Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

Gość MilaKucz
Co do ryby to nie mogę się zgodzić. Przecież nie zawsze musi być tylko karp. Łosoś też jest dobrą opcją na wigilijny stół. Jest taka firma nazywa się Suempol i ich produkty w marketach naprawdę mają branie. Ja od kilku lat podaję łososia i jeszcze nikt nie miał pretensji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
witajcie kobietki :) U mnie co roku jest 12 potraw , a jak brać pod uwagę pojedynczo np. tak jak ktoś pisał ; chleb czy ziemniaki to na wet wychodzi więcej: 1. zupy zawsze dwie bo ja jem rybną (wg starego przepisu rodzinnego), a reszta jak sobie życzą w danym roku, raz grzybowa ,raz barszczyk z uszkami 2. obowiązkowo karp (wg starego przepisu rodzinnego) 3. kapusta z grzybami 4. pieczarki nadziewane 5.śledź w oleju 6. śledź w śmietanie z warzywami 7. ryba w zalewie octowej 8. ryba po grecku 9. pierogi z kapustą i grzybami 10. kompot 11.makowiec 12. białe wino a reszta to dodatki jak ziemniaki, chleb, grzybki marynowane itp. chętnie już bym zjadła taką rybną, ale trzeba poczekać. Zyczę Wesołych Świąt i smacznego!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrycccka
Ja w tym roku chyba zastąpię karpia takim łososiem www.suempol.pl/kulinaria/lista-przepisow/ Jednak dosyc mam juz tych ości i dla mnie łosos jest delikatniejsza rybką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ziemniaki w wigilie .po co skoro jest tyle innych potraw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ninnnka
1.opłatek 2.chlebek 3.kompot z suszu 4.karp 5.śledź 6.kutia 7.pierogi z kapusta i grzybami 8.groch z kapusta 9.ziemniaki z cebulka 10.makowiec 11.barszcz czerwony z uszkami 12.zupa grzybowa Wesołych Świat;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
wzajemnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Miszunia
u mnie na wigilię nie ma 12 potraw. kiedyś było, ale potem stwierdziliśmy, że za dużo jedzenia i każdy jęczy, że przytył ;p dlatego ograniczamy się do około 6-7. każdego roku staramy się urozmaicać nasze potrawy. macie jakieś propozycje? chcieliśmy pododawać ostre przyprawy. stronka http://www.nareo.pl/ oferuje przyprawy mniej lub bardziej ostre, więc myślę, że damy radę zaspokoić podniebienie każdego :D a wy? próbowaliście kiedyś zrobić potrawy wigilijne "na ostro"? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościanka
Barszcz z uszkami pierogi ruskie pierogi z kapustą i grzybami gołąbki z pieczarkami sos grzybowy sos pomidorowy karp w galarecie ciasto pierniki kompot Także wesołych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gościanka
Zapomniałam o kutii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
1. barszcz z uszkami 2. bigos a co tam 3. karp w galarecie 4. ryba smażona 5. ziemniaki 6. pierogi z kapustą i grzybami 7. sałatka jarzynowa ciasta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
zapomniałam jeszcze śledzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Barszcz z uszkami Ryby rozne rodzaje karp, nototenia i cos tam jeszcze pewnie Pierogi z kapusta i grzybami Salatka jarzynowa lub z tunczykiem Bigos Galareta drobiowa Sledzie Moze ryba po grecku Z dwa rodzaje ciasta To wszystko na cale swieta nie tylko na wigilie bo bysmy nie przejedli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
