Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość szultos
hr mylisz organizacje z Bogiem. Zaufanie do Boga a nie do Organizacji która sobie kiese nabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hr zgadzam sie z Tobą tylko niestety ludzie te zbory zmieniaja. Popatrz judasz skarbnik. Tak samo u Was. Tak samo w KK i wiele innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
ja nie mogłabym czekać na spotkanie z mamą do zmartwychwstania, bo z natury jestem niecierpliwa i muszę mieć to co kocham tu i teraz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
ilustracje, które są prymitywne, w jak najgorszym guście, bez odrobiny polotu dla mnie są zniechęcające, bo czuję się jakby traktowano mnie jak małe dziecko, któremu każdy kolorowy obrazek można wcisnąć i powiedzieć, że to ładne każdy, kto ma trochę smaku i jakiejś estetycznej ogłady powie, że są okropne a są takie, bo ŚJ wywodzą się z USA, gdzie kultura popularna, już końcem XIX wieku, rozkwitała, często zaspokajając najgorsze gusta i tak już zostało to widać także po rozmowach ze Swiadkami, że nie mają wiele do powiedzenia od siebie, że są dość, prości, naiwni, ograniczeni gdy popatrzeć na KK, czy tradycyjne kościoły protestanckie, tam jest przekaz dla filozofów i dla prostej babiny i dla tych pośrodku u świadków, jedna tym komunikatu, dla wszystkich czyli może nie do wszystkich? może tych bardziej wyrobionych estetycznie, intelektualnie ŚJ nie chcą u siebie widzieć? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
aafisia fisia Kolbe ? a kim był Kolbe - bo był duchownym to był lepszym ? moi dziadkowie tez oddali swe zycie za trzech polskich żołnierzy zostawiajac piecioro małych dzieci , żaden z tych żłonierzy nie zapytał nawet o losy tych dzieci nie mówic o pomocy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ettore bugatti złóz zażalenie do grafika Sj od oceniania jest ktos inny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
dlaczego ludzie bedacy u szczytu Organizacji religijnych maja tak wielkie pieniadze ? Przeciez wiesz co jest napisane o bogatym. Poczytaj i zobaczysz ze u SJ jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
nie będę wnosił bo to nie moja organizacja i nie mam tam nic do powiedzenia jedynie oceniam z zewnątrz, to co może świadczyć o tym co jest wewnątrz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
kwestia krwi zaprzątała juz głowy pierwszym chrześcijanom...dlatego podano czego nie należy praktykować,,aby odziedziczyć Królestwo Boże...ŚJ tego przestrzegają i koniec dyskusji....wolna wola dla każdego.. znam wiele rencistek po poporodowym przetoczeniu krwi..wiele zmarło.. wiele niemowląt zmarło,wiele ma uraz poprzetoczeniowy...KIJ MA DWA KOŃCE...świat rozradzał sie i bez podania transfuzji i przetrwał do nas.....bójmy sie raczej Boga i Jego przykazań przestrzegajmy !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hr a Twoj dziadek nie był Polakiem? bo piszesz polskich zołnierzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
w zborze w którym czesto bywam ... sa w wiekszosci osoby wykształcone .. jest prawnik , chemik. lekarz , architekt , socjolog , germanista , historyk ..........wiec nie mów mi ze sJ to głupi i nie wykształceni ludzie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
nie należy się licytować Kolbe co zrobił to zrobił i koniec jasne jest, że bohaterami zostawali wierzący różnych religii i ateiści i twoi dziadkowie, którzy może byli katolikami i nie chodzi TUTAJ o to czy ktoś zatroszczył się o ich dzieci bo nie takie było pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
nie o to mi chodzi, że był duchownym, bo to akurat nie ma znaczenia, tylko on mi teraz przyszedł akurat do głowy jako przykład, tak samo Twoi dziadkowie oddali życie by ratować innych ludzi, i to jest tak samo dobre i piękne jak to co zrobił akurat Kolbe; tylko mi chodzi o to, no właśnie, czy osoby-czy to Twoi dziadkowie czy Kolbe czy wielu innych o ktorych ani ja ani Ty nie słyszałyśmy nawet, a oddali życie za bliźnich nie będą zbawieni bo nie byli ŚJ? mi tylko o to chodzi bez wzgledu czy to ksiądz, Twoi dziadkowie, czy ktokolwiek inny, z jakiegokolwiek wyznania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
