Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość hrhrhrh
podczas rozmowy z Toba zauwazyłam , ze wcale nie czytasz wersetów biblijnych .. widzisz dla niektórych to najwaniejsze słowa .. zas dla innych ,mały szczegól którego nie trzeba koniecznie widziec lub poznac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
czepiacie sie o szcególy ktore nie maja sensu , zas nie zagłebiacie sie na miłosci Bozej co jest najwazniejsze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
chociażby Kosciłó Bozy (chyba tak sie nazywa dokładnie) głosi. Słuchaj następną raza podpytam dokładnie z jakich sa kosciołow i organizacji. Hr ja ja nie wyłapuje urywek tylko lubie wiedziec dokładnie o co chodzi. Hr widzisz osądzasz a skad wiesz ze ich nie czytam a moze poprostu inaczej rozumiem te słowa. Co nie znaczy ze zle To tak jak z tym spozywaniem krwi. Hr tak jak juz pisałam mieszkałam dos długo z Sj i troche ja i jej "bracii siostry" poznałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
Chciałbym uwierzyć w ten ziemski raj, w którym ludzie mają żyć wiecznie, ale czy to nie jest zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Pismo Święte rozprasza takie obawy. Wydaje się to zbyt piękne, aby mogło być prawdziwe, ponieważ ludzkość od wieków cierpi zło. Jehowa stworzył ziemię i kazał ludziom napełnić ją prawymi mężczyznami i kobietami, którzy by się troszczyli o świat roślinny i zwierzęcy oraz o zachowanie jej piękna, zamiast ją niszczyć . To nie obiecany raj jest zbyt wspaniały, żeby mógł być prawdziwy, lecz obecne stosunki są zbyt nieznośne, żeby mogły się jeszcze długo utrzymać. Dlatego ich miejsce zajmie raj. Wiara w te obietnice nie ma nic wspólnego z łatwowiernością. „Wiara idzie w ślad za tym, co się słyszy. Kto studiuje Słowo Boże, ten wyraźnie dostrzega zawartą w nim mądrość i utwierdza się w wierze (Rzymian 10:17; Hebrajczyków 11:1).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr i tu sie z Toba zgadzam. !!! Bog jest ważny nie organizacja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ludzie pomimo naleznosci do jakiegos koscioła maja swój indywidualny charakter ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
Dlaczego Świadkowie Jehowy idą do ludzi, którzy już mają jakąś religię? Biorą przykład z Jezusa, który głosił Żydom, choć mieli oni własną religię. Niestety, pod niejednym względem ta religia odbiegła od Słowa Bożego (Mateusza 15:1-9). Wszystkie narody wyznają tę czy inną religię, zaliczaną do chrześcijańskich lub niechrześcijańskich. Niezmiernie ważne jest obstawanie przy poglądach religijnych zgodnych ze Słowem samego Boga. Świadkowie Jehowy starają się pomagać bliźnim w tej dziedzinie, co stanowi dowód, że ich miłują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
Czy zdaniem Świadków Jehowy tylko ich religia jest prawdziwa? Każdy, kto poważnie traktuje swoją religię, uważa ją za prawdziwą. W przeciwnym razie po co by się miał nią zajmować? Chrześcijanom udzielono rady: „Upewniajcie się o wszystkim; mocno trzymajcie się tego, co szlachetne (1 Tesaloniczan 5:21). Człowiek powinien się upewnić, czy jego przekonania religijne znajdują potwierdzenie w Piśmie Świętym, ponieważ prawdziwa wiara jest tylko jedna. Poświadcza to List do Efezjan 4:5, gdzie czytamy o „jednym Panu, jednej wierze, jednym chrzcie. Jezus nie zgodziłby się z modnym obecnie, bardzo wygodnym poglądem, że do zbawienia prowadzi wiele dróg, wiele religii, bo powiedział: „Ciasna jest brama i wąska droga prowadząca do życia i niewielu jest tych, którzy ją znajdują. Świadkowie Jehowy są przekonani, że ją znaleźli. W przeciwnym wypadku bowiem rozejrzeliby się za inną religią (Mateusza 7:14).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
Czy wierzą, że tylko oni zostaną zbawieni? Ależ nie. Miliony ludzi, którzy w minionych stuleciach nie byli Świadkami Jehowy, zmartwychwstaną i będą mieć możliwość pozostania przy życiu. Wiele ludzi obecnie żyjących może jeszcze opowiedzieć się po stronie prawdy i sprawiedliwości przed nadejściem „wielkiego ucisku i ci również dostąpią zbawienia. Ponadto Jezus powiedział, żebyśmy nie sądzili jedni drugich. My patrzymy na wygląd zewnętrzny; Bóg patrzy na serce. Widzi wszystko dokładnie, a sądzi miłosiernie. Do sądzenia upoważnił Jezusa, a nie nas (Mateusza 7:1-5; 24:21; 25:31).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
Jakiego wsparcia finansowego oczekuje się od uczestników zebrań Świadków Jehowy? Apostoł Paweł napisał na temat datków pieniężnych: „Niech każdy czyni tak, jak postanowił w sercu, nie z ociąganiem się albo pod przymusem, gdyż Bóg miłuje dawcę rozradowanego (2 Koryntian 9:7). W Salach Królestwa i na zgromadzeniach Świadków Jehowy nigdy nie przeprowadza się zbiórek pieniędzy. Są tam jedynie skrzynki, do których można wrzucać dobrowolne datki. Nikt nie wie, ile kto daje i czy w ogóle to czyni. Jedni mogą dać więcej, drudzy mniej, a jeszcze innych nie stać na żaden datek. Jezus przedstawił właściwy pogląd na tę sprawę, gdy wypowiedział się na temat skarbony w świątyni jerozolimskiej oraz ludzi składających tam dary: Liczą się możliwości i ofiarność, a nie wysokość datku (Łukasza 21:1-4).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
...no to co z tymi ludźmi, którzy żyli przed 1870?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
