Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ciekawa99

Jak to jest ze Świadkami Jehowy??

Polecane posty

Gość filut
nie wydaj ci sie dziwne dlaczego tak wiele ludzi samych odchodzi. wiedzac ze beda zmuszeni zerwać kontakt ze znajomymi (wiesz o nakazie) a z ludzmi z tzw swiata ne mieli wielu przyjacióół bedac sj. a no dlatego bo klapki z oczy spadly a ty rob jak sobie chcesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filut
a ja kocham Boga, ty Boga sie boisz? to ja jednak wole go kochac jak Ojca a Ojca dziecko nie powinno się bac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
odchodza bo nie daja rady życ wg skazówek Boga .... "swiat " jest dla nich bardziej atrakcyjny ... czyli hulanki , rozpusty , rozrywki itd itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
bojaźn przed Bogiem łączy sie z miłoscia ... ale chyba nie znasz Pisma sw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
to super , ze kochasz Boga .. a na czym ta Twoja miłosc poleg a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
do miłego spotkania , pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość filut
haha hr jeszcze nie poszlaś. Kto ci takich glupot naopowiadal huulanki haha poczytaj poszukaj a dowiesz sie co robil po odejsciu z sj autor kryzysu sumienia i wiele innych zobaczysz czy hulali. no ale ty nie poszukasz i nie poczytasz wolisz dalej zyc w niewiedzy i polegac na tym co "sistra siostrze powie lub brat bratu" - wiesz o co chodzi. pouczasz zeby dowiedziec sie u zrodel wiec sama sie dowiedz. hr nie wiesz na czym polega milosc do Boga. a wiesz co to wogole jest milość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość apsik 3
SJ -sekta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prapri
wyznań *

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
szultos Nilo czepiasz sie literówek. Dobrze wiem ze Jezus był tym zapowiadanym. Post wczesniej zresztą pisałam. Nilo UNIKASZ ODPOWIEDZI O kANALE ŁĄCZNOŚCI ................................ nie czepiam sie literówek lecz sensu twojej wypowiedzi... CO CHCIAŁABYŚ SIĘ DOWIEDZIEĆ,ponad to co b.jasno wytłumaczył/a hrhrhrh....?.... czy ta informacja pomogła ci w czymś? wątpię,bo nawet jej nie przeczytałaś...nieładnie. Ciało Kierownicze ŚJ rożni sie tym od Papieża że nigdy nie uzurpowało sobie prawa do nieomylności będąc niedoskonałymi ludzmi!== ==tym samym mają margines ewentualnego błędu=== ...nikt z ludzi nie jest doskonały bo wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej..łącznie z apostołami ...tym bardziej Papieży którzy noszą niechlubny bagaż własnych praktyk np.ukrywanie pedofilów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
nilo-ja miałam prawo napisać na temat godzin głoszenia, że są wymuszane kilka stron wstecz, bo mi o tym nie powiedział żaden znajomy sąsiada, tylko doświadczyłam tego na własnej skórze, byłam głosicielką, od 8 lat już nie jestem i jest ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
filut haha hr jeszcze nie poszlaś. Kto ci takich glupot naopowiadal huulanki haha poczytaj poszukaj a dowiesz sie co robil po odejsciu z sj autor kryzysu sumienia i wiele innych zobaczysz czy hulali. no ale ty nie poszukasz i nie poczytasz wolisz dalej zyc w niewiedzy i polegac na tym co "sistra siostrze powie lub brat bratu" - wiesz o co chodzi. pouczasz zeby dowiedziec sie u zrodel wiec sama sie dowiedz. hr nie wiesz na czym polega milosc do Boga. a wiesz co to wogole jest milość. ....................... a ty jakim to prawem wypowiadasz te słowa?...uważasz że masz patent na własny rozum/wiarę ? Dzisiaj każdy jest wykształcony //nie tylko księża //więc[[[[ "osobiste wycieczki" ]]]]ośmieszają ale komentatora cudzej wiary..... SJ nie próbują nawet mówić ludziom===nie słuchaj pani księdza czy koleżanki w moherowym berecie===NATOMIAST mówią;proszę przeczytać w biblii jak się rzeczy mają,i samemu wyciągnąć wnioski czy tak nauczał JEZUS?? p.Frazn ma własne sumienie ,i dożył kryzysu tego sumienia.... ja mam swoje sumienie i dane mi było wyjść z BABILONU WIELKIEGO inni zrobią jak im sumienie podpowiada ,bez twoich śmiesznych insynuacji...każdy osobiście zda przed Bogiem sprawę ....SAM ZA SIEBIE....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aafisia fisia
