Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość _frezyjka_

Metody naturalne - kto stosuje?

Polecane posty

Gość mała pani z...
kochane a jak to jest z temperatura kiedy podjrzewa sie ciaze? chodzi o to ze moj cykl trwa juz 50dzien , a @ ani sladu :( a od nowego @ mialam zaczac stosowac ta metode .... moja temp 47dnia 36,62 48dnia 36,61 49dnia 36,5 50dnia , czyli dzisiaj 36,5 innych obserwacji nie mam, zreszta ta tem tez zaczaelam mierzyc w srodku cyklu bo sie niepokoje, prosze napiszcie mi jak to jest z temperatura jak sie jest w ciazy w jakich przedzialach sie waha?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja bardzo
Mała pani. Z tego co wiem, to jeśli to byłaby ciąża to temperatura byłaby powyżej 37 stopni ( oczywiście mierzona w pochwie albo w ustach) do lek med. O tej niższej temperaturze (jednodniowej) w drugiej fazie cyklu dowiedziałam się z wykresu przedstawiającego temperatury po zapłodnieniu , w necie oczywiście, ale nie mogę odnaleźć linków, by podac namiary. W każdym razie, po owulacji przez 6 dni temperatury są podwyższone normalnie, potem w siódmym dniu jest nagły spadek temperatury i potem wzrost, temperatury są wtedy wyższe od tych na początku zaraz po owulacji. I właśnie w tym siódmym dniu następuje zagnieżdżenie się zapłodnionego jaja w macicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
ja bardzo- dzieki za info ale czy na 100% temp jest wyzsza niz 37 stopni w ciazy? popadam w paranoje... nigdy nie mialam takiego cyklu... dzien 51 temp 36,65 dzisiaj tez sprawdzalam szyjke- jest miekka i nisko... prosze jeszcze o wypowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
ten spadek w dniu zagniezxdżenia traktuje jednak z dystansem.(dlaczego niby miałoby tak byc?-temp spada w momencie spadku progesteronu a to dla implantacji byłoby wrecz niebezpieczne)W ciązy jest zazwyczaj ponad 37 ale jak ktos ma swoją podstawową nizszą temp (np 36) to w ciązy moze miec 36,5 -.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
do lek med czy mozesz sie wypowiedziec o tej mojej temp? bo ja jak narazie jestem zielona w tym wszystkim... wysokosc temp i polozenie szyjki i jej wyglad... nie lapie sie w tym narazie dlatego prosze o pomoc... jaka jest temp i szyjka jak sie jest w ciazy? a testu narazie nie chce robic....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
temp Twoja nie do oceny -takiego fragmentarycznego pomiaru nie mozna interpretować .O temp w ciązy pisałam powyzej co do szyjki to skrótowo ktos wyżej ładnei napisał-w okresie płodnym jak usta(mięękie z dziurką) w okresie niepłodnym jak czubek nosa,w ciązy tez jak nos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam 54 lata i można powiedzieć, że jestem ofiarą NPR. 29 lat stażu małżeńskiego, kilka stosunków w miesiącu, duże zakładki na trudności interpretacyjne wykresów i obserwacji spowodowały u mnie zespół wdowca. Mimo 2 letniego leczenia u szeregu seksuologów z tytułami dr włącznie i konsumpcji niezliczonej ilości medykamentów trudno jest mi powrócić do formy. Dlatego drogie fanki NPR-u spytajcie się swoich partnerów czy i im to pasi? Podjąłem męską decyzję - rozwodzę się i idę do mniej ortodoksyjnej partnerki, która stosuje inne metody antykoncepcji. Salut