barszcz z uszkami sandacz w galarecie halibut smazony paszteciki z kapusta i grzybami sałatka śledziowa z burakami i fetą tarta z łososiem,kaparami,kozim serem kotleciki z dorsza piernik makowiec sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a w mojej rodzinie przez całe święta nie jemy chleba ani ziemniaków bo mamy i babcie mówią że ma być inaczej a opłatek ma starczyć za chleb. I dobrze bo sylimarol i rapacholin chodziłby na okrągło a tak to tylko miętówka!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja widzę , że u mnie w rodzinach są jakies odstępstwa :) My robimy tak : - barszcz z uszkami - krokiety z kapustą i z grzybkami - zapa owocowa - bigos - ryba pieczona - sałatka warzywna - galareta z warzywami na skrzydełkach - ryba po grecku - jajka w majonezie z ogóreczkami kiszonymi u góry - pieczarki gotowane z sosem - pierogi z kapustą i grzybkami - śledz w occecie Dodatki : chleb , masło prawdziwe , opłatek ( obowiązkowo ) z ciast to - sernik - makowiec -biszkopt z galaretką -kokosanka U nas jest zwyczaj, że każdy musi skosztować wszystkich dań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a u mnie jest mnogo , nie liczymy ile tylko: dużo, fajnie , kolorowo , syto , bogato,tradycyjnie , egzotycznie , głosno , ciepło ,wesoło ,miłosnie, płynnie i tak do Nowego Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olalala2910
A u mnie co roku maasa jedzenia, którego nie da się przejeśc 1. Barszcz z uszkami 2. Żurek z ziemniakami 3. Kutia 4. Kluski z makiem 5. Karp w galarecie 6. Halibut pieczony z masłem czosnkowym 7. Tort figowy 8. Śledzie w kawiorze 9. Kapusta z grochem 10. Kompot z suszu i kompot wiśniowy 11. Ciasto marchwiowe korzenne, babka drożdżowa, pierniki, makowce... Nie wiem po co tyle tego wszystkiego, bo nie idzie nawet wszystkiego spróbowac. Ale mama lubi gotowac :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sałatka sledziowa z buraczkiem i fasola Sałatka sledziowa śmietankowo koperkowa Śledź w oleju Rolmopsy Śledź po kaszubsku Ryba po grecku Pierogi z kapusta Kapusta z grochem Smażona ryba Ryba w galarecie Kluski z makiem Zupa wisniowa V Ciasta , kawa , herbata , owoce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ewelina__czarnamamba
1. oscypek z grilla z żurawiną 2. przepiórka smażona na masełku 3. kasza gryczana na parze z prażoną cebulką 4. Tatar z łososia 5. Krewetki smażone na masełku 6. sałatka z paluszkami surimi 7. Ryż gotowany na parze 8. Świeżo wyciskany sok z pomarańczy 9. pizzerinki z salami i serem mozzarela 10. Jabłecznik na ciepło 11. Sernik 12. Wódeczka Potem razem idziemy kolendować na pasterkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
co to za jablecznik na cieplo, mozesz podac dokladny przepis?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćkrochmalina jagodowa
podnoszę temacik wigilijki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
U mnie są to potrawy : 1)barszcz czerwony z uszkami 2) pierogi z kpustą i grzybami, 3) kapusta z grzybami , 4) kapusta z grochem 5) karp smażony , 6) karp w galarecie , 7) kompot z suszu 8) śledzie po japońsku , 9) kasza jaglanna, 10) śledzie w oliwie , 11) ciasto 12) saładka jarzynowa lub śledziowa .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ladychanel
My przestaliśmy się "wygłupiać" z 12 potrawami, bo nie ma kto tego zjeść. Zawsze jest barszcz z uszkami, pierogi z kapustą i grzybami, groch z kapustą, smażona ryba (niekoniecznie karp), ryba w pomidorach, ziemniaczki, chleb, kompot (ale nie z suszu, bo nie przepadamy), potem ciasto , kawa, herbata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Na pewno warto podczas przygotowywania zupy grzybowej dodac koncentrat grzybowy Krakusa. Naprawde smak zupy jest jeszcze lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo ten koncentrat na podgrzybkach jest zrobiony,więc pachnie na cały dom. Na zupę wigilijną w sam raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×