wiadomo, jak postępowali papieże i nie tylko, np. stosunek Watykanu do tego, co działo się podczas drugiej wojny światowej, ale nie wierzę, że wśród Swiadków nie zdarzają się sytuacje, że ktoś kogoś kryje... sama piszesz, że ludzie są tylko ludźmi i wszystkim bez wyjątku zdarzają się upadki, nie wytykajmy sobie nawzajem błędów, żebyśmy mogli jakoś w miarę spokojnie żyć; jak byłam jedną z was brakowało mi możliwosci realizacji moich marzeń, a nie wszystkie z nich byłyby pochwalane przez członków zboru, jest mi lepiej być wolną, czuję się wolna , nie chcę się izolować od tak zwanego "świata" jak to się określa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
nie jesteś głosicielką ....a ja jestem,,,niemniej moje ograniczenia nie pozwalaja na częste głoszenie i NIGDY nikt mi nie zarzucił że mało głoszę .....też mówie z własnego doswiadczenia.........a jestem od b,dawna ŚJ i jeśli Bóg pozwoli mi wytrwać pragnę nim pozostać aż do śmierci...ja kocham Słowo Boga i Jego przez to słowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
nikogo nie krytykuję/opiniuję...to sa fakty osądza Bóg. nawiązanie do Papieża bylo z racji uzurpacji na nieomylność ,omylności naturalnej... Cieszę się pełna wolnością, nic prócz Prawa Bożego mnie nie ogranicza...ale to akurat pod wieloma względami wyswobodziło mnie z niewoli światowej zależności....więc sumując jestem na plusie w swobodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
jeśli chodzi o zakrywanie jakiś spraw przez braci?===mijałoby się to z celem bycia ŚJ====dom rozdwojony nie ostałby się===Bogu świeczkę Diabłu ogarek...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo nic nie ukrywacie
a fakty sa faktami i mówisz ze przedstawiasz fakty. A nie nie jest faktem ze ostatnio w Łodzi jeden z Was zabił cała swoja rodzinę. ? Nilo radzę pokazywac wiecej miosci do Boga a nie do organizacji wtedy bardziej udowodnisz ze Organizacja jest cos warta. Jak narazie robisz to odwrotnie. Miłośc do organizacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skórka kiwi
Po moich doswiadczeniach sj to organizacja destrukcyjna. Nie bede z taba na ten temat na forum rozmawiac bo szkoda czasu. Powiem tyle opowiedzialam o moich odswiadczeniach z ta organizacja osobom ktore ze 3 miesiace temy zapukali do moich drzwi. Nie wiedzieli co powiedziec mieli sie zastanowic i przyjsc wiecej jednak sie nie pojawili. Szkoda gadac. Jednym słowem . A Nilo zamias zajac sie wiarą w Boga broni to. aha. Bron dalej moze kiedys oczy ci sie otworza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skórka kiwi
Nilo dodam jeszcze ze zakrywaja wiele spraw - poczytaj. Dla chcacego nic trudnego i znajdziesz. Niestety ty nie poczytasz. Jest wiele spraw które ukrywaja i "Bogu swieczke a diabłu ogarek".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najdalej od tej sekty
JW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak najdalej od tej sekty
pozwalaja umierac bezbronnym dzieciom. Jak trzeba miec mozg wyprany by rodzic zgodzil sie na smierc wlasnego dziecka. Dla Jezusa dzieci to bylo dobro kochal dzieci. A oni kachaja swoja sekte i guru z usa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo ależ hr nie odpowiedziałą mi na pytanie. Przeczytaj poszukaj gdzie jest odpowiedz jak Łączy sie z Bogiem? Czyzby telepatycznie? A skora jest to Kanał Łączności dlaczego sie pomylił. Wiem ze to człowiek ale skoro zna wole Boga to chyba Bog nie zmienia zdania. Skąd wiecie ze to ta osoba/by a nie inne np Ty Nilo. albo hrhr ewentyalne tysiac innych SJ. Jak można nazywac sie Kanałem Łącznosci skoro sie myli . To słaby ten Kanał a moze zagłuszenia były jak kiedys w "radiu Wolna Europa" Dla mnie to dziwne i naciągane. To tak jak wierzenie w jakies wrózby lub czary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Przedemna jakas osoba podjeła temat ksiązki "kryzys sumienia" bardzo ciekawy temat. Jak łatwo można zarobic na ludziej naiwnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nilo1
można zarobić na ludzkiej naiwności wydając książkę?...tak to prawda. Jeden z chorych ,który stracił równowagę psychiczną zamordował swoją rodzinę...choroba nie wybiera,,,ale SJ tego i innych przestepstw nie ukrywają ...mylisz pojęcia, zadając cios poniżej pasa...... ..wiara w Boga to jeden aspekt a wiara Bogu to drugi b.istotny warunek wiary....posłuszeństwa chcę a nie ofiary...mówi Bóg Jehowa SJ głoszą i głosic będą ,jest to bardzo miłe zajęcie ,budujące .....inne religie nie robą tego a szkoda... łączność z Bogiem mięli apostołowie ,jak to wyglądało twoim zdaniem? dlaczego pomyłki? jakie? mówisz o datach?... daj spokój...to jest zdezaktualizowane jak uchylenie papieskiego zakazu [Index librorum prohibitorum]czytania dzieł Kopernika .. duchowni utwierdzili się w 14 czerwca 1966r.że faktycznie ziemia sie rusza a nie słońce:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