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
powodzenia!i wszytskiego dobrego na Święta!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
aaaa Brodaczu przybliż co oznacza "podróżnik wrażen erotycznych"??? :o żebyś się tylko po takich podróżach nie musiał leczyć ;-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do lek med nie bój żaby; mogę Ci zacytować \"... lekarzu ulecz się wpierw sam\". To a propos Twoich wypowiedzi, które są dla mnie kontrowersyjne, tak jak ta pewność, że spirala jest napewno środkiem wczesno poronnym; zależy czy z punktu widzenia salki parafialnej, czy medycyny. Jakoś praktykuję te podróże od kilku dobrych lat i nic się nie wydarzyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ode mnie trzy grosze. Szkoda, ze tak widocznie malo ze soba rozmawialiscie. Widac zabraklko czegos, skoro sex wazniejszy od MILOSCI do zony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z okazji Swiat Wielkiej Nocy wszystkiego dobrego wszystkim, niech przybliza nas do naszych bliskich i do Chrystusa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Brodaczu! nawet producent najnowoczesniejszej spirali na rynku pisze ze "najprawdopodobnie nie działa wczesnoporonnie" i w "większości przypadków" zapobiega owulacji.nic dodać?Co do salek katechetycznych -są większe wady niz w nich bywać czy się do nich przyznawać>Ale nie o spiralach i nie o salkach katechetycznych ten topik.Na nasze (kobiet )szczęście nie wszyscy mężowie mają Twój pogląd na NPR-posunę się nawet dalej-znakomita większośc z nich nawet się nie leczy z tego powodu.Naprawdę myślisz ze jestem aż tak kontrowersyjna??? :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram Brodacza
no może poza tymi podróżami,ale to Twoje życie. Nie może do was dotrzeć ,że czasem takie metody powodują mnóstwo stresów i źle wpływają na życie intymne, nie wszyscy mają czas i ochotę się tak męczyć i ryzykować. Tu niestety nie ma dyskusji tylko jest fanatyzm, przoduje temu zwłaszcza lek med, bo na tym topicu najwięcej ma do powiedzenia o tej metodzie babka która nie ma od dłuższego czasu owulacji i dwoje nieplanowanych dzieci hehehe A co do spirali to musisz się najpierw zastanowić co to znaczy wczesnoporonnie, bo dla mnie i znakomitej części lekarzy ciąża zaczyna się w momencie zagnieżdżenia się połączonych komórek w ścianie macicy... ps. miałam ulotkę od mireny do przeczytania ,bo koleżanka sobie zakładała i tam niestety nie było cytowanego przez Ciebie tekstu, tak samo jak i w ulotce od multiload, którą też miałam okazję przeczytać...No ale podejżewam ,że swoją wiedzę czerpiesz z tych zaściankowych stron ideologicznie zaangażowanych, dla nich pewnie nawet prezerwatywa ma działanie wczesnoporonne, niestety:( Żyjemy w skansenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
:-)))) Wesolych Świąt! nie masz racji poprzedniku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
to znowu ja i moje temp moze ktos mi pomoze je zinterpretowac.. 47dnia 36,62 48dnia 36,61 49dnia 36,5 50dnia 36,5 51dnia 36,65 52dnia 36,25 53dnia 36,4 (dzisiaj) prosze napiszcie co o nich sadzicie- czy to moze byc ciaza? dopiero mialam zaczas stosowac NMPR i ze tak powiem ciemna jestem jeszcze w tym temacie naiszcie co sadzicie o tych temp i jeszcze jak sie waha temp w okresie polodnym, nieplodnym, ciazy jak jest z szyjka macicy w okresie plodnym, nieplodnym i ciazy i ze sluzem w okresie plodnym, nieplodnym i ciazy ..... bardzo was prosze o pomooc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala pani z... mam nadzieje ze dzis zjawi sie na forum ktos, kto stosuje od lat te metode i pomoze CI w interpretacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
kurcze, tak sie boje :( na test nie mam odwagi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość RaczejNie
Mi sie wydaje, ze jakbys byla w ciazy to mialabys temp pow 37 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
ale ja glupia jestem :( nie wydaruje sobie chyba... we wrzescniu biore slub.... nie chce byc w 5tym mies ciazy przy oltarzu:( dziewczyny wypowiadajcie sie , o tych temp sluzie i szyjce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
mała pan napisz jakie miewasz ykle(czy równiez takie długie?) czy masz inne objawy owulacji (NP ból) itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do mała pani z...
jak nie chcesz być w piątym miesiącu ciązy to radzę między bajki włożyć NPR(albo przynajmniej zrezygnować do momentu gdy będziesz się starała o dziecko,bo do tego ta metoda służy) i zainwestować w skuteczną antykoncepcję, no chyba ,że religia Ci nie pozwala to wtedy szklanka wody zamiast...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
do lek med moje cykle wahaja sie od 32-38 dni... roznie z nimi jest, jednak najdluzyszy do tej pory to byl 42 dniowy... bole mialam w zeszlym tygodniu,ale minely tak sie zqstanawiam czy to ze on mi sie nie pojawia to moze byc przyczyna stresu, bo ostatniego lutego zosatlam nagle zwolniona z pracy... i wtedy mialam 5 dzien okresu i gdy dowiedzialam sie ze umowy mi nie przedluza raptownie mi sie sknczyl okres... a dzis moja temp wynosila 36,51 (54dzien)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no nieee...
SZLAG mnie trafia jak czytam opisy typu tego powyżej. Madralo, myslisz ze jestes wszystko wiedzaca wyrocznia?? Ja stosuje NPR od kilku lat i jeszcze sie nie rozmnozylam, co chyba swiadczy o SKUTECZNOSCI tej metody. Nie pieprz wiec z laski swojej o npr jak gówno o tym wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała pani z...
a ja sie martwie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kobieto
do małej pani z ---->zrób sobie w końcu test i się nie martw. Wg, mnie to żadna ciąża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lek med
Mała pani! stres w 5 dniu cyklu moze zablokowac dojrzewanie pęcherzyka (tak pecherzyk zaczyna dojrzewac juz około 90 dni wczesniej :-) ) jest to moment keidy owy pęcherzyk juz zaczyna byc pęcherzykiem dominjącym (szczególnie od 7-8 dnia cyklu) i żaden i innych dojrzewajacych z nim kolesi nie moze go zastąpić -mozemy miec wówczas do czynienia z taka sytuacją gdy ostateczne dojrzewanie musi sie zaczać niejako od początku-cykl moze się wydłuzyć o około 14 dni.jeśli miewałaś cykle około 44 dniowe to myślę ze masz szanse na to zeby do ołtarza nie iść z brzuszkeim.moze bardzo to zagmatwałam ale chodziło mi to zeby Cie uspokoić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dawno mnie nie było. Co do Waszej dyskusji to wklejam co znalazłam na jakiejś stronie: W pierwszych tygodniach ciąży zazwyczaj temperatura ciała wzrasta o ok. 0,5 stopnia. Jest to stan fizjologiczny i nie powinien wywoływać niepokoju. Utrzymująca się od momentu jajeczkowania temperatura ciała na poziomie ok. 37C – 37,5C jest jednym z objawów wczesnej ciąży. Podwyższona temperatura jest wynikiem zmian hormonalnych zachodzących w organizmie wywołanych ciążą. Na skutek działania progesteronu podczas ciąży temperatura ciała najczęściej utrzymuje się na poziomie ok. 37C. A dlatego szukałam bo mam 37,1 od ładnych kilku dni, właśnie po owu i zastanawiam się czy może się udało....... Byłabym przeszczęśliwa Pozdrawiam serdecznie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×