Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość KaHa

12 potraw na wigilie

Polecane posty

Gość Co to sa makielki a co makowki
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość llukie
makiełki to sa kluski - nie makaron- z makiem makówki to m.in. bułka namoczona w mleku plus mak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczynki a jak myslicie moge juz jutro przygotowac warzywka do ryby po greckui kapuste z grzybami i grochem? no wlasnie iczy musze to zamrozic jak jutro zrobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolka1971
1-barszcz 2-uszka 3-pierogi kapusta grzyby 4-krokiety 5-ryba po grecku 6-karp smażony 7- kutia 8- kluski z makiem czyli makiełki 9-Fasola z kapustą 10-zupa grzybowa 11-sałatka z pory 12-paszteciki z grzybami 13- sałatka śledziowa No jeszce opłatek, ciasta, chleb, aha i sałatka z kapusty pekińskiej , kompot z suszu. to się jednak troche nazbierało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domi_nika13
yyy... nie wiem z jakiego jesteście regionu... ( ja z żywieczcyzny) ale dziwi mnie, że macie na wigilii tak mało zup :) U nas jest tak: 1. Zupa grzybowa 2. zupa fasolowa 3. zupa z kwaczków 4. barszcz 5. uszka, ślimaczki lub pierogi (czasem wszystkie 3 :D 6. karpie 7. śledzie 8. Kapustat kwaszona 9. zupa grochowa 10. makaron z jabłkami 11. krokiety 12. Panga, mintaj, dorsz itp. kompot etc. A dodatki są oddzielnie :) Ciasta są jedzone u nas PO wigilii :) Mamy kutię, makowca i takie tam :P A nie wiem czy ziemniak to potrawa :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dekoratorka
ja nie robię zawsze 12 potraw na wigilię,ale w tym roku robię 12 potraw: 1.zupa grzybowa 2.sałatka krabowa 3.łazanki z kapustą i grzybami 4.pierogi z kapustą i grzybami 5.śledzie w śmietanie 6.śledzie w oleju 7.śledzie po myśliwsku 8.barszcz 9.makaron z gotowanym łososiem na parze) 10.kapusta z grzybami 11.ryba po grecku 12.sałatka jarzynowa no i jeszcze ciasta...jabłecznik,makowiec,ciasto ze śliwkami,ciasto z owocami,piernik...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikoo
1. barszcz 2. paszteciki 3. uszka 4. chleb 5. karp smazony 6. sledzie w majonezie 7. sledzie w oleju 8. salatka jarzynowa 9. makowiec 10. ziemniaki 11. kompot 12. owoce + slodycze i opłatek a co do makiełek - u nas jest to zupa z maku z bakaliami + malenkie byleczki pieczone w dzien wigilii (drozdzowe wielkosci 1cm3)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość XxWigiliaxX
.........Tak jest u mnie............. 1. Karp 2.Makiełki 3.Śledź w śmietanie 4.Paluszki rybne 5.Zupa owocowa 6.Barszczyk z uszkami 7.Sałatka śledziowa 8.Sos grzybowy 9.Ziemniaki 10.Sałatka z białej kapusty 11.Kompot z owoców 12.Paluszki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oo tak do wigilii zostało juz niewiele czasu, niedługo czas się wziąśc za wypisanie listy potraw:) Ale wiecie co?? gdybym ja postawiła na stół zupe fasolową i surówke z ziemniakami to normalnie rodzinka miała by niezły ubaw hehe pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trochę wcześnie nie
? U mnie tak z grubsza: 1.opłatek 2.barszcz czerwony 3.uszka lub pierogi z kap i grzybami 4.śledź tradycyjny (z oleju z cebulką) 5.sałatka jarzynowa 6.karp w galarecie 7.ryba smażona/pieczona (raczej nie karp bo nikt nie lubi) 8.ziemniaki z olejem lnianym 9. surówka z kapusty kiszonej 10. kompot z suszu 11. makowiec 12. chleb W zależności u kogo jest wigilia mogą być różne zmiany: makaron z makiem oprócz makowca, gołąbki z kaszą gryczaną albo zupa grzybowa zamiast barszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jakub najlepszy dzień dla mnie
U mnie są taki potrawy: 1.Opłatek 2.Barszcz czerw. z uszkami 3.Karp 4.Pierogi ruskie 5.Pierogi z kapustą i grzybami 6.Jajka 7.Chleb 8.Ciasto jabłecznik 9.Sałatka 10.ryba po grecku 11.krokiety 12.Marynowane grzyby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmm policzmy: 1 barszcz z uszkami 2 pierogi z kapustą i grzybami 3 krokiety z kapusta i grzybami 4 śledzie w śmietanie 5 kluski z makiem 6 groch z kapustą 7 ryba po grecku 8 ryba po japońsku 9 ryba po francusku 10 karp na świeżo 11 makowiec 12kompot z suszu opłatka ani chlebka nie licze bo to dla mnie nie potrawa chociaż wiele osób jak widać zalicza do menu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie: 1.czerwony barszcz z uszkami 2.sandacz panierowany w płatkach migdałów 3.jesiotr w galarecie 4.szczupak w zalewie pomidorowej 5.śledzie z cebulką 6.kapusta z grzybami 7.kutia 8.szarlotka 9.sernik 10.kompot z suszu 11.pierogi z grzybami 12.panierowane kapelusze suszonych borowików.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padłam ze śmiechu
:D:D::D:D:D:D::D:D:D:D jajka na wigilii??????????????????????????????????????????????? :D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