nie tylko o datach chociaz daty nie tak dawno były głoszone choc w Pś czarno na białym jest napisane nie znasz dnia i godziny. Czyli porównujesz Apostołów do Waszego Kanału łaczności tak? Z tego jak Wiem Apostołowie osobiscie obcowali A Wasz Kanał łacznosci tez osobiscie obcował. Wiesz co pycha to jest takie wywyższanie sie. Co z tym pokoleniem które miało doczekac Armagedonu? Hmm mówisz ze zrobił pieniadze na naiwnosci wydajac ksiazke a czy nie miał wiekszych bedac na szczeblach władzy SJ? Tam sa dokumenty niestety prawdziwe. Powiem tyle juz to wczesniej ktos napisał. Bron prawd Bozych nie Organizacji .Organiuzacja to ludzie a ci czesto naciagaja prawde. Dobrze napisane Bóg chce posłuszeństwa nie ofiar. A Wy składacie ofiary z dzieci (wiesz mam 6 letniego syna i po urodzeniu musiał miec przetaczana krew - bez niej niestety nie byłoby go na swiecie ). Powtóze jeszcze raz Bog chce posluszeństwa a nie ofiary. Po to Bog dał nam rozum bysmy jego używali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo ale ja Wiem ze koscióz KK zmieniał zdanie, wcale tego nie neguje i nie bronie. Wez pod uwage ile KK ma lat a ile SJ i ile w ciagu tych niewiele ponad 100 alt było nowych świateł. Wiesz ze kiedys SJ uznawało krzyz? Czyli tamten kanał łacznosci zle sie połaczył tak ? W ciagu tych 130 lat za czesto ten kanał sie mylił i za czesto zmienia zdanie. Słaby kanał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
Nilo po raz enty zadam pytanie jak łączy sie z Bogiem Kanał łacznosci i dlaczego to te osoby a nie inne. ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
nilo dniose sie do tego ze inne religie nie głoszą to chyba masz słaba informacje. Bardzo czesto przechodzac przy stacji metro centrum w wawce widze ludzi należacych do róznych organizacji religijnych i stoja i głoszą. Czesto przystaje i słucham i nie sa to SJ. W Warszawie można spotkac tak głoszacych ludzi w wielu miejsach wiec nie uzurpuj sobie tylko tych praw. Tylko ci ludzie nie sa tak natrętni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szultos
dodam jeszcze Bog chce posłuszeństwa ale nie niewolnika po to dał nam rozum. Służyć Bogu, i świadczyc o nim (np pomagajac innym) dlatego ze sie go kocha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hrhrhrh
Na to rzekł: „Cóżeś uczynił? Posłuchaj! Krew twego brata woła do mnie z ziemi. Rodzaju 4:10 29 I przemówił Bóg: „Oto dałem wam wszelką roślinność wydającą nasienie, która jest na powierzchni całej ziemi, i wszelkie drzewo, na którym jest owoc drzewa wydający nasienie. Niech wam to służy za pokarm. Rodzaju 1:29 3 Wszelkie poruszające się zwierzę, które żyje, może służyć wam za pokarm. Tak jak zieloną roślinność daję wam to wszystko. 4 Tylko mięsa z jego dusząjego krwiąnie wolno wam jeść. Rodzaju 9:3,4 13 „ Jeśli jakiś człowiek z synów Izraela lub jakiś osiadły przybysz, który przebywa pośród was jako przybysz, złapie podczas łowów dzikie zwierzę lub ptaka, które można jeść, to wyleje jego krew i przykryje ją prochem. 14 Bo duszą wszelkiego ciała jest jego krew dzięki duszy, która w niej jest. Toteż powiedziałem synom Izraela: „Nie wolno wam spożywać krwi żadnego ciała, gdyż duszą wszelkiego ciała jest jego krew. Każdy, kto ją spożywa, zostanie zgładzony. Kapłanska 17 : 13, 14 powtórzono zakaz w Nowym Testamencie 28 Albowiem duch święty i my sami uznaliśmy za słuszne nie nakładać na was dodatkowego brzemienia, z wyjątkiem następujących rzeczy koniecznych: 29 macie powstrzymywać się od tego, co ofiarowano bożkom, i od krwi, i od tego, co uduszone, i od rozpusty. Jeśli będziecie się tego starannie wystrzegać, dobrze się wam powiedzie. Bądźcie zdrowi! Dzieje 15 :28,29 25 Jeśli chodzi o wierzących spośród narodów, to posłaliśmy nasze rozstrzygnięcie, żeby się trzymali z dala od tego, co ofiarowano bożkom, jak również od krwi oraz tego, co uduszone, i od rozpusty. Dzieje 21:25 spozywanie krwi równa sie rozpuscie , bałwochwalstwu .... i bardzo wazny werset 25 Bo kto by chciał wybawić swą duszę, ten ją straci, ale kto by stracił swą duszę ze względu na mnie, ten ją znajdzie. Mateusza 16:25 to ty dokonujesz wyboru .. zycie teraz za wszelka cene .. lub zycie wieczne i podporzadkowanie sie Bogu nikt nie chce umierac i Sj równiez , ale dla SJ posłuszenstwo jest najwazniejsze .. nie stosujesz sie do przazan i słow Stwórcy równa sie braku zaufania do Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×