnej nalezysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
Kamelia władza pochodzi od Boga, chrześcijanie są poddani władzom ............................... więc ap.Paweł był wewnętrznie rozdarty pisząc do Tymoteusza??? bo w Dziej.5:29.......Piotr wypowiedział władzy Żydowskiej takie słowa.. "Musimy być bardziej posłuszni Bogu jako władcy niż ludziom" a może ap.Paweł mówił o porządnym codziennym cichym życiu społecznym?? ..podporządkowując się władzy ludzkiej zapewniającej porządek obywateli ,,,,,do momentu kiedy wymogi władzy ludzkiej nie przekraczają władzy Bożej??? ..przemyśl to, komu być bardziej posłusznym!........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
akurat tu zgodzę się z nilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Niestety ukrywaja pedofilie
Ciekawy post znalazłam i przeklejam Niestety pedofilja i u SJ Bill Bowen, który spędził całe swe życie jako Świadek Jehowy, i przez prawie dwadzieścia lat był starszym, powiedział, że Organizacja roztacza ochronny parasol przyzwolenia na seksualne nadużycia, co dokonuje się poprzez fakt, że trzyma się w tajemnicy bazę danych tyczącą się tychże nadużyć. Źródła Bowena wskazują, że zgodnie z taką poufną bazą danych odnośnie nadużyć seksualnych wśród Świadków Jehowy, w Organizacji znajduje się 23.720 przestępców, którzy są chronieni przez system. - Oni (Świadkowie Jehowy) nie chcą, żeby ludzie wiedzieli iż także wśród Świadków Jehowy istnieje taki problem - powiedział Bowen Panoramie - Poprzez ukrywanie tego krzywdzi się po prostu osobę. Z drugiej strony, poprzez ujawnienie tego pokrzywdzeni narażą na szwank wizerunek Organizacji. Gdy Alison Cousins została wykorzystana przez swego ojca, postąpiła wedle procedury jakiej jej nauczono - zwróciła się do jednego ze starszych. Nie wiedziała wówczas, że jej siostra również zgłosiła identyczny przypadek wykorzystania przez swego ojca. Pomimo tego, że przez 3 lata było wiadomo, iż ojciec Alison jest pedofilem, ci sami starsi odesłali ją z powrotem do domu , gdzie nadal była seksualnie wykorzystywana. W końcu Alison poszła na Policję, a jej ojciec został skazany na 5 lat więzienia. Policja została o całej sprawie poinformowana dopiero na końcu. Śledczy Sierżant Wallace Burgess policji miasta Strathclyde powiedział: "Poszkodowani zanim trafili na Policję skarżyli się wielu ludziom, ale ludzie ci nie poinformowali ani Policji, ani innych władz społecznych. Mamy obowiązek chronić, jeśli jednak nic się nam nie powie, nie będziemy w stanie nikomu pomóc". ttp://www.brooklyn.org.pl/kukux.htm pedofilia w zbirze w szczecinie http://kto-szuka-ten-znajdzie1.blog.onet.pl/U KRYWANE-PROBLEMY-PEDOFILE-16 ,2,ID134283279,n http://news.bbc.co.uk/2/hi/programmes/panoram a/2119903.stm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
tylko też znowu jest jedno ale... wyobrażam sobie sytuację czysto teoretyczną... powiedzmy, że jest wojna, albo jacyś przestępcy włamują się do domu Swiadków Jehowy... jest zagrożenie życia , bandyci chcą zabić rodzinę...czy rodzice będą się przyglądać biernie oprawcom czy za wszelką cenę będą bronić swoich dzieci i siebie nawzajem, nawet gdyby to łączyło sie z zabójstwem? czy będą nadstawiać pokornie drugi policzek, nic nie robiąc fizycznie tylko modlić się o ratunek czekając na cud, który albo by sie wydarzył albo nie? bo jak jest spokoj to sie o takich rzeczach nie myśli, albo sie myśli że miłowałoby sie tych nieprzyjaciół, ale gdyby doszło co do czego, to myślę że w prawie każdym człowieku odezwałby się instynkt przetrwania-jesli nawet nie nas samych to naszych dzieci...gdyby było tak, że nikt by nie chciał brać udziału w wojnach to świat przypominałby raj, ale zawsze się znajdą jacyś źli ludzie, którzy mają korzyści z nienawiści... to, że nie bierzecie udzialu w wojnach to bardzo szlachetne, ale inni giną po to, abyście i by byli wolni... tak już ten świat jest zbudowany, to nie raj, przesłanka szlachetna tylko nie praktyczna niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