barszcz czerwony z uszkami,karp smazony,kapusta z grzybami,ryba po grecku,ryba w galarecie,śledzie w oleju,sałatka jarzynowa,sałatka vinagret z buraczkami i białą fasolką,pstrągi pieczone z ziołami,piernik,makowiec,orzechowiec,kompot z suszu.Na drugi dzień jest już oczywiście inne menu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to teraz ja:-) pierogi krokiety barszcz z uszkami ryba po japońsku ryba po grecku śledź po litewsku śledź w śmietanie łamańce kluski z makiem sałatka z surimi sałatka jarzynowa kompot z suszu kisiel żurawinowy kutia znając życie będzie jeszcze pewnie kilka innych wariacji ze śledziem w roli głównej no i zawsze wychodzi, że jest więcej niż 12 potraw na stole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiaa123
umnie sa takie 1 pierogi z grzybami i kapusta 2 kapusta z grzybami na oleju 3 ryba po grecku 4 bigos 5 ziemniaki 6sledzie 7ryba mintaj albo jakas inna 8salatka warzywna tzw.kaczy żer 9lane kluski 10barszcz 11jakas surowka np z czerwonej kapusty i dalej niepamietam karpia nierobie bo nikt nielubi unas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majejka
ja tez zaluje ze moje kolejne sweta spedze za granica.Ale jakos trzeba sobie radzic.Jestem poczatkujaca gospodynia ale umiem przygotowac:barszcz z uszkami, pierogi z kapusta i grzybami, karp w galarecie , ryba po grecku, kluski z makiem oraz kompot z suszonych owocow.Wiem ze to nie za wiele dlatego szukam jakis pomyslow na pyszna wigilie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do niewiernych ...
potrawą wigilijną nie jest pomarancza ani pierniczek ani jakiekolwiek ciasto! zaczyna się od opłatka liczenie ptoraw, a na pewno potrawami nie sa slodycze,jak ktoraś ''mądra'' napisała-cukierki czekoladowe (?!) to ma być potrawa wigilijna? i oczywiście post cały dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość te mądrala
do niewiernych....OPŁATEK TO NIE POTRAWA TYLKO SYMBOL CHLEBA , którym się dzielimy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak to ciasto to nie potrawa
U mnie np. makowiec robi się raz w roku TYLKO na wigilię, tak samo jak sernik TYLKO na Wielkanoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba nikt nie wymienił juz to co ja: 1, zupa z ciemnej fasoli 2. ryba (my łosoś lub pstrąg) 3. ziemniaki 4. kapusta z grzybami 5.kompot z suszonych owoców 6. Wino 7. cukierki 8. Owoce 9. Chleb 10. Masło 11. Makówka 12.opłatek tak liczy sie u mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A-u- mnie-
1. karp smazony panierowany 2. karp w galarecie. 3. sledz w jogurtowym sosie 4. sledz marynowany 5.lazanki z makiem 6.pierogi z kapusta i grzybami podsmazone 7.ziemniaczki pieczone 8.barszczyk czerwony 9. ciasta 10.herbata 11.owoce 12.kawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Weronika- weronka
1 barszcz 2 uszka z grzybami 3 śledzie w śmietanie 4 pierogi z serem białym i monetą na szczęście i bogactwo w nowym roku 5 kapusta z grochem 6 sos z suszonych śliwek z makaronem, tata czeka cały rok i zajada się 7 pierogi z kapustą i grzybami 8 ryba po grecku 9karp w galarecie 1o chleb 11makowiec 12 sernik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie od zawsze byly takie dania: 1- barszcz czerwony z uszkami 2- zupa grzybowa 3- karp smazony 4- ziemniaki 5- sledzie w smietanie 6- kluski z makiem 7- chleb 8- grzyby w panierce 9- kapusta z grochem 10-kompot 11-makowiec 12-pierogi z kapusta i grzybami no i inne ciasta owoce itp ale nie wliczamy ich do potraw wigilijnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas było zawsze bardzo skromnie. Zwykle mamy: 1. Barszcz z uszkami 2. Kapustę z grzybkami 3. Ziemniaki posypane pietruszką 4. Karpia w piwie po staropolsku 5. Jakąś inną rybę w galarecie 6. Karpia smażonego 7. Ostatnio był też łosoś zapieczony w śmietanie - pycha 8.Jakiś kompot albo sok 9. Krokiety z kapusta i grzybami 10.Snickers 11. ciasto z jabłkami Zrobilismy też kiedyś zupę z rybich głów, ale za dużo zachodu względem efektu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dobra to teraz ja
1.sledz w smietanie 2.sledz korzenny 3. jakas ryba w galarecie 4. jakas salatka 5.Kapusta z grzybami 6. barszcz z uszkami 7. karp w migdałach na cieplo 8. kluski z makiem albo sam mak 9.piernik 10 kompot z suszu 11. kisel zurawinowo - migdałowy A pozostale - czasem jeszcze jedna ryba w galarecie,albo na zimno, sałatka,ciasto, tez mozna liczyc chleb, herbate, bakalie Aha, o krokietach do karpia zapomnailam, tez nie zwsze sie chce robic ( ziemnaiaczane obtaczane w orzechach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie tradycyjnie wybitnie nie tradycyjnie (moje poglądy na ten temat są gdzieś na początku tego tematu). 1 pierogi ruskie 2 pierogi z kapusta i grzybami 3 pierogi z mięsem 4 gołąbki 5 kurczak faszerowany 6 pieczona karkówka 7 chleb własnego wypieki z ziarnami 8 sernik na zimno 9 makowiec 10 pierniczki 11 śledzie w oleju 12 nie mam jeszcze pojęcia może jakaś zupka do popicia? Opłatka nie jadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość neit czy jak Ci tam
Proponuje Ci zupke do popicia Najlepsze beada flaczki ,a potem grochowka . Swietnie sie nimi zapija "popija sernik na zimno i makowca" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×