Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

Gość asiaaaaaaaaaaa86
U mnie na wigilijnym stole zwykle jest: - kompot z owoców suszonych -karp pieczony -ryba smażona z sosem pieczarkowym -śledź w śmietanie -śledź w oleju -sałatka śledziowa mojej mamy (z cebulką, ketchupem, grzybkami marynowanymi, wygląda jak ryba po grecku-wyśmienita) -pierogi z kapustą i grzybami -paszteciki zapiekane z grzybami -ryba po grecku -kluski z makiem -kapusta z grzybami -sałatka pieczarkowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ignas&kacperek
W tym roku to bedzie moja 2 wigila ktora przyrzdzam sama dla 4 osob i dwojki dzieci. A wiec 1. pstrag pieczony 2. barszcz z uszkami 3. pierogi z kapusta i grzybami 4. pierogi z ziemniakami 5. krokiety 6. golabki postne 7. zupa fasolowa z grzybami 8.sernik i tyle a po za tym bedzie jeszcze salatka jarzynowa salatka z kurczaka kaczka pozdrawiam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dupowanie
powinno być 1 żur z grzybami 2 barszcz z uszkami 3 kutia 4 groch 5 groch z kapustą 6 karp 7 mak 8chałka z miodem 9kompot z suchych owoców 10 pierogi z grzybami i kapustą 11 makaron z makiem 12 opłatek jak ktoś nie wie to jest dzień postny w którym nie je się mięsa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała ogrodniczka...
kościół zniósł post w wigilię jakbyś nie wiedział/a?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wigilie
a u mnie w domu zawsze bylo tak: barszcz z uszkami pierogi z kapusta i grzybami bigos postny lazanki sledz/pstrag (smazony) w zalewie octowej sledzie w smietanie salatka warzywna "jaja w majonezie"(taki sos majonezowy z ogorkiem konserwowym papryka konserwowa groszkiem tez koserwowym oraz ketchupem i smietana-pychota) jaja w sosie tatarskim a reszta to byly jakies eksperymenty a to pstrag faszerowany(jak ja go uwielbiam) kutia salatka sledziowa...takie cos byleby bylo 12 ja sama wigilii jeszcze nie robilam co do rodzenstwa to wiele rzeczy u nich jest takich jak w domu a z kolei tesciowa ma jedna zasade ktorej przestrzega w wigilie czyli "kapusta ryby grzyby"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na wigilie
a no i oczywiscie ryba(najczesciej dorsz) po grecku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam takie;]
1krokiety 2barszcz czerwony 3śledzie w oleju 4kompot 5ryba 6kapusta z grochem 7pierogi 8ziemniaki 9barszcz wigilijny 10kluski z makiem i bakaliami 11opłatek 12chleb jest 12? JEST!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jenk
barszcz z uszkami ,kapusta z grzybami,karp smazony ,pstrag pieczony ,sledzie pod pierzynka ,ryba po grecku,ryba w galarecie,sałatka jarzynowa ,kluski z makiem i bakaliami,piernik ,makowiec,orzechowiec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oblicze ile .....
u mnie jest 1. barszcz 2. uszka 3. kapusta z fasola i grzybami 4. sałatka 5. druga sałatka :p 6. dorsz panierowany 7. owoce 8. ciasto (4 rodzaje) 9. kluski śląskie 10. opłatek W sumie to tyle. Kapuste z fasola i grzybami policze jako 3 :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orginalna jesten...lala
Hmmm...Moje potrawy pewnie sie powtórzą...Ale co tam ;P Są rużne i bajkowe hehe...To znaczy...Ja mam 7 osobową rodzinkę...Jestem najstarsza z mojego rodzejństwa ( 17 latek :P) Ale to nie ja gotuje...Lecz mójOjczym...On robi wspaniałe potrawy..lecz nigdy nie zdradził sekretu swej PYSZNEJ tajemnicy...Nikt nie ma wstpu do kuchni przez 3 godz ;P A jak ktoś wejdzie to deserkowi mówi PaPa ;P...Ja powiem tyle...że różni ludzie mają różne potrawy...Przeczytajcie wszystko co jest na tej stronie i zobaczycie jak niektóre potrawy nawet by wam przez myśl nie przeszły...A żaś innne jadacie...I zastajecie na wigilijnym stole ;P ...Ale czy to ważne? Jesteśmy Polakami! Najważniejsze że mamy siebie na wzajem!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asdasdasdasdasdasdsa
1. barszcz z uszkami 2. karp smażony 3. karp w galarecie 4.śledzie w śmietanie 5 śledzie w oleju 6 kluski z makiem 7.pierogi z kapustą i grzybami 8.śledzie na kwaśno 9sałatka jarzynowa 10.sałatka z fasolą 11. kompot z suszy 12 opłatek ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opłatek barszcz z uszkami karp śledzie z cebulą pierogi z kapustą i grzybami kluski z makiem fasola biała kompot z owoców suszonych orzechy pomarańcze makowiec rodzynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Opłatek barszcz z uszkami karp śledzie z cebulą pierogi z kapustą i grzybami kluski z makiem fasola biała kompot z owoców suszonych orzechy pomarańcze makowiec rodzynki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. grzybowa z makaronem 2. kompot z suszu 3. pierogi z kapustą i grzybami 4. kapusta z grochem 5. fasola jaś gotowana 6. chleb 7.karp smażony 8. opłatek 9. makiełki 10. śledzie w oleju 11. sałatka śledziowa 12. ciasto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agander
"mała ogrodniczka... kościół zniósł post w wigilię jakbyś nie wiedział/a?" Zniósł ale pozostaje też coś takiego jak tradycja...ale skoro tego nie pojmujesz to szkoda mojego pisania bo i tak nie zrozumiesz,ze skoro przez cały rok obżerasz się mięsem to w ten jeden wieczór możesz sobie darować u mnie : opłatek chleb Karp smażony ziemniaczki smażone (ugotowane wcześniej w mundurkach) barszcz czerwony czysty śledź w oleju rolmopsy/śledź w occie ryba po grecku pierogi z kapustą i grzybami pierogi ruskie sałatka jarzynowa kompot z suszu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kevinka
A to są ulubione dania mojej rodzinki:) 1. Barszcz z uszkami i krokiety. 2. Grzybowa 3. Karp w galarecie 4. Karp pieczony 5. Ryba po grecku 6. Sałatka z tuńczyka 7. Sałatka śledziowa w sosie śmietanowym 8. Sałatka warzywna 9. Pierogi z kapusta i grzybami 10. Jaja faszerowane 11. Łazanki 12. Ciasto I od nie dawna: Bigos Galaretki z piersi kurczaka Pierogi z mięsem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i wy to wszystko zjecie?????