polakiem ! ale nie musiał tego robic .. mógł miec to poprostu w nosie chodzi mi o oddanie zycia za kogos gdy np Kolbe taki wspaniały wsród katolików a ty jak zwykle wyweszyłas szczególik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
bohaterami ? o czym Ty mówisz ? ksiadz swieci żólnierzy by szli mordowac ? wybacz ale gdzie tu Bóg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
nilo no to patrzac na to co Ty mówisz swiat rozrastał sie bez medycyny - to po co medycyna wystarczy jakas znachorka. Powtórze po raz enty jestesmy przykładem rodziny w której gdyby nie krew nie miała by teraz 6-letniego fajnego Szkraba. Apostołowe obcowali z synem Bozym a łącznik obuje nilo? Nilo a co z polkoleniem z 1914 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
ja nie miałem na myśli wykształcenia tylko pewnej intelektualnej bystrości i estetycznego polotu ergo jeśli dali się złapać na tak cieniutkie argumenty, to musieli czuć się cholernie zagubieni i chyba są w zdecydowanej mniejszości, bo nie raz rozmawiając ze SJ nie zaznałem intelektualnych wrażeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Kolbe mordował? Przedmówczynie podaja przykłady opddania życia za innych ludzi hrhr czytaj dokładniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
ettore masz racje. Zauwazyłam ze dosć duzo ludzi bedacych na zakrecia życia. Dajez sie "złapać" do Organizacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha hergt
szultos chyba jestes zmeczona .... bo ja zreszta tak ... w kólko tymi samymi tłumaczeniami .. a wydaje mi sie ze odpowiadam prostym jezykiem ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ha ha ha hergt
pewnie ty ta bystrosc posiadasz bo nie jestes sj a ja jej nie posiadam ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
pewnie ty ta bystrosc posiadasz bo nie jestes sj a ja jej nie posiadam ............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ja jakos nie byłam na zakrecie .. i nikt mnie nie łapał ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
haha ha wiesz co gdybym dostała konkretna informacja. Np tak łacza sie z Bogiem przez np medytacje lub tym podobne. Niestety cały cZas sa to wymijajace odpowedzi i w koncu nie wiem czy maja ta łacznosc i czy maja prawo uzurpowac sobie tak duzą "władze"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ettore bugatti moze to tylko złudzenie tej bystrosci i twojego niezaspokojenia intelektualnego ... Sj posługuja sie prostym jezykiem by móc poprozumiec z kazdym człowiekim tak jak robił to Jezus .. prosty jezyk , przykłady " zycia wziete " , " podklad " wersetowy z Biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr wyjatek potwierdza regułe. Osobiscie znam kilka takich przypadków. No ale to mniejsza o wiekszosc ludzie niestety maja takie skłonnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
a jaki kanał miały osoby piszace Biblie ? " .. pismo sw jest natchnione przez Boga .." zostały natchnione przez Boga !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
miałem na myśli bohaterstwo, tego rodzaju jakie opisałeś w przypadku swoich dziadków ALE warto chwilę pomyśleć, by zrozumieć, że gdyby nie liczni bohaterscy żołnierze (także wyprawiani na wojnę przez kapłanów różnych religii) to Hitler, pewnie wymordowałby wszystkich ŚJ, przynajmniej dotyczy to Europy Zachodniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
>>>szultos dlaczego ludzie bedacy u szczytu Organizacji religijnych maja tak wielkie pieniadze ? Przeciez wiesz co jest napisane o bogatym. Poczytaj i zobaczysz ze u SJ jest tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hmm hr ale skad wiedza ze sa natchnione przez Boga. Dodam jeszcze ze w Pś nie ma tylu pomyłek i zmieniania faktów ile robiło SJ w ciagu 130 lat. Wiec prosze nie porównuj Apostołów do Waszego Kanału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×