do historii powyzej-powinni byli go wykluczyć ze zboru, i zaopiekować sie tymi dziewczynami-postąpili nieodpowiedzialnie i wbrew własnym naukom (to podobnie jak z pedofilami w kościele katolickim)...; oby jak najmniej takich historii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jestem chrześcijanką ewangeliczną ( z nurtu protestanckiego) należę do Koscioła Zielonoświątkowego. odpowiedziałam na swoim topiku na ten zarzut powyzej. - Jezus i Piękno Bożego Słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
Kamelia-a opowiesz co jest charakterystycznego dla Twego wyznania, czym się różni od innych wyznań chrzescijańskich? bo nie znam nikogo takiego jak Ty, a ja ciekawska jestem:) też się uważacie za nieomylnych wybrańców?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakby ci tu z skrócie napisać:):):) mój topik: http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3783733&start=0 mój blog: http://kameliazkafe.blog.interia.pl/?pr=1 mój kościół: http://betania.katowice.pl/nowa/ Kosciół Zielonoświątkowy w Polsce http://kz.pl/ w co wierzymy: http://kz.pl/kosciol/ Nieomylny jest BÓG:) opieramy sie TYLKO na Biblii pstrorzy mają zony i dzieci:) chrzest przyjmują ci którzy uwierzyliw Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela i oddali Jemu swoje zycie wyznajemy grzechy TYLKO Bogu przyjmujemy komunię pod 2 postaciami kochamy Jezusaa bo jest Panem który przyszedł na ziemię aby zbawić grzeszników i zapłacić kare za grzechy. Bóg kocha tych którzy do Niego przychodzą.:) i daje łaską ( za darmo) życie wieczne. "Tak umiłował swiat ze dał Syna swego aby KAZDY kto w Niego wierzy nie zginął ale miał zycie wieczne". Zbawienie jest w Jezusie- nie w żadnej Organizacji koscielnej, w zadnym kosciele. Jezus jest ponadwyznaniowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
to to wydaje mi się bliższe do moich poglądów- ze Jezus ponad wyznaniowy jest,a zbawienie dla wszystkich wierzących...i tylko Bóg nieomylny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też tak myślę :) Jezus przyszed na swiat aby zbawić KAŻDEGO nie przez jakąś Organizacje koscielną czy inną ale przez swój krzyż i swoją krew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
ludzie są z różnymi problemami emocjonalnymi, skłonnościami pedofilskimi ...masochistycznymi ,bądz podobnymi dewiacjami... . ...proszę podać źródło w/w artykułu!! str,podane jedna jest nieaktywna inna niewiarygodna jeszcze inna pochodzi od przeciwników ŚJ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
no toż właśnie że są różni, tyle, że gdyby ta historia powyższa była prawdziwa to gościa powinni wykluczyć, szkoda że w innych wyznaniach nie ma tych wykluczeń, może ludzie nie czuli by się tacy bezkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
Jest Jeden Bóg i jedna wiara....nie ma uniwersalizacji Bożej ,jakby niektórzy pragnęli;; (Ef.4.4-6) Jedno jest ciało ijeden duch, tak jak zostaliście powołani wjednej nadziei, do której was powołano; 5jeden Pan, jedna wiara, jeden chrzest; 6jeden Bóg iOjciec wszystkich, który jest ponad wszystkimi iprzez wszystkich, iwe wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×