ja bam tylko barszcz z uszkami, ryba smażona + sałatka, śledzie w śmietanie i ciasto. Rodzinka tak się obje samym barszczem i rybą że nawet ciasta zjeść nie mogą. Tyle potraw co Wy macie mi wystarczyłoby na całe świeta. No chyba że każdy "dziubnie" po trochę wszystkiego i reszta do wyrzucenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Post w Wigilię wziął się z szacunku dla zwierząt.Ponieważ to szczególny dzień,dzień Łaski Bożej to należy się ona i zwierzętom.W ten dzień ich nie zjadamy.Nie wiem jak Papież(bo nie kościół) mógł znieść post? Ale ponieważ jako katolicy uznajemy nieomylność Papieża to nie ma o czym dyskutować.A 12 potraw sugeruje obfite w jadło 12 miesięcy w roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super wigila dziśko 3214
1.makielki 2.sałatka z (np.ziemniaki,marchewka,ogórki kisz.) 3.śledź 4.pierogi z kapustą i grzybami 5.kutia 6.karp (smażony lub w galarecie) 7.uszka z mięsem 8.barszcz czerwony 9.ziemniaki 10.ryba po grecku 11.ciasto 12.kompot z suszu (zawsze)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość egzotyczna22
a u mnie: 1 karp smazony 2 ryba w galarecie 3 ryba po japońsku 4 ryba po grecku 5 kluski z makiem 6 groch z kapusta 7 sledzie w smietanie 8 grzyby w occie 9 oplatek 10 kompot 11 ziemniaki 12 chleb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość takajednapiegowata
barszcz czerwony uszka zupa grzybowa z lazankami ziemniaki kapusta z grochem ryba smazona krokiety lub gołabki postne kompot opłatek sledzie i zapomnialam co jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na pewno macie jakieś zdjecie ze swojego miasta , lub z innego...jezeli tak to możecie je wyslac do nas (dane-miast.pl) . Jakiekolwiek zdjecie, moę byc zdjecie rynku, mostu, ulicy, kosciola, ratusza, boiska, jeziorka, cokolwiek. wysljcie je do nas. my je opublikujemy i wezmiesz udzial w losowania iPoda........ nie muszi sie nigdzie rejestrowac... zapraszamy adres : http://www.dane-miast.pl Zapraszam na http://www.dane-miast.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marysia99
" Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt, oraz pomyślności w Nowym Roku. Pozdrawiamy Mistrzowie Szeptów"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akne84
U mnie tradycyjnie nie moze zabraknąć makowca. Zawsze robila go babcia ale w tym roku ja jako wschodząca gospodyni wziełam to na siebie. Postanowiłam ze nie bede meczyc sie z mieleniem maku a wykorzystam jakis gotowy produkt i znalazlam fajna mase makową z bakaliami i miodem Helio. Mam nadzieje ze babci bedzie smakowała nowa wersja makowca :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość powiedzcie mi to
powiedzcie mi, ale tak szczerze - czemu wy sie tak podniecacie tymi 12 potrawami i na sile dopisujecie chleb, oplatek, pomarancze...? przeciez w swieta to chyba chodzi o atmosfere, klimat, a nie o to czy faktycznie bedzie 12 dan. bo co, komisja do spraw badania ilosci potraw na stole wpadnie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owqq
ktos tam napisal "kisiel"...smacznego:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość xxalaxx
1 barszcz czerwony z uszkami 2 pierogi z kapusta i grzybkami 3 kluski z makiem 4 ryba po grecku 5 karp 6 śledziki zawsze 2 rodzaje 7 kapusta z grochem 8 gołąbki z grzybkami 9 kompot z suszu 10 paluszki rybne ( dla dzieciaków ) 11. filety rybne smażone 12. sałatka jarzynowa no i jak zawsze salatka jarzynowa, owoce , ciasta , no i po pastrce bigosik :):) polski tradycyjny :):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do - powiedz mi to
bo to tradycja aby było 12 potraw - takie trudne do wydedukowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×