doczytałem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
Czytam wasze wydawnictwa, gdy mi wpadną w ręce i zastanawia mnie, dlaczego one mają taką oprawę graficzną? Tak cukierkową i naiwną, kiczowatą, mdłą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
a ja mysle , zwrok jest bardzo waznym osrodkiem naszego mózgu .. co do szaty mnie sie podoba .. a zapytaj grafika to moze cos wiecej powie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ze wzrok *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hr Ty to skopiowałas. Ja wole gdy ktos pisze własnymi słowami. Niestety nie zawsze to tak ładnie wyglada jak to opisujesz. Gdyby tak było i nie było fałszy w SJ wiele wiecej osob by do jej nalezało. Co do pomocy oczywiscie pomagacie lecz niestety w wieksdzych przypadkach tylko Swoim Wolontariusze działajacy w hospicjach lub tp. nie pytaja sie o wyznanie itp. To jest bezintersowna pomoc. Takim czynam mozna Chwalic Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
gdyby mojej mamie nie przetoczono krwi po moim urodzeniu, nie miałabym dzisiaj mamy, bo straciła bardzo dużo krwi i przytomność po porodzie, miała wstrząs hipowolemiczny...niestety, wtedy w szpitalu nie znano metod alternatywnych, i bardzo się cieszę, że moja mama istnieje, za bardzo kocham Ją, by ją stracić, nigdy jej nie poznać... teraz medycyna poszła do przodu i popieram obecnie stosowanie raczej tych środków krwiozastępczych( polimerów perfluorowęglowodorowych i innych), bo teoretycznie są bezpieczniejsze, ale powiem tak-z podawaniem krwi wiąże się ryzyko przetoczenia różnych chorób , jeśli nie jest przebadana, a z tymi środkami krwiozastępczymi wiecie co sie wiąże? ryzyko nowotworu układu krwiotworczego, gdyz te polimery nie są często rozkladane w organizmie , są ciałem obcym w naszym ustroju , nie są wydalane i prowadzą do zmian nowotworowych...także no , ciężko powiedzieć co jest gorsze, ale ja nie pozwoliłabym umrzeć najbliższej osobie; z resztą, te słowa o nie spożywaniu krwi odnosiły się moim zdaniem do nie jedzenia i nie picia krwi , a nie do jej przetaczania w celu ratowania życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hr Tobie sie podoba bo Ty jestes Organizacja "zauroczona". Ludzie patrzacy na to z boku beda mieli inne zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
To ja już wolę Memlinga, niż te piękne obrazki :D Wzrok? A gdzie dobry smak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
szultos myslisz , że bycie Sj jest takie łatwe? wiele osób obawia sie , że nie podoła i zawiedzie stwórce ... , owszem wklejone ale zgodne z moimi słowami i zawsze potwierdzone wersetami czyli tak jak chce pisac ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ettore a co tobie sie nie podoba lub podoba w czasopismach SJ ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ettore bugatti
ale według ŚJ to nic, że straciłabyś mamę, przecież spotkałabyś się z nią potem, to potrwa tylko całe twoje życie, bo okresu do zmartwychwstania, chyba się nie liczy? :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
zauroczona ? szukałam i znalazłam szultos .. Jezus mówił szukajcie a znajdziecie .. zawsze patrzyłam na Sj obiektywnie ... zamykałam drzwi pod nosem .. potem rozmawiałam .. pytałam .. rozmawialam .. rozmawiąłm .. rozmawiałm .. spotykalam ... patrzyłam z kazdej strony ... w dzien .. w nocy .. rano .. wieczorem ... wiosna .. jesienia .. zima ... kiedy byli w garniturze i kiedy byli w spodenach .. kiedy mówili przemówienie i kiedy ciezko pracowali .........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
ale to Ty muszisz sobie zadac pytanie : życie teraz lub zycie wieczne ?> wybór zawsze nalezy do Ciebie .. wiem ze druga propozycja wymaga pełnego zaufania bez cienia watpliowsci do Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
>>>> łączność z Bogiem mięli apostołowie ,jak to wyglądało twoim zdaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
czy Świadkowie Jehowy myślą, że takie osoby jak np. Maksymilian Kolbe, który oddał życie za współwięźnia nie będzie zbawiony, bo nie był członkiem organizacji? a przecież "nikt nie ma miłości większej niż ta, gdy ktoś daje swoje życie za swoich przyjaciół", nieprawdaż? albo Gandhi, który działał na rzecz pokoju i przez to został zabity przez swojego rodaka, dlatego bo był wyznawcą Hinduizmu? wielu ludzi na przestrzeni dziejów było bardzo dobrych a nie byli świadkami, i nie będą zbawieni, bo mieli inny światopogląd niż Wy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
hrhr Zycie ogólnie jest dosc zagmatwane i nie tylko SJ. Tylko nie wiem dlaczego Sj tak bardzo pielegniuja strach do Stwórcy. Stwórca nas kocha jest naszym Ojcem. Ale o tym juz pisaliśmy. Zostanmy przy tym ze nie ważne są organizacje wazna jest miłośc do Boga i to jest NAJWZNIEJSZE.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
zgadzasz sie by nie cudzołozyc , by nie krasc , by nie mordowac to dlaczego nie przestrzegac zakazu uzywania krwi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
jeżeli organizacja nie jest ważna w oddawaniu Bogu czci....to po co Jezus zorganizował uczniów w zbory???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
strach ? chyba bojaźn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×